Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Obowiązkowa opieka podczas przerwy świątecznej...
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ]
Ewwa05-12-2014 12:29:54   [#51]

Jeszcze raz ponawiam pytanie :)

Czy jeśli rodzice zgłoszą udział dziecka w zajęciach w tych dnia, to autobus szkolny musi je dowieźć? 

 

olaszyma05-12-2014 12:51:20   [#52]

Myślę że gdy zapytam moich gimnazjalistów czy potrzebują opieki w "te dni" to zabiją mnie śmiechem ;-))

JarTul05-12-2014 13:02:15   [#53]

Niestety mamy ministra edukacji, który nie ma szacunku dla pracowników oświaty.

Gdyby pani minister zależało tylko na lepszym funkcjonowaniu opieki w czasie okołoświątecznym, to by skierowała pismo bezpośrednio do dyrektorów placówek oświatowych przypominające o obowiązkach w tym zakresie, a nie inicjowałaby działań "napuszczający" (żeby nie rzec "szczujących") na nas rodziców i media.

Piękne świąteczne życzenia pani Minister. Bardzo dziękuję.

jurkoz05-12-2014 13:31:13   [#54]

Izael,

mamy zgodę Prezydenta to odpracowaliśmy. Nie było zgody na ustalenie ich zgodnie z rozporządzeniem, choć mam "wykorzystane" tylko 3 dni. Co kraj to obyczaj.

AMS05-12-2014 13:37:25   [#55]

Ewwa, sadzę że to pytanie do OP i ... (nie spieszyłabym się z nim, oczekując że OP dojrzeje do decyzji i skalkuluje koszty)

Marek Pleśniar05-12-2014 13:53:55   [#56]

Minister ma zmysł polityczny (mam na myśli opinię publiczną do której adresuje swoje słowa;-) - poczytajcie komentarze pod artykułem http://wyborcza.pl/1,75478,17080126,Uprzejmie_donosze__szkola_dziala_po_swietach__Awantura.html 

Ewav05-12-2014 14:01:01   [#57]

A tu zupełnie inny ton komentarzy.

http://www.rp.pl/artykul/1162393-MEN-kontra-przywileje-nauczycieli--Wreszcie.html

fordek05-12-2014 14:37:14   [#58]

do #56 Myślę,że opinia publiczna dosyć szybko zapomni ......ale nie zapomną nauczyciele....

laostic05-12-2014 16:31:06   [#59]

Szkoda tylko, że p. Minister nie widzi ilu nauczycieli polowę swego urlopu spedza w szkole.

cynamonowa05-12-2014 17:02:16   [#60]

http://fakty.interia.pl/polska/news-minister-przypomniala-nauczycielom-o-pracy-zwiazek-oburzony,nId,1569977#iwa_item=3&iwa_img=0&iwa_hash=30682&iwa_block=facts_news_small&iwa_testab=b

 

marmak05-12-2014 17:09:53   [#61]

Ciekawe czy Pani Minister będzie znowu atrakcją kongresu OSKKO?

Bo jeżeli tak, to może warto zastanowić się nad bojkotem jej wystąpienia.

czesiak05-12-2014 17:44:05   [#62]

Do jurkoz popieram ! Boże chroń nas od takich ministrów. Z roku na rok coraz gorzej !

bogda405-12-2014 18:59:56   [#63]

dwa   tygodnie  przed  prawie  3  tygodniowym  wolnym  w szkołach  ministerstwo  zorientowało  się?


post został zmieniony: 07-12-2014 18:46:34
jurkoz05-12-2014 20:03:49   [#64]

Marek,

to, że ignoranci w sprawach pracy nauczycieli "złapali internetowy wiatr w żagle" nie świadczy o zmyśle politycznym Pani Minister. Aktywność na forach wykazują zazwyczaj nie ci co mają coś mądrego do powiedzenia (poza forum OSKKO oczywiście).

Nie zapominajmy, że polska szkoła nie stwarza warunków pracy pozwalających rozliczyć precyzyjnie godziny pracy nauczycieli, przez co stwarza grunt pod ignoranckie zarzuty o ich lenistwie. Kolejni ministrowie zapowiadają zmiany i nic nie robią w tej kwestii...Skoro konieczne jest zapewnienie opieki dzieciom w czasie, gdy szkoła nie prowadzi zajęć, to może wprowadzić takie zmiany prawne, by nauczycieli świetlicy zatrudniać jako nieferyjnych?

 

Gaba06-12-2014 05:23:27   [#65]

Choć niezbyt podoba mi się idea telefonu do urzędu, świadczy to o braku zaufania do dyrektorów - skoro nie ma do wszystkich zaufania, to ma podstawy do tego zapewne. Kolejny raz uderzono w autorytet dyrektora, który jaki jest, każdy widzi (i autorytet, i dyrektor). To bardzo niezręczne, ale chwytliwe. Ot, chyba omsknięcie.

 

Przede wszystkim nauczyciel ma dyrektora, skoro pada zachęta do telefonu do urzędu ponad głową dyrektora - to jest to baaaardzo putinowskie - dobry urzędnik przyjdzie i załatwi (a to tygrysa, a to kormorany, szczupaka, a jak potrzeba to i amforę z jeziorka itp.)

Nauczyciel ma przełożonego - i od przełożonego należy wymagać zwiększonej aktywności w tej sferze nadzoru i organizacji pracy. 

Przez lata nauczono nauczycieli tego wolnego - w sumie nie wiem, skąd się wziął zwyczaj niechodzenia do pracy w dni pracy... po świętach - odkręcić to to będzie sztuka. Jako polonista zawsze nadrabiałam zaległości w poprawianiu prac. Ale inni robili, co chcieli.

 

Dziś jako dyrektor nie dam sobie odebrać "władztwa kierowniczego" i zorganizuję jak co roku pracę nauczycieli wg potrzeb dzieci i możliwości szkoły - to ja jestem kierownikiem zakładu pracy. Cała kupa nauczycieli nie przyjdzie, bo urobiła się przy ekstra robotach, grupa będzie wykonywać telepracę, raporciki mogą tworzyć w domu, co mi się będą pałętać po szkole, grupka w w bibliotece - ubytkowanie, a reszta czasu - spotkania z olimpijczykami, zajęcia sportowe, a kto przyjdzie inny z dzieciaków, to zostanie zaopiekowany. 

 

My to umiemy, p. minister, trzeba było powiedzieć, że dyrektorzy wiedzą, co mają robić i przez swoich urzędników w terenie, oddziaływać na niemoty dyrektorskie. Ja sobie w swoje kompetencje nie pozwolę wchodzić. 

 

Mam jedynie pytanie takie - nauczyciel przychodzi do pracy, nie ewidencjonuje tego czasu, bo nam nie wolno, więc?

 

Może warto się pochylić nag głupotami polskkiego prawa tzw. oświatowego?

 


post został zmieniony: 06-12-2014 05:24:09
bik06-12-2014 08:47:49   [#66]

czy muszę zapewnić opiekę także uczniom klas starszych , myślę o kl. IV,V,VI, rodzice zapisali dzieci z tych klas do świetlicy szkolnej

jurkoz06-12-2014 09:32:59   [#67]

bik,

Pani Minister nauczycieli i dyrektorów "prosi", rodzicom uświadamia, że "mają prawo żądać", a OP ma "egzekwować".

Jeśli dobrze rozumiem intencję Pani Minister, to prośba dotyczy wszystkich uczniów, bez względu na wiek.
Nie wiem ciągle, w jakim wymiarze czasowym mamy zapewnić tę opiekę: tak jak pracuje świetlica, czy w innych godzinach?

marmak06-12-2014 09:51:47   [#68]

Należy domniemywać, że tak jak pracuje w danym dniu szkoła.

izael06-12-2014 10:03:45   [#69]

hmm

ale to jest PRZERWA w szkole, więc jakie zajęcia dla dzieci? chyba tylko wypoczynek - zgodnie z odrębnymi przepisami

ze strony MEN:

Wypoczynek dzieci i młodzieży organizowany jest w czasie wolnym od zajęć szkolnych, np. w wakacje lub ferie zimowe w formie obozów lub kolonii. Wypoczynek musi być zorganizowany zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej  w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania.
Każdy organizator wypoczynku zobowiązany jest zgłosić wypoczynek do kuratorium oświaty, na minimum 21 dni przed rozpoczęciem wypoczynku.

 

MEN ma dziurawe rozporządzenie o organizacji roku szkolnego. Nie zajęło się dookreśleniem, że w czasie przerw świątecznych można organizować zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. List ministra nie stanowi prawa.

Owszem - nauczyciele w szkole są w tej przerwie świątecznej, ale na zorganizowanie wypoczynku to już raczej nie ma czasu.


post został zmieniony: 06-12-2014 10:06:58
Wioleta D06-12-2014 10:23:07   [#70]

U nas dzieciaki mają w nosie zajęcia , szkoła czynna - a pies z kulawą nogą nie zajrzy.

Gaba06-12-2014 10:25:53   [#71]

Iza, u nas nie są zajęcia obowiązkowe, jeśli pytanie było do mnie - 

jurkoz06-12-2014 12:08:36   [#72]

Szkoła to u mnie pracuje do 20.00, świetlica codziennie od 7.00 - 17.00, więc jak ma być w tych dniach? Państwo działa w obrębie prawa, a prawo? No gdzie to prawo?

W moim odczuciu Pani Minister (chcę wierzyć, że nieumyślnie) znów wpłynęła, wywołując tę dyskusję, na obniżenie i tak niskiego autorytetu nauczyciela. W sytuacji, gdy Ministerstwo nie radzi sobie z regulacjami prawnymi, to zrzucanie winy na szkoły, wskazywanie rodzicom, gdzie słać donosy na nauczycieli jest skandalem. Nie jestem już sztubakiem, ale mimo to nie pamiętam czasów kiedy szkoły w przerwie świątecznej organizowały obowiązkowo zajęcia opiekuńcze. Oczywiście to nie wyklucza, że jeśli ktoś miał takową zachciankę to mu nie wolno było tego zrobić.

Sądzę, że takie przejmowanie obowiązków od rodziców ma drugą, złą stronę: rodzic mimowolnie zaczyna czuć się zwolnionym z obowiązku sprawowania opieki nad swoim dzieckiem, bo to zadanie szkoły.

Caro06-12-2014 12:13:12   [#73]

ok

Rozumiem, że OP organizuje dowozy bez względu na to czy będą chętni - czy nie. Ponieważ rodzice mogą się zdecydować rano. Wobec tego dla pewności, że się zmieszczą w autobusach kursy muszą być według tradycyjnego rozkładu? U nas to ok. 75% dzieci dojeżdża.

Marek Pleśniar06-12-2014 12:18:37   [#74]

a wszystko się wydawało pani minister takim prostym

Caro06-12-2014 12:26:06   [#75]

My możemy wyłączyć ogrzewanie szkoły na te dwa tygodnie - ale chyba nie będziemy ryzykować. Na wszelki wypadek we wszystkich pomieszczeniach temp. zgodna z rozporządzeniem. Oby nie było -10 w dzień. W dobie kryzysu pobudzimy gospodarkę.

Kurczę muszę sprawdzić czy nasz węgiel nie jest importowany?

AsiaJ06-12-2014 12:46:24   [#76]

ad [#53]

były wysłane 3 wersje pism;

do rodziców

do dyrektorów

do OP

bik06-12-2014 15:05:33   [#77]

jeśli świetlica pracuje normalnie od 7 do 17 , to rodzice mogą oczekiwać opieki 24 XII i 31 XII również w tych godzinach , co Wy na to , bo sądzę ,że znajdą się chętni rodzice ....

Jacek06-12-2014 15:14:28   [#78]

e, tam... idź na całość... zrób wigilię i sylwka w szkole. Tylko ten sylwek bez procentów nawet jak rodzice byliby chętni.

aaa... i daj cynk np. do tefałenu.. będzie reklama szkoły za darmochę...

bik06-12-2014 15:33:33   [#79]

nauczyciele są oburzeni , ale rodzice skorzystają z okazji mnie interesuje tylko 24 XII i 31 XII , media już rozpoczęły nagonkę -

DICK06-12-2014 16:16:36   [#80]

Po 22 latach posługi dyrektorskiej zbaraniałem. To wszystko oprócz nagonki na nauczycieli uderzy w szkołę i bezpośrednio dyrektora. Już widzę jak w styczniu JMPPM powie że dyrektorzy nieudolni i tak dalej. Listy są oderwane od prawa i tyle. Czas rozpocząć dyskusję o założeniu zz czynnych i byłych dyrektorów szkół i postawić na swoim. Mówię to z całą odpowiedzialnością. Koledzy i koleżanki do dzieła.

marmak06-12-2014 16:32:39   [#81]

Pani Kluzik przypomniała sobie że kiedyś tam była Ministrem Polityki Socjalnej (może dalej się nim czuje) i stąd ten list.

A może jest tak, ze Pani Minister nie ma co zrobić w te dni ze swoimi dziećmi (zdaje się że ma dzieci w wieku szkolnym)

grażka06-12-2014 16:55:31   [#82]

A tu mikołajkowy prezent od pani minister:

https://www.facebook.com/joanna.kluzikrostkowska.7/posts/758834400832271?fref=nf

"Bądź odważny - najgorsze jeszcze przed tobą" -powiedzenie więźnia z Workuty, z lektury S. Aleksijewicz "Czasy secondhandu".

jerzyk06-12-2014 17:11:24   [#83]

#76

AsiaJ jest czwarta wersja pisma - do Kuratorów

http://kuratorium.kielce.pl/file_download/4376/List+Kuratorzy.pdf

z  prośbą aby Kuratorzy sprawdzili czy szkoły (czyt. dyrektorzy)  dopełniły obowiązku poinformowania rodziców o ich prawach.

Tak wiec po  świętach można spodziewać się kontroli .

#65

Gaba. Niezbyt podoba Ci się idea telefonu do urzędu. Mnie też. Ale MEN ma to już przerobione na dyrektorach sp. (patrz poniżej)

2. Zgłoś nieprawidłowość w szkole Twojego dziecka.

http://www.6latki.men.gov.pl/index.php/formularz-zgloszeniowy

I też się zastanawiam czemu, zdaniem MEN, to ma służyć? 

 

Jacek06-12-2014 17:32:47   [#84]

Ciekawe jakie są daty na tych 4 pismach do poszczególnych adresatów, czy wyszły z MEN tego samego dnia?

Jeśli chodzi o możliwość kontroli KO to proszę bardzo. Jeśli szkoła ustaliła 2 i 5 stycznia jako dni wolne, a ma obowiązek zorganizowania zajęć opiekuńczo-wychowawczych, to KO jak najbardziej może o informację takową prosić albo nawet żądać.

Ciekaw jestem jednak pp kontroli KO o zorganizowanie przez szkołę zajęć (jakichkolwiek) w dniach 22, 23, 24, 29, 30 i 31 grudnia?

Gaba06-12-2014 17:37:15   [#85]

Nie rozumiem... - ale może mam zaćmienie... jak będzie mogło KO sprawdzić, czy powiadomiłam rodziców o obowiązujących prawach...

o których?

na piśmie, czy coś? - wydrukować kartkę A4 2 x 550 i przesłać przez dziecko?

Co uważa się za poinformowanie?

 

Przecież część informowanych, nie wie, że jest informowana - ba, nawet jedna mama wyraża u nas swoje oburzenie, że jej komunikaty dyrektora szkoły przychodzą na e-dziennik i prosi, by tego nie robić, bo ją to nie interesuje. Poradziliśmy, by napisała do administratora, by jej wyłączył funkcję - komunikaty dyrektora szkoły

 

 

Jacek06-12-2014 17:41:45   [#86]

Gaba

§ 6a. 1. W dniach, o których mowa w § 5 ust. 1, szkoła ma obowiązek zorganizowania zajęć wychowawczo-opiekuńczych.

czyli trza coś zorganizować mus jest rozporządzeniowy.

§ 6a. 2. Szkoła ma obowiązek informowania rodziców (prawnych opiekunów) o możliwości udziału uczniów w zajęciach wychowawczo-opiekuńczych organizowanych w dniach, o których mowa w § 5 ust. 1.

Informowanie to w sposób przyjęty w danej szkole. (strona www, ogłoszenie na drzwiach, dziennik elektroniczny, itp...)

ps.. a strona mojego KO nie chodzi aktualnie.. nie pracuje, bo dzień wolny ma ustawowo, czy co? pinguję do nich i ..zima...


post został zmieniony: 06-12-2014 17:43:42
Gaba06-12-2014 17:49:24   [#87]

czekaj, bo nie myślę - przysnęło mi się - podaj rozporządzenie - jasne, że mam organizować, ale o tym ifnormowaniu...

Jacek06-12-2014 17:51:35   [#88]

a masz

§ 5. 1. Dyrektor szkoły lub placówki, po zasięgnięciu opinii rady szkoły lub placówki, a w przypadku szkół lub placówek, w których rada nie została powołana, rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego, biorąc pod uwagę warunki lokalowe i możliwości organizacyjne szkoły lub placówki, może, w danym roku szkolnym, ustalić dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, w wymiarze dla:
1) szkół podstawowych, zasadniczych szkół zawodowych, szkół policealnych oraz placówek kształcenia praktycznego i placówek kształcenia ustawicznego - do 6 dni,
2) gimnazjów - do 8 dni,
3) liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, liceów uzupełniających, techników i techników uzupełniających - do 10 dni.
2. Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, o których mowa w ust. 1, mogą być ustalone:
1) w dni, w których w szkole lub placówce odbywa się odpowiednio:
a) sprawdzian przeprowadzany w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej,
b) egzamin przeprowadzany w ostatnim roku nauki w gimnazjum,
c) egzamin maturalny,
d) etap pisemny egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe,
2) w dni świąt religijnych niebędących dniami ustawowo wolnymi od pracy, określone w przepisach o stosunku państwa do poszczególnych kościołów lub związków wyznaniowych,
3) w inne dni, jeżeli jest to uzasadnione organizacją pracy szkoły lub placówki lub potrzebami społeczności lokalnej.
3. Dyrektor szkoły lub placówki, w terminie do dnia 30 września, informuje nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców (prawnych opiekunów) o ustalonych w danym roku szkolnym dodatkowych dniach wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, o których mowa w ust. 1.
4. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, niezależnie od dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych ustalonych na podstawie ust. 1, dyrektor szkoły lub placówki, po zasięgnięciu opinii rady szkoły lub placówki, a w przypadku szkoły lub placówki, w której rada nie została powołana, rady pedagogicznej, rady rodziców i samorządu uczniowskiego, może, za zgodą organu prowadzącego, ustalić inne dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, pod warunkiem zrealizowania zajęć przypadających w te dni w wyznaczone soboty.

§ 6a. 1. W dniach, o których mowa w § 5 ust. 1, szkoła ma obowiązek zorganizowania zajęć wychowawczo-opiekuńczych.
2. Szkoła ma obowiązek informowania rodziców (prawnych opiekunów) o możliwości udziału uczniów w zajęciach wychowawczo-opiekuńczych organizowanych w dniach, o których mowa w § 5 ust. 1.

Gaba06-12-2014 17:51:59   [#89]

a w sprawie KO, zadzwoń do MEN...

PS. nie, nie - to tylko głupie żarty...

Gaba06-12-2014 17:54:46   [#90]

Przecież powiedziałam rodzicom na spotkaniach, dając kalendarz do ręki, że jeśli trzeba szkoła zorganizuje... - ale znając niektórych może trzeba przypomnieć... bo jedna mama przecież nie chce... - hehehehheeee, 

Jacek06-12-2014 17:57:05   [#91]

nie, że jeśli trzeba... szkoła ma obowiązek zorganizować cóś w te ustalone wolne dni i poinformować rodziców, że zajęcia jakieś są


post został zmieniony: 06-12-2014 17:57:37
Gaba06-12-2014 18:50:03   [#92]

matematyka -

Jacek06-12-2014 18:59:26   [#93]

a co z tą matematyką?

Gaba06-12-2014 19:51:02   [#94]

zajęcia z matematyki od 9.00 do 16.00 - źle?

Jacek06-12-2014 19:52:36   [#95]

lepiej brzmi

matematyka - 24 h

:-)

Ewa123e06-12-2014 20:06:47   [#96]

Z pewną nieśmiałością proponuję, by na adres men wysyłać  pisma  o zorganizowaniu zajęć ( przecież wszyscy jesteśmy również rodzicami a ministra nie wykluczyła nas). Proponuję również by wysyłać pisma z tylu szkół ile zgłoszonych jest w sio ( u mnie 4).

Wybawimy kuratorium od sterty papieru (niepotrzebnego) a ministra ucieszy się (zapchaną skrzynką). Oj będzie co czytać, będzie.

A tak na serio. Czytając dyskusję o procedurach egzaminacyjnych wiele propozycji niestety nie do przepchnięcia w tym roku (chociażby rozdzielenie egzaminów gimnazjalnych)  a tu proszę za 5 dwunasta można????? MOŻNA!!!!!

Przeżyłam już ministra, który groził nam (S.....), wtedy myślała że to najgorszy minister.  Teraz mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej, a kierowanie tym resortem to kara. Tak umiejętne skłócić rodziców i nauczycieli oraz podważyć nasz autorytet to na prawdę wielka sztuka.

A cytat " bądź odważny..." cudny- przypomnę sobie po wakacjach.


post został zmieniony: 06-12-2014 20:10:29
ola 1306-12-2014 20:56:45   [#97]

Najsensowniejszym wg. mnie rozwiązaniem jest wprowadzenie ferii w okresie od 23 grudnia do 6 stycznia i święty spokój. Rok szkolny się ładnie podzieli, a dzieci w końcu mogą spędzać czas z rodzicami :)

dopisek

Dyrektor oczywiście i tak będzie siedział w szkole, żeby rok budżetowy zamknąć. :(


post został zmieniony: 06-12-2014 20:58:13
Jacek06-12-2014 21:08:48   [#98]

eee.. tak się nie da ola13..

wszak dyrek to nauczyciel, któremu powierzono obowiązki dyrka. Taka nie pies ni wydra.. jak MEN w takiej sytuacji napisze list (skoro zaczął) i będzie konsekwentny (bo czemuż nie) do OP, że dyrek jako nauczyciel ma prawo do urlopu w tym czasie...

Wiesz co by się działo i jak OP-ki by protestowały

:-)

Poppy06-12-2014 23:56:15   [#99]

Opieka w tych dniach: zgodnie z planem lekcji, w innych godzinach - tak jak zawsze dla dzieci "świetlicowych". Z drugiej strony, skoro to czas pracy dla nauczycieli a wolny dla dzieci, to dzieci WOLNE a nauczycielom można dać zadania domowe. Gdzie jest napisane, że mają opiekować się dzieĆmi? Rozumiem rodziców - z dzieckiem, szczególnie małym, trzeba coś zrobić, ale forma stosowana przez osobę powołaną na stanowisko ministra - niedopuszczalana. Wiele szkół od lat oferuje taką opiekę w mniej lub bardziej rozwiniętej formie, dyrektorzy i nauczyciele naprawdę myślą. 

Proponowanie donosów jest PONIZAJĄCE dla naszej grupy zawodowej. 

Przy sześciolatkach telefon donoszący na dyrektorów przełknęliśmy...

to co najbardziej mnie uderzyło: pani ministra w tv z wypiekami na twarzy, pełna emocji wykrzykująca, że to nie jest urlop dla nauczycieli!!!

Profesjonalizm.

Dyrektor odpowiada za wszystko..., setki instytucji ma prawo do kontroli, rodzice...

Za co odpowiada minister???

 

 

 

 


post został zmieniony: 06-12-2014 23:56:49
jasza6607-12-2014 00:13:08   [#100]

http://ww2.senat.pl/k7/dok/sten/oswiad/rocki/4501o.pdf

Link zawiera odpowiedź p. minister Szumilas na oświadczenie senatora Rockiego

jest tam między innymi taki fragment:

"Nie ma zatem podstaw prawnych do przyjęcia, że okres przerwy świątecznej zimowej lub wiosennej, poza dniami wolnymi od pracy wymienionymi w ww. ustawie o dniach wolnych od pracy, jest okresem wolnym od pracy dla nauczycieli. Zgodnie z przepisami § 6a przytaczanego wyżej rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego, szkoła ma obowiązek zorganizowania zajęć wychowawczo - opiekuńczych tylko w określonych dniach wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, ale nie dotyczy to przerwy świątecznej wiosennej czy zimowej. Należy zatem przyjąć, że w pozostałych dniach wolnych od zajęć dydaktyczno - wychowawczych szkoła nie ma obowiązku ale może, uwzględniając oczekiwania czy potrzeby rodziców, takie zajęcia zorganizować."

 

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ]