<<< powrót do strony głównej OSKKO

 

Szkolenie odbyło się 16 marca 2022 r.

Poniżej zamieszczamy nagranie spotkania, prezentację prowadzących do pobrania oraz opis szkolenia. Zostało ono przeprowadzone i poprowadzone pro bono.

Zapraszamy do grupy na Facebooku ułatwiającej kontakt nauczycieli dwujęzycznych z Ukrainy z polskimi dyrektorami.

 

Pobierz prezentację prowadzących (PDF)

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty zaprasza praktyków kierowania szkołą: dyrektorów i wicedyrektorów placówek oświatowych, zespoły kierownicze i samorządowców na bezpłatne webinarium.

Webinarium poprowadzą Izabela Leśniewska i Ryszard Sikora, trenerzy o ogólnopolskim doświadczeniu, wieloletni dyrektorzy i członkowie Zarządu OSKKO.  

Tematem spotkania będzie przede wszystkim analiza ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa z perspektywy zadań dyrektora szkoły, czyli jakie zapisy dotyczą bezpośrednio i pośrednio naszych uczniów, nasze dzieci. Oddziały przygotowawcze – przepisy dotyczące tworzenia i działania takich grup, refleksje na temat praktyki. Zmiana rozporządzenia w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli.

Spotkanie jest naszym sposobem wsparcia dyrektorów, uporządkowanie naszej wiedzy nt. przepisów, które mają nam uregulować przyjmowanie dzieci. Nie ma jeszcze praktyki w tym zakresie, ale właśnie wspólnie ją tworzymy.

Na koniec porozmawiamy też o tym czego wszyscy potrzebujemy na przyszłość. Sytuacja ma niewiele wspólnego z naszymi dotychczasowymi doświadczeniami. Członkowie OSKKO dostrzegają absurdy aktualnych rozwiązań - złożyliśmy na ręce ministra stanowisko ws. bezsensowności oceniania i klasyfikowania nowych uczniów. I Polacy i Ukraińcy postulują także stworzenie odrębnych ukraińskich szkół.

Szkolenie jest prowadzone "pro bono" - nie oczekujemy zapłaty.

 

Czas trwania szkolenia, wraz z pytaniami i odpowiedziami: ok. 2 godziny.

Po szkoleniu zamieścimy, dostępne również bezpłatnie, nagranie na naszym kanale na YouTube.

 

Jednocześnie zapraszamy do zapisania się do naszej grupy na Facebooku „Pomagamy polskim szkołom znaleźć ukraińskich nauczycieli”.

Chcemy w ten sposób pomóc dwujęzycznym nauczycielom (ze znajomością ukraińskiego i polskiego) w znalezieniu pracy w polskich szkołach, jak również dyrektorom w poszukiwaniu takich pracowników: https://www.facebook.com/groups/ukrainaoskkoKontakt z organizatorem:
tel: (89) 527-95-14, fax: (89) 679-05-59
kom: Biuro OSKKO 509-498-266,
dyrektor – 513-057-830
email: 
oskko@oskko.edu.pl