Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dziennik elektroniczny
strony: [ 1 ][ 2 ]
zosiaz114-03-2011 15:12:49   [#01]

witam,

czy są osoby/szkoły, ktore prowadza dziennik elektroniczny i są zadowolone, powiedzą, że jest super??

Jakie macie doświadczenia z wdrożenia systemu? Czy są Tacy śmiałkowie, którzy mają tylko forme elektroniczną?

(my właśnie wpprowadzamy i już nam brakuje sił...., potrzebne wsparcie...)

JarTul14-03-2011 16:15:38   [#02]
Zadowoleni - tak.
Od 1 września br. zamierzamy przejść, po rocznym okresie wdrażania, tylko na dziennik elektroniczny.
A co do wdrożenia... Wszystko zależy od stopnia skomplikowania organizacyjnego szkoły. Łatwo nie było... Teraz już jest w miarę dobrze.
rafhak14-03-2011 19:54:38   [#03]
 Dwa lata testowaliśmy DE, jednocześnie prowadząc papierową dokumentację. Koszmar. Od września prowadzimy tylko w wersji elektronicznej. 
post został zmieniony: 14-03-2011 19:54:52
ankate14-03-2011 20:41:12   [#04]
Mam pytanko, czy dziennik elektroniczny trzeba na koniec roku wydrukować, bo tak mi się obiło o uszy...?
Bas15-03-2011 12:20:41   [#05]
A rzuć okiem na rozp. o dokumentacji. Tam jest wszystko o archiwizacji dziennika.
orzech15-03-2011 20:09:53   [#06]

Ja mam tylko elektroniczny dziennik. Nauczyciele nie chcą wracać już do papierowej wersji. Rodzice bardzo zadowoleni. Do naszej szkoły zapisują dlatego, że jest dz.el. Ja zgrywam 1x na 3 miesiące na komputer. Wyrobiłam sobie podpis el. Na koniec roku wydrukuję a wersję el. na płytkę zrzucę wraz z podpisem el. Polecam.

Bernard Panasiuk15-03-2011 22:08:12   [#07]

Prowadzimy obecnie podwójną dokumentację. Nie ma większych problemów. Prawdopodobnie od września wprowadzimy tylko e-dziennik. Nie wiem czy podpis elektroniczny jest konieczny? 

orzech17-03-2011 20:19:08   [#08]

Podpis el. jest potrzebny do podpisania dziennika na koniec roku i zarchiwizowania go. pozdrawiam.

retiro18-03-2011 09:46:46   [#09]
zaczynamy tę zabawę, ale po pierwszych doświadczeniach pojawia się parę znaków zapytania. panel administracyjny jest zawiły i skomplikowany - dyrektor ma inne uprawnienia niż administrator, dziennik nie ma kilku funkcji, które znajdowały się w tradycyjnym, itp. 
zosiaz118-03-2011 11:55:54   [#10]

do orzech:

ale wystarczy tylko podpis dyr elektroniczny czy każy z nauczycieli musi mieć, bo w innym razie trzeba wydrukować i podpisać???

orzech19-03-2011 19:07:48   [#11]
Ja wyrobiłam dla siebie i wice. Dla n-li nie trzeba. pozdr.
bomis21-03-2011 22:30:28   [#12]

Ile kosztuje taki program?

Kto prowadzi wpisy i jak często?

W  jaki sposób rodzice maja do niego dostęp?


post został zmieniony: 21-03-2011 22:31:08
luccy21-03-2011 22:44:20   [#13]

Od 1 września 2010 prowadzimy dziennik wyłącznie w wersji elektronicznej.  Jestem z tego powodu bardzo zadowolona (nauczyciele, rodzice, uczniowie również), olbrzymia wygoda. Dostępność do danych 24 godz. na dobę, gotowe statystyki, kontakt z nauczycielami, uczniami i rodzicami poprzez dziennik...

Nie wyobrażam sobie powrotu do dziennika papierowego :)))


luccy21-03-2011 22:52:26   [#14]

Bomis,

- dziennik elektroniczny uzupełniają nauczyciele, tak jak to jest w przypadku dziennika papierowego,

- uczniowie (i rodzice) mają wgląd do swoich danych, w tym ocen, frekwencji również 24 godz. na dobę (o ile mają dostęp do Internetu).

Konsekwencje:

troszkę zmniejszyła się frekwencja na zebraniach z rodzicami :)





maras23-03-2011 09:33:52   [#15]
Dwa lata testowaliśmy dziennik jako równoległy. W najbliższym roku przechodzimy na elektroniczny jako jedyny. Jestem optymistą. 
bb197523-03-2011 12:06:17   [#16]
dwa lata testujemy DE w kilku klasach. Od września obejmiemy prawdopodobnie wszystkie klasy, ale zmieniamy firmę wiec bedziemy rownolegle i papierowy prowadzić. Wrażenia - i dobre i złe. Ważne jest 100% zaangażowanie nauczycieli i systematyka!!! Istotne jest również czy wprowadzamy dane "na żywo" w czasie lekcji, czy wypełniamy takie karty ala "totolotek" i potem je skanujemy i wprowadzamy dane do systemu. Dużo rozwiązań, dużo możliwości - trzeba optymalnie wybrać do swojej placówki.
romset23-03-2011 18:12:54   [#17]

My mamy e-dziennik już drugi rok. Zanim wprowadziliśmy dziennik przez trzy lata trwały przygotowania. Szkolenia, ćwiczenia i próby. W każdej sali jest komputer dla nauczyciela i dysponujemy 1 przenośnym dla nauczyciela wf-u. Bazujemy na dzienniku Firmy Vulcan. Oprogramowanie jest dobrze zabezpieczone, wymaga przyzwyczajenia się. Taki dziennik porządkuje pracę nauczyciela. Jest pomocny przy monitoringu podstawy programowej.

ewak23-03-2011 20:28:43   [#18]

w poprzednim roku testowaliśmy dziennik elektroniczny i prowadziliśmy równolegle w wersji papierowej - baaardzo trudny okres :-( w tym roku tylko w wersji elektronicznej - wszyscy zadowoleni :-)

Rady dla wprowadzających:

1. Wybrać najlepszy na rynku - zapytać tych, którzy już pracują z dziennikiem.

2. Zapewnić możliwość systematycznego wypełniania dziennika (internet bezprzewodowy, komputer w każdej klasie, dostęp do komputera w bibliotece, pokoju nauczycielskim....

3. Wyznaczyć administratorów (dwóch koniecznie - dla jednego to za duże obciążenie) odpowiedzialnych, konsekwentnych, cierpliwych - może odciążyć ich i nie przydzielać wychowawstwa ?

4. Pamiętać o tym, że braki w dziennikach papierowych zdarzały się także przez cały rok.

5. Nie zważać na maruderów, w każdej zmianie są i będą - tak to po prostu jest :-)

Na ostatnim spotkaniu rady poprosiłam o opinię na temat dziennika - nikt nie chce powrotu do papierowego



darek720523-03-2011 22:02:15   [#19]
W bieżącym roku będę wprowadzał dziennik elektroniczny w szkole podstawowej. Jestem przekonany, że dobrze sprawdzi się w klasach IV-VI. Mam jednak wątpliwości co do edukacji wczesnoszkolnej, choć wśród nauczycieli - najbardziej ambitni. Będę miał komputer w każdej sali i pracowni z dostępem do internetu. Proszę o informację praktyków z podstawówki, z uwzględnieniem I-III. 
dorotagm11-04-2011 14:51:05   [#20]

Mamy dziennik papierowy i elektroniczny. Chciałabym pozostawić tylko elektroniczny.

1. Trzeba zgody OP na prowadzenie dziennika w wersji tylko w wersji elektronicznej. A czy powinna wypowiedzieć sie na ten temat RP i RR?

2. Czy konieczny jest podpis elektroniczny dla dyrektora? Ile kosztuje?

3. jakie inne koszty wiążą się z prowadzeniem dziennika tylko w wersji elektronicznej?


retiro17-05-2011 14:37:06   [#21]

od kilku miesięcy testujemy dziennik elektroniczny vulcana i oprócz oczywistych zalet (głównie ze strony n-li i uczniów-rodziców) dostrzegam kilka wad, niestety zwłaszcza jeśli chodzi o warstwę analiz czy sprawozdawczości - czyli czegoś, co powinno ułatwić pracę dyrektorowi, a na razie utrudnia. sprawdzenie np. systematyczności ocęniania, wpisywania tematów to istna droga przez mękę. powinno być odwrotnie: dziennik powinien dać dyrowi łatwy i częsty sposób kontrolowania pod tym względem pracy n-li.

zosiaz117-05-2011 16:02:01   [#22]
witam, ja mam takie samo zdanie jak retiro, czasem brakuje mi juz siły, nie wiem czy o to chodzi...., może są jakieś sprawniej sze dzienniki???, tyle pracy nas kosztowalo wdrożenie i jest pewna łatwość w dostepności, ale miałam nadzieję, że bedzie lepszy
noe1917-05-2011 16:32:14   [#23]
Też się zastanawiam nad dziennikiem. Pracuję na oprogramowaniu V.. i teraz pytanie czy ich dziennik jest na tyle dobry, żeby go wprowadzać czy istnieją lepsze systemy. Jeżeli to jakie i czy można importować z V (mam V... sekretariat)
dyrlo17-05-2011 16:44:10   [#24]

Hmmmmmm.... mam tyle różnych opcji, że zastanawiam się czy ja Wielki Brat nie jestem.

Nie napiszę co mogę o uczniu, o klasie ale co na przykład o nauczycielu.

- Średnia ocen cząstkowych nauczyciela

- Średnia ocen okresowych (końcowych) wystawionych przez nauczyciela

- Ilość osób zagrożonych

- Częstość poszczególnych rodzajów ocen cząstkowych

- Częstość poszczególnych rodzajów ocen okresowych (końcowych)

- Średnie różnice pomiędzy ocenami końcowymi a średnią ważoną

- Liczba uczniów z małą liczbą ocen

- Korelacja pomiędzy nauczycielami

- Statystyka logować nauczyciela do dziennika

- Data zapisu ocen, ile, kiedy i w której klasie

- Liczba wystawionych zaniżonych ocen

- Liczba wystawionych zawyżonych ocen

- itd, itp :-)))


post został zmieniony: 17-05-2011 16:45:35
retiro17-05-2011 17:14:33   [#25]
to jeszcze się pochwal, z jakiego programu korzystasz?
dyrlo17-05-2011 18:55:25   [#26]

Autorem naszego dziennika elektronicznego jest mój informatyk (nauczyciel) O!!!

Mamy od dawna i z roku na rok nowe opcje dochodzą.... Nauczyciele (koledzy i koleżanki) niekiedy złoszczą się na niego (stąd moje obawy, że Wielkim Bratem jestem). Ale dodam, że grono zgrane i to jest zdrowa złość - jeśli można tak to nazwać.

retiro17-05-2011 19:54:26   [#27]
no własnie, pozazdrościć. bo jeśli za dziennik bierze się mózgowiec, co ze szkołą miał do czynienia tylko wtedy, jak do niej chodził, to efekty są marne. wyobrażam sobie np. coś takiego jak dzienny raport z ilustracją, ile lekcji się odbyło, a ile nie, czy wpisano wszystkie tematy, odnotowano frekwencję, działania wychowawcze, itp. a może twój informatyk zechce sprzedać ów program?
Natka17-05-2011 20:00:35   [#28]
o tym samym przed chwilą pomyślałam ;-)
Stan4617-05-2011 20:02:34   [#29]
Ja mam z innej firmy niż Vulcan, ale nie napiszę tutaj, bo zaraz dostanę bana za reklamę. Zainteresowanym wyślę na priv.
tusia117-05-2011 20:38:16   [#30]
Stan46 - to ja poproszę
Natka17-05-2011 21:03:13   [#31]
ja też poproszę
joanka17-05-2011 21:36:09   [#32]

Dzień dobry.

Proszę o informację na adres: kotapsota@gmail.com

Z góry dziękuję.

Joanna


zosiaz117-05-2011 21:38:22   [#33]
stan , i ja sie przyłączam z prośbą...
Toska17-05-2011 22:09:56   [#34]

Od dwóch lat mamy TYLKO elektroniczny dziennik firmy..(na priv)

Miał wiele wad

jest ich coraz mniej

ale ma więcej zalet i uŁatwia życie dyrektorowi

jeżeli ktoś jest zainteresowany chętnie odpowiem na pytania  

Stan4618-05-2011 08:42:42   [#35]
Odpowiadam na prośby dopiero dzisiaj, bo namiary na firmę mam w szkole :) 
dyrlo18-05-2011 10:30:08   [#36]

W moim powiecie kilka szkół (ja wiem o trzech) posługuje się dziennikiem elektronicznym mojego nauczyciela. On u nich nie pracuje, jest administratorem ich dzienników. Ile mu płacą? Nie mam pojęcia. Ja mam za darmochę, to pasjonat jest, nowinki na "mnie" tj. mojej szkole testuje ... :-)

Czy mam go zapytać o sprzedaż - udostępnienie?

Natka18-05-2011 10:34:29   [#37]
jak najbardziej :)
dyrlo18-05-2011 10:51:59   [#38]
Natko - zapytałam. Wysyłam Ci na priva nr telefonu i e-mail mojego nauczyciela.
retiro18-05-2011 10:58:44   [#39]
proszę też o namiar na adres prywatny
dyrlo18-05-2011 11:04:39   [#40]
poszło :-)
eny07-05-2012 20:48:34   [#41]

Proszę o nowe opinie dotyczące dziennika elektronicznego, przymierzamy się do wdrożenia. Jaka była forma szkoleń nauczycieli jak długo trwały etc.

Dziękuję za wszelkie uwagi:)

parkerpl07-05-2012 21:39:45   [#42]
 Przez pół roku wprowadzaliśmy DE, pracując równocześnie na wersji i elektronicznej i papierowej. Po tym okresie podjeliśmy decyzję o wprowadzeniu wyłącznie wersji elektronicznej i obecnie juz 9 miesiąc pracujemy wyłącznie w DE. Plusów jest wiele- wszystko robi się raz, a komputer sam generuje odpowiednie zestawienia, podsumowania i wydruki. Pięknie przerzuca się wszystko z arkusza i planu i widzi się to w DE i Sekretariacie. Dodatkowo uczniowie na bieżąco mają wgląd do ocen podobnie jak rodzice- w ponagimnazjalnej uznają to już za obowiązek z naszej strony aby posiadać DE bo przyzwyczaili się do niego w gimnazjum. Minusy też oczywiście się zdażają, szczególnie gdy wchodzi aktualizacja oprogramowania albo coś przez chwilę działa. Zdażają się oczywiście takie sytuacje ale są one naprawdę sporadyczne- teraz po ok pół roku pracy z DE nauczyciele sami go rozpracowali i ciekawi są nowych rozwiązań a problemy przez chwilę sprawiają im rzeczy nowe. Pomimo trudu wprowadzenie DE oceniam jako dużą korzyść dla wszystkich, a przecież o to chodzi, żeby tam gdzie to możliwe ułatwiać i usprawniać ludziom pracę a nie ją komplikować i zwiększać. Służę ewentualnymi podpowiedziami z własnego podwórka :-) 
noe1907-05-2012 22:17:08   [#43]
parkerpl -- jakiego dziennika używasz?
hania107-05-2012 23:19:46   [#44]

U nas ProgMan. Działa bez zarzutu. Dane mamy na zewnętrznym serwerze. Szkolenia były na początku - 4 lata temu. Teraz tylko krótkie 5-minutowe na konferencjach, kiedy firma wprowadza jakieś nowości. 

Od roku nie mamy papierowego.  Ale też w każdej klasie stoją komputery, a bezprzewodowy Internet działa nawet w sali gimnastycznej. Dwóch informatyków czuwa nad całością. Są w kontakcie z firmą i na nasz wniosek do programu wprowadzono parę ulepszeń.

Najtrudniej się przełamać. Potem są same korzyści.

Toska08-05-2012 07:26:42   [#45]

Od 3 lat mamy dziennik tylko w wersji elektronicznej 

i warto było !!!!

Osczędność czasu. logistyka działania jest super

mamy dziennik firmy L****s

inne szkoły które znam

i mają dziennik tej firmy sa bardzo zadowolone

natomiast są szkoły, które maja

dziennik firmy V****n

i maja mieszane uczucia

jak cos to na priv chetnie odpowiem  


Andrzej z P08-05-2012 08:46:33   [#46]

Dziennik elektroniczny to dobre rozwiązanie ale wymagajace na początku większej pracy od nauczycieli.

Wiele szkół ma wykupiony Złoty abonament firmy Vulcan gdzie jest dziennik elektroniczny w cenie.

Tylko czy nasza  firma V nie postąpi tak jak np. z programem matury że na początku był gratis a teraz jak ktoś chce dalej korzystać to trzeba słono płacic co roku pomimo wykupowanego corocznie złotego abonamentu.

parkerpl08-05-2012 20:34:09   [#47]
Działamy na Vulcanie- i wiem, że oczywiście są zdania jak zwykle podzielone na temat tego produktu ale u nas został wybrany w pełni świadomie i według nas spełnił nasze oczekiwania. 
edithael08-05-2012 22:09:36   [#48]
Czy w V. jest opcja stosowania punktowego systemu oceniania? W L. niby jest, ale system nie przelicza punktów na oceny a rodzice wola je widziec (oprocz punktow i przelicznikow procentowych).
parkerpl09-05-2012 06:09:57   [#49]

W V. istnieje możliwość stosowania 6 skal ocen: ocena opisowa, skala punktowa (1-100), skala zachowania do 2004 roku, urzędowa skala ocen zachowania, urzędowa skala ocen z zajęc edukacyjnych i wewnątrzszkolna skala ocena z zajęć edukacyjnych. Wszystkie skale poza urzędowymi czyli określonymi dla klasyfikacji rocznej w rozporządzeniu, można samodzielnie modyfikować i ustalać np progi lub zakresy obowiązujące w danej szkole. Program dodatkowo przelicza oczywiście inne skale na oceny ze skali urzędowej, na bieżąco podaje aktualną średnią ocen cząstkowych i średnie oddziału i szkoły. Przydatny wogóle jest moduł analiz, który pozwala na bieżąco kontrolować nie tylko oceny ale i frekwencję i ustalać zakres czasowy jaki jest brany pod uwagę więc można np analizować nieobecności tylko z jakiegoś okresu np wybranego tygodnia, miesiąca, wskazanych dni, całego semestru lub od początku roku do dnia obecnego- fajna sprawa jeśli ktoś chce na bieżąco monitorować frekwencję szkoły i klas i od razu reagować :-) mnie najbardziej urzekła możliwość od razu pokazania uczniów, którzy mają najniższe frekwencje oraz opuszczają pojedyncze godziny- w papierowym dzienniku trudno było coś takiego wyłapać a tu od razu widać kto w całej szkole boi się np jęz. niemieckiego :-) Miało być o ocenach a skończyłem się na frekwencji- wiem, ale program naprawdę nam się podoba bo robi więcej niż nam się udawało wcześniej wycisnąć z papierów, dlatego tak się cieszę, że ułatwiliśmy sobie pracę :-)



Nassssy10-05-2012 09:58:12   [#50]

Od tygodnia wchodzimy w librusa. NA razie się obwąchujemy.

Bardzo dobry dostęp z każdego komputera bez instalowania, działa też na tabletach. Cena też dobra. Kłopotem są zmiany w myśleniu, nie ma widoku starego dziennika co sprawia duży kłopot przy zmianie, ale może jeszcze go nie poznaliśmy wystarczajaco. Czterogodzinne bezpłatne szkolenie ledwo liznęło niektóre tematy.

Chcemy do końca roku popracować na papierze i elektronicznie a potem podjąć decyzję co dalej. 


post został zmieniony: 10-05-2012 09:58:40
strony: [ 1 ][ 2 ]