Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Do dyrektorów "specjalnych" głównie w małopolskim
strony: [ 1 ]
bratek03-06-2007 12:07:10   [#01]

Nasze KO wydalo (w innych województwach pewnie też) informację o koniczności wprowadzenia zmian w statutach:

http://http://www.kuratorium.krakow.pl/user/1/2007052306.doc

Czytam, czytam i tak się zastanawiam jak rozwiązujecie w placówkach specjalnych takie absurdy jak:

1.      określenia obowiązków ucznia z uwzględnieniem obowiązków w zakresie:

1)     udziału w zajęciach edukacyjnych, przygotowywania się do nich oraz właściwego zachowania się w ich trakcie;

2)...

3)     dbania o schludny wygląd oraz noszenia odpowiedniego stroju;

4)     ;

5)     właściwego zachowania wobec nauczycieli i innych pracowników gimnazjum oraz pozostałych uczniów.

To interesujące biorąc pod uwagę, że znaczna część moich uczniów wylądowała w mojej placówce z powodu skrajnie niepożądanych zachowań...... To co ja mam w tym statucie napisać???? Że jak mnie delikwent opluje to ja go releguję?!?!

A może znacie jakiś przepis zwalniający naszych z tych zaleceń????

Jak sobie z tym radzicie?

grazabo03-06-2007 19:01:20   [#02]

No własnie .

1. Jesli chodzi o mundurki to u mnie ich nie będzie .

W statucie jest zapis" troski  o schludny wygląd oraz noszenia odpowiedniego stroju", jednak ja osobiscie nie widzę możliwości wprowadzenia w naszej szkole mundurków.

Dlatego ,że rodzice są ubodzi i często to my musimy zapewniać strój , poza tym jak zadbam, aby ten strój wracał do szkoły np.po weekendzie itp.

Co do właściwego zachowania to zapis jest , jednak wszędzie mam napisane ,że stosownie do możliwości uczniów.

Pozdrawiam .

abbo03-06-2007 22:12:10   [#03]

myslałam że tylko ja jestem specjalna

TE NIESZCZĘSNE MUNDURKI W SPECJALNEJ. Wpadłam na pomysł, że zafunduję wszystkim dzieciakom strój jednolity w postaci kamizelek - ze środków Placówki. Ale kto mnie zapewnio, że jak dostaną to będą nosić, i czy na pewno wrócą one do nas (te mundurki). Om kupnie ichj i sfinansowaniu przez rodziców nie ma mowy.

bratek03-06-2007 22:29:21   [#04]

Z tym noszeniem do szkoły to ja się w ogóle nie martwię. Po prostu dzieci po zajęciach zostawiają je w szatnie- nie idą w nich do domu i po kłopocie. Kto ma internat to i hurtem wyprać może:))

Bardziej mnie martwię te inne zapisy....

grazabo!

Mogłabyś mi przesłać kawałek swojego statutu żebym zobaczyła jak wyglądają te zapisy? Bardzo proszę!!!

Bliżniak204-06-2007 09:13:37   [#05]
Mam ten sam problem - zespół szkół dla niedostosowanych społecznie (w ośrodku wychowawczym) i jak na razie brak mi pomysłu na zapisy w statucie. Bardzo proszę o pomoc i jakieś propozycje.
izabelamaciejka05-06-2007 20:58:45   [#06]
W szkole szpitalnej na razie wprowadziliśmy zapis o strojach zgodnych z regulaminami oddziałów szpitalnych, bo np. na rehabilitacji obowiązują dresy, na chirurgii piżamy, a na pozostałych stroje dowolne. Dopisaliśmy tylko zdanie o schludnym wyglądzie - ale nie wiem czy to wystarczy?!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]