Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Do mądrych głów
strony: [ 1 ]
gimnazjum08-09-2006 07:42:18   [#01]
Szkoła podstawowa z dniem 1.09. ma nowego dyrektora (po konkursie) z zewnątrz. Ostatnio nie pracował zawodowo. Jak organ prowadzący powinien go zatrudnić( nauczyciel mianowany), bo dał mu tylko powierzenie funkcji kierowniczej na 5 lat. Czy wrazie "czegóś" po pięciu latach żegnaj stanowisko i zarazem szkoło?
ewa08-09-2006 07:48:59   [#02]
lepiej by było gdyby zatrudnił go w szkole poprzedni dyrektor, a jak będzie to zależy od następnego dyrektora...
rzewa08-09-2006 07:51:50   [#03]

najlepiej gdyby go zatrudnił

ustepujący dyrektor przed końcem kadencji (np. 31.08), ale rozumiem, że nie chciał... A zmusić go nie spsób, więc...

OP musi najpierw zatrudnić dyrka, żeby mu potem móc powierzyć stanowisko - i może (naciągane to ale innego wyjścia nie ma) zrobić na podstawie ustawy o samorządzie gminnym - zatrudnia go jako kierownika jednostki organizacyjnej, ale...

Jeśli ten dyrektor jest jednocześnie n-lem, to już go zwolnić nie może, gdyż pracodawcą jest szkoła a nie OP... No, niby może zatrudnić na czas określony - 5 lat - wtedy po zakończeniu kadencji niestety żegnaj szkoło... :-(

Ale wszystko to, to jest dziedzina zupełnie nieuregulowana i tak naprawdę to nikt nie wie jak to być powinno... status dyrektora się tu kłania, o którym dużo już było na forum - warto wykorzystać szukajkę, bo nic się w tej materii nie zmieniło...

PS. Mój OP dał mi w takiej sytuacji akt mianowania na stanowisko nauczyciela w szkole (to było w 1996 r.), więc po skończonej kadencji dalej byłam zatrudniona na podstawie mianowania... taki dobry OP był...
gimnazjum08-09-2006 07:59:56   [#04]
Tak myślałam właśnie, że najlepiej to zatrudnić przez mianowanie w szkole, a potem dopiero powierzenie, a tak już na wstepie się kobita zamartwia, co za 5 lat będzie.
ewa08-09-2006 08:07:42   [#05]
niech się nie zamartwia, tylko pracuje, coby za 5 lat powierzenie na kolejną kadencję dostać :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]