Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Cała Polska czyta dzieciom.....- AKURAT!
strony: [ 1 ]
bratek11-02-2007 15:46:06   [#01]

Byłam dziś na zakupach w hipermarkecie....

I kolejny raz ciśnienie mi się podniosło...

Podaję ceny bajek dla dzieci:

- zwykła książeczka z cienkimi kartkami - 9.90

- podobnej treści ale z grubymi kartkami - 19,90

- kaseta VHS- 7,80

- DVD- 12,30 (promocja)

Co zrobi przeciętny rodzic?

Kupi książeczkę nad którą będzie musiał siedziec z dzieckiem i którą to samo dziecko załatwi w przeciągu tygodnia??? Będzie przepłacał za książeczkę z grubymi kartkami nad którą tez będzie musiał ślęczeć?

Czy kupi VHS?

A swoją drogą kogo stać, by skompletować porządną bibliotekę 3-4 latkowi, który jednej książeczce jest w stanie poświęcić 10 minut uwagi 2 x w tygodniu?

No przecież to absurd!!!

bogda411-02-2007 15:53:24   [#02]

Bratku, spoko ;-)

 całe szczęście ,że istnieją jeszcze / szczątkowo, ale zawsze ;-) / biblioteki dla DZIECI i młodzieży.

Moja córka od 5 roku życia sama sobie wypożyczała.

Małgoś11-02-2007 16:14:06   [#03]
a ja od dawna kupuję ksiązki tylko w  centrach pt. "Tania ksiązka" - za nieduże pieniądze można tam znaleźć wszystko: bajki, klasyke, lektury, czytadła, albumy o sztuce itd.
joszka11-02-2007 17:50:14   [#04]

Juz w poniedziałek

do pewnej gazety ma być dołączona mp3 z tekstem ksiązki(nie koniecznie dla małych dzieci) ale w epoce powszechnych strzelanek internetowych to będzie chyba soft
bogda411-02-2007 18:00:27   [#05]

masz na mysli tę

 którą czyta Englert?

...

własnie zastanawiałam sie czy zacząć kupować.Znasz zestaw? warto?

Dorsto11-02-2007 20:10:00   [#06]

Bratku, Polak potrafi :-).

U nas tak się przyjęło, że bajki (razem z ciuszkami zresztą) wędrują od rodziny z dziećmi starszymi do rodziny z dziećmi młodszymi. Ponadto my kupujemy książki w punkcie skupu makulatury (tam pan ma wystawione na stolikach ksiązki do kupienia) lub na wyprzedażach w bibliotekach (cena 0.10 -2 zł/sztuka). Kto chce czytać, ten tanie książki zdobędzie.

bratek11-02-2007 20:29:04   [#07]

Jasne.....

Kto chce temu się uda:))

Sama ma różne sposoby:))

Ale ja napisałam o modelu, że tak wyrażę się ogólnodostępnym... O tym co komercyjne łatwe, powszechne.

Terina12-02-2007 11:47:29   [#08]
A szczególnie tą chęć kupowania dzieciom książek widać w terenie, na wsiach, w małych miastach...
Tutaj częstro dziecko przychodzące do przedszkola nie wie co to kredki, nie umie trzymac ołówka w ręce a książki widywało tylko u starszegfo rodzeństwa (podręczniki).
czahan12-02-2007 12:15:47   [#09]
możę by tak postulować , żeby zamiast podręczników ("Tanich", ministerialnych) kupowac rodzinom wielodzietnym na wsiach zestaw książek dla dzieci, min. zestaw lektur
Terina12-02-2007 17:02:20   [#10]
A pamietacie jak w latach 80-tych szanujace sie gazety dołączały do swoich swiatecznych wydań gazetowe wydania bajek dla dzieci ?
Do dzis posiadam niektóre z nich ( m.in " Szatana z 7 klasy" w odcinkach)
Marek Pleśniar12-02-2007 19:32:44   [#11]

w maszych czasach szanujące się gazety przestrzegają praw autorskich

nie demonizujmy

jakbym nie wypił 3 piw to bym miał na książeczkę dkla dziecka, za którą tak tęsknię

żeby książki były dobre i kolorowe, ktoś je musi drukować

można je rozdawać za darmo ale wteyd zabraknie z podatków dla szkół:-)

bratek12-02-2007 20:26:14   [#12]
Ja nie mówię, że cena jest nie do przeskoczenia.... Mówię tylko, ze przy takich proporcjach jak podałam łatwiejsze, tańsze i wygodniejsze jest zakupienie VHS..... I nie sadzę, żeby taka tendencja mogła owocować wzrostem czytelnictwa...
jaszczurzyca16-02-2007 09:03:43   [#13]
Uwielbiam czytane książki, sama od kilku lat kupuję wydania przeznaczone dla osób niewidomych. Można na nich znaleźć prawdziwe perełki, a miłość do nich pozostała po słuchowiskach z Programu Pierwszego Polskiego Radia. Naprawdę polecam!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]