Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ruch kadrowy
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
katarzs08-05-2014 16:09:24   [#51]

Ja znalazłam na Wolters Kluwer taki wzór wypowiedzenia dla n-la kontraktowego zatrudnionego na czas nieokreślony, proszę, napiszcie, czemu powołują się tam na inne przepisy, a nie na art. 27 KN?

"WYPOWIEDZENIE

WARUNKÓW UMOWY O PRACĘ ZAWARTEJ NA CZAS NIEOKREŚLONY

Pani/Pan

..........................................

Wypowiadam Pani/Panu umowę o pracę zawartą w dniu .................... w części dotyczącej .................... z
zachowaniem .................... okresu wypowiedzenia, który upłynie w dniu .................... .

Przyczyną wypowiedzenia dotychczasowych warunków umowy o pracę jest .................... . Po upływie okresu wypowiedzenia, tj. od dnia .................... proponuję następujące, nowe warunki umowy o pracę: ..........................................................................................................

Pozostałe warunki umowy o pracę nie ulegają zmianie.

Jeżeli Pani/Pan przed upływem połowy okresu wypowiedzenia, tj. do dnia .................... nie złoży oświadczenia o odmowie przyjęcia nowych warunków umowy o pracę, będzie to równoznaczne z wyrażeniem zgody na proponowaną zmianę warunków umowy.

W razie odmowy przyjęcia przez Panią/Pana zaproponowanych warunków umowy o pracę, umowa rozwiąże się z upływem okresu wypowiedzenia, tj. z dniem .................... .

Jednocześnie informuję, iż w terminie 7 dni od dnia doręczenia niniejszego pisma przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia odwołania do Sądu Rejonowego - Sądu Pracy w .....

(podpis i pieczątka dyrektora szkoły) (potwierdzenie odbioru przez pracownika - data i podpis)

Objaśnienie

Wypowiedzenie warunków pracy i płacy nauczyciela zatrudnionego na podstawie umowy o pracę dokonuje się na podstawie przepisów art. 42 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z późn. zm.), w związku z art. 91c ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674 z późn. zm.)."


post został zmieniony: 14-05-2014 20:31:46
rzewa09-05-2014 05:54:29   [#52]

art 27 KN to podstawa wypowiedzenia stosunku pracy, a art 42 k.p. to podstawa wypowiedzenia warunków pracy i płacy

olaszyma09-05-2014 10:16:01   [#53]

A jak rozwiązać taki dylemat: Jedna nauczycielka dyplomowana, informatyka i oligofreno, dla której mam tylko 14 h specjalnego (indywidualne nauczanie i rewalidacja). Druga mianowana, matematyka i informatyka dla której mam tylko 9/18. (mat i inf.) Czy obu dać obniżenie pensum do ww wymiaru czy też jedną zwolnić a drugiej dopełnić etat informatyką (tej co pracuje z upośledzonym). Obie panie pewnie oddadzą mnie do sądu jeżeli nie bedą usatysfakcjonowane. Ta  dla ktorej mam tylko 9/18 w ostatnich 4 latach pracowała bardzo malo bo dwukrotnie była na macierzyńskim i L-4 w związku z ciążą a teraz też jest na L-4 bo  ma inne problemy zdrowotne. Jednym slowem - kanał. :-(((

katarzs09-05-2014 10:54:11   [#54]

A czy zwalniając z art. 27 KN muszę dodać jakąś informację o możliwości wniesienia odwołania czy skargi?

ddorota09-05-2014 11:00:36   [#55]

[#53] Daj jednej wypowiedzenie drugiej etat, zwłaszcza, że przypuszczasz, że mogą iść do sądu.

[#54]  Tak, dając wypowiedzenie zawsze należy umieścić dopisek:

"Jednocześnie informuję, iż w terminie 7 dni od dnia doręczenia niniejszego pisma przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia odwołania do Sądu Rejonowego - Sądu Pracy w .......

katarzs09-05-2014 11:01:53   [#56]

Dziękuję

olaszyma09-05-2014 11:34:29   [#57]

Dziękuję,choć ta perspektywa mnie nie cieszy, tym bardziej że ta której mam wręczyć wypowiedzenie ma jakieś problemy zdrowotne i jest mi jej zwyczajnie , po ludzku żal, bo do choroby dojdzie jeszce utrata pracy. Mam nadzieję że choroba nie stanowi formalnej przeszkody do wręczenia wypowiedzenia - pani jest mianowana i zatrudniona przez mianowanie (3 lata od zdobycia stopnia awansu miała zatrudnienie na pełny etat  ale przebywala na macierzyńskich i zwolnieniach więc jej godziny realizowali inni nauczyciele)

katarzs12-05-2014 07:28:57   [#58]

8 maja wręczyłam n-lowi propozycję ograniczenia etatu z dopiskiem:

"Proszę o odpowiedź w terminie 5 dni od daty otrzymania niniejszego pisma."

Czy 13 maja, jeśli nie dostanę zgody na piśmie, powinnam wręczyć wypowiedzenie? Czy 14 maja?

A jeśli nauczycielka wysłała pismo listem poleconym? Czy powinnam czekać 2 tygodnie na taki ewentualny list? Wtedy nie zmieściłabym się, w wypadku pójścia tej n-lki na L-4, w terminie wręczenia wypowiedzenia: do końca maja...

 

katarzs12-05-2014 08:04:29   [#59]

Jeszcze jedno pytanie: czy tak sformułowane wypowiedzenie byłoby dobre:

"

Rozwiązuję z Panią stosunek pracy na podstawie mianowania zawarty w dniu . . . . . . . . . . . . . r.  z zachowaniem trzymiesięcznego  okresu wypowiedzenia, który upłynie w dniu 31 sierpnia 2014 r. r.      

Przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę jest brak Pani zgody na ograniczenie zatrudnienia od dnia 1 września 2014 r. do 31 sierpnia 2015 r., (art. 20 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674 z późn. zm.)."

 

Czy pouczenie:

"Jednocześnie informuję, iż w terminie 7 dni od dnia doręczenia niniejszego pisma przysługuje Pani prawo wniesienia odwołania do Sądu Rejonowego - Sądu Pracy w ..........."

Jest wtedy właściwe?


post został zmieniony: 14-05-2014 20:30:23
izael12-05-2014 08:57:33   [#60]

nie, tak nie jest dobrze

wypowiadasz jej z art. 20, a w uzasadnieniu możesz dopisać, że nie przyjęła propozycji ograniczenia

jednak w uzasadnieniu piszesz o tych przyczynach, które art. 20 KN przywołuje

nieprzyjęcie ograniczenia nie może być jedynym czy podstawowym kryterium do zwolnienia - jest chyba nawet takie orzecznictwo i było przytaczane na forum

olaszyma12-05-2014 10:34:32   [#61]

Powtarzam sie być może ale chcę byc pewna. Czy jeżeli nauczyciel jest zatrudniony przez mianowanie, to mozna mu wręczyć ograniczenie lub ewentualne wypowiedzenie w czasie trwania L-4 ? A jeżeli jest na umowie na czas niokreślony to nie mozna? L-4 nie jest spowodowane ciążą, więc odpada ochrona z tytułu macierzyństwa.

A jaka ewentualnie pp tej możliwości?

AsiaJ12-05-2014 10:55:28   [#62]

Mianowanym możesz ograniczać na L-4, w przypadku umów - nie.

Z ograniczeniem jest trudność taka, że nauczyciel musi na nie wyrazić zgodę.

Wysyłasz pocztą, za potwierdzeniem odbioru i czekasz na odpowiedź.

A to może potrwać, dlatego komplikuje sprawę.

 

 

katarzs12-05-2014 11:09:33   [#63]

A czy teraz jest dobrze sformułowane wypowiedzenie?

 

"Rozwiązuję z Panią stosunek pracy na podstawie mianowania zawarty w dniu ............ r.  z zachowaniem trzymiesięcznego  okresu wypowiedzenia, który upłynie w dniu 31 sierpnia 2014 r. r.      

Przyczyną wypowiedzenia umowy o pracę są zmiany organizacyjne uniemożliwiające zatrudnienie Pani w pełnym wymiarze zajęć  (art. 20 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674 z późn. zm.).

 

Uzasadnienie: Ograniczona liczba godzin wychowania fizycznego w roku szkolnym 2014/2015, zgodnie z projektem arkusza organizacyjnego szkoły, w przełożeniu na liczbę nauczycieli wychowania fizycznego powodują sytuację uniemożliwiającą dalsze zatrudnienie Pani w pełnym wymiarze czasu pracy. W związku z brakiem możliwości dalszego zatrudnienia Pani w pełnym wymiarze zajęć zaproponowałam Pani, od dnia 1 września 2014 r. do 31 sierpnia 2015 r., ograniczenie zatrudnienia do wysokości 10,00/18,00 godz. średniorocznie oraz proporcjonalne zmniejszenie wynagrodzenia zgodnie z art. 22 ust. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2006 r. Nr 97, poz. 674 z późn. zm.). Nie wyraziła Pani zgody na w/w ograniczenie i nie mam możliwości do zatrudnienia Pani na innym stanowisku, dlatego w chwili obecnej propozycja niniejsza jest uzasadniona.

Pouczenie: w ciągu 30 dni od dnia doręczenia wypowiedzenia, może Pani zgłosić wniosek o przeniesienie w stan nieczynny.

 

Jednocześnie informuję, iż w terminie 7 dni od dnia doręczenia niniejszego pisma przysługuje Pani prawo wniesienia odwołania do Sądu Rejonowego - Sądu Pracy w ...."

AsiaJ12-05-2014 11:29:11   [#64]

Możesz dać art. 20, ale też wcześniej możesz zaproponować ograniczenie z art.22 ust.2 KN

W związku z brakiem możliwości dalszego zatrudniania Pani w pełnym wymiarze zajęć oraz brakiem możliwości uzupełnienia tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć, proponuję, od dnia 1 września 2014 r., ograniczenie zatrudnienia do wysokości 9, 19/18 oraz proporcjonalne zmniejszenie wynagrodzenia zgodnie z art. 22 ust. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Tekst jednolity: Dz. U. z 2006 r. Nr 97 poz. 674
ze zm.)

Uzasadnienie:

Jest Pani nauczycielem zatrudnionym na podstawie mianowania na stanowisku nauczyciela ............... i posiada Pani odpowiednie kwalifikacje. W planowanej organizacji roku szkolnego 2014/2015 przewidywane jest dla Pani po uśrednieniu 9, 19 godzin ...................... zgodnie z posiadanymi przez Panią kwalifikacjami. W związku z brakiem możliwości uzupełnienia godzin dla zapewnienia Pani pracy w pełnym wymiarze, propozycja niniejsza jest uzasadniona.

Pouczenie:

1)      W razie braku zgody na ograniczenie wymiaru zatrudnienia i proporcjonalne zmniejszenie wynagrodzenia, stosuje się przepisy art. 20 Karty Nauczyciela.

2)      W terminie 7 dni od dnia doręczenia niniejszego pisma przysługuje Pani prawo wniesienia odwołania do Sądu Rejonowego – Sądu Pracy w Tarnowie.

 

 


post został zmieniony: 14-05-2014 20:20:46
Grazzza12-05-2014 11:47:37   [#65]

Nauczyciel kontraktowy na umowie o pracę na czas nieokreślony na 18/25 etatu od 2009 r. Co roku w sierpniu porozumienie zmieniające na cały etat (ze względu na urlopy dla poratowania zdrowia brane przez innych nauczycieli) - umowy do końca sierpnia. W maju kończy staż na mianowanego W tym roku mam dla niej przy projektowaniu arkusza 23,5/25. We wrześniu kolejna nauczycielka wybiera się na udpz

1. Porozumienie czy wypowiedzenie warunków - maj, czy sierpień?

2. Czy w maju porozumienie zmieniające umowę na czas nieokreślony na 23,5/25 ?

3. Czy w sierpniu umowa przez mianowanie na cały etat.

4. Czy w sierpniu umowa na czas nieokreślony na 23,5/25 i 1,5/25 na zastępstwo?

Błagam pomóżcie bo zwariuję.


post został zmieniony: 14-05-2014 20:20:06
rzewa12-05-2014 17:32:14   [#66]

1. ani to ani to

2. nie

3, nie, w żadnym razie nie ma o tym mowy

4. zmiana pod koniec sierpnia warunków pracy za porozumieniem na 23,5/25 i we wrześniu na czas określony (na czas nieobecności n-la na updz) na 25/25

olaszyma13-05-2014 09:42:49   [#67]

Ile waszym zdaniem nalezy dać czasu nauczycielowi na podjecie decyzji czy przyjmuje ograniczenie wymiaru? w żadnym ze wzorów pism nie było takiej informacji,a nauczyciele mogą zwlekać. Czy to jest jakiś termin wynikajacy z KPA ? w pismach sa terminy odwołań do sądu i wniesienia wniosku o stan nieczynny, a czasu na decyzję o przyjeciu ograniczenia nie ma.

Jacek13-05-2014 09:56:49   [#68]

nie ma tu wymogów prawnych. Możesz od razu prosić o decyzję albo w piśmie z propozycją ograniczenia wyznaczyć termin określenia się

olaszyma13-05-2014 10:04:52   [#69]

A czy w piśmie o ograniczeniu zawierać juz informację o mozliwosci przejscia w stan nieczynny? Wydaje mi się że tylko na wypowiedzeniu z Art 20. ale może się mylę.

DYREK13-05-2014 10:46:35   [#70]

Dyrektor szkoły nie ma obowiązku zasięgnięcia informacji co do możliwości uzupełniającego zatrudnienia nauczyciela mianowanego, złożenia mu propozycji ograniczenia zatrudnienia ani nawet udzielania nauczycielowi informacji o możliwości ograniczenia zatrudnienia -> orzeczenie SN

Przykład pisma:

Z uwagi na zmiany planu nauczania uniemożliwiające dalsze zatrudnienie Pani w pełnym wymiarze zajęć proponuję

Pani pracę w wymiarze ............. tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć i proporcjonalne zmniejszenie wynagrodzenia.

Jeżeli w terminie 7 dni od dnia doręczenia niniejszego pisma nie złoży Pani oświadczenia o wyrażeniu zgody na zaproponowane ograniczenie zatrudnienia i proporcjonalne zmniejszenie wynagrodzenia to rozwiązuję z Panią

stosunek pracy na podstawie art. 20 ust. 1 pkt 2 Karty Nauczyciela z dniem 31 sierpnia ....... r. po uprzednim trzymiesięcznym wypowiedzeniu od dnia 1 czerwca ......... r.

Powodem rozwiązania stosunku pracy jest..................(dokladnie uzasadnić)..............................................

uniemożliwiająca dalsze zatrudnianie Pani/Pana w pełnym wymiarze zajęć.

Ma Pani prawo skorzystania ze stanu nieczynnego, o ile złoży Pani odpowiedni wniosek w terminie

30 dni od otrzymania niniejszego pisma.

Jednocześnie informuję, że przysługuje Pani prawo wniesienia odwołania do Sądu Rejonowego –

Sądu Pracy w...................................................., w terminie 7 dni od dnia doręczenia niniejszego pisma.


lub

25.05.2005 rzewa wzór pisma w sprawie ograniczenia etatu n-la z art 22 KN
Pobierz: art 22.zip* (2 KB) 2098
25.05.2005 rzewa wzór ograniczenia etatu n-la z art 22 KN
Pobierz: art 22.zip (2 KB) 815


post został zmieniony: 14-05-2014 20:19:01
DYREK13-05-2014 15:29:42   [#71]

Obecnie podajemy pp

Ustawa z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2014 r. poz. 191)

Elbro13-05-2014 20:00:20   [#72]

Proszę o podpowiedź

W przyszłym roku będzie 3,6 etatu, jest 5 nauczycieli, dyrektor konsultuje ze związkami zwolnienie dwóch (bez propozycji zniżki etatu dla żadnego). Ustne uzasadnienie - panowie są konfliktowi (faktycznie, bardzo się nie lubią, ale konflikt dotyczy tylko ich dwóch) a dyrektor ma prawo zwolnić obu. 

Ma prawo?

rzewa14-05-2014 08:00:44   [#73]

ma prawo

zasadniczo uważam, że n-l na ograniczenie powinien \decydować się od ręki -> jak się nie zgadza, to dyrektor od razu wręcza wypowiedzenie i po sprawie

Grażyna S14-05-2014 13:48:12   [#74]

Proszę o pilną odpowiedź

Nauczyciel mianowany, umowa na czas nieokreślony, w tym roku pracował od grudnia na pełnym etacie. Teraz po podpisaniu arkusza zostaje dla niego 7 godzin. Jak postępować dalej. Do tej pory nie było potrzeby. Wypowiedzenie warunków pracy czy rozwiązanie stosunku pracy. Zawiadamiam ZZ?

olaszyma14-05-2014 17:27:45   [#75]

kolejna zagwozdka. Myślałam że jak przejdę rozmowę z panią która jest na L-4 a muszę jej zaproponować zmniejszenie wymiaru, to już nic mnie nie zaskoczy. A tu dzisiaj dowiaduje się że z druga , której miałam też zmniejszyć jest kłopot. Otóż planowałm dla niej 16/18 z perspektywą zwiększenia, ale 10 h z tego stanowiło nauczanie indywidualne dziecka niepłnosprawnego. Nawet mam już orzeczenie ze wskazaniem do NI. pozostałe godziny to miała być rewalidacja. A tu dzisiaj dowiaduję sie że być może rodzice przeniosa tego ucznia do szkoły specjalnej. I jestem w "liściach". Z 16/18 zrobiło się 4/18, czyli musze dać jej wypowiedzenie. Oficjalnie jeszcze nie znam planów rodziców, a co będzie jezeli wyskocza z tym sierpniu? Na dzień dzisiejszy mam orzeczenie i wniosek do wójta o NI.

dyrlo14-05-2014 18:55:09   [#77]

rzewa w #73 pisze, że dobrze by było za jednym razem.

 

Czy da się coś z tym wątkiem zrobić?

Nie da się tego czytać, takie rozciągnięte?

A tyle ważnych rzeczy tu jest.

Marek Pleśniar14-05-2014 20:19:32   [#78]

coś powklejaliście kurcze

weź teraz każdy post przeklejaj, wrrrrr

Jacek14-05-2014 20:22:37   [#79]

tu chyba tylko [#51] trzeba przekleić czy sformatować jakosick i będzie ok

Marek Pleśniar14-05-2014 20:32:09   [#80]

a teraz?

Jacek14-05-2014 20:32:42   [#81]

no :-)

olaszyma15-05-2014 12:53:45   [#82]

Podnoszę bo chcę się upewnić. Nie mogę w ramach źle pojętej solidarnosci zdecydować się na ograniczenie pensum 3 nauczycieli zamiast uzupełnić posiadanymi godzinami etaty dwojga, a jednego zwolnić. Gdybym tak zrobiła to ci, ktorym zabralam godziny mogą sie o nie upomnieć mimo wcześniejszych zapewnień że "są koleżeńscy"

rzewa15-05-2014 12:57:33   [#83]

dokładnie tak, gdyż takie "solidarne" obdzielenie godzinami jest sprzeczne z art 22 ust 2 KN -> w stosunku do każdego n-la, któremu ograniczono liczbę godzin musi istnieć realna możliwość zastosowania art 20 KN (w razie gdyby się nie zgodził)

olaszyma15-05-2014 13:01:51   [#84]

Dziękuję Rzewo. Tak teą myślalam. No to nie mam lekko, musze zakomunikować hiobową wieść. . Niech juz ten maj sie skończy !!!

katarzs15-05-2014 13:12:45   [#85]

olaszyma, ja dwóm osobom już zakomunikowałam. Jedna spodziewała się i przyjęła spokojnie, a druga nie stawiła się na wezwanie, więc wczoraj wieczorem wysłałam pismo listem poleconym za potwierdzeniem odbioru (inaczej mogłyby nie być dotrzymane terminy - gdyby teraz poszła na L-4). Straszne przeżycie, a pytanie: co mnie czeka dalej?...

olaszyma15-05-2014 13:44:33   [#86]

Ja właśnie jestem po rozmowie. Pani źle to przyjęła, poinformowala że pójdzie do sądu bo uważa że odbywa się to jej kosztem bo mogłam tym dwojgo dać ograniczenia i jej też chociaz pól etatu.Czy macie namiary na jakieś orzecznictwo w tej sprawie (tzn . sytuacje w ktorej sąd orzekł że godziny  przeznmaczono na dopelnienie etatu jednego a drugiego zwolniono, lub sytuacji w ktorej zastosowano zasadę solidaryzmu, zabrano kilku osobom po trochu i sąd orzekl ze to nieprawidlowość?)

DYREK15-05-2014 14:30:37   [#87]

Zgodnie z art. 22.1 zasada ograniczenia zatrudnienia nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania do wymiaru nie niższego niż 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć i proporcjonalnego zmniejszenia wynagrodzenia może być - za zgodą nauczyciela - stosowana również w wypadku, gdy z przyczyn, o których mowa w art. 20 ust. 1, nie ma możliwości zatrudnienia nauczyciela w pełnym wymiarze zajęć.

Jeżeli istnieje możliwość zatrudnienia nauczyciela w pełnym wymiarze, to nie można "solidarnie" ograniczyć.

Jest tylko taka możliwość:

nauczyciele "solidarnie" rezygnują ze stosunku na podstawie mianowania i zatrudniają się od 1.09.2014r., na nowych warunkach, w niepełnym wymiarze na czas nieokreślony.

olaszyma15-05-2014 15:01:45   [#88]

Ciekawe, że nauczycielka podala mi przyklad sąsiednich gmin w ktorych podobno w ten sposób sie postępuje i ludzie się na to zgadzają.  Nie mowila nic że Ci "solidarni" rezygnuja z zatrudnienia przez mianowanie (dobrowolnie) i przechodza na umowy. Pewnie ma niepełne informacje, albo nauczyciele o tym nie wiedzą, lub też sytuacja ich jest inna. Tak naprawdę nie zna szczegółów apróbowala na mnie naciskać.

MKJ15-05-2014 15:28:54   [#89]

Wiem, że zdarza się (i to stosunkowo często), że dyrektorzy ograniczają "solidarnie" wymiar zatrudnienia. Jest to łamanie prawa, ale dopóki nauczyciele są z takiego rozwiązania zadowoleni i nie pójdą do sądu, to najwyżej kontrola PIP może dyrektora skaleczyć. Ale jeśli nauczyciele "solidarnie" pójdą do sądu, to ten nie zostawi na dyrektorze suchej nitki.

Generalnie lepiej trzymać się prawa, bez względu na to, co nauczyciel myśli na ten temat.

olaszyma15-05-2014 15:36:01   [#90]

Dzieki MKJ za wsparcie mojej biednej dyrektorskiej duszy

ddorota15-05-2014 15:40:55   [#91]

Też usłyszałam od zwalnianej osoby, że w innych szkołach to jest dzielenie etatów a ja jestem bezwzględna i pozbawiam pracy ...

Byłam tez w Sądzie pracy i wiem, że nauczyciele są bezwzględni dla dyrektora. Taki nasz los.

MKJ15-05-2014 15:50:08   [#92]

Nie ma za co. :)

Niech dodatkowym wsparciem będzie drugie zdanie z postu ddoroty i świadomość, że lepiej mieć jedną sprawę w sądzie z dużą szansą wygranej niż kilka i na pewno przegranych.

olaszyma15-05-2014 21:56:15   [#93]

Czy data na piśmie do ZZ musi być wczesniejsza od daty wypowiedzenia z art 20? Czy mozna dać wypowiedzenie i jednoczesnie wysłac zapytanie do ZZ?

 

ewa15-05-2014 22:04:05   [#94]

zapytanie do ZZ, czekasz 7 dni na odp. potem wypowiedzenie dopiero

Ala15-05-2014 22:47:51   [#95]

ja jeszcze wysyłając pismo do zz informuję nauczyciela o zamiarze zwolnienia 

w razie czego mam argument, że nauczyciel wiedział co jest grane :)

olaszyma16-05-2014 08:02:19   [#96]

Czy konsultuję sie ze wszystkimi zz w szkole jeżeli nauczyciel jest czlonkiem ZNP ? czy powinnam napisać też do "S" bo formalnie działa u nas (1 członek)

rzewa16-05-2014 08:59:28   [#97]

NIE!

konsultujesz tylko z tym związkiem, który broni danego pracownika,

a jeśli wiesz (oficjalnie!), którego związku członkiem jest pracownik, to tylko ten związek może bronić jego interesów

Natka16-05-2014 10:16:50   [#98]

a jeżeli nie należy do żadnego związku?

Jacek16-05-2014 10:25:50   [#99]

no to nie ma z kim konsultować i wręcza się wypowiedzenie

Natka16-05-2014 10:28:43   [#100]

:)

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]