Forum OSKKO - wątek

TEMAT: etat z różnych pensum
strony: [ 1 ]
dzicia15-05-2007 18:58:36   [#01]
Jeżeli mam dla mianowanego (zatrudnienie)pełny etat , ale jest to np. 12/18 + 9/26 -świetlica= 1.02 , to czy może się na to nie zgodzić i chcieć odprawę z art.20?  Był zatrudniany na 18/18. Chyba piszę pismo zmieniające, ale co: warunki umowy o pracę, przydział? Czy muszę mieć jego zgodę?

Nie mogłam zaleźć w szukaju.
dzicia16-05-2007 07:37:27   [#02]
Podpowiedzcie dobrzy ludzie lub wskażcie gdzie można znależć pewną informację.
Jacek16-05-2007 09:46:25   [#03]
zasady łaczenia pensuó o róznym wymiarze winien okreslic OP tam pytaj jak to jest u Was
DYREK16-05-2007 11:18:10   [#04]

zmiana stanowiska

stanowisko - nauczyciel - pensum 18

stanowisko - wychowawca świetlicy - pensum 26

KN

Art. 18. 1. Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania może być przeniesiony na własną prośbę lub z urzędu za jego zgodą na inne stanowisko w tej samej lub innej szkole, w tej samej lub innej miejscowości, na takie samo lub inne stanowisko.

hanabi16-05-2007 11:32:23   [#05]

zasady

obliczania sposobu nadgodzin w przypadku takiego łączonego pensum ustala uchwałą OP ( za zgodą KO) ale dzici chodziło chyba raczej o to jak zachować sie gdy zaisnieje konieczność zastosowania takiego łaczonego pensum. Wydaje mi sie , że zgodnie z KP nalezy dać umowę zmieniającą warunki pracy a jesli nauczyciel nie zgodzi sie zastosować możliwość wskazana przez KP, czyli dac wypowiedzenie, po sprawdzeniu, że   nie ma możliwości uzupełniania etatu w innej placówce
rzewa16-05-2007 11:45:57   [#06]
owszem, ale nie umowę zmieniającą, bo ten n-l nie pracuje na umowie, ale tak jak radzi dyrek, przeniesienie z art 18 za zgodą n-la, na stanowisko o pensum x (jeśli OP takie pensum określiło) lub n-la łaczącego dydaktykę ze świetlicą na zasadach określonych przez dyrektora.

W razie braku zgody, ograniczenie z art 22 (lub uzupełnienie jak OP coś znajdzie), w razie braku zgody zwolnienie z art 20 KN
dzicia16-05-2007 23:31:31   [#07]
hanabi ma rację , właśnie o to mi chodziło. Czy związki zawodowe zawiadamiam od razu?  Mam coś co rzewa zamieściła na forum, o ograniczeniu . Pismo o  przeniesieniu lub ograniczeniu jest warunkowe, jeśli  nauczyciel zgdzi się nie ma sprawy i nie trzeba opinii ale jesli się nie zgodzi wypowiedzenie juz poszło i na opinie za póżno.  Czy daje się może póżniej jakieś  inne pismo, chyba nie?

Próbowałam z człowiekiem rozmawiać po ludzku , ale niestety... Twierdzi, że ma czas do namysłu do 31 maja. Czy to może być prawda? On niczego mi nie wypowiada , to ja mam czas do 31 maja. Co wy na to ? Na dodatek to taki denny nauczyciel ,aż szkoda dzieci -coż skoro m i a n o w a n y:((
rzewa16-05-2007 23:37:00   [#08]

no to...

zawiadom związki i daj od razu wypowiedzenie - ani ograniczenia, ani tym bardziej łączenia proponować nie musisz.
dzicia16-05-2007 23:50:17   [#09]
Rzewo, przecież chyba muszę?   Wszysko przy mianowanym ma być za jego zgodą , tak jest w KN. Dopiero jak sie nie zgodzi to won. A on nie mówi nie , tylko "sie namyśla , potrzebuje wiecej czasu , co tak nagle" itp. Choć mowa jest o tym o 2 tygodni. Jesli rzeczywiście nie musiałaby pytać o zgodę to juz jutro piszę do związków  i daję przy świadkach wypowiedzenie.
rzewa16-05-2007 23:57:57   [#10]
dzicia, nie masz obowiązku proponowania ograniczenia - MOŻESZ ALE NIE MUSISZ

nie masz też tym bardziej - obowiązku proponowania łączenia - jest wyrok SN, który to wyraźnie stwierdza.

Czyli możesz od razu rozpocząc procedurę zwalniania, jeśli brak ci godzin na cały etat.
dzicia17-05-2007 00:05:25   [#11]
Dzięki , w razie burzy będę wołać o sygnaturę sprawy SN.

Ciesze się bardzo, że  od września ktoś inny bedzie sie borykał z tymi problemami. Gdy czytam forum, to oczy  mi sie szeroko otwierają na zawiłości , paranoiczność w oświacie. Tak jak piszecie jeszcze rok -dwa i będą łapanki na dyrektorów, jakieś karne oddelegowania a może będą zatrudniać więźniów jak do robót publicznych?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]