Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wynagrodzenie za sobotnie wycieczki
strony: [ 1 ]
wiolako222-11-2006 16:11:27   [#01]
Jak sobie radzicie z tym problemem? Nauczyciel prowadzi SK SKKT. Wyjeżdża z uczniami na całodzienne, sobotnie wycieczki ( i dobrze).

KN, Art. 42c
3. Za zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze, wykonywane w dniu wolnym od pracy, nauczyciel otrzymuje inny dzień wolny od pracy. W szczególnie uzasadnionych przypadkach zamiast dnia wolnego nauczyciel otrzymuje odrębne wynagrodzenie, w wysokości ustalonej w sposób określony w przepisach wydanych na podstawie art. 30 ust. 5.
na podstawie art. 30 ust. 5 wydane zostało rozp. w spr. minimalnych stawek wynagrodzenia ....

a w nim:

§ 10. Nauczycielom, którzy w dniu wolnym od pracy realizują zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze, a nie otrzymują za ten dzień innego dnia wolnego, przysługuje odrębne wynagrodzenie za każdą godzinę pracy obliczane jak za godzinę ponadwymiarową.

Za nauczyciela, który 'odbiera' sobie dzień trzeba zorganizoważ zastępstwa płatne. Poza tym jeżeli akich wyjazdów jest kilka to dochodzi do absurdu.

Moje pytania:
1. Jeżeli zapłacic nauczycielowi za wycieczkę, to za ile godzin?
2.Jakie to są  "szczególnie uzasadnione wypadki'?

Refleksja: jeżeli uznam, ze kolejna nieobecnosc nauczyciela na zajęciach kwalifikuje się do "szczególnie uzasadnionych' to całodzienne wycieczki zrujnują mój budżet :( I jak szerzyć turystykę? :((
AnJa22-11-2006 16:17:59   [#02]
1. co to jest to SK itp
2. jeśli są to zajęcia dydaktyczne itp- musisz dać dzień wolny
3. jeśli nie dajesz - musisz zapłacić, nie dajesz jeśli uwazasz,że nie możesz - np. tzw. przepadnięcie godzin można uznać za szczególnie uzasadnione przyczyny

Praktyka - jeślo obojgu Wam zależy na tym SK coś tam - przekonaj OP coby to finansowac z grantu na umowę zlecenie - przy ryczłcie wyjdzie jakieś 5-8 zł za godzinę
LeŚ22-11-2006 17:46:18   [#03]

Podaj gdzie tak płacą? Będę omijać całe województwo.

AnJa, podziwiam i współczuję.-]

AnJa22-11-2006 18:00:00   [#04]
?

daję wolne

nie mam grantów, choc może nowe władze przekonam - jęsli te  5-8 zł za godz.  za mało - nie  każe wchodzić przxecież w nie

za co podziwiasz? dlaczego wsółczujesz?
wiolako222-11-2006 18:26:47   [#05]
Szkolne Koło Krajoznawczo - Turystyczme. Mój OP nie proponuje zadnych grantów. Masz budżet - to nim dziel.:(
cynamonowa22-11-2006 18:58:11   [#06]
u mnie.......dzień wolny lub zapłata jak za 4 godz. ponadwymiarowe ( decyduje nauczyciel...zgodnie z regulaminem OP)
DYREK22-11-2006 19:18:28   [#07]

Do nauczyciel, który w dniu wolnym od pracy prowadzi zajęcia w ramach ZHP, Caritasu, SKKT PTTK, Czerwonego Krzyża, UKS "Ptyś" itp. nie odnosi się zapis  § 10 KN. W szkole za zgodą dyrektora mogą działać różne organizacje . Praca lub działalność nauczyciela w tych organizacjach nijak się ma do Karty nauczyciela. Nauczyciel poświęca swój czas na pracę w tych organizacjach ponieważ dokonał takiego wyboru.

Płacenie tylko za 4 godziny kilka lat temu przestało obowiązywać. Obecnie jest tak:

§ 10. Nauczycielom, którzy w dniu wolnym od pracy realizują zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze, a nie otrzymują za ten dzień innego dnia wolnego, przysługuje odrębne wynagrodzenie za każdą godzinę pracy obliczane jak za godzinę ponadwymiarową.

Raf122-11-2006 19:30:39   [#08]

wszystko

zależy od regulaminu wynagradzania... opracowanego przez OP. I nie tak do końca za każdą godzinę. Pamiętać trzeba o 8 h pracy i 11 godzinach odpoczynku.
LeŚ22-11-2006 19:44:23   [#09]
U nas w przypadku wycieczek kilkudniowych płacimy za 10 godz/dobę. Każdego roku opracowujemy plan wycieczek (nie ma ich zbyt wiele). Osobiście nie popieram pracy za darmo lub za ... prawie darmo.
DYREK22-11-2006 19:46:03   [#10]
regulamin nie może być niezgodny z KN (ustawa)
fiolka22-11-2006 20:39:34   [#11]
A jak powinni zapłacić za zieloną szkołę? W październiku byłam przez 5 dni z klasami pierwszymi. W sumie było 10 osób kadry. Dyżur oczywiście 24 na dobę i cosik się rzucają że wcale nie zapłacą. Dyrka z tego co wiem kombinuje z jakiejś innej puli. Ale przecież to bez sensu, żeby po prostu nie zapłacili i trzebabyło sobie głowę łamać. Jak tak dalej pójdzie to nikt nie będzie chciał jeździć, bo harować za friko to mi się nie chce. Jest jakaś podstawa prawna?
zgredek22-11-2006 20:41:18   [#12]
pp, że za friko się nie chce?
beera22-11-2006 20:44:00   [#13]

dziwne, bo wychowacy na kolniach pracują za normalną stawkę i nikomu do głowy nie przychodzi mysleć, że maja mieć placone za 24 godziny pracy dziennie

Moim zdaniem mamy do czynienia z lekkim przegięciem

Nie zapłaciłabym nauczycielowi nic więcej niz to, na co opiewa umowa

.........

fiolko- nie ma podstawy prawnej dla tego niechcenia

beera22-11-2006 20:44:16   [#14]

zgredek

:)))))))))

fiolka22-11-2006 20:46:36   [#15]
Sorki, jeśli żle się wyraziłam. Nie chodzi mi oczywiście żeby płacili za 24 na dobę ale o te 4 nadgodziny jak to kiedyś bywało.
beera22-11-2006 20:48:59   [#16]

nie am tego przepisu od dawna

Moim zdaniem- jedyne, co sie ewentualnie należy za wycieczki, to oddanie dnia za sobotę i niedzielę.

Co do zielonych szkół- traktowalabym to jako wycieczke dwutygodniową i też TYLKo sopboty i niedziele.

Nie przekonują mnie te teksty o pracy ciagłej i odpoczynku - przez analogię do wychwawców kolonii

fiolka22-11-2006 20:49:26   [#17]
Będąc na zielonej szkole "staciłam" te nadgodziny które bym normalnie przepracowała. A tak nie ma "wpisu" - nie ma nadgodzin. I to jest ok, ale praca na wyjeździe też powinna w jakiś sposób się liczyć.
fiolka22-11-2006 21:02:42   [#18]
Dzięki. Myślałam że coś jest w przepisach. A moja dyrka fajna jest że w ogóle coś kombinuje:)
rentor23-11-2006 08:31:56   [#19]

fiolka

fiolka, myślę, że może nie powinnaś "stracić" nadgodzin, bo to zależy od tego jak mówi regulamin wynagradzania. U nas np. jest :"godziny ponadwymiarowe przypadające w dniach, w których n-l nie mógł ich realizować z przyczyn leżących po stronie pracodawcy, traktuje się jak faktycznie przepracowane".

wiolako226-11-2006 18:02:29   [#20]
Dzięki za pomoc. Trudno, wypłacam za wszystkie godziny i jak Scarlett O'Hara jutro się będę martwić o jutro :)
Rycho26-11-2006 19:07:33   [#21]
a dlaczego nie zastosujesz ustawowego zapisu?
 
Nie będziesz wtedy musiała martwić się o jutro.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]