Forum OSKKO - wątek

TEMAT: choroba zakaźna-co robić
strony: [ 1 ]
Macia22-04-2005 16:51:09   [#01]
Otrzymałam dziś informację ze u jednego z wychowanków zdiagnozowano chorobę zakaźną - bakteryjne zapalenie opon rdzeniowo-kręgowych i coś tam jeszcze. Informacje o tym przekazała zgodnie z zaleceniem ordynatora szpitala babcia dziecka. Co zrobic w tej sytuacji? Zawiadomic sanepid ? dziś czy poczekac do poniedziałku?
czy informowac innych rdziców?
bogna22-04-2005 17:15:40   [#02]

myślę, że szpital już zawiadomił sanepid;

bo wciąganie babci w procedurę powiadamiania

wydaje się być mało profesjonalne ;-)

Macia22-04-2005 17:21:23   [#03]

tak myślisz?

Tez mam wątpliwości i próbowałam uzyskać jakąś informacje ze szpitala ale nie mogę dodzwonić sie do osoby kompetentnej w tym zakresie. Zastanawiam sie tylko czyj to jest obowiazek - szpitala czy dyrektora? Jesli dyrektora to chyba powinnam mieć oficjalna  informacje ze źródła. bacia i tak nie zapamiętała wszystkiego a może coś przekręciła wiec nie chcę robic z siebie idiotki. I chyba na razie nic nie zrobie w kwestii zawiadamiania sanepidu
bogna22-04-2005 17:30:57   [#04]

tak myślę - babcia mogła cos przekrecić,

szpital powinien (moim zdaniem) w sposób oficjalny zawiadomić;

a do szpitala - myślę, że nie ma co dzwonić - nie powinni chyba przez telefon podawać takich informacji, nie wiedząc z kim rozmawiają.

bogda422-04-2005 17:32:36   [#05]

 Co w takiej sytuacji powienien zrobić sanepid? Odkazić? zdezynfekować? ale kogo?

Dziecko pod opieką specjalistów - chyba głównie o to chodzi.Reszte pokaże czas.Może sie nie pozarażali.

 Tajemnica lekarska chyba nie pozwoliła szpitalowi na informowanie szkoły.Tak myślę. 

 Nas o świerzbach i innych karozach nikt - cholerka - nie informuje, a są i mają się rozwojowo.

Macia22-04-2005 17:34:19   [#06]

dzięki bogna

troche mnie uspokoiłaś, choc perspektywa kontaktu z sanepidem nie nastraja optymistycznie
Macia22-04-2005 18:03:32   [#07]

też jestem ciekawa

jaka jest rola sanepidu w tej i podobnych sytuacjach?
Ank22-04-2005 20:37:24   [#08]

O zwykłych chorobach zakaźnych wieku dziecięcego informuję wszystkich rodziców (notatka na tablicy ogłoszeń) po tym jak matka nie wiedząc , że dziecko miało kontakt z chorym zaszczepiła malucha zgodnie z kalendarzem szczepień i bardzo ciężko to przechorował.

Żołtaczkę w miejscu pracy tj w szkole przeżyłam parę lat temu. Do dziś pamiętam ten horror - smród płynu odkażającego, którym nasączone były wycieraczki przed drzwiami do klas i bandaże owijające klamki. Brrr!

Może warto abyś spróbowała się zupełnie niezobowiązująco dopytać w SANEPIDzie jakie są procedury w takich wypadkach i jaich chorób dotyczą. Powiedz, że ty tak profilaktycznie chcesz wiedzieć na przyszłość.

Napisz potem na forum jaką otrzymałaś odpowiedź bo tak naprawdę to my też niewiele na ten temat wiemy

Macia22-04-2005 20:38:54   [#09]

dobry pomysł Aniu

pewnie tak zrobię w poniedziałek
Ank22-04-2005 20:42:08   [#10]
Przepraszam że tak napisałam - może inni wiedzą a tylko my nie?
Macia22-04-2005 20:44:15   [#11]

chyba nie

bo pewnie by cos podpowiedzieli
Ank22-04-2005 21:15:30   [#12]
Ty tam przeprowadź solidny wywiad (wiesz, my z przedszkola to jesteśmy zdolne. Do wszystkiego) i nam przprowadź szkolenie a może jakieś procedurki wyprodukujemy i będziemy do przodu w temacie kolejnego papierka i ewentualnej kontroli? Moje panienki z SANEPID-u byłyby zachwycone
Gaba22-04-2005 21:38:29   [#13]
jest grupa chorób, które zgłasza szpital, np. gruźlicę, wściekliznę - za moim kumplem, którego ugryzł jeż, SANePiD ze Szczecina wysłał milicje obywatelską do domu i do akademika...
Macia25-04-2005 08:47:50   [#14]

jestem po wywiadzie

i odetchnęłam. Dyrektor nie ma obowiązku zgłaszać żadnych chorób tylko lekarz. Chorób takich jest podobno 172 i lekarze maja ich nazwy. Nawet w przypadku zgłoszenia do sanepidu obejmuja działaniem rodzine a nie placówkę.Tylko w niektórych przypadkach np. świerzb należy zadbać by dziecko nie przychodziło do przedszkola.
Ank25-04-2005 17:54:48   [#15]
No widzisz to jednak miałam dobry pomysł a teraz mamy już też rozwiązanie problemu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]