Forum OSKKO - wątek

TEMAT: raport - kilka pytań
strony: [ 1 ]
Karolina24-04-2005 19:40:52   [#01]

Z tego co widze tylko Wielkopolska szybciutko pisze i oddaje raproty - reszta ma większy komfort i więcej czasu. ;-)

Ponieważ mamy kilka "różnych" informacji dotyczących jego wyglądu mam kilka pytań.

Czy należy oddać również załączniki w których są anlizy, porównania wyników nakiet - tak naprawde służących szkole a z nich wynika raport - czy pozostawiacie je w szkole?

Czy w przypadku zespołów szkół piszecie odrębne raporty - czy wspolny jeden?

Analizuje szczegółowo wychowanie fizyczne ponieważ to był priorytet naszego kuratora - czy ktoś z was robi również i dołącza go do B - chętnie wymieniłabym doświadczenia ;-)

Gdyby pojawił się tu ktoś z wielkoposlki byłabym wdzięczna za odpowiedź;-)

Karolina24-04-2005 19:56:39   [#02]
i.... oczywiscie liczą się dla mnie opinie też wszystkich was - bo sie wystaszyłam, ze zawęziłam grono niepotrzebnie;-)
tri324-04-2005 20:01:33   [#03]

od wizytatora

Trudno jest  określić co należy dołączyć do raportu, gdyż nie znam wymagań wizytatora. W moim przypadku załączniki analiz ankiet są zbędne, gdyż sam raport powinien zawierać konkretne wnioski wynikające zarówno z wybranych na ten rok mierzonych standardów, jak i innych analiz dotyczących realizacji zadań szkoły zgodnie z programem rozwoju lub priorytetów. Standardowo do raportu dołączamy jako załącznik tylko arkusz ewaluacji wewnętrznej 6 Sz D. Pełną analizę osiągnięc szkoły w oparciu o dokumentację Dyrektora można uzyskać albo w wyniku mierzenia zewnętrznego lub monitoringu prowadzonego po raporcie przez organ nadzoru. Uważam, że jest to rozsądne i nie spowoduję niepotrzebnego przyrostu gromadzonego materiału. Zwróć się do wizytatora niech określi swoje wymagania.
Karolina24-04-2005 20:04:55   [#04]

pytam - ponieważ wizytatorzy są różni ( w pamięci mam okres teczkowy w pierwszy roku wprowadzenia awanów) nie chciałabym ponownie przechodzić sytuacji...iż pani wizytator "x" życzy sobie tak a "y" tak. To chore i wiecie o czym mówie. I teczka wówczas i raoprt teraz - tworzony przez kogos jest taki jak ten ktoś uważa. Są oczywiście wspólne rzeczy i to być musi.

Intuicja podpowiada mi jedno - chciałam skonsultować to z wami, ponieważ wirzę w mądrośc forumową najbardziej ;-)

rzewa24-04-2005 20:05:42   [#05]

kształt i zawartość

raportu zależy wyłącznie od szkoły!

Wiadomo tylko co on zawierać powinien - opis wykonanego pomiaru wraz z wnioskami - jeśli to jest to jest ok.

Gaba24-04-2005 20:06:42   [#06]
wniosek - zliwidować papiery, przełożyć to na pracę, nie narzucać raportu, zwrócić wolność dyrektorm szkół i nauczycielom - stąd zrodzi sie kreatywność, gdy ktoś pracuje dla siebie i na siebie - będzie aktywny...
Karolina24-04-2005 20:25:10   [#07]

gaba i ewa - właśnie tak myslałam ;-)

na mysl, że wizytator okresla szczegóły wyglądu raportu cierpnie mi skóra..potem myslę, że może jestem przewrażliwiona bo w końcu wizytatorzy aby ułatwić sobie prace chcą mieć to równo.

ale to nie mogłoby to być ustalone gdzieś wyżej, skoro tak?

Ewav24-04-2005 22:02:39   [#08]

gabo, rzewo i Karolino

Właśnie wczoraj uczestniczyłam w burzliwej dyskusji o raporcie. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mnie zmusił do napisania powieści o wynikach mierzenia jakości. Najlepsza będzie tabelka. Co? Gdzie? Jak? KONIEC!
Karolina24-04-2005 22:43:45   [#09]
a w przypadku zespołów? jedne raport czy osobne dla każdej szkoły?
Ewav24-04-2005 23:04:59   [#10]
Jeden dyrektor, jeden raport.
Karolina24-04-2005 23:11:08   [#11]

Ewav - tak właśnie mamy...... byłoby pieknie i naturalnie pisać jeden raport ;-)

U nas jednak wizytator nie jest pewny a wręcz sugeruje dwa :-( .... napisz skąd twa wiedza?;-))

Ewav24-04-2005 23:19:13   [#12]

to tylko intuicja

Jak mierzy zewnętrznie to ile informacji napisze jedną, czy dwie?
Karolina24-04-2005 23:21:57   [#13]
chcą dwie - ale ja tu dostaje kociokwiku bo opracowuję wf - a my w jednej sali, nauczyciele uczą troche w podstawowce troche w gimnazjum i wg mnie rozdzielic to jest niemozliwe lub kopiowac i dac dwa razy  to samo..:-))
Ewav24-04-2005 23:35:51   [#14]
Miałam na myśli wizytatora, czy napisze jedną informację, czy dwie. Idąc tym tokiem myślenia, to może dle każdego etapu edukacyjnego raport, albo i oceny opisowe uczniów?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]