Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Lepiej być ślepym i głuchym?
strony: [ 1 ]
djb08-05-2007 09:10:46   [#01]
Dyrektor przegrał z dilerem
Kuratorium wyrzuciło z pracy człowieka, który nie chciał w szkole narkotyków

Wicepremier Giertych zaprowadza podobno porządki w szkołach. Tymczasem dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie wylatuje z pracy, bo nie chce przyjąć do szkoły dilera narkotyków! - Wyrzucenie dyrektora to sygnał dla innych licealistów, że narkotyki to nic groźnego! - oburza się Dariusz Najman, ojciec jednego z uczniów.

Uczeń I klasy liceum został dwa razy przyłapany w Lubinie na handlowaniu marihuaną. Rada pedagogiczna II LO zdecydowała o skreśleniu go z listy uczniów. Decyzję poparli rodzice. W piśmie do dolnośląskiego kuratora oświaty napisali, że "diler stanowi zagrożenie dla ich dzieci".
Sąd łagodny

Dla Sądu Rejonowego w Lubinie handlujący marihuaną licealista nie okazał się jednak żadnym zagrożeniem. Sąd umorzył postępowanie przeciwko młodemu dilerowi, stwierdzając, że było to jednorazowe zachowanie! Kuratorium nakazało więc przywrócić chłopaka do szkoły!

Na to nie zgodził się dyrektor liceum Bogdan Dudek. Zarząd powiatu lubińskiego w porozumieniu z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu usunął więc... dyrektora ze stanowiska.
Rodzice są oburzeni

Kurator pozostała jednak nieugięta. W piśmie do starostwa aprobującym zwolnienie dyrektora napisała: "poprzez swoje działania dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie Pan Bogdan Dudek doprowadził do zaburzenia prawidłowego funkcjonowania szkoły".

ĘSam dyrektor powściągliwie wypowiada się na temat tej sprawy.

- Dyrektorem się bywa,Ęnauczycielem i człowiekiem się jest - mówi Bogdan Dudek. - Rozmawiałem z rodzicami tego ucznia i proponowałem pomoc w umieszczeniu go w innej szkole, bo uważałem, że trzeba mu dać szansę, ale już w nowym miejscu - dodaje.

Co pan na to, ministrze Giertych?

artykuł pochodzi z Super Expressu
AnJa08-05-2007 09:18:26   [#02]
"bo uważałem, że trzeba mu dać szansę, ale już w nowym miejscu "

dla mnie hipokryzja

wywaliłbym bez dawania szansy - niech sam sobie poszuka
Gaba08-05-2007 09:35:37   [#03]

a ja nie... bo nie wiem, jakie to miałoby by byc to drugie miejsce - więzienie, szkoła dla niegrzecznych chłopców, to tak, nawet 100 szans.

Na miejscu dyrektroa odowłałabym się do sądu pracy i poskarżyła do ministerstwa, ale... też zalezam więcej dystansu... przecież to nie jest gazeta to tabloid.

AnJa08-05-2007 09:43:08   [#04]
no, czytanie ze zrozumieniem sie kłania

wygląda, że złapano go "na mieście", bnie w szkole - dla mnie to troche inna bajka jednak
Gaba08-05-2007 09:45:42   [#05]
a dla mnie wsio rawno, gdzie złapano - łub nietęgi i tyle - a jako diler winien byc umieszczony w odosobnieniu. Czeka tylko, by deprawowac innych. (oczywiście zastrzegam sie, ze to, co w gaziecie napisane to prawda, a dyrektor nie ma innych grzeszków w tej sprawie...)
AnJa08-05-2007 09:58:00   [#06]
no właśnie

jakoś za drobna rzecz na odwołanie wywalenie ucznia to "zaburzenia prawidłowego funkcjonowania szkoły"?
DYREK09-05-2007 10:27:03   [#07]
http://dolnyslask.naszemiasto.wp.pl/wydarzenia/718951.html
DYREK09-05-2007 10:30:51   [#08]

Czy dolnośląska kurator zostanie odwołana?

acz 2007-05-08, ostatnia aktualizacja 2007-05-08 21:38

Mirosław Orzechowski, wiceminister edukacji, zapowiedział we wtorek, że złożył wniosek o odwołanie ze stanowiska Beaty Pawłowicz, dolnośląskiej kurator oświaty - podała telewizja TVN.

0-->
Odwołanie Pawłowicz ma być związane z sytuacją, do której doszło w II Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie. Dyrektor tej szkoły skreślił z listy uczniów nastolatka podejrzewanego o handel narkotykami. Tę decyzję uchyliło dolnośląskie kuratorium oświaty, ale mimo tego dyrektor nie zgodził się na przywrócenie ucznia do szkoły. Dyrektor stracił posadę, ale - jak się dowiedzieliśmy - mogło się to stać z zupełnie innych powodów. Do tej sytuacji odniósł się wczoraj wiceszef MEN Mirosław Orzechowski i zapowiedział odwołanie kurator.

W dolnośląskim kuratorium oświaty nikt nie wiedział we wtorek nic o możliwej dymisji Beaty Pawłowicz.

- Z tego, co wiem, nie dostaliśmy żadnego pisma w tej sprawie - mówi Janina Jakubowska, rzeczniczka kuratorium.

Źródło: Gazeta Wyborcza - Wrocław

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]