Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przedszkole i Szkoła Podstawowa - jaka forma organizacyjna
strony: [ 1 ]
Max3601-02-2007 15:42:40   [#01]
Mam taki problem do rozważenia przez szanowne grono forumowiczów, a mianowicie. OP przystąpił do reorganizacji sieci szkół w gminie. Zamierza również zmienić miejsce w którym jest przedszkole (budynek jest wynajęty) i przenieść je do budynku szkoły podstawowej. W przedszkolu po odjęciu zerówek zostanie 2 oddziały. Czy jest możliwość połączenia tego tworu w zespół szkolno przedszkolny, czy szkołę podstawową z oddziałami przedszkolnymi lub coś nowego, czego nie wiem. Interesują mnie wszystkie rozwiązania i przepisy z tym związane. Za wszystkie podpowiedzi beędę niezmiernie wdzięczny.
DYREK01-02-2007 16:08:34   [#02]

Art. 62 UoSO

5b. Połączenie w zespół przedszkola ze szkołą podstawową albo z gimnazjum, szkoły podstawowej z gimnazjum albo przedszkola ze szkołą podstawową i gimnazjum wymaga pozytywnej opinii kuratora oświaty.

zespół przedszkola ze szkołą podstawową ....  to chyba najlepsze rozwiązanie

cewi01-02-2007 18:47:08   [#03]
Powstaje wówczas zespół szkolno-przedszkolny, mój OP też się do tego przymierza, ponieważ tak być powinno zgodnie z prawem.
DYREK01-02-2007 19:35:07   [#04]

IV. Tryb tworzenia zespołów 

Podstawa prawna: art . 62 ustawy o systemie oświaty (Dz. U. z 1996 r. Nr 67, poz. 329 z późn . zmianami ).

1.  Organ prowadzący dokonuje czynności połączenia szkół w zespół na podstawie aktu założycielskiego, który powinien być uprzednio zaopiniowany przez Rady Pedagogiczne łączonych szkół. Utworzonemu zespołowi nadaje się statut, którego postanowienia regulujące niektóre sprawy, w sposób odmienny niż czyniły to statuty połączonych szkół, zastępują odpowiednie postanowienia tych statutów.

2.  Kompetencje dotyczące tworzenia zespołów szkół/placówek należą do organu prowadzącego, z tym, że akt założycielski zespołu wymaga zaopiniowania przez rady pedagogiczne łączonych placówek.

3.  Połączenie w zespół przedszkola ze szkołą podstawową albo z gimnazjum, szkoły podstawowej z gimnazjum albo przedszkola ze szkołą podstawową i gimnazjum wymaga pozytywnej opinii kuratora oświaty.

W celu uzyskania opinii kuratora organ prowadzący winien przedłożyć następujące dokumenty:

•  uchwałę rady gminy w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez gminę (art. 17 ust. 4 ustawy o systemie oświaty),
•  uzasadnienie potrzeby łączenia w zespół szkół,
•  projekt aktu założycielskiego łączonych w zespół placówek,
•  projekt statutu zespołu szkół,
•  opinie rad pedagogicznych łączonych szkół,
•  prognozy demograficzne w perspektywie 6-cio letniej,
•  opis bazy szkoły (ilość sal lekcyjnych, pracowni komputerowych, sal gimnastycznych, szatni, zmianowość),
•  uwarunkowania społeczne (opis),
•  czynniki ekonomiczne,

4. Nadanie aktu założycielskiego powinno odbyć się w terminie umożliwiającym rozpoczęcie właściwego funkcjonowania zespołu w nowym roku szkolnym.

http://www.ko.rzeszow.pl/artykul.php?id=303&idg=7&idp=0

rzewa01-02-2007 21:34:03   [#05]

DYRKU,

ten link nie będzie tu na forum prawidłowo działał - nie działaja właściwie linki zawierające id - przy uruchamianiu takiego linku zamienia się to na jid i oczywiście albo kieruje w pole, albo zgłasza błąd adresu.

dotyczy to większości linków do materiałów podkarpackiego ko oraz linków do aktów prawnych z Internetowego Systemu Aktów Prawnych prowadzonego przez Sejm RP
Magosia01-02-2007 21:42:15   [#06]

U nas w gminie

są dwa ZPO - Zespoły Placowek Oświatowych: jeden- przedszkole + Sp, drugi przedszkole+ Sp + GIM.
Max3602-02-2007 12:28:25   [#07]
Wszystkim wielkie dzięki, już mi to rozjaśniło sprawę.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]