<<< powrót do strony głównej OSKKO

 

Szkolenie odbyło się 5 kwietnia 2022.

Stan prawny na 4 kwietnia 2022.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty zaprasza na kolejne webinarium dla praktyków zarządzania szkołami.

Zbliża się czas konkursów na stanowisko dyrektora przedszkola/szkoły. Wiele osób po raz pierwszy stanie przed obliczem kilkunastoosobowej komisji, reprezentującej różne środowiska i interesy. Zapewniamy, że nie jest to łatwe doświadczenie także dla doświadczonych dyrektorów, kończących kadencję.

Webinarium poprowadzą Anna Zabielska i Izabela Leśniewska, trenerki o ogólnopolskim doświadczeniu, wieloletni dyrektorzy i członkowie Zarządu OSKKO.  

Zajmiemy się m.in. następującymi zagadnieniami:

  • Na co zwrócić uwagę przy pisaniu koncepcji funkcjonowania i rozwoju przedszkola/szkoły?

  • Jak napisać uzasadnienie?

  • Co to jest życiorys zawodowy?

  • Jak zachować się w trakcie rozmowy przed komisją konkursową?

  • Jakich zachowań unikać?

  • Jaką wiedzę powinni posiadać kandydaci?

  • Czy jest jedna, złota rada dla przystępujących do konkursu?

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak przygotować się do konkursu, jak uporządkować dokumenty i co robić, aby nie spotkała ich odmowa dopuszczenia do postępowania konkursowego. Poznają zasady wystąpień publicznych oraz sposób odpowiedniego zaprezentowania swojej koncepcji przed komisją konkursową. Zostaną dokładnie omówione podstawowe dokumenty konkursowe oraz koncepcja funkcjonowania i rozwoju publicznego przedszkola, publicznej szkoły na podstawie przykładów „z życia wziętych”.

Uczestnicy otrzymają po szkoleniu przykłady wybranych dokumentów i przykładowe koncepcje, zestaw przykładowych pytań, które mogą być zadane na konkursie. Dostęp do spotkania na żywo zostanie przesłany dzień przed szkoleniem. Materiały szkoleniowe i nagranie spotkania zostaną udostępnione Uczestnikom w formie elektronicznej na podany w zgłoszeniu adres e-mail. Wystawimy także zaświadczenia.

Koszt udziału w szkoleniu, dostępu do nagrania oraz materiały prowadzących, tj. prezentacja oraz wzory dokumentów, wynosi 110 zł.

Czas trwania szkolenia, wraz z pytaniami i odpowiedziami: ok. 2 godzin.


Kontakt z organizatorem:
tel: (89) 527-95-14, fax: (89) 679-05-59
kom: Biuro OSKKO 509-498-266,
dyrektor – 513-057-830
email: 
oskko@oskko.edu.pl