Forum OSKKO - wątek

TEMAT: notatka służbowa (dla nauczyciela)
strony: [ 1 ]
dariuszw20-05-2009 18:37:31   [#01]
Witam
Chciałem się poradzić, chodzi mi o takie zdarzenie. U mnie w szkole w pokoju nauczycielskim mamy tablice informacyjna na której zapisuje wazne informacje dla nauczycieli. tydzień temu zapisałem informacje o spotkaniu zespołu wychowawców dzisaj o godz 15.00. Nie zjawiło się czworo wychowawców bez żadnego zwolnienia czy jakiegokolwiek usprawiedliwienia. Postanowiłem napisać notatkę służbową z zdarzenia oczywiście jutro po wcześniejszym wysłuchaniu pracownika. Czy mogę taką notatkę sporządzić?? Czy n-l może się tłumaczyć tym że nie napisałem zdarzenia w tej sprawie ? czy musiałem pisać zarządzenie aby wyegzekwować obecność nauczyciela na takim spotkaniu??
Proszę o radę
AnJa20-05-2009 18:44:03   [#02]
obieg informacji w szkole to dosyć drażliwa rzecz

u nas przyjęta jest karteczka w pokoju - i sporadycznie bywa, ze ktoś nie przeczyta

jesli u Ciebie nie przyszło aż 4 - oznacza to, że raczej nie jest to typowy sposób prekzywnia informacji w Waszej szkole

a nottkę zawsze i ze wszystkiego moższ pisać- moc prawna ma on taką jak wpis na blogu
DYREK20-05-2009 18:45:57   [#03]

Notatka służbowa, to odnotowanie przez dyrektora zdarzenia.

Nigdzie nie jest określona ważność takiego dokumentu ani konsekwencje podpisania lub nie.

wątek: Odmowa podpisania notatki służbowej

dariuszw20-05-2009 19:07:31   [#04]
tak obieg informacji funkcjonuje i nigdy nie było z tym problemów nauczyciele nieobecni wiedzieli o zebraniu bo czytali notatkę
AnJa20-05-2009 19:12:59   [#05]
no to widocznie cos się stało - i trzeba zacząć od wyjaśnienia, co
ankate20-05-2009 19:13:28   [#06]
widocznie im się nie chciało, wiosna,szaleje od bzu, a ty nasiadówkę zarządzasz;-) ja tam ich rozumiem!
dariuszw20-05-2009 19:29:32   [#07]
jaka nasiadówkę, szkolenie trwające 50 minut
Karolina20-05-2009 19:45:20   [#08]

tradycyjnie w obronie nauczyciela ;)

daj sobie spokój - może temat nie był ciekawy, lub mieli ważniejsze zajęcia, może nagła sprawa jakaś, może za późno powiadomiłeś - porozmawiaj najpierw i spytaj - na kiego ci jakas notatka - jezuuu

Marek Pleśniar20-05-2009 19:57:59   [#09]

możesz napisać także notatkę z obserwacji padania dziś deszczu

a nauczycieli wezwij i poproś o wyjasnienia

nastepnie zaś zarządz zarządzeniem dyrektora, ze od dnia ogłoszenia miejscem oficjalnym umieszczania informacji o spotkaniach, waznych sprawach służbowych jest ta oto tablica "tylko dla dyrektora" w pokoju nauczycielskim

walkiria5720-05-2009 20:49:09   [#10]
Proponuję też, żeby była zamykana na klucz:)
bosia20-05-2009 20:49:13   [#11]

w takich sytuacjach raczej sprawdzam czemu 4 osoby nie przyszły

za kolejnym razem posądzam dopiero o złą wolę

nie zawsze to co nam sie wydaje oczywiste jest oczywiste dla wszystkich

czasami wolę niektórym osobiscie powiedzieć mimo wiszenia w pokoju czegoś tam, żeby nie dopuścić do takich sytuacji

z nauczycielami jak z dziećmi często bywa

notatka jest skuteczna, jeśli ją stosujesz rzadko i naprawdę wtedy jesli nie ma innej możliwości

no bo pisać o wszystkim co nie po mojej myśli idze w szkole, to ksiązkę bym napisała

a czas na inne ważne rzeczy ograniczyłby sie do pisania notatek, a potem notatek do notatek

czasu na poprawę kontaktów z ludźmi by mi zabrakło

ale to tylko wyłącznie moje zdanie

bogdan20-05-2009 22:33:15   [#12]
Ja robię to poprzez zarządzenie dyrektora o ... (za podpisem).
AnJa20-05-2009 22:37:38   [#13]

a w jaki sposób wymuszasz podpisywanie przez nauczycieli?

bo ja np jako nauczyciel zazwyczaj odmawiałem podpisu

chyba, ze dopadł mnie ten portier którego sie trochę bałem

bogdan20-05-2009 22:43:38   [#14]
Tak jak mówisz. U mnie funkcjonuje portier i przy wydawaniu kluczy podsuwa zarządzenie do podpisu. Obecność w pracy i brak podpisu na drugi dzień powoduje rozmowę ze mną - ale takiego przypadku nie miałem.
Adaa20-05-2009 22:45:47   [#15]

mi sie zdarzyło, ze zapomnialam o terminie , o którym poinformowalam nauczycieli na tablicy ogłoszeń:-)

byli wszyscy, mnie nie było:-)

 

Marek Pleśniar20-05-2009 22:51:57   [#16]

ale jakoś sobie poradzili?

czyli dobry dyrektor - nie ma go a szkoła funkcjonuje:-)

bogdan20-05-2009 22:53:33   [#17]
Z tego wynika, że u mnie przy 20 - stu nauczycielach jest łatwiej. Też mi się zdarzyło zapomnieć, ale dzień wcześniej lub w dniu spotkania zawsze ktoś próbował się upewnić, czy to spotkanie jest aktualne i wtedy sobie przypominałem.
Adaa20-05-2009 22:53:47   [#18]

byli wyjatkowo zadowoleni:-)

dobry dyrektor potrafi to sprawic:-))

AnJa20-05-2009 22:59:22   [#19]

"obecnośc w pracy i brak podpisu powoduje rozmowę"

no to gdybysmy się 15 lat temu spotkali Ty-dyrektor i ja-nauczyciel to czesto byśmy gawędzili

mój ówczesny dyrek nie pamiętam dokładnie ja zareagował, ale to było coś w rodzaju pytania, czy ja musze inaczej niz trzeba

bogdan21-05-2009 00:07:00   [#20]
Moim zdaniem na tym właśnie polega pełnienie roli "kierownika" - rozmawiać, przekonywać do swoich racji i powodować zmianę w zachowaniu, bez agresywnych reakcji, które odruchowo się narzucają. Jeśli dyskutant jest niereformowany to sięgam po "kodeks pracy", "KN", "regulaminy" itp wynalazki radzenia sobie ze swoją niemocą.
bosia21-05-2009 00:07:53   [#21]
a nie możesz go zreformować po prostu?
bogdan21-05-2009 00:14:48   [#22]
No i tak dyskusja zeszła na poziom desygnatów:).
AnJa21-05-2009 08:12:29   [#23]
KP, KN, regulminy na gościa, który nie podpisuje, ze przyjąl do wiadomości wykwity mysli dyrka ujęte w formie zarządzenia????

choc sie do treści tych zarzadzęń stosuje????

no, naprawdę ząłuję, zesmy nie popracowali trochę- albo ja pracowałbym w innej branży, albi Ty byłbyś dzisiaj innym człowiekiem:-)
B B30-05-2009 15:50:24   [#24]
Z całym szacunkiem do wszystkich--- moja koleżanka dyrektorka była osobą bardzo liberalną, pobłażliwą w stosunku do jednej z nauczycielek. Nie stosowała notatek słuzbowych czy innych form odnotowywania za potwierdzeniem niewywiązywania się n-lki ze swoich obowiązków. popełnianych błędów metodycznych i merytorycznych -  jedynie rozmowy w ramach bycia wyrozumiałym, dobrym dyrektorem, przyznawanie dodatku motywacyjnego, nagrody dyrektora---aż doczekała się ze strony tej nauczycielki w ramch podziekowania- oskarżenie o mobbing!!! wystosowane wszędzie PIP, WE, KO i  gdzie tylko mogła :(((!! 
 
Bezpodstawnie oskarżona dyrektorka- w ramach wsparcia uzyskała radę- że mogła zapobiec oskarżeniom n-lki sporzadzając w ramach zabezpieczenia swojej osoby róznego rodzaju notatki.
 
I nasuwa się na usta powiedzenie- " Zrób komuś przysługę, a sam dostaniesz po d...."
 
Sama osobiście jestem również nastawiona negatywnie do dokumentowania "przewinień pracowników- zarówno n-li jak i pracowników niepedagogicznych" - ale po tym jak musiałam wspólnie z koleżankami wspierać naszą koleżankę załamaną wyimaginowanymi oskarżeniami--mocno się zastanowiłyśmy nad zasdnością zbierania różnych potwierdzeń- bo jak powtarzał mój dyrektor- Dobrze jest, jak jest dobrze!.
Pozdrawiam
Marek Pleśniar30-05-2009 22:08:39   [#25]

pisz mniejszą czcionką bo oślepniemy:-)

a co do notatek służbowych, przypominam ponownie - to nie jest coś negatywnego z definicji, bo notatka służyć może np odnotowaniu że np ktoś świetnie coś zrobił

 

poza tym zgadzam się z przedmówczynią/przedmówcą

dokumentowanie różnych zdarzeń jest cenne i może nieraz uratować skórę:-)

B B31-05-2009 10:36:05   [#26]
Tak jest Szefie-będę pisała mniejszą trzcionką, aczkolwiek nie ukrywam, że wolę większą, bo jest dla mnie bardziej widoczna i podczas pisania i czytania :)))) I tak --cyferek stron na forum- prawie nie widzę:) Pozdrawiam
beera31-05-2009 10:40:33   [#27]

ustaw sobie porządnie widok forum - wyraźnie masz źle ustawione, skoro piszesz dla siebie normalnie, a my to widzimy wielkie

wejdź -> widok -> rozmiar tekstu -> średnia (czy jaka tam:)

Marek Pleśniar31-05-2009 15:11:43   [#28]

jeśli używasz IE, naciśnij klawisz CTRL i równoczesnie pokręć kółkiem myszy

to powinno Ci pomóc a my nie oślepniemy:-)

B B31-05-2009 19:48:47   [#29]
OK :)).

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]