Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Bierzmowanie w kl. III
strony: [ 1 ]
Gaba24-04-2005 16:09:54   [#01]

pamiętam czasy bierzmowania w kl. VIII, potem przeniesienie ich do kl. I szkoły średniej, dziś - trzecioklasiści przygotowują się do bierzmowania w tym samym czasie, co do egzamin...

- wolałabym nie nakładać takich emocji i przeżyć...

- wołałabym, by każdemu z tych arcyważnych wydarzeń nadać własny czas... także pod względem rodzinnym...

- chciałabym, by bierzmowanie wróciło do kl. II, czy są na to szanse... moja ma egzamin i bierzmowanie w tym samym dniu, chyba ktoś przesadził... i to bardzo.  ;-(

(pomijam, że księżom nie starcza czasu na przygotowanie do bierzmowania w trakcie dwóch lekcji, że są ekstra spotkania, ćwiczenia, ustawianie się i inne smutne sprawy, w gruncie rzeczy)

JarTul24-04-2005 17:24:00   [#02]
Uczniowie klas III z naszego Gmnazjum przystępują do bierzmowania... 27 kwietnia.
Ajcila24-04-2005 19:30:45   [#03]
Moja córka miała bierzmowanie w ubiegły wtorek, też uważam, że można go było przełożyć np. jeśli nie na koniec 2 klasy to chodciaż na czerwiec kiedy dzieciaki są po egzaminach i klasyfikacji
Ajcila24-04-2005 19:31:08   [#04]
Moja córka miała bierzmowanie w ubiegły wtorek, też uważam, że można go było przełożyć np. jeśli nie na koniec 2 klasy to chociaż na czerwiec kiedy dzieciaki są po egzaminach i klasyfikacji
Maryśka224-04-2005 19:34:29   [#05]
Moje skowronki wybierzmowane zostały juz na początku marca i teraz, łudzę sie choc trochę, żyją juz tylko egzaminem...
Nasz proboszcz na pewno nie zrobiłby takiego numeru, żeby ustalac termin bierzmowania chocby w poblizu egzaminu.
Elusia24-04-2005 19:45:40   [#06]
Tyle tylko, że to chyba nie proboszcz ustala termin a Kuria.
Maryśka224-04-2005 19:50:07   [#07]
Tak, ale konsultuje to z proboszczem, a jak twierdzi sam nasz naczelny w parafii duchowny, to on właśnie sugeruje termin swoim szefom w kurii.
Grażyna Stanek25-04-2005 06:37:15   [#08]
Nad tą zbieżnością terminów też boleję, ale co możemy zrobić ?
Gaba25-04-2005 19:24:29   [#09]

Prosić i tłumaczyć - to możemy zrobić!

... bo ja nie wiem, jak się mam znaleźć jako mama trzecioklasistki  - bierzmowanej i egzaminowanej w dniach tych, co będą.

 

By nadać oprawę tej szczególnej uroczystości, jaką jest bierzmowanie - potrzebujemy się przygotować, jak się przygotować do egzaminu - kiedy potrzebne są próby (trudno się dziwić, że proboszcz chce pięknie to zrobić)... jak się przygotowywać do egz. kiedy - lata się na próby...

chciałabym nie musieć przeżywać takiego miksa - coś się spłaszcza, spłyca... szkoda mi tego bierzmowania takiego wetkniętego w kąt.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]