Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Plany wynikowe.
strony: [ 1 ]
mavi21-10-2007 10:10:23   [#01]
http://www.men.gov.pl/menis_pl/listy_ministra/list_20071019.pdf
DYREK21-10-2007 17:41:27   [#02]

:-)

Biurokracji Nie!.Planom wynikowym tez nie!

http://oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=26124&fs=0&st=0

AK6221-10-2007 18:42:02   [#03]

ani baców, ani biznesmenów

...po prostu może lepiej dawać do wyboru niż narzucać, co zmusi nauczycieli i dyrektorów do myślenia, racjonalnego myślenia...
jestem21-10-2007 18:59:40   [#04]

po co to rozdrabnianie tematow

plany wynikowe są po to aby dyrek mógł pokazać swoją władze absolutną nie służą nikomu i niczemu więcej!!

Małgoś21-10-2007 20:02:10   [#05]

plany wynikowe sa przede wszytkim po to by uczeń wiedział co musi opanować, aby uzyskać oczekiwane oceny

oczywiście jest to możliwe wtedy, gdy n-l poważnie potraktuje temat, zapozna się z wiedzą na ten temat i  potrafi zmienić swoje nawyki w zakresie oceniania

jestem21-10-2007 20:39:29   [#06]

tak ,jesli uczen ma możliwośc je poznac to ok. często jest jednak tak ze plany wynikowe są robione dla dyrektora i leża w jego teczce.

Małgoś21-10-2007 20:44:27   [#07]

ale one własnie nie sa dla dyrektora  - są dla n-la, ucznia i rodziców (zgodnie z rozp. o oceniniau)

tom wielkie marnotrawstwo czasu i energii - takie zamykanie planów wynikowych w szafie u dyrektora ;-(

malgala21-10-2007 20:55:51   [#08]
Mam plany wynikowe już od 3 lat i teraz nie wyobrażam już sobie bez nich codziennej pracy.
A każda klasa otrzymuje również taki plan dotyczący aktualnie omawianego działu, wisi to sobie w widocznym miejscu w klasie i każdy uczeń może sobie spokoojnie się z tym zapoznać. No i wiedzą dokładnie co na jaką ocenę muszą umieć na sprawdzian. Odkąd stosuję to rozwiązanie poprawiły się wyniki ze sprawdzianów.
elkap21-10-2007 20:58:08   [#09]
Jestem za planem wynikowym, pomaga i nauczycielowi, i dyrektorowi. Pod warunkiem, że nauczyciel, który tworzy taki plan, nie robi go tylko dlatego, żeby plan "leżał w teczce dyrektora". Taki plan ma sens tylko wówczas, gdy nauczyciel zagląda do niego przed każdą lekcją. Dyrektorowi plan wynikowy pomaga chociażby wówczas, gdy hospituje nauczyciela lub gdy mierzy wraz z nauczycielem efekty kształcenia z konkretnego przedmiotu czy zajęć.
Maelka21-10-2007 21:02:55   [#10]

Plany wynikowe piszę dla siebie.

Zajmuje mi to coraz więcej czasu, bo trudno mi zmieścić to, co powinnam, zmieścić w czasie, jaki mamy (z uczniami) do dyspozycji.

Ale za nie żaluje wysiłku. Rozsądnie zaplanowana praca ułatwia mi życie i przynosi dobre efekty.

A obecnie plan wynikowy napisany przez koleżankę pozwala mi rzetelnie realizować za nią zastępstwa.

nalix22-10-2007 15:32:58   [#11]

czy potrzebne?

Plany wynikowe, moim zdaniem są potrzebne, ale często wymaga się od nauczyciela niezmiernie rozbudowanych, co wydaje mi się lekką przesadą. Pamiętam, jak ongiś straciłem połowę września na samo tylko ich pisanie - trzeba było ich chyba z dziesięć.
violka22-10-2007 20:57:54   [#12]

nalix - "wymaga się od nauczyciela"

kto wymaga? dyrektor?

czyżby był fachowcem ze wszystkich przedmiotów, że potrafi określić jakie powinny być efekty - podstawowe i rozbudowane

a jeśli nauczyciel nie potrafi "obronić" swoich planów. tzn. że pisał z sufitu albo miał gotowca z wydawnictwa, który nijak nie pasuje do realiów jego klasy

takie gotowce łatwo rozpoznać np. na hospitacji - n-l mówi tego nie robię bo to za trudne dla tej klasy, więc pytam "to po diabła piszesz to do planu wynikowego skoro tego nie uczysz i nie wymagasz"

"bo takie miał z wydawnictwa" - to nic złego oczywiście, ale trzeba się zastanowić czy wszystko będzie możliwe do realizacji w danej klasie i porównując  z podstawa programową, zmodyfikowac gotowca, przystosowując do realiów

a że dla niektórych zajrzeć do podstawy programowej to obraza majestatu, to już inna bajka ;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]