VULCAN od 25 lat kreuje standardy zarządzania polską oświatą. Nasze idee – arkusz organizacyjny, elektroniczny nabór, elektroniczne wypełnianie świadectw, plan lekcji – to dzisiaj rozwiązania powszechnie stosowane w szkołach.
Tworząc rozwiązania dostosowujemy je do potrzeb i wyzwań, z którymi muszą się zmierzyć zarządzający oświatą. Innowacyjne produkty ułatwiają codzienną pracę i podejmowanie decyzji.
Dążymy do jak najlepszej organizacji oświaty.
Nasze analizy i usługi i doradcze wspomagają menedżerów na każdym szczeblu zarządzania.
Ludzie są najcenniejszym kapitałem w każdej organizacji. Ich rozwój wspieramy, elastycznie dopasowując szkolenia do bieżących potrzeb.
Korzystając z mobilnych rozwiązań, gwarantujemy możliwość takiego kontaktu szkoły z rodzicami, jakiej oczekuje współczesny rodzic.
Pozycję lidera zdobyliśmy dzięki zaangażowaniu i pasji wielu ludzi.
Innowacyjność, kreowanie nowych rozwiązań, efektywne partnerstwo w tworzeniu przyszłości oświaty - to nasze najważniejsze cele.
Bycie liderem zobowiązuje. Zmieniamy się, aby być zawsze blisko naszych klientów i najpełniej wspierać ich w codziennym dążeniu do celu.
VULCAN nowoczesnych rozwiązań
VULCAN dobrych pomysłów
VULCAN kompetencji
VULCAN energii
VULCAN to my
DLA CIEBIE


„Cha-Ching” to międzynarodowy program edukacyjny zapoczątkowany w Azji przez Prudence Foundation realizowany w szkołach podstawowych na całym świecie. Jego celem jest wykształcenie pozytywnych postaw związanych z zarządzaniem finansami u uczniów szkół podstawowych.
Nad częścią merytoryczną programu czuwa Rada Naukowa, skupiająca specjalistów z dziedziny psychologii dziecięcej, finansów i mediów. Według dr Aleksandry Piotrowskiej, psycholog dziecięcej
i Przewodniczącej Rady Naukowej Programu Edukacji Finansowej Dzieci „Cha-Ching” w Polsce, poznanie wartości pieniądza ma duże znaczenie już na wczesnym etapie życia, ponieważ uczy odpowiedzialności i szacunku do posiadanych rzeczy.


PCG wspomaga instytucje edukacyjne w efektywnym zarządzaniu, wypełnianiu celów statutowych oraz osiąganiu jak najlepszych wyników nauczania. PCG łączy blisko 28-letnie doświadczenie w pracy dla sektora publicznego z ekspertyzą w dziedzinie edukacji i nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Nasze usługi konsultingowe mają na celu usprawnianie procesόw edukacyjnych oraz wspieranie przedstawicieli oświaty w podejmowaniu decyzji w oparciu o analizy danych edukacyjnych, co w konsekwencji prowadzi do poprawy wynikόw nauczania.
Przykładowe produkty:
- E-Platforma Centrum Doskonalenia PCG to nowoczesne narzędzie e-learningowe dla kadr sektora publicznego oraz osób prywatnych, umożliwiające doskonalenie ich kompetencji, zdobywanie nowych umiejętności praktycznych pod okiem ekspertów, wymianę doświadczeń i zdalne samokształcenie – bez wychodzenia z domu i dalekich wyjazdów.
- EdPlan™ to jedyny w Polsce system internetowy wspierający placówki oświatowe w zarządzaniu procesem organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej. 

Misją firmy Librus jest wspieranie rozwoju edukacji w Polsce poprzez dostarczanie najwyższej klasy nowoczesnych rozwiązań wspomagających procesy edukacyjne i zarządzanie oświatą. Ponadto, staramy się wspierać oświatę na pozostałych istotnych dla niej obszarach. Inicjujemy różnego rodzaju przedsięwzięcia i projekty. Działamy zarówno we własnym zakresie, jak i we współpracy z partnerami, którym - tak jak nam - zależy na wspieraniu pozytywnych zmian w polskiej oświacie.

Librus to gwarancja profesjonalizmu popartego kilkunastoletnim doświadczeniem. Nasze unikalne systemy wspierają tysiące polskich szkół i jednostek samorządowych w ich codziennej pracy. Ponadto działalność firmy obejmuje również szkolenia, warsztaty oraz konferencje przygotowywane przez naszych wewnętrznych trenerów oraz doświadczonych edukatorów współpracujących z Centrum Kształcenia Nauczycieli Librus.
Nowoczesność i wysoka klasa naszych rozwiązań nie są jedynym znakiem rozpoznawczym firmy Librus. Mimo informatycznych korzeni, nie zapominamy, że w naszej codziennej pracy najważniejszy jest człowiek – Rodzic, Uczeń, Nauczyciel, Dyrektor. Dlatego wśród wartości firmy na pierwszym miejscu postawiliśmy otwartość na jego potrzeby. Wierzymy, że pozwoli nam to utrzymać wysoki poziom zaufania, jakim cieszymy się wśród Użytkowników. Na każdym kroku oferujemy Państwu wsparcie i w pełni profesjonalną współpracę. Czujemy się odpowiedzialni, aby każdy dzień naszych wspólnych wysiłków na rzecz wprowadzania do polskich placówek oświatowych nowoczesnych rozwiązań IT był zakończony sukcesem.

Jednocześnie, jako firma tworząca jedne z najbardziej innowacyjnych systemów na rynku, nie zapominamy o pasji, z której nasza firma wyrosła i która od lat jest gwarancją naszego sukcesu.

 

Partnerzy Kongresu

Czy system edukacji w Polsce potrzebuje reformy? Czy szkoła uczy kreatywności? Czym w ogóle jest kreatywność i czy można się jej nauczyć?
Te pytania stają się coraz ważniejsze. Świat zmienia się dziś szybciej, niż kiedykolwiek wcześniej i nikt nie potrafi do końca przewidzieć, w jakich okolicznościach żyć będą dzieci, które dziś trafiają do szkoły. Jedną z osób, które starają się na te pytania odpowiedzieć, jest Sir Ken Robinson – były profesor Uniwersytetu Warwick, który za swój wkład w naukę sztuki w szkołach otrzymał od Królowej Elżbiety II tytuł szlachecki.
Zainspirowani jego osobą i ideami postanowiliśmy założyć wydawnictwo, by wydawać jego książki w Polsce – uznaliśmy, że to bardzo ważne, żeby jego głos w tej dyskusji trafił także tutaj.
W swoich książkach pisze o tym, czym jest kreatywność i jak się jej uczyć. Po wieloletniej pracy z dziećmi, młodzieżą, firmami i organizacjami na całym świecie głęboko wierzy, że każdy człowiek rodzi się z ogromnymi pokładami naturalnych talentów i uzdolnień. Przyczyn tego, że wielu z nas ich w toku życia nie odkrywa upatruje w dużej mierze w tym, w jaki sposób kształcimy dzieci w systemach edukacji. Pokazuje, jak te systemy zmieniać i w jaki sposób wydobywać z ludzi to, co mają w sobie najlepszego, bo tylko w ten sposób możemy przygotować się do życia w zupełnie nieprzewidywalnej przyszłości.
Element to Żywioł. Twój Żywioł to miejsce, w którym naturalne talenty spotykają się z pasją. Naszą misją jest inspirować i zachęcać ludzi do szukania swojego Żywiołu. Skupiamy wokół siebie tych, którzy, jak my, cenią kreatywność.


Mobile Box jest producentem rozwiązań informatycznych, działającym na rynku zaawansowanych technologii od 2002 roku. Specjalizujemy się w projektowaniu, tworzeniu i wdrażaniu rozwiązań mobilnych bazujących na bezprzewodowych technologiach transmisji danych.

Dostarczamy systemy wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwami, a także rozwiązania wspierające nowoczesną edukację.
Praca w oparciu o wiedzę techniczną i ekonomiczną przy działaniu zorientowanym na sukces stawia naszą firmę na stanowisku jednego z liderów w swojej branży.

Aktualnie w ofercie firmy dominują dwa produkty: System Sprzedaży Mobilnej Gemini Android oraz eTornister - rozwiązanie wspierające nowoczesną edukację.


Na rynku istniejemy od 2006 roku od początku zajmując się drukiem legitymacji służbowych nauczyciela. Zaufało nam już ponad 4000 placówek z całej Polski, dla których wykonaliśmy już 60000 szt. legitymacji. Przykładamy dużą wagę do jakości wykonanych kart, wykorzystując do tego celu tylko sprawdzone urządzenia do personalizacji.

Traktujemy poważne każde zlecenie nawet na pojedyncze legitymacje. Naszą ofertę tworzymy w taki sposób, żeby ułatwić składanie zleceń ustalając np. jednakową ceną niezależnie od ilości, dzięki czemu poinformowanie nauczycieli o koszcie jej wytworzenia jest dużo prostsze.

Jesteśmy również bardzo elastyczni w zakresie sposobu składania zamówienia. Umożliwiamy składania zamówień w formie papierowej jak i elektronicznej. W każdej chwili możemy również udostępnić dostęp do składania zamówień w formie elektronicznej nawet jeśli poprzednie zamówienia były papierowe.


Firma Mentor istnieje na polskim rynku od 2001 roku. Chęć realizacji swoich pasji oraz wiedza z zakresu elektroniki pozwoliły założycielom przedsiębiorstwa na uruchomienie produkcji wyspecjalizowanych urządzeń elektronicznych i błyskawiczne zajęcie pozycji lidera w swojej branży.

Jak podkreślają założyciele, nadrzędnym celem firmy jest nie tyle pokazywanie nowoczesnych produktów z segmentu elektroniki, co uzmysłowienie, jak te rozwiązania można wykorzystać w szkole, urzędzie czy podczas prowadzenia konferencji. Identyfikując się z własną nazwą, „Mentor” stara się doradzać i dzielić swoim doświadczeniem i umiejętnościami. To one bowiem przekładają się na zaufanie i satysfakcję klientów.

Doskonale oddaje to motto firmy – „Wasze potrzeby są naszą inspiracją!”


 

F.H. SYSTEM powstała w 2007 roku. Dzięki wieloletniej działalności zdobyła zaufanie i uznanie klientów na terenie całej Polski, Słowacji oraz Niemiec. W związku z dynamicznym rozwojem firmy, produkty zaczynają pojawiać się na Czechach, Węgrzech oraz w Austrii.

Firma oferuje wielofunkcyjne  szafki szkolne spełniające wymagania określone przez Polski Komitet Normalizacji, Miar i Jakości PN-90/F-06010/05.

Szafki szkolne ubraniowe i podręcznikowe z drzwiami wyposażonymi w wywietrzniki oraz miejsca na identyfikator. W każdej komorze znajduje się półka, w szafkach ubraniowych dodatkowo znajduje się drążek na ubrania oraz dwa haczyki. Standardowo, szafki szkolne zamykane są  zamkiem z kodem szyfrowym.

Produkty wykonane są z wysokiej jakości blachy stalowej, malowanej techniką proszkową w szerokiej gamie kolorystycznej według palety RAL.


 

Wydawnictwo Wiedza i Praktyka powstało w 1997 r. Jest jednym z największych wydawców publikacji fachowych z zakresu rachunkowości, podatków, prawa pracy, ubezpieczeń społecznych, bhp, zarządzania oraz oświaty. Łączna liczba publikacji to ponad 200 tytułów. Są to zarówno segregatory wymiennokartkowe, newslettery, jak i książki oraz e-lettery. Wszystkie tytuły z portfolio Wydawnictwa Wiedza i Praktyka prezentują najwyższy stopień profesjonalizmu. Został on osiągnięty m.in. dzięki współpracy z ponad 800 ekspertami w poszczególnych dziedzinach - zarówno ze środowiska akademickiego, z największych firm sektora prywatnego i państwowego, jak i instytucji państwowych. Wydawnictwo Wiedza i Praktyka współpracuje z międzynarodowym koncernem wydawniczym VNR i w swej działalności korzysta z jego bogatych, wieloletnich doświadczeń.

Portal Oświatowy jako jedyny pomaga osobom zarządzającym placówką oświatową w rozwiązywaniu bieżących problemów: 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku, dostarczając odpowiedzi na indywidualne pytania, gotowe procedury, wzory dokumentów oraz obowiązujące interpretacje przepisów zgodne z wytycznymi organów nadzoru.


 

Od ponad 17 lat dostarczamy placówkom oświatowym,  służbie zdrowia, menedżerom i przedsiębiorcom rozwiązań ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej oraz wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych.

Użyteczność, praktyczność, nowoczesność to trzy hasła, na których opieramy praktykę naszej działalności. Nasz Klient może wybrać dogodną dla siebie formę korzystania z wiedzy, którą przekazujemy.

Autorami naszych publikacji są uznane autorytety, eksperci wybranych dziedzin, praktycy-specjaliści. Dzięki ich doświadczeniu tworzymy aktualizowane na bieżąco narzędzia, użyteczne oprogramowanie wspierające działania użytkowników i inne publikacje dla specjalistów, kadry kierowniczej i organów administracji oraz dla osób, którym zależy na podnoszeniu swoich kwalifikacji zawodowych.

Lata doświadczeń, sprawdzone produkty i przynależność do wiarygodnej międzynarodowej organizacji, jaką jest grupa Forum Media Group, daje naszym Klientom gwarancję współpracy ze stabilnym partnerem o silnej pozycji rynkowej.


 

Fundacja powstała we wrześniu 2001 roku, jako organizacja pozarządowa, działająca na rzecz interesu publicznego. W 2004 roku otrzymała status organizacji pożytku publicznego. Od momentu powstania Fundacja pomogła kilkudziesięciu tysiącom osób w ramach szkoleń, bezpłatnego poradnictwa prawnego oraz prowadzonych przez siebie placówek opiekuńczych, edukacyjnych i socjoterapeutycznych. Zrealizowała kilkadziesiąt projektów dotowanych przez różnego rodzaju podmioty.

Głównym z realizowanych przez Fundację zadań jest prowadzenie działalności edukacyjnej na każdym etapie rozwoju człowieka. Fundacja realizuje ten cel poprzez prowadzenie placówek edukacyjnych i szkoleń zawodowych finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Familijny Poznań podejmuje także działania na rzecz zmniejszenia nierówności i marginalizacji społecznej spowodowanej nierównym dostępem do informacji prowadząc różnorodne formy bezpłatnego poradnictwa.


ENTELO to producent Dobrego Krzesła, które zostało docenione przez czołowe instytuty medyczne, jako produkt niwelujący powstawanie wad postawy. Oferta firmy obejmuje kolekcje krzeseł przeznaczonych do szkół i przedszkoli, jak również nowoczesne linie foteli pracowniczych i menedżerskich.


PERKOZ” to murowany, całoroczny, dwukondygnacyjny obiekt hotelowy. Leży na półwyspie w centrum lasu, nad wielkim bardzo czystym jeziorem Pluszne, na pograniczu dwóch krain geograficzno-historycznych: Warmii i Mazur. Ośrodek posiada dogodne położenie komunikacyjne – jest położony zaledwie 8 km od głównej szosy z Warszawy do Gdańska i Olsztyna. Ośrodek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Proponuje następujące formy rekreacji i wypoczynku: konferencje, szkolenia, imprezy okolicznościowe, pobyty rodzinne, formy harcerskie, Zielone Szkoły, pobyty dla dzieci i młodzieży, obozy.


EarlyLogic to program, który digitalizuję diagnozę i terapię dyskalkulii i innych zaburzeń matematycznych. Koncepcja programu, zarówno w odniesieniu do diagnozy, jak i terapii, zakłada przyjazny dziecku, intuicyjny interfejs, bez zbędnych „ozdobników”, które mogłyby zakłócać podstawowe funkcje programu, jakimi są diagnoza i terapia trudności w uczeniu się matematyki.


Podręczniki tradycyjne i elektroniczne, zeszyty ćwiczeń i e-ćwiczenia, tradycyjne pomoce i nowoczesne platformy e-learningowe. To nie jest oferta jutra! U nas jutro jest dziś. To właśnie my: najstarszy, największy i …najprężniej rozwijający się wydawca edukacyjny w Polsce – Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Po prostu WSiP.
Zapewne znasz WSiP. Wiesz, że tworzymy podręczniki, atlasy, słowniki, ćwiczenia dla szkół wszystkich typów, także zawodowych. Ale czy wiesz, że mamy w ofercie ponad 1,5 tys. publikacji? Że z każdej z nich jesteśmy dumni? Bo jesteśmy, nawet bardzo, tak jak i z zaufania, którym od lat obdarzają nas nauczyciele, rodzice i dzieci. To dzięki niemu właśnie możemy budować nowy WSiP. Taki, w którym to, co stare i sprawdzone, spotyka się z tym, co nowe i pionierskie. Bo my nie czekamy na nowoczesną ofertę edukacyjną. My ją tworzymy!

Nauczycielom i uczniom proponujemy edukację na miarę technologicznej rewolucji naszych czasów. W naszej ofercie mamy e-booki i e-ćwiczenia. To my pierwsi w Polsce wprowadziliśmy je na tak szeroką skalę. E-ćwiczenia wraz z systemem automatycznego sprawdzania wyników umieściliśmy na platformie edukacyjnej WSiPnet.pl. Stworzyliśmy w ten sposób nowoczesne środowisko pracy dla ucznia, zapewniliśmy komfort i oszczędność czasu nauczycielom. Zadbaliśmy także o dobre przygotowanie do egzaminów. To dzięki nam uczniowie mogą, nie odchodząc od komputera, przygotować się do egzaminu szóstoklasisty, gimnazjalisty i do matury. Niektórzy mówią o tym self-learning. My mówimy: portal egzaminacyjny Egzamer.pl.


Wolters Kluwer SA jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Od lat dostarcza najwyższej klasy wiedzę, nowoczesne rozwiązania, narzędzia i usługi dla profesjonalistów z branży prawniczej, podatkowej, biznesu, ochrony zdrowia, edukacji, administracji państwowej i samorządowej. Wspiera ich w podejmowaniu kluczowych decyzji tak by mogli działać pewnie i bez obaw.

Wolters Kluwer buduje swoją pozycję na rynku opierając się na pięciu zasadach: nastawieniu na klienta, innowacyjności, odpowiedzialności, prawości oraz tworzeniu nowych wartości. Wartości te stanowią podstawę, na której budowane są wszystkie marki Wolters Kluwer SA.

W ofercie wydawnictwa Wolters Kluwer SA znajdują się produkty elektroniczne, książki i czasopisma jak również szkolenia i konferencje.


Uczenie się to nie tylko poznawanie odpowiedzi, zdobywanie kolejnych wycinków wiedzy ogólnej. To nie coś, co łatwo zmierzyć za pomocą ocen i egzaminów. To nie tylko przyswajanie sobie wiedzy, którą posiedli już inni ludzie. Uczenie się to przygoda na całe życie. To niekończąca się wyprawa badawcza, której celem jest zrozumienie.

Chcemy aby firma Transfer Learning Solutions towarzyszyła Wam w tej podróży aby przygodę z edukacją uczynić przyjemniejszą, efektywniejszą i skuteczniejszą. Kierujemy nasze rozwiązania do: Rodziców, Przedszkoli, Szkół i Samorządów.


     

Oppe sp z o.o. to jednostka technologiczno-badawcza. Specjalizujemy się w obiektowym projektowaniem platform elektronicznych. Obszarem działalności firmy jest optymalizacja uciążliwych i czasochłonnych czynności w organizacji pracy na łatwe i efektywne procedury z wykorzystaniem internetu, aplikacji oraz urządzeń peryferyjnych, np. czytników, skanerów itp.. W wyniku współpracy, wiedzy i doświadczeniu zespołu specjalistów z zakresu informatyki, organizacji pracy i zarządzania powstają innowacyjne produkty na różne rynki. Jednym z przykładów jest internetowa platforma zarządzania zamówieniami "InterZAM". Dzięki zastosowaniu cyfrowej technologii pen&paper zostały zaprojektowane innowacyjne produkty edukacyjne, które wprowadzą szkoły w XXII wiek.


Od 12 lat wydajemy profesjonalne publikacje wspierające dyrektorów placówek oświatowych w codziennych obowiązkach. Naszym celem jest zapewnienie Państwu poczucia bezpieczeństwa przy podejmowaniu decyzji poprzez dostarczanie wiarygodnego źródła informacji prawnych. Pragniemy również inspirować do poszukiwania nowatorskich rozwiązań i promować nieszablonowe, ale skuteczne pomysły na zarządzanie.
udowanie naszego portfolio zaczęliśmy od programu na płycie CD – „Niezbędnika Dyrektora Szkoły”, który do dziś dostarcza wiedzy prawnej i wzorów dokumentów, nieustająco ciesząc się Państwa uznaniem. Odpowiadając na potrzeby naszych klientów wkrótce wydaliśmy kolejne programy: „Niezbędnik Dyrektora Przedszkola” i „Personel w Oświacie” oraz „Niezbędnik Dyrektora Placówki Niepublicznej. Przedszkole i Żłobek”.
W 2008 r. wprowadziliśmy na rynek nowoczesne publikacje na tradycyjnym – papierowym nośniku: czasopisma „SZKOŁA. Miesięcznik Dyrektora” i „PRZEDSZKOLE. Miesięcznik Dyrektora”. Natomiast od 2011 r. wydajemy produkt skierowany do wychowawców dzieci i młodzieży – miesięcznik ”Sygnał”.
Od 2012 r. organizujemy również szkolenia dla dyrektorów placówek oświatowych i nauczycieli. Sukces specjalistycznych szkoleń otwartych i zamkniętych oraz konferencji i seminariów oświatowych w największych miastach Polski to dla nas powód do dumy i radości.


  

Agraf jest dystrybutorem specjalistycznego sprzętu i oprogramowania dedykowanego do pracy w trzech branżach: branży grafiki reklamowej, w rynku edukacyjnym i szkoleniowo-prezentacyjnym oraz w zakresie rozwiązań inżynierskich.
Oferta firmy AGRAF skierowana do rynku edukacyjnego i szkoleniowego obejmuje narzędzia tworzące Kompletne Środowisko Interaktywnego Nauczania, na który składają się:
- interaktywny system prezentacji INTERWRITE
- interaktywny system odpowiedzi i testów INTERWRITE PRS
- edukacyjna sieć sprzętowa VIDEODIDACT

Firma zajmuje się nie tylko sprzedażą poprzez ogólnopolską sieć autoryzowanych dealerów, daje również pełne wsparcie obejmujące szkolenia, pomoc techniczną i serwis, a co najważniejsze służy wiedzą i fachowym doradztwem w doborze optymalnych rozwiązań.


Od 1991 roku w różnych formach organizacyjnych reprezentujemy w Polsce firmę PHYWE SYSTEME GmbH, której rozwiązania obejmują pomoce dydaktyczne i kompletne zestawy, do nauczania przedmiotów przyrodniczych na wszystkich poziomach edukacji w formie :
- doświadczeń uczniowskich
- doświadczeń demonstracyjnych dla nauczyciela
- doświadczeń wspieranych technologią TIK
Zestawy eksperymentalne wyposażone w interfejs pomiarowy Cobra 3 bądź Cobra 4 są kompletnym rozwiązaniem, praktycznych zastosowań TIK do eksperymentalnego nauczania przedmiotów przyrodniczych, z wykorzystaniem elementów tradycyjnych zestawów sprzętowych TESS beginner (w szkołach podstawowych) i TESS advanced (w szkołach ponadpodstawowych).


   

Rządowy program rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Cyfrowa szkoła", był realizowany w okresie od 4 kwietnia 2012 r. do dnia 31 sierpnia 2013 r. Program był przedsięwzięciem pilotażowym dla planowanego do realizacji wieloletniego programu rządowego w sprawie rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji. Program opiera się na założeniu, że jednym z podstawowych zadań współczesnej szkoły jest rozwijanie kompetencji uczniów przygotowujących ich do życia w społeczeństwie informacyjnym, oraz że rozwój kompetencji uczniów powinien dokonywać się w szkole poprzez działania kompetentnych nauczycieli, świadomych korzyści edukacyjnych z wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Zastosowanie TIK w edukacji przyczyni się także do rozwoju nieformalnych form kształcenia i samokształcenia uczniów i nauczycieli oraz przygotuje ich do udziału w procesie uczenia się przez całe życie.
NETENGINE korzystając z bogatego doświadczenia zdobytego przy realizacji pilotażu na różnych etapach może zaproponować dystrybucję sprzętu wszystkim partnerom którzy zamierzają wspierać lokalne jednostki oświatowe we wdrażaniu założeń programu.


Misją Plagiat.pl jest dostarczenie rozwiązań technologicznych i organizacyjnych, służących poprawie jakości kształcenia i ochronie własności intelektualnej.

Plagiat.pl zdefiniował potrzebę zastosowania usługi antyplagiatowej w Polsce i aspiruje do bycia liderem na świecie wśród firm oferujących rozwiązania technologiczne oraz organizacyjne, służące poprawie jakości kształcenia w systemach szkolnictwa wyższego i nauce. Działalność firmy przyczynia się również do promowania idei poszanowania praw autorskich.


Wspieramy placówki oświatowe w zakresie ochrony danych osobowych. Prowadzimy audyty i doradzamy środki bezpieczeństwa, tworzymy i wdrażamy wymagane prawem dokumentacje przetwarzania danych, zgłaszamy zbiory do GIODO, szkolimy dyrektorów oraz Rady pedagogiczne z zasad ochrony danych osobowych na stanowisku pracy nauczyciela.
Z naszych usług skorzystało już blisko 1000 placówek.

Nasi eksperci i konsultanci wywodzą się ze środowiska oświaty, dlatego znają doskonale realia branży i dostosowują rozwiązania do jej możliwości organizacyjnych i finansowych. Gwarancja najwyższej jakości. Nasza kadra, posiada kwalifikacje uzyskane we współpracy z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych.


Firma przeprowadza profesjonalne szkolenia dla dyrektorów placówek oświatowych i dla rad pedagogicznych m. in. „Efektywna komunikacja i współpraca w zespole”, „Organizacja i praca w zespołach projektowych i przedmiotowych” czy „Sytuacje konfliktowe w szkole”.


Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe powstało w 1991 roku i było jedną z pierwszych prywatnych oficyn edukacyjnych w Polsce. Obecnie wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim ze świetnymi podręcznikami do nauki matematyki – serią Matematyka z plusem – z której korzysta 60 proc. uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Pierwsze publikacje, tzw. „zeszyty gdańskie” i Kalendarz ósmoklasisty, były również książkami do nauki matematyki.
Obecnie Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, oprócz podręczników do matematyki, wydaje również serie podręczników do edukacji wczesnoszkolnej (Lokomotywa), języka polskiego (Między nami, Nauka o języku), historii (Wehikuł czasu, Podróże w czasie), fizyki (Fizyka z plusem, Fizyka z tangramem), biologii (Biologia z tangramem) i plastyki (Świeżo malowane) oraz wiele książek pomocniczych.
Serie wydawnicze GWO cieszą się niesłabnącą popularnością, stale korzysta z nich ponad 40 000 nauczycieli. Rynkowy sukces wydawnictwo zawdzięcza znakomitym autorom, współpracy z doświadczonymi pedagogami, wrażliwości na uwagi nauczycieli oraz nieustannej trosce o jakość merytoryczną i edytorską publikowanych książek.

 

Wystawcy Kongresu

Funmedia wspiera polską edukację i promuje rozwój rodzimego e-learningu, dlatego firma chętnie angażuje się w liczne projekty społeczne. Umożliwiają one bezpłatny dostęp do naszej platformy dzieciom, młodzieży a także dorosłym chcącym uczyć się języka angielskiego. Dodatkowo jesteśmy inicjatorem programu Narodowy 2.0, mającego na celu upowszechnienie nowoczesnych multimediów edukacyjnych w systemie oświaty poprzez kształcenie językowe.

Funmedia Sp. z o.o. to lider na międzynarodowym rynku nowoczesnych multimediów edukacyjnych. Polska firma z Wrocławia, która w branży e-learning funkcjonuje od 2009 roku. Po dwóch latach działalności otrzymała akceptację MEN dla FunEnglish.pl, pierwszego podręcznika online do nauki języka angielskiego dla dzieciw wieku 6-12 lat. Portfolio produktów Funmedia składa się z kilkunastu e-kursów językowych (m.in.English123.biz, Hiszpański123.pl) oraz specjalistycznych (np. Pisz123.pl,Photoshop123.pl), sprzedawanych na 26 rynkach świata.


Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka w Warszawie (dawniej WSP TWP w Warszawie), założona w 1993 r. decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 1993 r., to jedna z najdłużej istniejących niepublicznych uczelni humanistycznych w Polsce.

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są w sześciu miastach Polski: na Wydziale Nauk Społecznych w Warszawie, na Wydziale Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach, na Wydziale Zamiejscowym w Lublinie, na Wydziale Nauk Humanistyczno-Społecznych w Olsztynie, na Wydziale Zamiejscowym w Człuchowie, na Wydziale Zamiejscowym w Szczecinie.

W swojej bogatej ofercie edukacyjnej Uczelnia proponuje naukę na czterech kierunkach studiów: pedagogika, pedagogika specjalna, polityka społeczna, praca socjalna. Szkoła posiada uprawnienia do kształcenia na poziomie studiów I stopnia – licencjackich oraz studiów II stopnia – magisterskich uzupełniających. Uzupełnieniem oferty edukacyjnej są studia podyplomowe oraz liczne szkolenia otwarte i warsztaty organizowane w ramach projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Główne nurty specjalizacji Uczelni oscylują wokół tematyki europejskiej polityki społecznej, aktywnej pracy socjalnej, pedagogiki oraz gospodarki społecznej.


Firma Nowa Szkoła Sp. z o.o. to lider polskiego rynku mebli, pomocy dydaktycznych, pomocy edukacyjnych, naukowych i rehabilitacyjnych. Od 1992 roku kierujemy swoje działania tam, gdzie przebywa małe dziecko. Jesteśmy największą polską firmą, która kompleksowo wyposaża placówki w meble żłobkowe, meble przedszkolne i szkolne jak również klienta indywidualnego. W naszej ofercie znajdują się między innymi: meble przedszkolne, szkolne i żłobkowe, sprzęt rehabilitacyjny, sprzęt sportowy, pomoce dydaktyczne i naukowe oraz zabawki edukacyjne.


Od ponad 13 lat zajmujemy się tworzeniem specjalistycznego oprogramowania komputerowego związanego z poradnictwem zawodowym i planowaniem kariery, zawierającego profesjonalne, znormalizowane testy do samobadania.
Opieramy się na wiedzy i doświadczeniu najlepszych polskich specjalistów, którzy od lat związani są z tematyką rozwoju zawodowego człowieka, poradnictwem zawodowym i rynkiem pracy. Wśród naszych współpracowników są osoby, które tworzyły najnowsze rozwiązania w poradnictwie zawodowym i budowały pierwsze Centra Informacji Zawodowej w Polsce.
Znaczna część naszej kadry to osoby, które zawodowo zajmują się problematyką orientacji i poradnictwa zawodowego, oddziałując na najcenniejsze dziś bogactwo każdego kraju – zasoby ludzkie.
PROGRA to także profesjonalny i energiczny zespół składający się ze specjalistów w zakresie programowania i grafiki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży IT i współpracy z naszymi Klientami z dumą tworzymy i rozwijamy produkty najwyższej jakości.
Nasza firma jest elastycznym i wiarygodnym partnerem. Oprócz stałej oferty tworzymy także oprogramowanie na indywidualne zamówienie.


APT powstała jako połączenie inicjatyw, których wspólnym mianownikiem są szkolenia, doradztwo oraz działalność wydawnicza. Wydawnictwo specjalizuje się w dziedzinie prawa i zarządzania, adresując swoje usługi do branży budowlanej i innych branż technicznych, do administracji samorządowej oraz sektora edukacji.
W naszej działalności stawiamy przede wszystkim na praktyczne aspekty prezentowanych zagadnień. Naszym celem jest wspieranie przedsiębiorców w praktycznym wykorzystaniu znajomości polskiego prawa w postępowaniach przetargowych, pozyskiwaniu kontrahentów oraz realizacji powierzonych projektów.
Swoją ofertę adresujemy także do placówek oświatowych poprzez szkolenia, indywidualne doradztwo, jak i praktyczne kursy. Skupiamy się przede wszystkim na autorskich metodach edukacyjnych, a także wspieramy dyrektorów oraz grono pedagogiczne w nowoczesnym zarządzaniu placówką oświatową.
Na potrzeby instytucji samorządowych przygotowujemy publikacje specjalistyczne, takie jak foldery, opracowania branżowe, broszury oraz biuletyny informacyjne.


Od już prawie 20 lat z pasją i zaangażowaniem oferujemy produkowane i bezpośrednio importowane przez nas:
- pomoce dydaktyczne i naukowe do nauczania przedmiotów szkolnych
(przyrody, biologii, fizyki, chemii, geografii, matematyki, i wielu innych)
- pomoce i przyrządy badawcze do edukacji przyrodniczo-ekologicznej,
zwanej obecnie coraz częściej edukacją środowiskową prowadzoną w placówkach szkolnych i pozaszkolnych.
Od samego początku „JANGAR” współpracuje i reprezentuje na rynku polskim największych producentów i dostawców pomocy naukowych i przyrządów badawczych, ale także wyszukuje mniejszych producentów (często naukowców) opracowujących ciekawe pomoce dydaktyczne ze swojej dziedziny cechujące się naukową dokładnością i oryginalnym podejściem do tematu.
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi kolorowymi katalogami – wystarczy zadzwonić lub napisać, aby otrzymać wybrany bezpłatny, kolorowy katalog wraz z cennikiem.


Firma Moje Bambino to młody i pełen entuzjazmu zespół, który kontynuuje 120-letnią tradycję firmy St. Majewski. Ponadwiekowa historia świadczy o stabilności na rynku oraz o niezawodnej jakości proponowanych produktów, dobrze znanych rodzicom i dziadkom dzisiejszych kilkulatków – chyba wszyscy w dzieciństwie rysowali doskonałymi kredkami Bambino.
Prezentujemy szeroki asortyment obejmujący tym razem nie tylko kredki, lecz bogatą i zróżnicowaną ofertę atrakcyjnych produktów dla przedszkoli i szkół, jak i klientów indywidualnych. Nasze pomoce edukacyjne kontynuują tradycję wyjątkowej jakości i przyczyniają się do wszechstronnego rozwoju dziecka.
Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na dodatkowe propozycje firmy Moje Bambino. To przede wszystkim oferta szkoleń doskonalących umiejętności, poszerzających wiedzę i podnoszących kwalifikacje nauczycieli, konkursy i promocje, wciąż przybywające nowości i galeria pomysłów.


Nasze wydawnictwo istnieje od roku 1999.
Jesteśmy wydawnictwem dla nauczycieli, wychowawców, dyrektorów szkół, szkolnych pedagogów i psychologów, a także dla tych wszystkich wychowawców i rodziców, którzy z wielkim poświęceniem pracują, by - niezależnie od problemów wynikających bądź z uwarunkowań społecznych, bądź zaburzeń, chorób czy dysfunkcji wrodzonych - włączyć swych podopiecznych w główny nurt życia w społeczeństwie i zapewnić im zarówno godziwe, jak i godne życie.

Chcemy pomóc wychowywać - to nasza misja.

Publikujemy poradniki dla wszystkich osób, którym na sercu leży przygotowanie młodych ludzi do życia w społeczeństwie (w tym także staramy się udostępniać najlepszą literaturę zagraniczną), podręczniki pedagogiki, poradniki z zakresu zarządzania dla dyrektorów szkół, książki metodyczne z zakresu nauczania języków obcych.


Projekt „Szkoły w sieci” został stworzony z myślą o najlepszych placówkach edukacyjnych w kraju. Adresowany jest do niepublicznych szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów i ma na celu umocnienie ich atrakcyjności i konkurencyjności na trudnym rynku edukacyjnym w obliczu zbliżającego się niżu demograficznego.

W ramach projektu Szkoły w sieci zaplanowaliśmy dla Państwa zbiór działań wizerunkowych oraz technologicznych opartych na wykorzystaniu narzędzi internetowych.

Projekt obejmuje zaprojektowanie oraz wykonanie specjalnej aplikacji dostosowanej do potrzeb Państwa szkoły. Indywidualnie dopasowana, nowoczesna strona internetowa szkoły wzbogacona jest o dodatkowe narzędzia umożliwiające łatwy dostęp do potrzebnych informacji dla uczniów i ich rodziców. Usprawni to współpracę oraz pogłębi zaangażowanie rodziców w system kształcenia ich dzieci.


Firma ICB Pharma jest rodzinną firmą założoną  w październiku 2000r w wyniku połączenia firm ICB POLSKA należącej do p. Tomasza Świętosławskiego oraz firmy Pest Control News należącej do p. Pawła Świętosławskiego.

Działalność swoją rozpoczęła w listopadzie 2000r jako Firma ICB POLAND zajmująca się produkcją opartą na własnych recepturach często oznaczanych patentami a także  dystrybucją preparatów dla higieny sanitarnej w tym środków owadobójczych oraz roztoczobójczych będących produktami najwyższej jakości.

Posiadamy również nowoczesne zaplecze naukowo-badawcze. Działania firmy mają na celu kształtowanie oraz utrzymanie wizerunkuICB PHARMA jako lidera w swojej branży, firmy innowacyjnej, bezpiecznej – zawsze dbającej o dobro i zdrowie, dzięki czemu grono zadowolonych klientów stale się powiększa.


Od 12 lat pomagamy firmom i instytucjom, realizując szkolenia i pozyskując fundusze europejskie. Pozyskaliśmy przez ten czas ponad 30 mln dotacji, przeszkoliliśmy 97 tys. osób, zrealizowaliśmy 669 projektów. Oferujemy naszym Partnerom wiedzę i doświadczenie przy pozyskiwaniu unijnych dotacji od napisania wniosku o dofinansowanie po rozliczenie i zamknięcie projektu. Zdobyliśmy doświadczenie, które sprawia, że jesteśmy coraz bardziej skuteczni w swoich działaniach.
Nasza siedziba znajduje się w sercu Wielkopolski – poznańska solidność i przedsiębiorczość to nasze  cechy dominujące. Nasz młody, dynamiczny, ale doświadczony zespół czyni z nas liderów rynku – przygotowane przez nas wnioski zajmują czołowe miejsca na listach rankingowych. Wyróżnia nas także wysoki poziom wiedzy branżowej, szybkość działania i profesjonalizm. Dla naszych Klientów docieramy w najdalsze zakątki Polski.
Szkolimy innych, ale i sami ciągle się doskonalimy – wdrożyliśmy wiele systemów jakościowych, aby oferowane przez nas usługi były na jak najwyższym poziomie. Posiadamy: SYSTEM ZARZĄDZANIA JAKOŚCIĄ ISO 9001:2008; AKREDYTACJĘ KURATORA OŚWIATY; WPIS DO REJESTRU INSTYTUCJI SZKOLENIOWYCH; CERTYFIKAT AGENCJI ZTRUDNIENIA; CERTYFIKAT IDEAŁ BIZNESU."

Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, co  jest potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych przez Nas usług szkoleniowych.
Potrafimy zwiększyć Twoją efektywność i skuteczność. Rozwijamy i zmieniamy na lepsze.

J
esteśmy Placówką oświatową wpisaną do ewidencji szkół i placówek niepublicznych Urzędu Miasta Poznania, do rejestru instytucji szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu, oraz do ewidencji jednostek szkoleniowych Urzędu Służby Cywilnej.
Realizujemy projekty szkoleniowe dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, firm i instytucji. Współpracujemy ze Szkołami Publicznych, Powiatowymi Urzędami Pracy, Ochotniczymi Hufcami Pracy, Ośrodkami Pomocy Społecznej i jednostkami władz samorządowych. Szkolimy zarówno osoby bezrobotne, zwiększając ich szanse na znalezienie zatrudnienia, młodzież która wchodzi w dorosłe życie, jak i osoby pracujące chcące podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Jakość naszych usług doceniło już ponad 6 tysięcy słuchaczy kształcących się na naszych kursach na terenie całego kraju.


Portal educarium stworzyliśmy, aby dzielić naszą edukacyjną pasję z Nauczycielami i Rodzicami. Aby promować otwarte formy nauczania, aby zachęcać do wczesnej i mądrej edukacji dzieci. Edukacji poprzez konkretne doświadczenie, nauki ’ręką, głową i sercem’. Na stronach portalu zamieszczamy propozycje zabaw edukacyjnych, karty pracy oraz ciekawe artykuły.

Chcemy wspierać nauczycieli i rodziców nie tylko poprzez sprzedaż najlepszych produktów. Educarium - to więcej niż sklep internetowy z dobrą ofertą pomocy dydaktycznych i zabawek edukacyjnych. Educarium to dynamiczny zespół ludzi, dla których ten portal jest wyrazem edukacyjnych pasji i celów!

Życzymy tak Tobie, jak i sobie rosnącego zadowolenia z tego miejsca!


Krakowski Instytut Rozwoju Edukacji rozpoczął działalność w październiku 2008 r. Od tego czasu, zdążyliśmy zyskać renomę i uznanie wśród nauczycieli, dyrektorów szkół, samorządów oraz osób zaangażowanych w rozwój oświaty. Dowodem tego są nie tylko ciepłe słowa naszych absolwentów, rekomendacje, wyniki ewaluacji wewnętrznej, lecz również stale rosnąca popularność naszej placówki.

Uczestnikami kursów i szkoleń KIRE są nauczyciele z całej Polski, a nawet z zagranicy. Bardzo wielu naszych absolwentów to dziś dyrektorzy szkół/placówek na terenie Małopolski oraz innych województw. Programy szkoleń, warsztatów oraz kursów kwalifikacyjnych nasi eksperci starają się realizować w oparciu o indywidualne potrzeby oraz zgłaszane trudności, z jakimi borykają się nauczyciele.

Obecnie prowadzimy również studia podyplomowe na 30 kierunkach. Tok każdego kierunku oparty jest o autorskie programy naszych wykładowców.


Megawiedza sp. z o.o. to wydawca internetowy, który jest właścicielem i pomysłodawcą portalu edukacyjnego MegaMatma.pl z największą bazą wiedzy matematycznej na polskich stronach internetowych.
MegaMatma.pl to odpowiedź na zapotrzebowanie szkół, nauczycieli i uczniów na wysokiej jakości e-zasoby z matematyki do cyfrowej szkoły, cyfrowej biblioteki i cyfrowego domu.
Na jednej stronie internetowej www.megamatma.pl zgromadzona jest wiedza z matematyki przygotowana na każdy poziom edukacji.
Od szkoły podstawowej (klasy 4-6), przez gimnazjum, szkołę ponadgimnazjalną i studia.
Zawartość portalu jest tworzona przez nauczycieli, pracowników naukowych i autorów książek. Treści odpowiadają nowej podstawie programowej, są w całości recenzowane pod kątem dydaktycznym i merytorycznym przez uznanego rzeczoznawcę MEN dr Alicję Molęda - wieloletniego doradcę metodycznego MEN, autora podręczników i książek matematycznych.


Wyposażamy instytucje oświatowe: żłobki, przedszkola, szkoły, poradnie, świetlice, kompleksowo m.in w pomoce dydaktyczne, kąciki zabaw.

Organizujemy warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli w zakresie wykorzystywania pomocy dydaktycznych w szkołach, przedszkolach, ośrodkach metodycznych.


Egis jest wyłącznym przedstawicielem Express Publishing w Polsce. Doświadczony zespół autorów i redaktorów wydawnictwa Egis wspiera Express Publishing w tworzeniu publikacji zgodnych z wymogami Ministerstwa Edukacji Narodowej i dostosowanych do potrzeb nauczycieli i uczniów polskich szkół. Nasi doradcy metodyczni i pracujący w całej Polsce konsultanci służą fachową pomocą nauczycielom języka angielskiego. Regularnie organizujemy wykłady i warsztaty metodyczne prowadzone przez ekspertów Express Publishing i Egis, Dni Otwarte w renomowanych księgarniach i spotkania w szkołach. Oferujemy także tablice interaktywne światowych marek i inne urządzenia, które umożliwiają tworzenie pracowni multimedialnych, a przez to podniesienie efektywności nauczania i standardów pracy.
Dziękujemy nauczycielom za życzliwe przyjęcie publikacji Express Publishing i wszelkie opinie, które otrzymaliśmy od Państwa w ciągu trwającej od 1998 roku działalności firmy Egis.

 
   

Kontakt:
e-mail: oskko@oskko.edu.pl
tel. kom.: 513-057-820
tel.: (89) 527-95-14
fax: (89) 679-05-59