Partnerzy Główni wspierający VI Kongres Zarządzania Oświatą
VULCAN, założony w 1988 roku, jest obecnie największym w Polsce producentem specjalistycznych rozwiązań dla oświaty – tworzymy oprogramowanie komputerowe, oferujemy także usługi wdrożeniowe, doradcze i szkoleniowe w tym zakresie. Już ponad 18 tysięcy szkół, przedszkoli oraz samorządów skorzystało z naszej oferty.
Dwudziestoletnie doświadczenie pozwala firmie dostosowywać ofertę produktów i usług konsultingowych do zmieniających się wyzwań związanych z kluczowymi aspektami zarządzania oświatą – zarówno na poziomie jednostek oświatowych, jak i nadzorujących je samorządów.
Zaufaj doświadczeniu.
Public Consulting Group (PCG) to globalna firma konsultingowa świadcząca profesjonalne usługi dla sektora publicznego. Od blisko 25 lat PCG wspomaga szkoły, regiony, ministerstwa oraz wszelkie placówki oświatowe w efektywnym zarządzaniu, wypełnianiu celów statutowych oraz osiąganiu jak najlepszych wyników nauczania. Nasz zespół służy wiedzą ekspercką, zapleczem kadrowym oraz technicznym, aby wspierać przedstawicieli oświaty w podejmowaniu decyzji w oparciu o analizy danych edukacyjnych prowadzące do osiągania poprawy wyników nauczania, efektywności pracy szkół oraz indywidualizacji pracy z uczniem. 

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne jest największym wydawcą książek edukacyjnych w Polsce. Jako jedyna polska oficyna edukacyjna oferuje pełne zestawy (podręczniki, zeszyty ćwiczeń, przewodniki metodyczne, płyty CD) do nauczania ogólnego dla wszystkich klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (zarówno w zakresie podstawowym, jak i rozszerzonym), a także do wychowania przedszkolnego. W ofercie ma ok. 2500 tytułów. Za wysoką jakość merytoryczną i edytorską publikacji od lat zdobywają prestiżowe nagrody i zaszczytne tytuły: Puchar Ministra Edukacji Narodowej 2010, tytuły EuroVip 2009, Firmy Przyjaznej Klientowi, Firmy Roku 2008.

 

Partnerzy Kongresu  
Wydawnictwo Dr Josef Raabe powstało w 1948 roku. Działalność w Polsce rozpoczęła się w 1997 r. Pierwsze publikacje skierowane były do nauczycieli w przedszkolach. Dzisiaj firma działa na wielu rynkach, dostarczając fachowych informacji coraz to nowym grupom zawodowym, m.in. nauczycielom, dyrektorom i personelowi administracyjnemu szkół i przedszkoli, samorządowcom, księżom.

Raabe jest m.in. wydawcą miesięcznika dyrektora szkoły - SEDNO.

   Firma Voltex posiada w ofercie dwa rodzaje tablic interaktywnych: elektromagnetyczną (Vx Board - Dual Pen) i dotykową (Vx Board-Touch), które po połączeniu z komputerem i projektorem multimedialnym stają się interaktywnym i zintegrowanym narzędziem do prowadzenia prezentacji. Poprzez dotyk piórem interaktywnym lub palcem duża np. 78" interaktywna powierzchnia pozwala na niezwykłe dynamiczne doświadczenie, można przedstawić nowoczesne prezentacje, szkolenia, przeszukać zasoby sieciowe jak i odbyć wirtualną podróż. Nasze tablice gwarantują wieloletnią niezawodność i trwałość a mocna powierzchnia wytrzymuje pisanie przez dłuższy czas bez przerwy. Bardzo prosta instalacja.

Podstawą działalności firmy Mentor jest produkcja specjalistycznych urządzeń elektronicznych, jak pracownia do nauki języków, system tłumaczeń symultanicznych, systemy konferencyjne i głosowania, systemy sterowania. Wyposażamy kompleksowo urzędy, szkoły i uczelnie oraz obiekty szkoleniowo-konferencyjne. Służymy radą w każdym momencie, zarówno przy wyborze produktu jak oraz podczas jego eksploatacji.
ProgMan jest wiodącym producentem oprogramowania dla szkół. O wysokiej pozycji na rynku zadecydował jasno postawiony cel: tworzenie nowoczesnych aplikacji dla oświaty i innych placówek budżetowych. Mamy na uwadze oczekiwania klientów. Rozumiemy specyfikę branży oświatowej i koncentrujemy się na potrzebach klienta. Pozwala to nam na ciągłą ekspansję terytorialną, nawet w czasie recesji w gospodarce. Jednym z atutów naszej firmy jest dostępność - bliska obecność naszych pracowników obok użytkowników.

W 1999 roku Cinema City International rozpoczęło działalność na rynku polskim od realizacji czterech głównych projektów multipleksów pod nazwą Cinema City. Otwarcie pierwszego z nich miało miejsce pod koniec 2000 roku wraz z pierwszym w Polsce kinem IMAX. Obecnie CCI jest liderem rynku posiadając 138 ekranów w 16 multipleksach Cinema City mieszczących łącznie 29.057 miejsc siedzących oraz 4 wielkoformatowe kina Orange IMAX z 1222 miejscami.
NTT System jest największym w kraju producentem komputerów stacjonarnych, dostarczanych zarówno pod marką własną, jak i markami zleconymi. Firma należy do grona czołowych dystrybutorów akcesoriów, podzespołów oraz urządzeń peryferyjnych w Polsce. Funkcjonując na rynku IT od ponad 20 lat, NTT System jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich przedsiębiorstw w tej branży. Firma, która powstała w Singapurze, w połowie lat 80-tych, przeszła charakterystyczną dla większości firm tego sektora drogę od małej spółki do nowoczesnego, wielo-oddziałowego przedsiębiorstwa.

Agraf jest dystrybutorem specjalistycznego sprzętu i oprogramowania dedykowanego do pracy w trzech branżach: branży grafiki reklamowej, w rynku edukacyjnym i szkoleniowo-prezentacyjnym oraz w zakresie rozwiązań inżynierskich. Oferta skierowana do rynku edukacyjnego i szkoleniowego obejmuje narzędzia tworzące Kompletne Środowisko Interaktywnego Nauczania
W swej działalności koncentrujemy się na popularyzowaniu i dystrybucji materiałów do nauki języka angielskiego wydawnictwa Express Publishing oraz promocji i wdrażaniu innowacyjnych systemów tablic interaktywnych. Regularnie organizujemy warsztaty metodyczne prowadzone przez ekspertów Express Publishing i Egis, dni otwarte w renomowanych księgarniach i spotkania w szkołach. Egis to także wydawca materiałów do nauki języka angielskiego i niemieckiego – wśród wydanych tytułów znajdują się publikacje przeznaczone dla uczniów, studentów, nauczycieli i tłumaczy.

Firma SYSTEM oferuje wielofunkcyjne szafki szkolne spełniające wymagania określone przez Polski Komitet Normalizacji, Miar i Jakości PN-90/F-06010/05. Nasze produkty wykonane są z wysokiej jakości blachy stalowej, malowanej techniką proszkową w szerokiej gamie kolorystycznej według palety RAL.
YOCCO to najwyższej jakości, bezpieczne urządzenia zabawowe, bezwzględnie spełniające wymogi norm PN-EN 1176. Jesteśmy przekonani, że nasze wyposażenie placów zabaw zagwarantuje spełnienie Państwa wymagań, a dzieciom zapewni niezapomniane chwile radości...

  Wydawcą Portalu Oświatowego jest Wydawnictwo Wiedza i Praktyka – lider rynku wydawnictw fachowych. Wydawnictwo publikuje porady ekspertów i fachowców na łamach ponad 200 segregatorów wymiennokartkowych, książek, newsletterów i e-letterów. Na sukces publikacji wydawnictwa wpłynęły m.in. ich praktyczność, użyteczność oraz przekazywana za ich pomocą przystępna ekspercka wiedza. Ranking wydawców, opublikowany w dzienniku „Rzeczpospolita” w 2008 r., uznał WiP za wicelidera rynku wydawców publikacji poradnikowych.
Nowa Era to wiodące wydawnictwo edukacyjne, działające na polskim rynku od 17 lat, którego kompleksowa i nowoczesna oferta obejmuje wszystkie przedmioty i etapy kształcenia. Uzupełnia ją największa w Polsce oferta kartograficzna oraz oprogramowanie wspomagające zarządzanie oświatą.

Biuro Kongresów JORDAN to sprawdzony partner w organizacji kongresów, konferencji i spotkań biznesowych. Profesjonalizm, długoletnie doświadczenie naszego zespołu, indywidualne podejście do każdego projektu sprawia, że nasi klienci mogą skupić się na najważniejszym – merytorycznej stronie imprezy. My zajmiemy się resztą – opracujemy budżet, poprowadzimy sekretariat imprezy, wybierzemy i wyposażymy sale konferencyjne, zarezerwujemy bazę noclegową, zaprosimy na wycieczki, zorganizujemy bankiet i koncert, zadbamy o logistykę transportu i na koniec przedłożymy organizatorom rozliczenie przedsięwzięcia.
Antyściąga.pl to internetowy system antyplagiatowy, przygotowany specjalnie na potrzeby szkół średnich. Celem systemu jest wsparcie nauczycieli w wykrywaniu wśród prac oddawanych przez uczniów gotowców ściągniętych z Internetu. Misją firmy jest dostarczanie rozwiązań technologicznych i organizacyjnych służących poprawie jakości kształcenia i ochronie własności intelektualnej. Plagiat.pl ma doświadczenie zarówno w tworzeniu i rozwijaniu oprogramowania, jak i w przygotowywaniu procedur umożliwiających praktyczne wykorzystywanie systemu w dydaktyce.

Wydawnictwo MUNICIPIUM SA powstało w 1990 r. Misją firmy jest pomoc jednostkom samorządu terytorialnego w rozwoju społeczno-ekonomicznym przez bieżące informowanie o zachodzących zmianach w polskim prawie, finansach, gospodarce.
Głównym zadaniem jest świadczenie usług informacyjno-wydawniczych na rzecz samorządu terytorialnego. MUNICIPIUM SA jest wydawcą prasy samorządowej oraz wielu pozycji książkowo-poradnikowych z zakresu problematyki prawnej, ekonomicznej, finansowej i społecznej.
 

Wystawcy  
Rozwój nowych technologii dotarł również do edukacji umożliwiając nauczycielom pracę w ramach nowych interaktywnych metod kształcenia. Dotychczas podstawowymi narzędziami w jakie wyposażony był nauczyciel była kreda, gąbka, zielona tablica, papierowy dziennik, wiszące na ścianie plansze i rozwijane mapy. Wychodząc naprzeciw nowym możliwościom, nowej edukacji przygotowaliśmy wiele ciekawych rozwiązań, które spotkały się z uznaniem kadry nauczycielskiej, np. mobilne dzienniki elektroniczne, tablice interaktywne, mobilne zestawy multimedialno-interaktywne, mobilne pracownie komputerowe.
Wydawnictwo LIBRUS jest jedną z najprężniej rozwijających się firm informatycznych działających w obszarze edukacji. Jej misją jest propagowanie idei wykorzystywania nowoczesnych technologii informatycznych w polskich placówkach oświatowych, ze szczególnym uwzględnieniem wspomagania procesów dydaktycznych i wychowawczych. Wizją firmy jest budowa społeczeństwa informacyjnego opartego o wiedzę, która jest filarem polityki Unii Europejskiej oraz Rządu Polskiego.

Fraszka Edukacyjna jest wydawnictwem dla nauczycieli, wychowawców, dyrektorów szkół, szkolnych pedagogów i psychologów, a także dla tych wszystkich wychowawców i rodziców, którzy z wielkim poświęceniem pracują, by - niezależnie od problemów wynikających bądź z uwarunkowań społecznych, bądź zaburzeń, chorób czy dysfunkcji wrodzonych - włączyć swych podopiecznych w główny nurt życia w społeczeństwie i zapewnić im zarówno godziwe, jak i godne życie.
Oficyna Wydawnicza "Impuls" istnieje od 1990 roku. Swoją działalność rozpoczynała jako Niezależne Wydawnictwo Harcerskie "Impuls". Wydawnictwo posiada w swojej ofercie książki z szeroko rozumianej pedagogiki (teoria i praktyka edukacji, pedagogika wychowania, pedagogika specjalna), psychologii, socjologii, metod komunikacji, mediów, edukacji zdrowotnej, materiały teoretyczne i praktyczne z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, logopedii, sztuki i muzyki.

Firma  REMI działa na rynku od 1991r.
Nasza oferta składa się z dwóch części:
Pierwsza grupa to gry i pomoce dydaktyczne. Wykonane są z drewna i bambusa, przyjemne w dotyku. Obrazki wykonane są nietoksycznymi farbami. Poprzez zabawę wprowadzają dzieci w świat matematyki, przygotowują do nauki pisania i czytania i stwarzają dziecku możliwość doskonalenia funkcji percepcyjno-motorycznych. Druga grupa to zabawki, kąciki zabaw, zabawki ogrodowe Step2 wykonane z masywnego i trwałego tworzywa, gwarantującego wieloletnie użytkowanie, posiadające opływowe kształty i wytrzymałość do -70 st. C. Mają opinię niezniszczalnych.
Artykuły papiernicze, biurowe i szkolne, akcesoria komputerowe, produkty dla artystów i plastyków to od lat przedmiot działalności firmy handlowej Grupa Dystrybucyjna DACCAR.

GDD specjalizuje się w reprezentowaniu firm zagranicznych w Polsce i budowaniu pozycji marki na naszym rynku.
Poprzez 20 lat doświadczenia stworzyliśmy:

· sprawnie działającą sieć dystrybucji
· rozbudowany i zaangażowany zespół pracowników
· profesjonalne biuro obsługi klienta
· fachowo opracowany system logistyczno-magazynowy

BLIŻEJ PRZEDSZKOLA jest jedynym w Polsce pismem adresowanym do wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych, uczelni, rodziców oraz organizacji pozarządowych.

 

Sklep Internetowy BlizejEdukacji.pl 
przeznaczony jest dla nauczycieli, dyrektorów przedszkoli oraz szkół, rodziców dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, a także specjalistów pracujących z dziećmi. W naszej ofercie znajdą Państwo nie tylko książki z każdego zakresu, ale także unikatowe produkty plastyczne, pomoce dydaktyczne, logopedyczne, zabawki.

Image Recording Solutions Sp. z o.o. jest dystrybutorem najnowocześniejszych urządzeń służących edukacji, nauce oraz biznesowi. W swojej ofercie posiadamy wysokiej klasy projektory, tablice interaktywne, ekrany, monitory, wizualizery, systemy sterowania. IRS proponuje nie tylko sprzedaż pojedynczych urządzeń, lecz także projektuje i wykonuje pełne systemy audiowizualne. 

Celem działania wydawnictwa jest przygotowywanie publikacji, które dostarczą wszelkich informacji potrzebnych do kompetentnego kierowania placówką oświatową i efektywnego zarządzania kadrą. Materiały przez nas opracowywane piszą uznani polscy praktycy i teoretycy. Aktualizowane co miesiąc przepisy prawne, przejrzyste interpretacje zagadnień z tej dziedziny, wzory regulaminów, formularzy i umów, innowacyjne rozwiązania z zakresu zarządzania i dydaktyki, porady ekspertów, wywiady z wybitnymi teoretykami i praktykami oświaty, relacje z oświatowych wydarzeń zapewnią komfort pracy i profesjonalne wsparcie w codziennych obowiązkach.