Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Podziękujcie OSKKO za nowy nadzór pedagogiczny !!!!
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ] - - [ 11 ][ 12 ]
Benigna14-09-2009 20:26:02   [#51]

Pięknie w piaskownicy napisali: "na merytorycznych batalistyka"

Nio... 

;) 

mireko6615-09-2009 07:55:01   [#52]

Na pasku w:

http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl

chodzi, że już (wo)MEN Hall podpisała już to rozporządzenie, a na stronie MEN jeszcze - o tym doniosłym fakcie -cisza.

ReniaB15-09-2009 09:18:27   [#53]

Podziwiam Asię że podpisuje sie pod tym rozporządzeniem; już poziom dyskusji tutaj pokazuje że łatwo nie będzie; czy nie macie wrażenia że jacyś wszyscy u nas stali sie roszczeniowi; no nie wszyscy ale sporo.

 Asiu, jest cała grupa osób która kompletnie nie wierzy ze coś takiego jak narzędzie znane i opracowane na poziomie MEN w ogóle się pojawią!

 

AsiaJ15-09-2009 10:05:36   [#54]
Zdajemisię,że pod rozporządzeniem podpisuje się MEN czyli Katarzyna Hall;-) 
Marek Pleśniar15-09-2009 10:06:33   [#55]
też tak sądziłem;-)
bosia15-09-2009 10:06:46   [#56]

Renia, fajnie napisałaś:-)

jakoś ciągle widzę tylko szukanie błędów i potknięć-szczególnie tu ostatnio

wiem, ze to łatwiejsze, też się łapię na tym, że tak zadrza mi się robić w stosunku do dzieci (własnych), nauczycieli, znajomych

a przecież rezygnując z wyłapywania pomyłek i tego co złe, możemy skupić się na tym co dobre i fajne

nie idzie tyle energii w gwizdek, można ją lepiej wykorzystać

to że nic nie jest idealne każdy wie, nie ma takiej możliwości

we wszystkim jest coś dobrego i coś nie tak, to skupmy się może na tym co jest OK, a do reszty z rozsądkie

----

ja do całości, a Wy do szczególików (no wiem, ze istotne)

 


post został zmieniony: 15-09-2009 10:08:09
Marek Pleśniar15-09-2009 10:15:44   [#57]

nasze środowisko bardzo chciało byśmy my - kadra kierownicza - mieli wpływ na prawo; pracą paru lat dorobiliśmy się tego

szukanie dziur to też cenne, ale warto chyba było uczestniczyć w tym zbieraniu głosów przez te lata, mowić na kongresach czego chcemy, pisać na forum

jak się kupiło samochód to trudno jakoś łazić i narzekać - a co taki czerwony, a czemu fiat itp; jak się z rodziną chodziło, oglądało  po sklepach, trzeba było mówić jaki ma być

Paweł6915-09-2009 10:48:08   [#58]
Jeżeli informacja zamieszczona  na http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl jest prawdziwa to chciałbym w końcu zobaczyć wersję podpisaną przez MEN po poprawkach Rządowego Centrum Legislacyjnego
AnO15-09-2009 10:54:15   [#59]
Komu pszyszło by  do głowy że będzie to samochód  z napisem  Policja Oświatowa .
Benigna15-09-2009 11:02:01   [#60]
AnO, nie czas na kawę, melisę, cukierka? ;)
beera15-09-2009 11:12:25   [#61]

To jest rozporządzenie o nadzorze - podpisuje je 8 ministrów - trzeba czekac na podpisy wszystkich.

 

AnO15-09-2009 11:16:43   [#62]

Nie ma powodu bys mi dziękował na dwóch watkach - nie wystaczy na jednym?

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=39766&ux=31&pst=61#pst61 

Dyskusja w tym wątku została zamknięta.
DLACZEGO?
beera15-09-2009 11:17:56   [#63]

bo jest o tym samym, o dziekowaniu mi za nadzór pedagogiczny

Nie ma powodu mnożyc tych podziekowawczych watków - bo one sa o tym samym i nawet maja podobne tytuły.

Tu mi dziękuj:)

(zeby było jasne - zamknęłam watek, ale nie dyskusję, bo wskazałam miejsce jej prowadzenia - jak rozumiem tu zacząłeś tę dyskusję i tu ją kontynuuj)


post został zmieniony: 15-09-2009 11:18:51
AnO15-09-2009 11:18:03   [#64]
Aktualności | Kraj   2009.09.15 06:00

Szkoły dostaną oceny

od A do E

Uzyskaj pełny dostęp

EDUKACJA. Wizytatorzy sprawdzą, jak uczniowie czują się w szkole i czy ma ona dobrą opinię w środowisku

Minister edukacji podpisała wczoraj rozporządzenie o nadzorze pedagogicznym. Wejdzie w życie prawdopodobnie pod koniec października lub na początku listopada. Jednak już pod koniec września pierwsi kuratoryjni wizytatorzy z całego kraju przyjadą do Krakowa, by za unijne pieniądze nauczyć się, jak oceniać szkoły według nowych zasad.

- Pierwsze oceny poznamy w listopadzie, a w pierwszym etapie ocenione zostaną 32 szkoły z całej Polski - mówi Joanna Berdzik, koordynator programu modernizacji nadzoru pedagogicznego.

Czego dowiemy się dzięki nowemu systemowi nadzoru?

Przede wszystkim każda szkoła w Polsce dostanie ocenę od A do E za spełnianie kilkunastu wymagań, określonych w rozporządzeniu. By dostać dobrą notę, szkoły będą musiały m.in. analizować wyniki egzaminów, współpracować z organizacjami działającymi w środowisku lokalnym czy działać zgodnie z przyjętą koncepcją pracy. Na wyższą ocenę zasłużą też te placówki, w których uczniowie czują się bezpiecznie, są aktywni i sami inicjują różne działania, a ich rodzice współdecydują o sprawach szkoły. Wizytatorzy wystawią też lepszą ocenę tym szkołom, które są pozytywnie postrzegane w środowisku lokalnym i "podejmują skuteczne działania wzbogacające bazę i wyposażenie". Informacje na temat tego, jak szkoła wywiązuje się z tych zadań, wizytatorzy będą mogli czerpać z różnych źródeł, np. rozmów z uczniami i nauczycielami, ale także z prasy.

- Spełnienie wielu tych wymagań nie zależy od pracy dyrektora szkoły czy nauczycieli - mówi Małgorzata Kozak-Zasadni, dyrektorka krakowskiego Gimnazjum nr 45 i podaje przykład: - W środowisku spotykam się czasem z bardzo niepochlebnymi opiniami na temat naszej szkoły. Uczniowie innych gimnazjów opowiadają, że nasza szkoła wygląda tragicznie, że chodzą do niej niezbyt rozgarnięci uczniowie. A to wszystko nieprawda. Czy wizytatorzy będą słuchać tego typu plotek i na tej podstawie wystawiać szkołom oceny? - zastanawia się dyrektorka.

Wątpliwości szefów szkół budzi też wystawianie ocen za skuteczne działania wzbogacające bazę i wyposażenie.

- Wyposażenie szkół w dużej mierze zależy od hojności organów prowadzących - podkreślają. - Nie każda szkoła ma możliwość zarabiania pieniędzy np. na wynajmie sal.

- Szkoły mogą pozyskiwać na zakup wyposażenia środki unijne i lepiej współpracować w tym zakresie z rodzicami - ripostuje Joanna Berdzik.

To ostatnie też nie zawsze dobrze wychodzi. - Rodzice rzadko chcą angażować się w życie szkoły - zauważa Małgorzata Kozak-Zasadni.

Oceny wystawione szkole przez wizytatorów mają być jawne. Ocena A będzie oznaczać, że szkoła w bardzo wysokim stopniu spełnia wymagania. Szkoły z najgorszymi ocenami (E) będą musiały przedstawić kuratorowi program naprawczy.

- Szkoła nie dostanie jednej oceny. Oddzielnie zostanie ocenione każde z 17 wymagań określonych w nowym rozporządzeniu - mówi Joanna Berdzik.

Od tego roku szkolnego szkoły będą też kontrolowane pod względem przestrzegania prawa. O takiej kontroli dyrektor zostanie powiadomiony 7 dni wcześniej. O ewaluacji, czyli ocenianiu w skali od A do E, szefowie szkół będą informowani miesiąc wcześniej. W tym roku ewaluacji poddane zostaną tylko te szkoły, które same będą tego chciały. Dziś mija termin zgłoszeń. Nie wiadomo jeszcze, ile szkół zgłosiło się na ochotnika, ale jak twierdzi Joanna Berdzik, zainteresowanie dyrektorów jest ogromne.

Wśród 32 szkół, które zostaną ocenione do listopada, znajdą się prawdopodobnie dwie szkoły z Małopolski.

beera15-09-2009 11:19:33   [#65]

Nie wiadomo jeszcze, ile szkół zgłosiło się na ochotnika, ale jak twierdzi Joanna Berdzik, zainteresowanie dyrektorów jest ogromne.

o dziwo - naprawdę zgosiło się masę dyrektorów:)

AnO15-09-2009 11:26:57   [#66]
Niech się ujawnią na forum.Wystarczy slowo tak.Asia czy pracujesz aktualnie w szkole?
beera15-09-2009 11:34:58   [#67]

nie pracuję aktualnie w szkole

:)

AnO15-09-2009 11:39:09   [#68]
A kiedy ostatni raz pracowałaś/
JarTul15-09-2009 11:40:41   [#69]

Ja podziękuję wszystkim, którzy się przyczynili do jego powstania, kiedy "nowy" :-) nadzór się sprawdzi...

A "masę dyrektorów" to tak liczbowo około/"cirka"/w przybliżeniu ile na ogólną liczbę palcówek oświatowych (???), których nadzór dotyczy?


post został zmieniony: 15-09-2009 11:42:37
beera15-09-2009 11:48:38   [#70]

AzO

byłam 10 lat nauczyciele, potem 10 lat dyrektorem.
Nie pracuję w szkole od półtora roku.

===

i proponuję tak - chcesz się czegos dowiedziec o nadzorze - pytaj, ja chętnie odpowiem

ale jeśli Ci chodzi o mnie - waga, preferencje seksualne, itp. to na priv raczej;)

AnO15-09-2009 11:51:44   [#71]

Co złego widzisz że zapytałem od kiedy nie pracujesz w szkole.

AnO15-09-2009 12:19:39   [#72]

zainteresowanie jest szkoleniem

UWAGA - SZKOLENIA MEN
dla dyrektorów przedszkoli i szkół podstawowych
ZGŁOSZENIA TYLKO DO 15 września 2009

Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach realizowanego Projektu "Program wzmocnienia efektywności systemu nadzoru pedagogicznego i oceny jakości pracy szkoły etap II", organizuje cykl szkoleń dla dyrektorów przedszkoli i szkół podstawowych.

        Zachęcamy do udziału w szkoleniu dyrektorów, którzy wcześniej uczestniczyli w działaniach podejmowanych przez MEN w związku z realizacją w/w projektu i zgłaszali chęć włączenia się w dalsze prace.

        Osoby zainteresowane projektem proszone są o złożenie listu motywacyjnego, w którym zadeklarują dobrowolność udziału w proponowanych działaniach oraz gotowość wykonywania zadań związanych z realizacją szkoleń.

• List motywacyjny należy przesyłać :
bkrzesakmucha@kuratorium.bialystok.pl

UWAGA: Poza listem motywacyjnym nie jest wymagane złożenie żadnych dodatkowych dokumentów.

Szkolenia odbędą się w Krakowie w terminach :

  1. 30.09 - 03.10. 2009 r.
  2. 14.10 – 17.10. 2009 r.
  3. 25.11 – 28.11. 2009 r.
  4. 02.12 – 05.12. 2009 r.

ZGŁOSZENIA należy dokonywać do dnia 15 września 2009 r.
Rejestracja na szkolenie odbywać się będzie wyłącznie
drogą elektroniczną na stronie Kuratorium Oświaty.

 

 

AnO15-09-2009 12:44:48   [#73]

Hall podpisała rozporządzenie ws. jednolitej oceny szkół

  • 14.09.2009 20:02
  • Autor: PAP

Wszystkie szkoły w Polsce zostaną ocenione pod kątem pracy z uczniami, współpracy z rodzicami i tego, jak są zarządzane - wynika z rozporządzenia o nadzorze pedagogicznym, podpisanego w poniedziałek przez minister edukacji Katarzynę Hall. Szkoły po raz pierwszy zostaną ocenione według jednolitych kryteriów.


O podpisaniu rozporządzenia poinformował PAP rzecznik MEN Grzegorz Żurawski.

Zgodnie z rozporządzeniem, po zakończeniu kontroli w szkole wizytatorzy z kuratorium będą wystawiać jej ocenę. Szkoły z najsłabszą oceną będą musiały przedstawić kuratorowi oświaty programy naprawcze.

Oceniający szkoły wizytatorzy sprawdzą m.in. ich dokumentację oraz będą rozmawiać z uczniami i rodzicami. Oceny wystawione przez wizytatorów będą jawne.

Według MEN, obecnie nadzór pedagogiczny niedostatecznie pomaga szkołom w podnoszeniu poziomu kształcenia i wychowania w nich. Rozporządzenie ma to zmienić.

Pod koniec września mają się rozpocząć szkolenia dla wizytatorów, którzy mają oceniać szkoły według nowych zasad oraz szkolenia dla dyrektorów szkół. W Polsce jest ok. 30 tys. szkół wszystkich szczebli, dlatego wystawienie ocen wszystkim może potrwać kilka lat.

Zgodnie z rozporządzeniem o nadzorze, analogicznej jak szkoły ocenie poddane zostaną także przedszkola.

Jak napisano w uzasadnieniu do rozporządzenia, wg szacunkowych wyliczeń w 2009 r. na przygotowanie do nowego sposobu oceniania osób sprawujących nadzór pedagogiczny przeznaczonych zostanie 1,8 mln zł (w tym 85 proc., czyli 1,5 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego). W 2010 r. szacowana kwota na ten cel wynosi 3,5 mln zł (z tego 3 mln z EFS). Kwoty tej samej wysokości będą przeznaczone także w latach 2011-13.

Rozporządzenie w sprawie nadzoru pedagogicznego wejdzie w życie po upływie 30 dni od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Wcześniej podpisy pod nim muszą złożyć także: minister kultury i dziedzictwa narodowego, minister sprawiedliwości, minister rolnictwa i rozwoju wsi, minister środowiska, minister infrastruktury, minister spraw wewnętrznych i administracji oraz minister obrony narodowej.

Jersz15-09-2009 13:08:25   [#74]

Nie wiadomo jeszcze, ile szkół zgłosiło się na ochotnika, ale jak twierdzi Joanna Berdzik, zainteresowanie dyrektorów jest ogromne.

Być pierwszą ewaluowaną szkołą - to dobra strategia ;-)  zanim ewaluatorzy się dobrze wyszkolą i nabędą praktyki, będą bardzo ostrożni z wystawianiem niskich ocen. :-)

S Wlazło15-09-2009 14:27:33   [#75]

Dyskusja jest ciekawa, ale - moim zdaniem - brakuje najważniejsych konstatacji. Wciąż dyskutujemy w aspektach szkoła- ocena wizytatora.To przecież najmniej istotne. Najważniejsze w tym nadzorze są moim zdaniem dwie wyraziste idee:

1 pozyskiwanie w nadzorze pedagogicznym informacji o rozwoju ucznia, a wymagania wyraziście formułują, czego państwo w tym zakresie od szkół i przedszkoli oraz innych placówek oczekuje, dlatego możemy nazwać ten nadzór jakościowym, a nie administracyjno-kontrolnym, jak było dotychczas

2 zwiększenie autonomii szkoły przez szanowanie jej przez wizytatora, przez uwględnianie przez wizytatora ewaluacji wewnętrznej i przez przedstawianie raportu radzie pedagogicznej i mozliwość odwołania się od treści, a nade wszystko przez fakt, że raport zawiera tylko wnioski a nie rekomendacje (w ewaluacji wnioski to wynik badania, diagnozy,sondażu, litery będą tymi dowodami podparte, a rekomendacja -to rodzaj zaleceń i tych wizytator nie formułuje).

Wyobraźcie sobie sytuację, że przez 4-5 lat nie przychodzi do Was wizytator ds ewaluacji i spojrzyjcie  z takim dystansem czasowym na wymagania, czy pozwolą Wam one dokonywać własnej diagnozy poziomu pracy? Do zobaczenia na Kongresie, pozdrawiam Stefan

P.S. Pracuję w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, w ramach godzin etatowych (pensum)  szkolę rady pedagogiczne w zakresie nowego nadzoru. O jakim moim biznesie jest mowa? Skoro brałem udział w pracach nad nadzorem, to chyba dobzre, że nauczyciele i dyrektorzy mają informacje od źródła. S.

Marek Pleśniar15-09-2009 15:36:36   [#76]

mam sugestię asiu, by jednak zamknąć tu dyskusję - bo szkoda ludzkiej pracy, zamieszczanych gdzie popadnie pytań itp

nowy nadzór jest ważny i dyrektorzy potrzebuję wiedzy na ten temat

fredi15-09-2009 15:47:26   [#77]

do ANO

Na podstawie przesłanych przez Państwa Dyrektorów zgłoszeń Lubelski Kurator Oświaty wyznaczy, zgodnie z wymaganiami Ministerstwa Edukacji Narodowej, jednego dyrektora szkoły podstawowej i jednego dyrektora szkoły ponadgimnazjalnej z województwa lubelskiego. Dane podane w zgłoszeniu przez wyznaczonych dyrektorów wraz z ich listami motywacyjnymi zostaną przekazane do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

beera15-09-2009 15:53:48   [#78]

Nie, marek, bo musi byc watek, w którym ludzie napiszą to, co myslą:)

I to jest ten watek:))


post został zmieniony: 15-09-2009 15:53:58
AnO15-09-2009 17:46:25   [#79]

Generalnie nastroje wsród dyrektorów są złe .WIększość( ogólnikowych) zadań musi wykonać dyrektor.

Rolę kuratorium sprowadzono prawie wyłącznie do kontrolowania.Wspomaganie jest w fazie zaniku(tylko trzy punkty).

Nauczyciele też żle to odbierają (staram się  einformować ich na bieżąco}.Nauczyciel fizyki jak przeczytał takie same materiał jak

wklejone na wątku to złapał się za głowę.

PawełR15-09-2009 18:53:26   [#80]

Generalnie jest OK. Asi dziekuję za ten nadzór służbowo (bo fajny jest....) i prywatnie (bo będzie co zarobić)...

Ocenianie szkół mi się podoba... to taki mini-audyt będzie przecież... nie żeby dokopać, ale żeby polepszyć, bo taka jest rola audytu w biznesie...

ja jestem pewnie na początku abecadła... :))) ;)

tylko boję się.... że jak to ocenianie potrwa kilka lat, to mnie tam na wsi, wśród pól i lasów nie zdążą ocenić.... :) co ile lat zmienia się bowiem rozporządzenie o nadzorze?

ech....

fredi15-09-2009 18:57:28   [#81]
dla mnie to powrót do mierzenia 
PawełR15-09-2009 19:09:10   [#82]

Stefan napisał wprost, że jest to nadzór jakościowy (metoda: mierzenie - to ode mnie) a nie administracyjno-kontrolny (metoda: strzelanie - to ode mnie),

Chociaż ja generalnie od lat głoszę zupełnie inną koncepcje systemu oświaty :)))) szkoły do lamusa :) i denerwuję tym ludzi oświaty :) - przepraszam

rozporządzenie mi się podoba, bo znam Asię od stu lat i skoro Ona to firmuje, to musi być OK. zaraz wezmę się za czytanie tego rozporządzenia... w całości


post został zmieniony: 15-09-2009 19:09:51
izabelamaciejka15-09-2009 19:14:50   [#83]

Zastanawiam się w jaki sposób będą oceniane szkoły specjalne?

Czy tu też będą stosowane takie same kryteria, jak w szkolnictwie masowym?

jolakam15-09-2009 20:47:57   [#84]
Mnie zaś interesują poradnie
jedrek515-09-2009 21:16:53   [#85]
mnie też:-)
jolakam15-09-2009 22:04:55   [#86]
Budzą mój niepokój sformułowania takie jak "Procesy edukacyjne mają charakter zorganizowany i są efektem współdziałania nauczycieli" "Promowana jest wartość edukacji" i prawdopodobna konieczność ankietowania, ewaluacji wszystkich i wszystkiego. 
AnJa15-09-2009 22:12:45   [#87]

według rozporzadzenia masz prowadzić ewaluację wewnetrzną

Ty wybierasz tematyke i planujesz ją- nie musza to byc wymagania z rozporzadzenia

jesli nawet- jest ich 17 - jest z czego wybierac- moim zdaniem 2 na rok to aż nadto

co innego ewaluacja zewnętrzna calościowa - tu wszystkie wymagania - ale co Cię to obchodzi jak wizytator technicznie to zrobi?


post został zmieniony: 15-09-2009 22:13:10
S Wlazło15-09-2009 22:18:24   [#88]

Mój Boże, jacy jesteśmy "zniewoleni", zarażeni "homo sovieticus":

"prawdopodobna konieczność ankietowania, ewaluacji wszystkich i wszystkiego" pisze jolakam. A na jakiej podstawie?. Będziesz ankietować, jeśli uznasz to za stosowne. Nikt nie może Ci polecać ankietowania kogokolwiek, jedynym dokumentem obowiązującym w nowym nadzorze - jest plan nadzoru. Kochani - uwierzmy w siebie i w mądrość pedagogiczną naszych nauczycieli.  Już apelowałem - przestańmy się oglądać na "nibywładzę" kuratoryjną - spójrzmy na naszą pracę z uczniami.To jest najważniejsze. A jeśli tego nie potrafimy, bo wciąż zastanawiamy się, jak zadowolić "nibywładzę" - to po prostu idźmy na emeryturę.Pozdrawiam Stefan

marmar4915-09-2009 22:18:33   [#89]

AnJa według ciebie wystarczy 2 na rok a według wizytatora 5 lub 10 no i zacznie się papierologia

a tak z innej beczki to ciekawe czy wyniki będą upubliczniane?

ewa15-09-2009 22:21:37   [#90]
a niby na jakiej podstawie wizytator ma Ci to ustalać, Ty piszesz plan nadzoru 
S Wlazło15-09-2009 22:24:51   [#91]
Wizytator nie może nakazywać, ile ma być wymagań uwzględnianych w nadzorze w danym roku szkolnym, to decyzja szkoły. Nie będzie zatem papierologii. Skąd te bezpodstawne przekonania? Tak, wyniki ewalaucji będą upubliczniane  na stronach internetowych ko w postaci raportu z ewaluacji w danej placówce. W moim przekonaniu powinny być upubliczniane wyłącznie pozytywne przykłady, aby się na nich uczyć lub wręcz nawiązywać kontakty. To rola wspomagania KO. Jakże byłoby dobrze, aby powróciły zespoły samokształceniowe dyrektorów, które dały wiele dobrego, ewentualne - sieci szkół wspólpracujących ze sobą nad ewaluacją w zakresie poszczególnych wymagań.
marmar4915-09-2009 22:25:13   [#92]
z wieloletniego doświadczenia i "przeżytych" kilku wizytatorach
AnJa15-09-2009 22:25:36   [#93]

którego wizytatora?

ten od kontroli będzie sprawdzal legalność - żaden przepis nie wskazuje liczby tematow ewaluacji

ten od ewaluacji będzie ustalał stopień spełnienia wymagań- zeawulujesz choćby jeden temat- nie moze dac ci najnizszej oceny - a tylko wtedy masz podjać działania naprawcze

upublicznianie - rozporządzenie milczy - ale wg mnie jest to informacja publiczna

marmar4915-09-2009 22:27:36   [#94]

 brak konsekwencji w upublicznianiu

wyniki egzaminów zostały utajnione!

Gaba15-09-2009 22:29:16   [#95]
jak to utajnione? wisiały na Scholarisie, są do odszukania na stronach niektórych KO.
AnJa15-09-2009 22:32:01   [#96]

byłem dzisiaj na takiej konferencji

gośc kończyl studia, kiedy ja do podstawówki szedlem- spoza oświaty

powiada- ja nie jestem głupi, świata od cholery widziałem, łapię trendy, znam najnowszą literature z branży, komp w paluszku- ale ja homo sovieticus, choc świadomy tego więc wyrzucam go, kiedy oceniam rzeczywistośc

a my? świadomi?

niedawno ogchodziliśmy rocznice grubej kreski

kontrowersyjna, ale dzisiaj coraz powszechniej doceniana

moze damy radę we łbach se taką kreskę nadzorowopedagogiczną postawić?

marmar4915-09-2009 22:42:03   [#97]

Gaba piszę o wynikach egzaminów a nie o EWD

Na tym forum była dyskusja na temat decyzji dyrektora CKE o nieujawnianiu wyników 

Jersz15-09-2009 22:45:04   [#98]

Ja też mam nadzieję, że uda się postawić taką "kreskę" i sami się nie ogłupimy.

Bardzo pomocny byłby filtr w przeglądarce internetowej blokujacy dostęp do stron oferujacych "gotową dokumentację dla dyrektorów" . Jedni się obłowią a nabici w butelke dyrektorzy utoną w bezsensownych nikomu nieporzebnych papierkach.

Gaba15-09-2009 22:46:19   [#99]
... przecież widziałam punkty w scholarsie... jejku, to, co ja widziałam.... buuuuuu!
Karolina15-09-2009 22:50:08   [#100]

Jersz to w Chinach chyba ;) U nas blokada to może być wyłącznie zdrowego rozsądku ;)

Gaba, chyba widziałaś dobrze - ale potem oni zdjęli byli chyba wszystkie wyniki i tylko średnie czy cus pozostawiali ;)

 

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ] - - [ 11 ][ 12 ]