Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Szkoła filialna
strony: [ 1 ]
dyrsp01-05-2007 16:28:28   [#01]

Czy szkoły filialne :1.Mają swój statut ,czy szkoły gł.?

2.Jakie pensum ma kierow. pkt. filialnego?

3.Jaki dodatek funkcyjny?

4. Czy większość godz. musi mieć w pkt.fil.?

Pozdrawiam dyr. z pkt. filialnymi;)))))))

Magosia01-05-2007 16:36:46   [#02]

Nietypową mam filę!

Czy szkoły filialne :1.Mają swój statut ,czy szkoły gł.?

Jeden statut dla wszystkich szkół mam .

2.Jakie pensum ma kierow. pkt. filialnego?

Było 7, teraz od roku - 6.

3.Jaki dodatek funkcyjny?

Było 400, teraz od roku - 600.

4. Czy większość godz. musi mieć w pkt.fil.?

Ma wszystkie - uwazam to za zasadne.

A teraz czego nietypowa.

Bo 7 oddziałów - od zerówki do szóstej klasy i 120 uczniow, nowy budynek.

beera01-05-2007 16:47:03   [#03]
1.
co do statutu- w zasadzie chyba musi byc odrębny statut, bo nigdzie nie ma napisane, że szkoła filialna przyjmuje statut szkoły, której jest organizacyjnie podporządkowana, a nawet odwrotnie, jest mowa o tym, ze statut szkoły filialnej ma:

§ 1. 1. Statut publicznej szkoły podstawowej dla dzieci i młodzieży, zwanej dalej "szkołą", określa nazwę szkoły. Nazwa szkoły zawiera:

1) określenie "Szkoła Podstawowa",
2. W przypadku szkoły filialnej nazwa szkoły zawiera nazwę szkoły, której szkoła filialna jest organizacyjnie podporządkowana, oraz określenie "Szkoła Filialna w ... ".
 
Choc z UoSO
Art. 40. 1. W szkole lub placówce zatrudniającej co najmniej 3 nauczycieli działa rada pedagogiczna, która jest kolegialnym organem szkoły lub placówki w zakresie realizacji jej statutowych zadań dotyczących kształcenia, wychowania i opieki.
2. Nauczyciele szkół zatrudniających mniej niż 3 nauczycieli są członkami rady pedagogicznej szkoły, której jest podporządkowana szkoła filialna.
 
w zasadzie jak mniej niz 3 osoby, to wspólna rada, to czemu nie wspólny statut?
2. Zalezy od ustaleń OP
 
3. Kierownik szkoły filialnej jest zatrudniony w szkole filialnej.
I powinien miec w niej pelen etat, jesli nie, to jego zatrudnienie powinno wyglądac tak, ze np. 8 godzin w szkole filialnej+ uzupełnienie etatu w szkole, której filia jest organizacyjne podporządkowana
( ale zgadzam się z magosią, ze to gorsze rozwiazanie)

beera01-05-2007 16:47:55   [#04]

magosia, to Ty masz i zespół i filię?

dyrsp01-05-2007 16:48:19   [#05]
Dzięki!To chyba przejdę na kier. pkt.;))))) Pracy z pewnością dużo mniej....Mój dodatek funkc. jest zdecydowanie niższy.Nasz OP nie jest zbyt łaskawy.Pytam ponieważ właśnie powołuję kier. i chcę wynegocjować dla niego dobre warunki. Gdzie znajdę pp dotycz. pkt filialnych?
dyrsp01-05-2007 16:56:07   [#06]
Asiu nie wiem, czy dobrze Ciebie zrozumiałam, czy kier. pkt musi być osoba do tej pory zatrudniona w pkt fil. a jeżeli chcę powołać n-la ze szk. gł. to co nie mogę albo zmieniam mu umowę??? A jak z godz. jeżeli pensum jest np.8 godz. to jakie uzupełnienie etatu w szk. gł.?Czy to nie będzie zbyt dużo godz.?
beera01-05-2007 17:01:19   [#07]

Kierownikiem filii musi byc osoba zatrudniona w tej filii, bo filia to jednak odrębna organizacyjnie placówka.

Co do tego uzupełniania- oczywiście, że bez sensu. Powinna byc zatrudniona w szkole filialnej na etat, mieć tam zniżkę godzin- np. 12 i realizować 6 godzin dydaktycznych.

Napisałem o tym uzupełnianiu, bowiem mam w pamięci wątek sprzed kilku dni, gdy kierownik filii realizował godziny w szkole  tzw. "macierzystej" i filialnej- w efekcie nie było jasne gdzie naprawdę pracuje.

I jesliby Tobie przyszedł do głowy taki pomysł, by kierownik pracował i tu i tu ( co nie ma dużego sensu), to uczulam na prawidłowośc zawartej umowy

beera01-05-2007 17:02:37   [#08]
aha- jesli chcesz powołać w filii na jej kierownika kogoś ze macierzystej szkoły, powinnaś go tam przenieść
Magosia01-05-2007 18:58:22   [#09]

Asiu- ja naprawde nietypowa.

  1. Mam zespół.
  2. w zespole dwie szkoły podstawowe i gimnazjum .
  3. Jedna z tych SP to filia.
  4. Wiem, że nie powinno byc w zespole szkół o tym samym stopniu organizacyjnym .
  5. Wiem ja, wie KO, wie OP...a moja filia ma się dobrze od 6 lat jako 7 oddziałowa szkoła ze 120 uczniami..

Kiedyś dopominałam się, żeby oddzielili filię - wskazywałam, że nie powinno tak być..

Nikt - (czyt. OP - nie chce zmienić), KO to nie przeszkadza..to przrestałam się kopać z koniem..

A rodzice i nauczyciele chcą być w naszym zespole- ciągniemy poziom i pewność pracy jest...

I tak to sie kręci...

rzewa02-05-2007 00:34:41   [#10]

magosiu,

w twoim zespole jest jedna szkoła podstawowa... i kurator wyraził na to zgodę

Natomiast OP chce by sp wchodząca w skład zespołu miała filię i może tak być - KO nie ma podstawy by się temu sprzeciwić.

A jedyna nieprawidłowość jaką widzę to fakt, że masz jeden statut - każda szkoła powinna mieć statut, a statut zespołu powinien dotyczyć tylko 2 szkół: sp (tej co nie jest filią i w tym statucie zapis, że jest filia) i gimnazjum i regulować jedynie sprawy współpracy i współ działania tych szkół oraz rozstrzygać kwestie normowane różnie w statutach szkół tworzących zespół, natomiast dla filii powinien być odrębny statut z zapisem o przyporządkowaniu danej sp, a NIE ZESPOŁOWI.
beera02-05-2007 09:37:03   [#11]

Magosia

ale za to masz ciekawie:))

dyrsp02-05-2007 11:54:48   [#12]
Bardzo bym prosiła o wszystkie możliwe pp dotyczące powoływania i funkcjonowania szkoły filialnej .Pozdrawiam!( oczywiście z pracy:((()
rzewa02-05-2007 12:47:41   [#13]
wszystko co jest jest w UoSO (art 39 ust 6, art 40 ust 2, art 58 ust 2 i w ramowym statucie sp zapis cytowany w poście #03) - nigdzie indziej nie ma nic...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]