Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zgoda na podjęcie zatrudnienia
strony: [ 1 ]
Skimir05-04-2017 14:12:39   [#01]

Witam

Mam pytanie jak rozwiązujecie sprawę związaną z przepisem dotyczącym wyrażenia zgody na zatrudnienie w innej szkole (oczywiście nauczycieli na pełnym etacie itp). Małopolskie KO napisało aby dopilnować ale...

1. Co tutaj dopilnowywać? - przecież to nauczyciel ma uzyskać zgodę na zatrudnienie więc to po jego stronie leży zadanie przyjścia po taką zgodę. Jeśli nie przyjdzie a się gdzieś zatrudni to MOŻE z nim być rozwiązana umowa...

2. W przepisach jest mowa o podstawowym miejscu pracy. Co definiuje podstawowe miejsce pracy? Słyszałem o oświadczeniach... - tylko, wtedy nauczyciel może oświadczyć, że jego podstawowym miejscem pracy jest szkoła w której nie ma pełnego etatu... hmm...

3. Znów pojawiła się informacja, że wszystkie dodatkowe umowy, które były zawarte na czas nieokreślony zostają przekształcone w umowy na czas określony do końca sierpnia 2017... (jest jakaś podstawa na to?)

 

Na koniec kwestia podejścia do sprawy. Ja nie widzę powodu aby komukolwiek nie wyrażać zgody na podjęcie dodatkowego zatrudnienia. Jeśli w ramach swojego OP zostały uzgodnione rozwiązania dotyczące nauczycieli i zainteresowani mają pracę to czemu blokować nauczycielowi możliwość podjęcia pracy w innym OP (jeśli ktoś go tam zechce i będzie mieć miejsce) lub nawet pod tym samym OP (jeśli zostają godziny do rozdysponowania). No oczywiście pomijam powód zasadniczy - trzeba wykazać wolne miejsca pracy... Jak będziecie podchodzić do tych kwestii?

Iwona 1314-07-2017 14:09:15   [#02]

Poczytaj w innych wątkach:

Prośba do dyrekcji o wyrażenie zgody na dodatkowe godziny

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=58114&pst=11#pst11

zgoda na dodatkowe zatrudnienie

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=58541&pst=23#pst23

 

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]