Partnerzy wspierający VIII Konferencję OSKKO  
VULCAN, założony w 1988 roku, jest obecnie największym w Polsce producentem specjalistycznych rozwiązań dla oświaty – tworzymy oprogramowanie komputerowe, oferujemy także usługi wdrożeniowe, doradcze i szkoleniowe w tym zakresie. Już ponad 18 tysięcy szkół, przedszkoli oraz samorządów skorzystało z naszej oferty.
Dwudziestoletnie doświadczenie pozwala firmie dostosowywać ofertę produktów i usług konsultingowych do zmieniających się wyzwań związanych z kluczowymi aspektami zarządzania oświatą – zarówno na poziomie jednostek oświatowych, jak i nadzorujących je samorządów.
Zaufaj doświadczeniu.
Wydawnictwo Dr Josef Raabe powstało w 1948 roku. Działalność w Polsce rozpoczęła się w 1997 r. Pierwsze publikacje skierowane były do nauczycieli w przedszkolach. Dzisiaj firma działa na wielu rynkach, dostarczając fachowych informacji coraz to nowym grupom zawodowym, m.in. nauczycielom, dyrektorom i personelowi administracyjnemu szkół i przedszkoli, samorządowcom, księżom.

Raabe jest m.in. wydawcą miesięcznika dyrektora szkoły - SEDNO.


Firma OEPD od wielu lat tworzy rozwiązania terminalowe postrzegane jako bardzo ciekawa technicznie i ekonomicznie alternatywa dla klasycznych pracowni opartych na komputerach PC. Spośród tych rozwiązań najbardziej zaawansowanym i godnym polecenia jest NComputing, światowy lider w technologiach terminlowych.
Rozwój nowych technologii dotarł również do edukacji umożliwiając nauczycielom pracę w ramach nowych interaktywnych metod kształcenia. Dotychczas podstawowymi narzędziami w jakie wyposażony był nauczyciel była kreda, gąbka, zielona tablica, papierowy dziennik, wiszące na ścianie plansze i rozwijane mapy. Wychodząc naprzeciw nowym możliwościom, nowej edukacji przygotowaliśmy wiele ciekawych rozwiązań, które spotkały się z uznaniem kadry nauczycielskiej, np. mobilne dzienniki elektroniczne, tablice interaktywne, mobilne zestawy multimedialno-interaktywne, mobilne pracownie komputerowe.

Firma Nordweco swoją działalność zapoczątkowała w 1992 roku w Szczecinie. Od powstania naszym przesłaniem było dostarczenie klientom niezawodnych rozwiązań opartych o urządzenia i produkty znanych i sprawdzonych producentów oraz zapewnienie profesjonalnego wsparcia technicznego, tak aby rozwiązanie w pełni odpowiadało oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów. Działać tak, aby opinia naszych kontrahentów była dla nas najlepszą rekomendacją - oto nasze motto.
   Firma Voltex posiada w ofercie dwa rodzaje tablic interaktywnych: elektromagnetyczną (Vx Board - Dual Pen) i dotykową (Vx Board-Touch), które po połączeniu z komputerem i projektorem multimedialnym stają się interaktywnym i zintegrowanym narzędziem do prowadzenia prezentacji. Poprzez dotyk piórem interaktywnym lub palcem duża np. 78" interaktywna powierzchnia pozwala na niezwykłe dynamiczne doświadczenie, można przedstawić nowoczesne prezentacje, szkolenia, przeszukać zasoby sieciowe jak i odbyć wirtualną podróż. Nasze tablice gwarantują wieloletnią niezawodność i trwałość a mocna powierzchnia wytrzymuje pisanie przez dłuższy czas bez przerwy. Bardzo prosta instalacja.

SmartMedia to jeden z liderów polskiego rynku producentów specjalistycznego oprogramowania do zarządzania: majątkiem, należnościami i aktami.

 Misją spółki SmartMedia jest dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań technologicznych firmom i organizacjom z kluczowych sektorów gospodarki oraz dążenie do optymalizacji procesów zarządczych w firmach dzięki wykorzystaniu rozwiązań SmartMedia.

 

ProgMan jest wiodącym producentem oprogramowania dla szkół. O wysokiej pozycji na rynku zadecydował jasno postawiony cel: tworzenie nowoczesnych aplikacji dla oświaty i innych placówek budżetowych. Mamy na uwadze oczekiwania klientów. Rozumiemy specyfikę branży oświatowej i koncentrujemy się na potrzebach klienta. Pozwala to nam na ciągłą ekspansję terytorialną, nawet w czasie recesji w gospodarce. Jednym z atutów naszej firmy jest dostępność - bliska obecność naszych pracowników obok użytkowników.

Public Consulting Group (PCG) to globalna firma konsultingowa świadcząca profesjonalne usługi dla sektora publicznego. Od blisko 25 lat PCG wspomaga szkoły, regiony, ministerstwa oraz wszelkie placówki oświatowe w efektywnym zarządzaniu, wypełnianiu celów statutowych oraz osiąganiu jak najlepszych wyników nauczania. Nasz zespół służy wiedzą ekspercką, zapleczem kadrowym oraz technicznym, aby wspierać przedstawicieli oświaty w podejmowaniu decyzji w oparciu o analizy danych edukacyjnych prowadzące do osiągania poprawy wyników nauczania, efektywności pracy szkół oraz indywidualizacji pracy z uczniem. 
 

Wystawcy  
Transfer Learning Solutions jest firmą zorientowaną na popularyzację i promocję nowoczesnej edukacji i wspomagania wszechstronnego rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych. Realizują to poprzez świadczenie usług związane z wdrażaniem nowoczesnych narzędzi edukacyjnych w różnego rodzaju instytucjach, publicznych i prywatnych.
Podstawą działalności firmy Mentor jest produkcja specjalistycznych urządzeń elektronicznych, jak pracownia do nauki języków, system tłumaczeń symultanicznych, systemy konferencyjne i głosowania, systemy sterowania. Wyposażamy kompleksowo urzędy, szkoły i uczelnie oraz obiekty szkoleniowo-konferencyjne. Służymy radą w każdym momencie, zarówno przy wyborze produktu jak oraz podczas jego eksploatacji.

Firma  REMI działa na rynku od 1991r.
Nasza oferta składa się z dwóch części:
Pierwsza grupa to gry i pomoce dydaktyczne. Wykonane są z drewna i bambusa, przyjemne w dotyku. Obrazki wykonane są nietoksycznymi farbami. Poprzez zabawę wprowadzają dzieci w świat matematyki, przygotowują do nauki pisania i czytania i stwarzają dziecku możliwość doskonalenia funkcji percepcyjno-motorycznych. Druga grupa to zabawki, kąciki zabaw, zabawki ogrodowe Step2 wykonane z masywnego i trwałego tworzywa, gwarantującego wieloletnie użytkowanie, posiadające opływowe kształty i wytrzymałość do -70 st. C. Mają opinię niezniszczalnych.
Agraf jest dystrybutorem specjalistycznego sprzętu i oprogramowania dedykowanego do pracy w trzech branżach: branży grafiki reklamowej, w rynku edukacyjnym i szkoleniowo-prezentacyjnym oraz w zakresie rozwiązań inżynierskich. Oferta skierowana do rynku edukacyjnego i szkoleniowego obejmuje narzędzia tworzące Kompletne Środowisko Interaktywnego Nauczania

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne jest największym wydawcą książek edukacyjnych w Polsce. Jako jedyna polska oficyna edukacyjna oferuje pełne zestawy (podręczniki, zeszyty ćwiczeń, przewodniki metodyczne, płyty CD) do nauczania ogólnego dla wszystkich klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (zarówno w zakresie podstawowym, jak i rozszerzonym), a także do wychowania przedszkolnego. W ofercie ma ok. 2500 tytułów.

Wydawnictwo LIBRUS jest jedną z najprężniej rozwijających się firm informatycznych działających w obszarze edukacji. Jej misją jest propagowanie idei wykorzystywania nowoczesnych technologii informatycznych w polskich placówkach oświatowych, ze szczególnym uwzględnieniem wspomagania procesów dydaktycznych i wychowawczych. Wizją firmy jest budowa społeczeństwa informacyjnego opartego o wiedzę, która jest filarem polityki Unii Europejskiej oraz Rządu Polskiego.

Fraszka Edukacyjna jest wydawnictwem dla nauczycieli, wychowawców, dyrektorów szkół, szkolnych pedagogów i psychologów, a także dla tych wszystkich wychowawców i rodziców, którzy z wielkim poświęceniem pracują, by - niezależnie od problemów wynikających bądź z uwarunkowań społecznych, bądź zaburzeń, chorób czy dysfunkcji wrodzonych - włączyć swych podopiecznych w główny nurt życia w społeczeństwie i zapewnić im zarówno godziwe, jak i godne życie.
Oficyna Wydawnicza "Impuls" istnieje od 1990 roku. Swoją działalność rozpoczynała jako Niezależne Wydawnictwo Harcerskie "Impuls". Wydawnictwo posiada w swojej ofercie książki z szeroko rozumianej pedagogiki (teoria i praktyka edukacji, pedagogika wychowania, pedagogika specjalna), psychologii, socjologii, metod komunikacji, mediów, edukacji zdrowotnej, materiały teoretyczne i praktyczne z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, logopedii, sztuki i muzyki.

Od kilkunastu lat oddajemy w Państwa ręce książki edukacyjne. Z naszych podręczników, a jest to kilkadziesiąt tytułów, przyswajają wiedzę uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, zasadniczych szkół zawodowych, techników i liceów. Osiągamy to dzięki współpracy z gronem doświadczonych autorów, doradców metodycznych, pracowników naukowych wyższych uczelni oraz szerokiej rzeszy nauczycieli, których cenne uwagi pomagają nam doskonalić podręczniki pod każdym względem. Naszą ofertę wzbogacamy o dodatkowe publikacje: programy nauczania, zeszyty ćwiczeń, atlasy i przewodniki metodyczne. Organizujemy również szkolenia i warsztaty metodyczne dla nauczycieli.
Egis istnieje na polskim rynku wydawniczym od 1998 roku. W swej działalności koncentrujemy się na popularyzowaniu i dystrybucji materiałów do nauki języka angielskiego wydawnictwa Express Publishing oraz promocji i wdrażaniu innowacyjnych systemów tablic interaktywnych. Nasi doradcy metodyczni i konsultanci służą fachową pomocą nauczycielom języka angielskiego. Regularnie organizujemy warsztaty metodyczne prowadzone przez ekspertów Express Publishing i Egis, dni otwarte w renomowanych księgarniach i spotkania w szkołach. Egis to także wydawca materiałów do nauki języka angielskiego i niemieckiego – wśród wydanych tytułów znajdują się publikacje przeznaczone dla uczniów, studentów, nauczycieli i tłumaczy.

BLIŻEJ PRZEDSZKOLA jest jedynym w Polsce pismem adresowanym do wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych, uczelni, rodziców oraz organizacji pozarządowych.

 

Sklep Internetowy BlizejEdukacji.pl 
przeznaczony jest dla nauczycieli, dyrektorów przedszkoli oraz szkół, rodziców dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, a także specjalistów pracujących z dziećmi. W naszej ofercie znajdą Państwo nie tylko książki z każdego zakresu, ale także unikatowe produkty plastyczne, pomoce dydaktyczne, logopedyczne, zabawki.

 


Kontakt:
e-mail: oskko@oskko.edu.pl
tel. kom.: 513-057-820
tel./fax: (89) 527-95-14