Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Mundurki dla nauczycieli?
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
eny20-02-2007 12:00:24   [#01]

http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/mini-i-odkryte-brzuchy-zakazane-tez-dla-nauczycielek,873262,2943

..........................

Zgodzę się, że nauczyciel powinien być odpowiednio ubrany, ale mundurki - nie!

pawik20-02-2007 15:13:29   [#02]

Jeśli nauczyciel nie ma wyczucia, w co wypada się ubierać idąc do pracy, to być może trzeba mu to łopatą nakłaść do głowy.

Jest tu analogia do ubioru uczniowskiego.

Znormalizowany strój szkolny ucina jałową dyskusję na temat, jaki strój jest strojem schludnym, a jaki jest ekstrawagancki, jaki wyzywający i nieskromny.

rzewa20-02-2007 15:16:06   [#03]
wbrew pozorom o wiele łatwiej (nakazowo) jest umundurować nauczycieli niż uczniów

pamiętam dobrze jak to było z fartuszkami -> często była to taka belferska walka z wiatrakami (zwłaszcza, że belfry też nie miały serca do tych fartuszków... :-))
Aneta Garncarz20-02-2007 20:50:12   [#04]

:))

Nie jest prosto ubrać w mundurek nauczyciela który pracuje jako terapeuta "na podłodze", czyż nie? Choć tzw odziez ochronna przydałaby się, żeby nie niszczyć własnej:) Ale w umundurowaniu chyba nie o to chodzi...
CARMEN20-02-2007 21:05:45   [#05]

Tak jest

dajcie się Państwo umundurować. Bądźcie pokorni, jak baranki, przepraszajcie,że żyjecie, nie zarabiajcie pieniędzy, bo to przecież NIEETYCZNIE domagać się wynagrodzenia wyższego niż ma sprzątająca   w Niemczech lub stażystaka po niemieckiej zawodówce. Tak jest. I wyglądajcie, jak ostatnie niepociumane nieszczęście, bo komuś się tak uroiło. I latajcie z obłędem w oczach, czy aby podobacie się rodzicom, dogodziliście wizytatorom, uszczęśliwiliście ... kogo tam jeszcze.
Raf120-02-2007 21:09:43   [#06]

czytałam dziś

że w niektórych szkołach w Krakowie mają obowiązywać mundurki dla nauczycieli. No cóż wola nauczycieli:))))))))

Wiecie, że nasz ukochany minister może rozporządzeniem w ciągu 1 dnia wprowadzić mundurki dla nauczycieli (co to dla niego), a my będziemy ... ;))))))))

Do Chin nam "nie daleko" chociaż nie ma u nas Mao:))))))))

Jacek20-02-2007 21:12:06   [#07]

CARMEN

a to tak zasadniczo.. wyluzuj dziś KUSACZEK, napij się albo cóóś... łeb to jutro popiołem będziem sypać :-)
CARMEN20-02-2007 22:02:18   [#08]

Jacek masz

pecha ! NIE PIJAM.
Jacek20-02-2007 22:19:03   [#09]

ja mam pecha? dobre sobie... uważaj bo organizm mozna odwodnić..bez picia

 :-)

ergo20-02-2007 22:51:41   [#10]
Szef tyle razy mówił, żeby nie powielać wątków, a tu znowu o niebezpieczeństwie odwodnienia organizmu :)
Jacek20-02-2007 23:00:53   [#11]
bo o zdrowie dbamy ;-)
Majka20-02-2007 23:07:06   [#12]

carmen?

Kto rządzi przeszłością w tego rękach jest przyszłość; kto rządzi teraźniejszością, w jego rękach jest przeszłość'
slogan Partii, 'Rok 1984'

Będą mundurki ;)
grażka21-02-2007 00:21:33   [#13]
http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3933967.html
malinek21-02-2007 00:51:04   [#14]
No cóż, przynajmniej ich mundurki maja topowe kolory.Mnie nie jest dobrze w zielonym, muszę wziąć pod uwagę przy zamówieniu:)
Gaba21-02-2007 01:03:34   [#15]
Ania Urbańska wcale nie mówi o mundurkach dla nauczycieli, a o niestosowności stroju... eee.... - nie macie czego powazniejszego do roboty, bo ja mam powiadomienia o dokonaniu oceny pracy.
malinek21-02-2007 01:12:12   [#16]
Mamy,ale noc wcale nie musi być bardzo poważna:) A co do oceny-nie zazdroszczę!!
Gaba21-02-2007 01:29:54   [#17]
zwlekałam, bo czekałam na nowy nadzór... ;-)))
malinek21-02-2007 01:34:33   [#18]
No to sie doczekałaś)))))Poprawki wcale nie były takie proste,gdyby ni pomoc Forumowiczów,to....
Gaba21-02-2007 02:19:08   [#19]

dla mnie najwazniejsza była osobista pomoc p. szuańskiego, który wyjaśnił nam dyrektorom, jak w jego opinii mam wyglądać nadzór po nowemu

- dobrze, że słyszałam na własne uszy, bo efekt głuchego telefonu trwa.

Pan Szubański powiedział wprost - dla dyrektroa wazny jest plan nadzoru jego placówki, za resztę planów sa odpowiedzlni inni - jeżeli dyrektro uzna, ze go problem nie dotyczy, to tego nie wuględnia. Ciekawe... ale czy prawdziwe...

Marek Pleśniar21-02-2007 07:31:30   [#20]

wpisanie do ustawy komórki to jest mocna rzecz;-)

Ale wpisanie w ustawę BRZUCHA pani psorki to jest hit;-)

hania21-02-2007 09:54:18   [#21]
Mundurek dla nauczyciela - pomysł Komisji "Solidarne Państwo"

W błyskawicznym tempie nadzwyczajna Komisja „Solidarne Państwo” przyjęła dzisiaj (21 lutego br.) prawie wszystkie poprawki zawarte w projekcie nowelizacji ustawy o systemie oświaty.  

- W krótkich zdaniach Panie ministrze. Proszę dwa, trzy zdania na temat każdej zmiany w projekcie – mówił przewodniczący komisji Krzysztof Jurgiel tuż po rozpoczęciu obrad. Tak ponaglał Sławomira Kłosowskiego, sekretarza stanu MEN, który prezentował posłom projekt nowelizacji. Potem powtarzał. – Nie widzę, nie słyszę sprzeciwu. Stwierdzam, że poprawka została przyjęta.

Tym sposobem w ciągu niespełna trzech godzin Komisja przegłosowała kilkadziesiąt poprawek dotyczącym m.in. uznania nauczycieli za funkcjonariuszy publicznych, zwiększenia roli rad rodziców, mundurków dla uczniów, czy podręczników. Komisja zadecydowała, że raz na cztery lata rady pedagogiczne szkół będą wybierały jeden podręcznik i jeden program nauczania danego przedmiotu. Za rozprowadzenie książek mają być odpowiedzialni nauczyciele. Posłowie opwiedzieli się także za zmianą składu komisji konkursowej wybierającej kandydata na kuratora oświaty. Teraz więcej przedstawicieli mają mieć w komisji - minister edukacji i wojewoda.

Nad większością poprawek posłowie nie dyskutowali. Nie zgłaszali także swoich propozycji. Wyjątkiem była posłanka PiS-u Maria Nowak, która zaproponowała, aby do Karty Nauczyciela wpisać obowiązek noszenia mundurków przez nauczycieli. Dlaczego? – Bo pani z brzuchem przyjdzie na wierzchu – uzasadniła i zapowiedziała, że jutro zgłosi swój pomysł jako poprawkę.

Specjalną komisję ds. rządowego programu „Solidarne Państwo”, powołał Sejm 14 lutego br. Komisja ma bardzo szeroki zakres prac. Od projektów dotyczących gospodarki, wojska, wymiaru sprawiedliwości i szkolnictwa wyższego po edukację. W sumie ok. 90 ustaw. – Procedowanie aktów prawnych z tak odległych dziedzin stwarza poważne zagrożenie, co do ich jakości – uważa Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Komisję bojkotuje opozycja nie typując do niej nikogo ze swoich posłów. Krytykuje ją także ZNP. - „Szybka” ścieżka legislacyjna, niewystarczające przygotowanie posłów wchodzących w jej skład oraz brak opinii praktyków narażają polską edukację na akty prawne o wartości rozporządzenia wprowadzającego tzw. amnestię maturalną – podkreśla Sławomir Broniarz. (mk)

Komentarz
Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZNP: - Po raz pierwszy uczestniczyłem w takiej farsie. Wszyscy byli za, praktycznie nie zgłaszano poprawek.  Podejrzewam, że część posłów z tej komisji w ogóle nie zna się na sprawach, w jakich podejmuje decyzje. Jeśli poprawka o jednolitych strojach dla nauczycieli nie budzi żadnego sprzeciwu to ja już nie wiem, gdzie żyję. Widać, że nie chodzi o sprawy edukacji, o jakość kształcenia, tylko o ustawę robioną na zamówienie tych, którzy nas wprowadzają do IV RP.
malinek21-02-2007 10:03:29   [#22]
Nauczyciele przedszkoli,którzy niejednokrotnie siedza z dziećmi na dywanie, wykonyją masę ruchów nie do przyjęcie podczas lekcji szkolnych maja przywdziać mundurek>Ciekawe jak nas teraz będę nazywać-dresiary?A może rzeczywiście chińskie uniformy nie są złe?-Wygodne, nie gniecące,"jednolite"...uff
CARMEN21-02-2007 10:13:10   [#23]

Majka #12

 Coś takiego. o rety !

Ale mnie żadne hasło nie jest straszne, bo każde miałam, mam i co

więcej będę miała w głębokim ........ braku poważania. Gwiźdżę na hasła.

nalix21-02-2007 10:18:21   [#24]

kredyt na zakup mundurka

Ciekawe za co biedny nauczyciel-stażysta ma kupić ten mundurek przy tak nędznych zarobkach. Chyba pójdzie po kredyt do banku a może do MOPS-u.
Iwona221-02-2007 10:21:04   [#25]
a może Skoki beda udzielać kredytow na mundurki???
;)
CARMEN21-02-2007 10:42:56   [#26]

Ale właściwie DLACZEGO

PAN MINISTER nie włoży mundurka ?????????? A co ? Nie powinien ?
agun21-02-2007 10:54:28   [#27]
Jak wprowadzą nakaz to muszą zabezpieczyć środki na mundurki lub je każdemu na wymiar uszyć. Przynajmniej w zakładach gdzie ubranie ochronne i robocze jest obowiązkowe pracodawcy nie mają innego wyjścia.
Jersz21-02-2007 10:55:56   [#28]

;-)

A te mundurki dla nauczycieli to może niezłe, ale pod warunkiem , że będą otrzymywać je jak np. policjanci, pracownicy nadleśnictw, PKP. Tylko jaki byłby ich krój? Nie wiem czy w tradycji polskiej oświaty były mundury? No chyba że sięgniemy do tradycji oświaty naszych zaborców (tu przpominają mi się mundury "uczitieli" z ekranizacji "Syzyfowych prac").

Jersz

Terina21-02-2007 11:05:36   [#29]
Czy dla kobiet tez będa spodnie ?
Juz widze niektore moje koleżanki w spodniach... ( 140 cm w biodrach, wzrost raczej mizerny).
Przeciez nauczyciel (ka) nie powinna byc karykaturą ?
Jacek21-02-2007 11:06:51   [#30]
worki będą poręczniejsze... i tańsze... a jakże skromne
mavi21-02-2007 11:10:38   [#31]
A dla mnie mundurek to męka - owszem nauczyciel powinien wygladac schludnie, ale jestem przeciwna uniformizacji. A niby dlaczego wszyscy mamy nosic w szkole np. beżowe marynarki?
Jersz21-02-2007 11:13:31   [#32]

Worki ... najlepiej pokutne. Dzisiaj dowiedziałem sie o kolejnym nauczycielu, który postaniowił wyemigrować do Londynu. Żona pielęgniarka już tam jest. Opiekuje sie noworodkami - w Polsce miała pod opieką 6, tam jedno i stać ją na normalne życie, również na uczywywanie męża i dziecka ;-).

Jersz

Jersz21-02-2007 11:22:53   [#33]

 Rozmażyłem się ... ach te mundury, a za mundurem panny sznurem.... Mundury dla uczniów, dla nauczycieli, dla wizytatorów , dla ministra ....

Gotowe wzory można obejrzeć na stronie http://film.onet.pl/oficjalne/syzyfowe_prace/galeria.html 

zapraszam -) Jersz

Marek Pleśniar21-02-2007 11:31:21   [#34]

omamtko;-)

emeryt21-02-2007 11:49:11   [#35]

Kuratoria też.

Uniform dla wizytatora KO, a co.....:

borowice2006093.JPG

jatoja21-02-2007 11:49:31   [#36]
Ciągle "wycinam" to, co napisać bym chciała na ten temat. Wychodzi albo patos, albo karnawał, a żadna z tych opcji nie jest dobra . Wczoraj uczeń zapytał mnie: "Dacie sobie założyć mundury?". Za karę, że stawia mi  trudne pytania kazałam mu zinterpretować wiersz Herberta "Przesłanie pana Cogito".
Co z tego? Jakoś nie umiem sobie wyobrazić, że zniosłabym ten wstyd przed uczniami, gdy wejdę do klasy w "beżowym wdzianku"
hania21-02-2007 16:51:30   [#37]
wyobraziłam sobie panią z nauczania zintegrowanego, siadającą "po turecku" z dziećmi na dywaniku... w spódniczce beżowej do kolan......
fiolka21-02-2007 17:32:20   [#38]
Nie trzeba się przejmować.
Trzeba mieć po prostu wyczucie  jak się ubrać do pracy. Rzeczywiście niektórzy go nie mają:)

A tak na marginesie, to panie w żłobkach już 2 lata temu zostały ubrane w mundurki /przynajmniej w Warszawie/. Narzekały że na polecenie Zespołu Żłobków wzięto miarę ale i tak krawcowe uszyły im mundurki wedle własnego uznania. Rezultat: tu za ciasne, tam za szerokie, jeszcze w innym miejscu się ciągnie, itd.
Są szczęśliwe niewymownie...
CARMEN21-02-2007 18:22:05   [#39]

Tylko

NIE BEŻOWY. POSTARZA.

Będzie dzatwa goniła za gronkiem i pokrzykiwała : O mój drogi ŻUŻU,

jak ci dobrze w BEŻUUUUUU !!!!!

grażka21-02-2007 19:01:53   [#40]
Nie będę nosiła żadnego mundurka. I tyle.
eny21-02-2007 19:05:22   [#41]

carmen

Będzie dzatwa goniła za gronkiem i pokrzykiwała : O mój drogi ŻUŻU,

jak ci dobrze w BEŻUUUUUU !!!!!

 

-masz takie doświadczenia???

Adaa21-02-2007 19:05:44   [#42]
ja tez nie bedę nosila,bo wiem,że jak podałam wagę do dopasownia wiązań  nart, to mi sie stale wypinaly:-)))
AnJa21-02-2007 19:11:12   [#43]
grażka- a jaby ten mundurek to jakiś pachwork był?

no, bo na origami to się straż pożrna raczej nie zgodzi

a w kwestii wagi- dokładniej rozmiarów- to są teraz juz takie urządzonka laserowe, że bez Twojej wiedzy cię obmierza, dorzuca ze 30% (coby kształtów nie ujawniać) i dostaniesz coś co Ci się na pewno nie wepnie nawet jak się wypnie
CARMEN21-02-2007 19:18:01   [#44]

Do eny ! #41

Tak, mam. Mój wychowawca ubierał się w beżowe spodnie zwężające się ku dołowi, podczas gdy naonczas modne spodnie to były tzw. dzwony

z szerokimi nogawkami - lata 70 te. I ten ŻUŻU w BEŻU to nasz kochany wychowawca. ALE MY GO KOCHALIŚMY. Biedny, już nie żyje.

DYREK21-02-2007 19:18:58   [#45]

Absurdem prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Bronarz nazwał pomysł posłanki PiS Marii Nowak, by w ustawie Karta Nauczyciela zapisać obowiązek "by nauczyciele chodzili w mundurkach".

Na posiedzeniu sejmowej Komisji Nadzwyczajnej ds. "Solidarnego Państwa" Nowak zapowiedziała, że zgłosi poprawkę do rządowego projektu nowelizacji prawa oświatowego nakazującą nauczycielom schludny ubiór.

Nowak tłumaczyła, że podyktowane jest to niewłaściwym strojem, w jakim niektórzy nauczyciele przechodzą do szkoły. Wspomniała o nauczycielkach, które przychodzą "z gołym brzuchem".

– Sądziliśmy, że poziom absurdu w edukacji wyczerpał się. Okazuje się, że rzeczywistość jest bogatsza od naszej wyobraźni – powiedział Broniarz na konferencji prasowej w Warszawie.

Zaprezentował dziennikarzom t-shirty, w jakie - jego zdaniem - można by ubrać nauczycieli. Jak mówił, białe byłyby dla członków ZNP, by z daleka można było ich rozpoznać, zielone dla nauczycieli stażystów - jak powiedział - nawiązujące do "zielonych listków" dla początkujących kierowców, i granatowe dla pozostałych; dla nauczycieli kontraktowych z jedną gwiazdką, mianowanych z dwoma i dla dyplomowanych z wężykiem generalskim.

Pytał także, czy w związku z pomysłem ubrania nauczycieli w mundurki w przyszłości będą mogli oni skorzystać z tzw. emerytur mundurowych. Broniarz także pytał również, kto za ewentualne mundurki dla nauczycieli miałby zapłacić. Zauważył, że przy jednostkowym koszcie mundurku wynoszącym 100 zł (na tyle resort edukacji szacuje koszt jednego mundurka dla ucznia), w skali kraju mundurki kosztowałyby 52 mln zł. AP
DYREK21-02-2007 19:21:33   [#46]

a jakie mundurki dla wizytatorów i kuratora ?

to też nauczyciele

CARMEN21-02-2007 19:22:23   [#47]

A nie każdy nauczyciel

może dzisiaj pochwalić się, że młodzież go kocha. Więc nasze żarty były nieszkodliwe i nie uszczuplały szacunku odczuwanego dla wychowawcy.

A teraz ? EEEEEEh.

Mundurki dla nas to poroniony pomysł.

CARMEN21-02-2007 19:27:20   [#48]

A zielone w kropki dla ciężarnych #45

nauczycielek. Nwet jeśli ciąży nie widać.

Mammmmma mia. Chyba kaftan bezpieczeństwa by się dla propagatorów tych wdzianek przydał.

jarko21-02-2007 19:28:21   [#49]
Poziom absurdu w naszym kraju sięga zenitu. Ciekawe, co też "przyklepuje się"  teraz w cieniu afer dla pospólstwa?
beera21-02-2007 19:31:10   [#50]

reforma oświaty dokonywana przez pryzmat gaci

jak sie nie ma pomyslu jak rozwiązać poważne problemy, to się zawraca ludziom glowę pierdolami.

I w zasadzie to nawet jest skuteczne

Nikt nie mysli o gwiazdach, gdy co chwilę jakiś ....spuszcza mu ciężki kamień  na palec od nogi

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]