Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Obligatoryjność zespołów szkolno-przedszkolnych
strony: [ 1 ][ 2 ]
Skimir04-12-2013 10:49:35   [#01]

Witam

Jest pomysł dotyczący obligatoryjności tworzenia zespołów szkolno-przedszkolnych w miejsce szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi.

Czy są jakieś pomysły jak to będzie realizowane (jeżeli dojdzie do skutku)? Czy w ten sposób tworzone zespoły będą mogły funkcjonować w jakiejś uproszczonej wersji czy wszystkie "cechy" zespołu będą musiały być spełnione przy przekształcaniu.

Konkretnie:

- Statuty. Będą trzy? Dla szkoły, przedszkola i zespołu.

- Przedszkole już nie będzie mieć imienia szkoły i można będzie nadać inne?

- Umowy z nauczycielami i pracownikami AiO trzeba będzie przepisywać na zespoły?

slos04-12-2013 11:25:18   [#02]

Różne głupie pomysły krążą... :-) 

DYREK04-12-2013 11:31:37   [#03]

Ustawa z dnia 13 czerwca 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw

 

Dz. U. z dnia 18 lipca 2013 r. -> Dz.U.2013.827

 

Art. 5.  

(wchodzi w życie 1.09.2014 r.) 

1. Z dniem 1 września 2016 r.: 

1) oddział przedszkolny lub oddziały przedszkolne w szkole podstawowej stają się przedszkolem; 

2) przedszkole, o którym mowa w pkt 1, tworzy zespół ze szkołą podstawową, w której dotychczas działały oddział przedszkolny lub oddziały przedszkolne; 

3) dyrektor szkoły podstawowej, w której dotychczas działały oddział przedszkolny lub oddziały przedszkolne, staje się dyrektorem zespołu, o którym mowa w pkt 2, do końca okresu, na jaki powierzono mu stanowisko dyrektora szkoły podstawowej; 

4) nauczyciele zatrudnieni w szkole podstawowej prowadzącej dotychczas oddział lub oddziały przedszkolne stają się nauczycielami zespołu, o którym mowa w pkt 2 i ust. 2.

(...)

slos05-12-2013 07:14:03   [#04]

...co nie oznacz, że są najmadrzejsze. :-) 

Aneta Krzykawska05-12-2013 08:54:57   [#05]

To mój pierwszy wpis więc serdecznie witam. 

a na temat : Dlaczego  nie? Czy mądre jest tworzenie trzech oddziałów przedszkolnych  30-osobowych (??? bo dzieci chorują ) w szkole podstawowej  z pominięciem wszelkich przepisów (sanitarnych, p.poż, itd )? A z drugiej strony instytucje (straż, inspekcja sanitarna) nic nie mogą zrobić  bo jaka jest  podstawa prawna działania tych tworów? Mogą jedynie zalecać.  Więc dobrze, że to zostało uregulowane.  

slos06-12-2013 07:23:08   [#06]

Zerówki w obecnym stanie prawnym też moga liczyć do 25 osób. Wytłumaczenie, "że dzieci choruja" nic tu nie ma do rzeczy.  (§ 5 ust. 2 załącznika nr 1 do rozporządzenia ministra edukacji narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz. U. z 2001 r. Nr 61, poz. 624, ze zm.) liczba dzieci w oddziale przedszkola nie może być - co do zasady - wyższa niż 25 osób.)

petrus09-12-2013 17:30:06   [#07]

Co ten przepis oznacza dlz szkół?

Aneta Krzykawska09-12-2013 18:02:36   [#08]

Że to przedszkole w szkole podstawowej będzie musiało się dostosować do warunków ppoż zawartych w rozporządzeniu (projekt) :

§ 1. Przedszkole utworzone zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia … o zmianie ustawy

o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw może być prowadzone w lokalu

znajdującym się w użytkowanym budynku istniejącym lub jego części, jeżeli:

1) lokal znajduje się na pierwszej kondygnacji nadziemnej budynku wykonanego

z elementów nierozprzestrzeniających ognia;

2) pomieszczenie wykorzystywane na zbiorowy pobyt dzieci jest przeznaczone dla nie

więcej niż 25 dzieci;

3) pomieszczenie, o którym mowa w pkt 2, posiada co najmniej dwa wyjścia

ewakuacyjne, przy czym jednym z nich są drzwi wyjściowe z pomieszczenia,

a drugim – inne drzwi lub okno umożliwiające bezpośrednie wyjście na przestrzeń

otwartą;

4) pomieszczenie, o którym mowa w pkt 2, zostało wyposażone w:

a) trudno zapalne wykładziny podłogowe i inne stałe elementy wyposażenia

i wystroju wnętrz,

b) gaśnicę proszkową ABC o zawartości co najmniej 4 kg środka gaśniczego;

5) strefa pożarowa, w której znajduje się lokal, jest strefą pożarową zakwalifikowaną do

kategorii zagrożenia ludzi ZL, określoną w przepisach techniczno-budowlanych,

zlokalizowaną w budynku innym niż tymczasowy;

6) w strefie pożarowej, o której mowa w pkt 5, znajduje się jeden lokal.

 

a jeżeli będzie chciało mieć więcej oddziałów  lub np. być na piętrze to musi dostosować się do wymagań dla grupy pożarowej ZL II.  

petrus10-12-2013 19:09:29   [#09]

Łazieni w bliskiej odległości, pomoc dla nauczyciela przedszkola, etat 25, a nie jak dotąd 22 w oddziale przedszkolnym itd. Zaczynam rozumieć konsekwencje

izael11-12-2013 11:42:57   [#10]

hmmm

lokal znajduje się na pierwszej kondygnacji nadziemnej budynku...

Na tym poziomie to ja mam tylko jedną sale i to zdecydowanie nie dla najmłodszych.

Ank11-12-2013 11:49:29   [#11]

a dlaczego pomoc dla n-la?

w przedszkolach pomoc mamy tylko dla dzieci 3-letnich

Aneta Krzykawska11-12-2013 16:57:26   [#12]

Moim zdaniem najważniejsze i najtrudniejsze do wykonania jest to:

5) strefa pożarowa, w której znajduje się lokal, jest strefą pożarową zakwalifikowaną do

kategorii zagrożenia ludzi ZL, określoną w przepisach techniczno-budowlanych,

zlokalizowaną w budynku innym niż tymczasowy;

Przechodziłam to bo mam w budynku gdzie znajduje się przedszkole dwie strefy pożarowe: przedszkole czyli ZLII i lokal

mieszkalny. Na pewno trzeba je oddzielić od siebie drzwiami przeciwpożarowymi czyli szkołę jako ZL (bodajże) III i

przedszkole  ZLII. A co jeszcze to określi to projekt budowlany i pan rzeczoznawca od ppoż,  może będzie potrzebna

ekpertyza. A to wszystko koszty...

elrym11-03-2015 22:01:12   [#13]

4) nauczyciele zatrudnieni w szkole podstawowej prowadzącej dotychczas oddział lub oddziały przedszkolne stają się nauczycielami zespołu, o którym mowa w pkt 2 i ust. 2.

czy to oznacza, ze z nauczycielami należy rozwiązać obowiązujące umowy i zatrudnić na nowych? 

rzewa11-03-2015 22:19:41   [#14]

nie

to oznacza jedynie, że zmienia się tym n-lom pracodawca, o czym powinno się ich zawiadomić (na piśmie), bo może im się to nie spodobać i wtedy dopiero stosunek pracy ulegnie rozwiązaniu z mocy prawa, ale na zasadach takich jak by otrzymali wypowiedzenie z przyczyn organizacyjnych

elrym11-03-2015 22:24:15   [#15]

dzięki, rzewo!

mój OP twierdzi inaczej... gdzie szukać pp?

rzewa11-03-2015 22:27:15   [#16]

art 231 k.p. i dla n-li zatrudnionych przez mianowanie art 18 KN

 

elrym11-03-2015 22:32:12   [#17]

dzięki :-)

rzewa11-03-2015 22:40:56   [#18]

muszę się poprawić -> to co napisałam w #16 ma zastosowanie wówczas, gdyby OP zdecydował o utworzeniu zespołu - w tym wypadku np. wcześniej niż 1.09.2016

natomiast, jeśli zespół utworzy się z mocy ustawy, to podstawą prawną będzie przepis, który przytoczyłaś w #13, czyli art 5 ust 1 pkt 4 ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 827)

elrym11-03-2015 22:46:16   [#19]

czyli normalnie wraz ze zmianą pieczątek :-), informuję nauczyciela, ze z dn. 01.09. 2016 jest zatrudniony w zespole.... i finito?

rzewa12-03-2015 07:08:34   [#20]

tak

nauczyciele powinni znać prawo, ale nie zawadzi poinformować rp o takim scenariuszu

mika21-09-2015 21:15:58   [#21]

Bardzo proszę pomóżcie bo się pogubiła, mimo licznych konsultacji.

Sytuacja wygląda tak:

Zespół szkół prowadzony przez stowarzyszenie.

Zgodnie art. 90a. 1. UoSO jesteśmy zespołem szkół w skład, którego wchodzi szkoła podstawowa i gimnazjum wpisane oddzielnie do ewidencji.

Przy szkole podstawowej działają oddziały przedszkolne.

Otrzymaliśmy informację z wydziału oświaty, że ponieważ od 1 września 2016 r. oddziały przedszkolne stają się przedszkolem które z szkoła podstawową będzie tworzyło zespół do dotacji na rok 2016 mamy dołączyć uchwałę naszego OP - termin 30 września 2015r.

Zastanawiam się teraz jaka to ma być uchwała:

1. O utworzeniu/przekształceniu się w zespół chociaż na mocy ustawy i tak się to stanie? Jeśli tak czy wtedy będę miłą zespół w zespole?

2. O powołaniu przedszkola?

3. O zmianie wpisu do ewidencji i na czym zmiana ma ta polegać?

4. O włączeniu przedszkola do zespołu?

Może ktoś już przerabiał taką sytuację i ma wzór uchwały?

rzewa21-09-2015 21:41:17   [#22]

żadnej uchwały nie trzeba tylko złożyć w JST zgłoszenie do ewidencji -> tak samo jak w przypadku każdej innej jednostki oświatowej czyli zgodnie z art 82 ust 2 u.s.o. oczywiście wraz ze statutem; oczywiście należy powołać się na art 5 ustawy z dnia 13 czerwca 2013 o zmianie ustawy o systemie oświaty

no i jednocześnie należy złożyć wniosek o dotację na to przedszkole

a zespół będziesz miała jeden tylko będą w nim 3 jednostki: przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum - każde dotowane oddzielnie

mika21-09-2015 21:48:39   [#23]

Dziękuję Ewo, tylko dlaczego ja ma zgłaszać do ewidencji przedszkole skoro staje się ono z mocy ustawy. Co do uchwały wydział oświaty domaga się załączenia jej do wniosku na dotację. Próbowałam osobiście przekonać, że nie jest potrzebna to dostaliśmy pismo mailem w tej sprawie.

rzewa21-09-2015 22:05:30   [#24]

musisz zgłosić; nawet jeśli przyjąć, że będzie to tylko zmiana w obecnym wpisie do ewidencji, to zgodnie z art 82 ust 5 u.s.o. trzeba ją zgłosić

moim zdaniem wystarczyłoby dokonać tego zgłoszenia do 14.09.2016 r., ale wówczas nie będzie wniosku o dotację na to przedszkole tylko na sp, a dotacja na sp nie będzie od 1.09.16 uwzględniać oddziałów przedszkolnych, więc... jeśli się domagają to zrób to co piszę

w tym zgłoszeniu będzie również informacja o związaniu organizacyjnym przedszkole - czyli o tym, że wchodzi ono w skład zespołu

natomiast żadna uchwała tu potrzebna nie jest, nie mówiąc już o tym, że organowi dotującemu (JST) nic do tego w jaki sposób wewnątrz Twojego OP są podejmowane decyzje -> gmina ma podane kto działa w imieniu Twojego OP i to powinno w zupełności wystarczyć

mika21-09-2015 22:09:44   [#25]

Ewa, oni nie domagają się zgłoszenia zmian do ewidencji tylko jakiejś uchwały:). Nie ma teraz tego maila, jutro gdybyś chciała rzucić okiem mogę wysłać.

Nikt z niepublicznych nie miał takiej sytuacji?

ola 1321-09-2015 22:38:10   [#26]

Aneto, wszystkie te przepisy p.poż  pięknie i ładnie wyglądają na papierze. Wcielanie ich w życie bardziej zagraża codziennemu bezpieczeństwu dzieci. Miałam panów strażaków z jakimiś "specjalistami". Te szklane ściany, drzwi ogniowe, których otwarcie dla malucha nie jest łatwe, plus tworzenie zakamarków i zaułków powoduje w moim odczucie oczywiście więcej zagrożeń niż pożar. 

Poza tym za rok okaże się, że już nie trzeba zespołów szkolno-przedszkolnych. Tak jak kiedyś nie można było łączyć podstawówek z gimnazjami, a teraz już można.

Znowu przepisy, które nijak nie przystają do rzeczywistości, która jest totalnie nieprzewidywalna w oświacie.

mika21-09-2015 22:43:40   [#27]

Rozumiem, że takie podejście jak pisze Ola można przyjąć w placówce publicznej, w niepublicznej brak właściwego przygotowania i złożenia wymaganych dokumentów może skutkować nieotrzymaniem dotacji i/lub zamknięciem (wykreśleniem z ewidencji) placówki.

Aneta Krzykawska21-09-2015 22:56:48   [#28]

Myślę, że najważniejsze jest teraz jest odpowiedzieć na pytanie czy będzie możliwe przekształcenie oddziału  w przedszkole pod względem ppoz i sanitarnym. Na to pytanie najlepiej odpowie rzeczoznawca ppoż i sanitarny. Jeśli wszystko jest ok i finansowo i budowlanie to może podjąć uchwałę intencyjną o utworzeniu przedszkola.  

rzewa22-09-2015 05:13:47   [#29]

hm.... takie przedszkole utworzy się z mocy ustawy niezależnie od tego czy będzie spełniało wymagania ppoż i sanitarne czy nie

w ustawie nie ma jakichkolwiek warunków tego przekształcenia ani możliwości, że do niego może nie dojść

inną rzeczą jest funkcjonowanie tego przedszkola w momencie, gdy nadzór czy to ppoż czy sanitarny, wyda decyzję o jego zamknieciu - w przypadku przedszkola niepublicznego jest to bardziej prawdopodobne niż w przypadku przedszkola samorządowego 

Aneta Krzykawska22-09-2015 07:46:06   [#30]

Nie rozumiem, niepubliczne będzie funkcjonować a samorządowe nie - mimo decyzji o zamknięciu czy na odwrót. Moim zdaniem to nie zależy od rodzaju organu prowadzącego tylko od odpowiedzialności tych osób. I od poziomu "odwagi" bo przecież na większość zmian trzeba zrobić projekt, i zdobyć pozwolenie na przebudowę lub zmianę sposobu użytkowania. A potem zgłosić zakończenie procesu. O ile wiem kara za użytkowanie bez zgłoszenia jest baardzo duża. A samorząd stosuje się do dyscypliny finansów publicznych i n ie wiem czy ktoś by nie "poleciał" za niegospodarność. 

ola 1322-09-2015 09:33:20   [#31]

Aneto, widzę, że traktujesz zalecenia panów z p.poż jak świętość. Z mojego doświadczenia wynika, że co człowiek to inne zalecenie. Nie wiem na ile te wszystkie przepisy są tak oczywiste dla fachowców, że każdy z nich ma odmienne zdanie. 

Uważam, że każde nowo powstające przedszkole czy szkoła powinny spełniać te normy, jednak w istniejących budynkach często zabytkowych takie wymagania są nieporozumieniem. Najgorsze jest to, że te wymagania stawia się przed szkołami z oddziałami przedszkolnymi, a nie przed istniejącymi przedszkolami. Ile wtedy trzeba byłoby ich zamknąć albo wydać grube miliony, by je przystosować do norm nie zawsze bezpiecznych na co dzień. Moim skromnym zdaniem.

Aneta Krzykawska22-09-2015 11:30:10   [#32]

Ależ moje zdanie jest takie samo. Należy stosować takie same przepisy do wszystkich przedszkoli. Ale na razie tylko nie publicznym się je stawia.  Jeśli budynek jest zabytkowy i nie da się wprost stosować do wymagań to należy zrobić ekspertyzę ppoż  i wtedy zastosuje się rozwiązania zamienne, które pozwolą na nie pogorszenie warunków bezpieczeństwa.  

Już od przedszkola uczymy dzieci że zasad należy przestrzegać a sami mamy tego nie robić  ?

rzewa22-09-2015 11:57:12   [#33]

Aneto nikt ti nie mówi o nieprzestrzeganiu zasad

piszę o tym, że o wiele trudniej będzie przedszkolu niepublicznemu uzyskać odpowiednią opinię niezależnie od tego czy spełni te wymagania w 100% czy nie - niestety tak już jest, że niektórzy mają pod górę (kto obiecywał, że będzie łatwo i sprawiedliwie?)

nawet u.s.o. nie przewiduje takich samych sankcji za naruszenie prawa przez jednostkę publiczną (i też w zależności od tego czy jest ona samorządowa cz nie) a niepubliczną

Elżbieta Rabenda03-10-2015 19:14:59   [#34]

Czytając  USTAWĘ z dnia 13 czerwca 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw w

Art. 5. 1. jest zapis, że:

Z dniem 1 września 2016 r.:

1) oddział przedszkolny lub oddziały przedszkolne w szkole podstawowej stają się przedszkolem;

2) przedszkole, o którym mowa w pkt 1, tworzy zespół ze szkołą podstawową, w której dotychczas działały oddział

przedszkolny lub oddziały przedszkolne;

Wszyscy wiemy, że będziemy mieli "moc" ustawy. Zatem organy prowadzące w zasadzie do tego czasu nie muszą / ale mogą/ podejmować żadnych czynności. Po 1 września należy jedynie dopasować uchwałę w sprawie sieci szkół i przedszkoli.

A tu natrafiłam na stanowisko MEN w odpowiedzi na zapytanie posła:

"(...)Wyjaśniam również, że powstałe w ten sposób z mocy prawa w dniu 1 września 2016 r. przedszkola zostaną połączone w zespoły ze szkołami podstawowymi, w których działały dotychczas oddziały przedszkolne. Do powyższych zespołów będą miały zastosowanie przepisy art. 62 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, ze zm.), zgodnie z którymi utworzenie zespołu następuje w trybie art. 58, z zastrzeżeniem, że akt założycielski wymaga zaopiniowania przez rady pedagogiczne(...)".

Odpowiedź MEN na interpelację nr 19128

To jest ta moc ustawy, czy jej nie ma?

Jeśli jej nie ma,to należy powołać uchwałą rady gminy zespół szkolno-przedszkolny, nadać mu akt założycielski, a to wszystko przed 1 września 2016r.

Po co inicjatorzy tej zmiany wprowadzają takie zamieszanie?

Innym problemem wśród JST staje się konieczność wcześniejszej likwidacji oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, bo nie planują do nich naboru, a przedszkola nie chcą / z zastosowaniem art. 58 uso /, bo tak chcą wojewodowie.

cynamonowa04-10-2015 12:32:32   [#35]

Czy tworząc taki zespół będzie się musiał odbyć konkurs na dyrektora zespołu?

elrym04-10-2015 12:56:55   [#36]

nie


post został zmieniony: 04-10-2015 13:00:05
elgon05-10-2015 21:20:20   [#37]

dobry wieczór, mam takie pytanie: jesteśmy szkołą prowadzoną przez stowarzyszenie, mamy publiczny punkt przedszkolny, załozony jeszcze przez gminę i przejęty przez stowarzyszenie razem ze szkołą. Przejmując go stowarzyszenie musiało uzyskać wszelkie pozwolenia(straż, sanepid) na prowadzenie , czy ten punkt przedsz. stając się przedszkolem będzie wymagał znowu wszelkich pozwoleń czy te, które mamy wystarczą, nadmienię, iż przedszkole będzie miało te same pomieszczenia, dziękuję za pomoc

rzewa05-10-2015 21:34:53   [#38]

punkt nie stanie się przedszkolem z mocy ustawy

można go przekształcić w przedszkole z woli stowarzyszenia w trybie art 59 ust 10 u.s.o.

mika05-10-2015 21:57:19   [#39]

Złożyłam wniosek o wpis przedszkola do ewidencji. Zobaczymy co BE odpowie.

elgon05-10-2015 22:12:08   [#40]

mam też oddział przedszkolny w szkole podstawowej, to jeśli on z mocy prawa przekształci się w przedszkole, to czy musimy też punkt przekształcać czy może go zlikwidować i dzieci młodsze wlączyć  do tego  przedszkola? 

rzewa06-10-2015 06:16:38   [#41]

nie musicie niczego robić z punktem - tylko możecie, jeśli chcecie

TYLKO oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowychzamieniają się w przedszkola - od 1.09.2016 wychowanie przedszkolne będzie mogło być realizowane JEDYNIE w przedszkolach i innych formach wychowania przedszkolnego (punktach i zespolach)

elgon06-10-2015 20:12:14   [#42]

dziękuję za pomoc

dorotagm07-10-2015 21:24:46   [#43]

Wypowiedzcie się na temat punktów przedszkolnych. Może w szkole zlikwidować oddział przedszkolny, a utworzyć punkt przedszkolny, żeby ominąć ten zespół.

Moja mała szkoła sześciooddziałowa i jeden oddział przedszkolny - razem 89 dzieci. W oddziale przedszkolnym 2 nauczycielki, woźna, 2 posiłki.

Oddział powstał 3 lata temu w części szkoły specjalnie wydzielonej, ale przystosowań wystarczy na grube tysiące. Strażak był i sprawdzał: drzwi przeciwpożarowe, jakieś specjalne obejmy na rury kanalizacyjne, za wąskie drzwi balkonowe na taras. Ładne tysiączki znowu do wydania.

Jakie będą plusy, a jakie minusy takiego rozwiązania- zlikwidowania oddziału i utworzenia punktu przedszkolnego?

Chciałabym coś na ten temat wiedzieć, zanim będziemy dyskutować z gminą.

rzewa07-10-2015 23:53:44   [#44]

likwidacja op w sp to przekształcenie szkoły,  a to pociąga za sobą konieczność stosowania procedury likwidację (art 59 ust 1 u.s.o.)

czyli konieczność podjęcia uchwały intencyjny,  zawiadomienie WSZYSTKICH rodziców tak by dysponować potwierdzeniem tegoż podpisanym przez obojga rodziców KAŻDEGO ucznia szkoły (od 0 do VI klasy)

foki08-10-2015 11:23:02   [#45]

robi się trochę jaśniej, chociaż nie do końca.

Gdybym zamierzał zlikwidować oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i utworzyć punkty przedszkolne, to?

- czy punkt przedszkolny może być przy Szkole Podstawowej, skoro nauczyciela prowadzącego zajęcia w innej formie wychowania przedszkolnego prowadzonej przez gminę, zatrudnia dyrektor przedszkola lub szkoły podstawowej prowadzonych przez tę gminę?

Pozdrawiam

 

 

AnJa08-10-2015 11:36:41   [#46]

nie znam się więc dopytam:

1.jak już ten odział przedszkolny przekształci się w przedszkole to z automatu stanie się to zespołem wraz z podstawówką?

1a.z tym, że zanim ten oddział się przekształci w przedszkole musi spełnić dosyć wyśrubowane (zdaniem tu piszących) warunki?

2.jesłi ten odział przekształci się w punkt przedszkolny czy inną formę to sp nie staje się zespołem i wciąż jest sp?

2a. ten odział zanim przekształci się w punkt nie musi spełnić warunków dla przedszkola?

uwaga: oba pytania dotyczą tej samej szkoły z tymi samymi dziećmi.

w trosce o których bezpieczeństwo te wyśrubowane warunki?

 

foki08-10-2015 11:46:51   [#47]

dokładnie tak jak piszesz.

W jednym przypadku SP z przedszkolem jako ZESPÓŁ przy warunkach ppoż zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 31 grudnia 2014 r ., (te wyśrubowane, trudne do spełnienia przez niektóre OP), w drugim zaś przypadku SP i punkt przedszkolny przy warunkach ppoż zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 31 sierpnia 2010 r. w sprawie rodzajów innych form...... etc.

Dziś więc warunki  dla  dzieci cztero i pięcioletnich w oddziale przedszkolnym są dobre a od września 2016 w przzedszkolu już nie?

 

 

foki08-10-2015 11:48:35   [#48]

coś mi tu pachnie drożdżówkami wyrzuconymi ze szkoły.....

rzewa08-10-2015 12:07:40   [#49]

ten oddział stanie się przedszkolem a razem z sp zespołem 1.06.2016 bez względu na cokolwiek -> z mocy ustawy czy OP tego chce czy nie i czy ktokolwiek wyda lub nie jakąkolwiek opinię

owszem będzie mógł potem uprawniony do tego organ stwierdzić, że obiekt nie nadaje się do dalszego użytkowania i wydać decyzję o zakazie użytkowania obiektu ale... to ani proste ani prawdopodobne nie jest, bo... jak już wyżej AnJa zauważył gdyby tak zrobiono oznaczałoby to, że również w tej chwili dzieci ani minuty nie powinny w tym obiekcie spędzić bo to zagraża ich zdrowiu i/lub życiu

punkt przedszkolny nie jest ani przy szkole ani przy przedszkolu -> punkt przedszkolny to inna forma wychowania przedszkolnego czyli jednostka systemu oświaty nie będąca ani szkołą ani placówką, zatem nie będąca też jednostką budżetową ani organizacyjną samorządu ani nawet pracodawcą zatrudnionego w niej nauczyciela

ustawa przewiduje, że n-la w tej formie zatrudnia dyrektor przedszkola lub szkoły, gdyż jest to jedyna taka osoba w samorządzie, która może zweryfikować kwalifikacje nauczyciela oraz nadzorować jego pracę -> ale ten dyrektor nie działa w imieniu przedszkola czy szkoły (gdyby tak miało być, to ustawa mówiłaby o tym, że n-la zatrudnia się W przedszkolu lub szkole) a w imieniu gminy czyli wójta, bo pracodawcą tego nauczyciela jest gmina.

foki08-10-2015 12:23:02   [#50]

idąc dalej...

nauczyciel prowadzący zajęcia w punkcie przedszkolnym utworzonym przez jst a zatrudnionym przez; odpowiednio dyrektora SP czy przedszkola jest czyim pracownikiem? gminy czy szkoły/przedszkola?, w czyim budżecie ma się znaleźć?

 

strony: [ 1 ][ 2 ]