<<< powrót do strony głównej OSKKO

 

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty zaprasza dyrektorów szkół i przedszkoli na dwudniowe webinarium szkoleniowe:

  • część I - wykład: odbyła się na żywo 11 maja, zamawiając szkolenie teraz, otrzymasz dostęp do nagrania,

  • część II: 16.05.2023 r. o godz. 13:00 - udział na żywo w sesji pytań i odpowiedzi.

Prowadzące: Ewa Halska - trener o ogólnopolskim doświadczeniu, prezes OSKKO; Izabela Leśniewska – trener, wieloletni dyrektor szkoły podstawowej, członek Zarządu OSKKO.

W obecnym stanie prawa, działania związane z procesem awansu zawodowego nauczyciela w okresie przejściowym, występującą w trakcie tego procesu oceną pracy lub oceną dorobku zawodowego, której należy dokonać w czasie trwającego ruchu kadrowego związanego z planowaniem nowego roku szkolnego może, stanowić wyzwanie dla dyrektora jednostki oświatowej.

Aby nie zagubić się w gąszczu obowiązujących przepisów i zadań, które nakładają na nas aktualnie obowiązujące przepisy prawa zapraszamy na spotkanie, którego celem jest uporządkowanie działań związanych ze skuteczną realizacją obowiązków dyrektora w tym zakresie.
Spotkanie będzie składało się z dwóch części szkoleniowej oraz sesji pytań i odpowiedzi.Tematyką pierwszej części spotkania będzie:

  • proces awansu zawodowego od nauczyciela początkującego do nauczyciela dyplomowanego w kontekście wymaganych w procedurze zdań dyrektora,

  • wskazanie krok po kroku działań dyrektora w procesie awansu zawodowego ze wskazaniem podobieństw i różnic obowiązujących w okresie przejściowym dla nauczyciela posiadającego akt nadania stopnia nauczyciela kontraktowego lub mianowanego,

  • omówienie zadań dyrektora w przypadku skrócenia długości okresu „przepracowania” na stanowisku nauczyciela posiadającego określony stopień awansu zawodowego,

  • omówienie statusu awansu nauczyciela w kontekście projektowanego nowego roku szkolnego i jego zatrudnienia w jednostce oświatowej,

  • syntetyczne omówienie podstaw prawnych decyzji dyrektora szkoły/placówki związanych z ruchem kadrowym,

  • katalog działań dyrektora w kontekście omawianych kwestii,

  • odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania uczestników.

Druga część spotkania (wtorek, 16 maja) skupi się na odpowiedziach prowadzących na pytania uczestników szkolenia pogrupowanych tematycznie oraz pytaniach zadawanych podczas sesji. Zachęcamy do przesyłania do Prowadzących pytań mailowo, na które odpowiedzą one podczas drugiej części szkolenia. Adresy Prowadzących: ewa.halska@oskko.edu.pl, izabela.lesniewska@oskko.edu.pl.

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe prezentowane podczas dwóch części spotkania w formie elektronicznej oraz nagrania wideo obu spotkań. Wystawimy także zaświadczenia.

Dostęp do nagrania z I części prześlemy niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia. Natomiast dostęp do spotkania na żywo w sesji pytań i odpowiedzi zostanie przesłany dzień przed nim. Przypominamy, że osoby, dla których termin szkolenia na żywo nie jest dogodny, mogą również na nie się zapisać i skorzystać z nagrania, które wysyłamy najczęściej kilka godzin po spotkaniu.  

Koszt udziału w obu segmentach szkolenia, dostępu do nagrań oraz materiały prowadzących, tj. prezentacja oraz wzory dokumentów, wynosi 230.

Czas trwania: 1,5 h (szkolenie) i 1 h (pytania i odpowiedzi).


Kontakt z organizatorem:
tel: (89) 527-95-14, fax: (89) 679-05-59
kom: Biuro OSKKO 509-498-266,
dyrektor – 513-057-830
email: 
oskko@oskko.edu.pl