Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przedmioty w klasach specjalnych a awans
strony: [ 1 ]
bratek19-08-2005 11:13:28   [#01]
Wiem, że w normalnych szkołach trzeba mieć określony wymiar godzin w swoim kierunkowym przedmiocie, żeby normalnie realizować awans. A czy dotyczy to też szkolnictwa specjalnego? bo tu wszystkie przedmioty są jakby z jednego wykształcenia..... A mnie tak wychodzi, że powinnam np. jednemu nauczycielowi włożyć w ramch etatu 8 godz kształcenia zintegrowanego, 2 alternatywnych metod komunikacji,1 do dysp. dyr. i 8 rewalidacji indywidualnej... Wolno mi tak????
Władysław Ścianek19-08-2005 12:39:19   [#02]

Awans nauczyciela

Awans nauczycieli zatrudnionych w placówkach i szkołach specjalnych określają te same przepisy. Przy realizacji stażu jest ważnym, by nauczyciel w wymiarze co najmniej 1/2 etatu realizował przedmioty, do których ma kwalifikacje. To szczególnie komisje biorą "pod lupę". Pozostałe procedury, które na pewno znasz, też należy spełnić.
                              Serdecznie pozdrawiam !!!
bratek19-08-2005 13:30:11   [#03]

no, tak

ale tu kwalifikacjami jest oligofrenopedagogika, która kwalifikuje do prowadzenia wszystkich tych przedmiotów. Więc jak jest w takiej sytuacji?????
rzewa19-08-2005 20:00:12   [#04]

ważne by miał kwalifikacje

do zajęć które prowadzi. Z twoich slów wynika, że takie kwalifikacje ma, więc w czym problem?

Możesz przydzielić wszystkie te przedmioty i będa one realizowane zgodnie z kwalifikacjami.

bratek19-08-2005 20:07:43   [#05]
Dzięki- musiałam się upewnić!
Fakir219-08-2005 23:22:35   [#06]

UWAGA !!!

Oligo daje pełne uprawnienia TYLKO w szkołach i placówkach dla GŁĘBIEJ.... nie w szkołach dla lekko !!!!
Jest to paranoja - ale tak jest....
bratek20-08-2005 00:37:45   [#07]
Moim zdaniem to nie paranoja...... przyznaję bez bicia, że pooligo nie umiałabym nauczyć nikogo matematyki czy przyrody.... w klasach niższych może jeszcze bym podołała, ale wyżej niestety.... Więc nie wiem czemu się oburzasz.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]