Forum OSKKO - wątek

TEMAT: odwołanie wicedyrektora
strony: [ 1 ]
ter33ra29-05-2007 21:45:16   [#01]

Witam wszystkich

Wygrałam konkurs na dyrektora szkoły i co z tego...?

Czy mam możliwość powołania nowej dyrekcji od września, czy też muszę uwzględnić poprzednich wicedyrektorów? Jeden z nich jest radnym - co wówczas? Jakie przepisy zakazują mi dokonania zmian na tych stanowiskach? Nadmieniam, iż będą mieli zagwarantowane etaty, a więc chodzi tylko o odebranie funkcji. Pomóżcie doświadczeni dyrektorzy. Z góry dziękuję.

teresa

DYREK29-05-2007 21:52:54   [#02]
 Arkusz organizacji opracował porzednik. Zatwierdził OP. Wicedyrektorzy są w nim uwzgłędnieni. Dyrektorem zostajesz od 1 września 2007 r. Masz małe pole manewru. Może sami zrezygnują, rozmawiaj i jeszcze raz rozmawiaj, przewkonaj.
DYREK29-05-2007 21:58:31   [#03]

zobacz

http://oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=17105&fs=0&st=0
ter33ra29-05-2007 21:59:08   [#04]

dzięki, obawiam się jednak, że niektórzy uważają, iż "przykleili się do stołka".... Jak w tej sytuacji mogę współpracować z ludźmi, których nie widzę w składzie nowej dyrekcji? Czy to normalne? Co chroni radnego? Odpiszcie proszę

teresa

DYREK29-05-2007 22:05:53   [#05]
Wicedyrektor jako zastępca kierownika gminnej jednostki organizacyjnej nie może być radnym w swojej gminie.
ter33ra29-05-2007 22:07:55   [#06]

on jest radnym powiatu

teresa

Marek Pleśniar29-05-2007 22:12:01   [#07]

przez pierwszy rok masz wariackie papiery

albo z nich skorzystasz albo nie

odwołaj wicedyrektora na podstawie Art 38 UOSO

DYREK29-05-2007 22:12:10   [#08]
Wyrok z dnia 9 maja 1997 r.

I PKN 138/97

Nauczycielowi mianowanemu, odwołanemu z funkcji dyrektora szkoły z naruszeniem art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, przysługuje wyłącznie odszkodowanie, obejmujące dodatek funkcyjny za czas do upływu którego pełnienie funkcji miało trwać, nie więcej jednak niż za 3 miesiące.

To co dytyczy odwołania dyrektora ma w zasadzie zastosowanie do innych stanowisk kierowniczych w szkole. Tylko, czy warto zaczynać od odwołania wicedyrektora.

ter33ra29-05-2007 22:24:57   [#09]

Nie będzie więc łatwo... Uczę w tej szkole i wiem z kim dobrze mi się współpracuje, z kim zaś nie, niestety... Dlaczego dyrektorom się to robi?

teresa

ter33ra29-05-2007 22:27:53   [#10]

Drodzy koledzy!

Wielkie dzięki za przybliżenie mi sposobów rozwiązania problemu. Jak to dobrze, że istnieje to forum. To wielka pomoc, zwłaszcza dla nowicjuszy takich jak ja

teresa

Lidka2707-06-2007 18:54:58   [#11]
Kochani, ja jestem wickiem, który sam chce zrezygnować.Zresztą sytuacja jest taka, że spodziewałam się wypowiedzenia do końca maja, ale pewnie plany dyrektorki dotyczą wykorzystania mnie doszczętnie w zorganizowaniu kolejnego roku szkolnego a potem odjazd. Zostałby mi jeszcze rok do końca powołania.Chciałabym jak najszybciej się uwolnić.Jakie są konsekwencje rozw.na własną prośbę, czy można za porozumieniem skrócić te 3 m-ce, czy jeszcze inaczej? Ja już po prostu nie mogę!!!
fredi07-06-2007 21:49:39   [#12]
to też Lidka27?

Zdziwicie się może, jak dyrektor może zatruć życie nauczycielowi.Nie śpię już od tygodni i nie wiem jak się zachować. Jestem w posiadaniu dowodów oczerniania mnie, podważania autorytetu, ośmieszania, prowadzenia kampanii przeciwko mnie.Przekształcanie moich słów i faktów.Nie mogłam się obronić bo nic o tym nie wiedziałam.Nie mogłam tego wyprostować.Jestem niewygodna bo "za akuratna".Czy wydruki maili, które przypadkowo wpadły w moje ręce mogą być ewentualnym dowodem w sprawie? W ostateczności gdyby dalsze działania musiały doprowadzić do sądu...Rozmowa na spokojnie nie wniesie nic dobrego, bo ponoć to przeze mnie nie układa się współpraca, a są tacy którzy dla własnego spokoju lub interesu wspierają wredotę.Podpowiedzcie coś, proszę. Najlepiej na mego maila.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]