Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kontynuacja stażu w drugiej szkole
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
zgredek11-09-2007 23:27:44   [#51]

piszę kawałkami, bo misie plan posypał:-( i naprawiam

----------------

"zalicza się" i "kontynuuje" tam napisali

to dlaczego nie chcecie, żeby kontynuował od dnia, gdy tę ocenę otrzyma?

beera11-09-2007 23:29:13   [#52]

no ale jak zakończył pracę 31 sierpnia

a dostał ocenę juz nie pracując?
na przykład 20 wrzesnia?

..........

jaki plan? matko?

we szkole?

beera11-09-2007 23:30:03   [#53]

no ja wiem, ze akademickie

ale mnie dopadło znienacka
zgredek11-09-2007 23:32:59   [#54]

tak - bo inaczej nie można - "ocena po zakończeniu"

(e, plan lekcji;-) bo trzeci już robię;-))

jako dyrektor nowej szkoły czekam na tę ocenę - i jak się doczekam, a nauczyciel chce kontynuować - to zaczyna

(oczywiście, jeśli te trzy miesiące przerwy w zatrudnieniu nie minęły)

potem mu zliczam te kawałki stażu - czyli zaliczam odbyty w tamtej szkole i dodaję tyle, żeby było dobrze

skrzat11-09-2007 23:34:12   [#55]
Prawo nie mówi, że aby zacząć kontynuację stażu, należy dać dyrektorowi pozytywną ocenę cząstkową. To będzie potrzebne do zaliczenia roku.

Data "z początkiem roku" nie dotyczy też kontunuacji, ale "rozpoczęcia" stażu.

Kontynuacje można zacząć w kazdym momencie, jeżeli tylko nie minęły 3 miesiące. Dyrektorowi nowej szkoły dajemy: podanie o kontynuację (a nie wniosek o staż!), oraz zatwierdzony w poprzedniej szkole (jako dowód) plan rozwoju Z ANEKSEM, napisanym ze względu na zmianę miejsca pracy.
Nowy dyrektor ma dowód, że: staż był otwarty. Teraz jeszcze oceny cząstkowej nie potrzebuje - będzie ją potrzebował na koniec.
Nauczycielowi zaczynającemu prace w drugiej szkole z dniem 1 września staż nie wydłuża się - temu drugiemu tak.
zgredek11-09-2007 23:35:58   [#56]

skrzacie - nie zgodzę się - są dwa warunki:

zatrudnienie

pozytywna ocena

i jesli obydwa są spełnione to możemy rozmawiać o kontynuacji

(nie dodaję - ale to wszystko co piszę to moim zdaniem jest)

beera11-09-2007 23:36:08   [#57]

wiesz, co gupie?

ze one nie miną, te trzy miesiace przerwy w zatrudnieniu:)))

nawet po pół roku, mozna kontunuowac staz, bo nie ma 3 miesiecy przerwy w zatrudnieniu więc w zasadzie czekasz i czekasz :)

reszta- tak, zliczam kawałki i dodaję

..........

trzeci plan lekcji w trzecim tygodniu szkoły

masz zamiar kontynuowac tę tradycję?

;))

beera11-09-2007 23:37:38   [#58]

skrzacie

Teraz jeszcze oceny cząstkowej nie potrzebuje - będzie ją potrzebował na koniec.

no nie bardzo tak -potrzebuje tej oceny w zasadzie od razu, dla kontynuacji

gdy jej nie ma, mozna mówic chyba tylko o nowym stażu

zgredek11-09-2007 23:38:17   [#59]

(jeszcze sa dwa wakaty - czyli jest szansa na kilka następnych;-))

nie czekasz - znaczy to nauczyciel czeka na tę ocenę od poprzedniego dyrektora - ale wcale nie w nieskończoność - od sprawozdania to chyba 21 dni wystarczy

skrzat11-09-2007 23:42:14   [#60]

asiu

gdzie to jest napisane, że aby kontunuować (lepiej: zacząć kontunuację) staż, trzeba dać nowemu dyrektorowi ocenę stażu dotychczasowego??
Jemu to nie jest potrzebne teraz - jemu potrzebny jest dowód, że ten staż jest otwarty (czyli zatwierdzony przez poprzedniego dyrka plan) - oraz plan działania dalszego w jego szkole - on musi zatwierdzic aneks.
bogna11-09-2007 23:44:33   [#61]

zgredku

mi by jednak żal było tego miesiąca czekania na ocenę

bo to przepada szansa na złozenie wniosku do 30 czerwca

zgredek11-09-2007 23:49:39   [#62]

wiem - dlatego wszystkim moim nauczyczycielom, którzy zmieniali szkołę pisałam ocenę 1 września

znaczy składali mi sprawozdanie 1 września i otrzymywali ocenę 1 września (RR też się starała;-)

rzewa12-09-2007 06:32:26   [#63]

cóż ... jak się wczytałam, to mi dziwnie wychodzi :-)

literalnie czytając przepis jest tak:

nauczyciel kontraktowy/mianowany rozpoczyna staż w szkole A - składa wniosek i PRZ - i w którymś momencie tego stażu zatrudnienie się kończy (albo zwolnienie, albo rzowiązanie się umowy terminowej)

i teraz o ile n-l rozpocznie pracę w szkole B nie później niż 3 m-ce po zakończeniu poprzedniego zatrudnienia będzie mógł zaliczyć staż odbyty w poprzedniej szkole

No i teraz okazuje się, że (przy literalnym czytaniu, zaznaczam) n-l musi zacząć staż w nowej szkole (szkole B), czyli musi złożyć odpowiedni wniosek z PRZ dyrektorowi w odpowiednim czasie - jeśli rozpoczyna pracę we wrześniu to nie ma problemu, ale jeśli później, to pracuje i wniosek składa dopiero we wrześniu następnego roku :-(( O!

Wiem, wiem, że obowiązująca praktyka (interpretacja jest inna) - ale niestety tak wynika to z tego przepisu :-(

Jak ma ocenę dorobku za część stażu odbytą w szkole A to ją przynosi i na tej podstawie dyrektor szkoły B skraca mu staż - zalicza odbyty staż w szkole A (pp omawiany tu przepis).  nie jest ważne kiedy przyniesie tę ocenę, byleby przyniósł ją tak aby to skrócenie (zaliczenie) było możliwe.

Zwracam uwagę, że przepis NIC nie mówi o kontynuacji, a o zaliczeniu odbytegho wcześniej stażu na podstawie oceny dorobku zawodowego za ten okres i w sytuacji najwyżej 3 miesięcznej przerwy w zatrudnieniu.

No i dyskutowany wcześniej problem o aneksowaniu PRZ w przypadku zmiany miejsca pracy również odpada, bo n-l musi przecież przedstawić w nowym miejscu nowy plan... :-)

Oczywiście w ten sposób czytany przepis okazuje się bardzo niekorzystny dla nauczyciela zmieniającego pracę w ciągu roku szkolnego...

Przy takiej rozbieżności w brzmieniu przepisu a w jego utrwalonym preaktycznym stosowaniu, powinno się koniecznie go zmienić - albo w jednym kierunku albo w drugim - tak by był bardziej czytelny.

Zwłaszcza, iż przypuszczam, że intencja ustawodawcy (autorów przepisu) taka raczej nie była :-)
beera12-09-2007 07:07:17   [#64]

zaczęłam, niestety czytac literalnie- bo taka mam potrzebę

ale ja raczej przychylam sie do interpretacji innej, tej do której natchnął mnie skrzat

mianowicie staż po prostu trwa cały czas
Zaczyna się 1 wrzesnia 2006 i trwa i trwa, zmiana miejsca pracy nie stanowi "przerwania stażu", bo gdyby zmiana stażu przerywała staż, to byłoby to napisane w KN.

czyli:
zmiana zatrudnienia, przerywa staz, który mozna rozpocząć ponownie w trybie ARt 9d1, pod warunkiem podjęcia zatrudnienia nie później niż 3 miesiące po rozwiązaniu poprzedniego stosunku pracy. Poprzednio odbyty czas stażu zalicza się pod warunkiem przedłozenia pozytywnej oceny dorobku zawodowego, itp...

..........

W zasadzie nikt nigdy nie czyta KN dokladnie, nawet Ci, co ja piszą, ale pojawił mi sie taki kwiatek i koniecznośc udzielenia precyzjnej odpowiedzi.
No a tu precyzyjnej nie ma.

To trochę jak z tymi 30dniami na złożenie sprawozdania, które można dowolnie przekraczać 9 choc to akurat rozp.

rzewa12-09-2007 07:12:07   [#65]
zmiana zatrudnienia, przerywa staz, który mozna rozpocząć ponownie w trybie ARt 9d1, pod warunkiem...

A nie uważasz, że w tych słowach jest dokładnie napisane to co napisałam w poście #63?

Bo jak to czytam, to dokładnie to widzę... :-(
jeannette12-09-2007 08:14:40   [#66]

 

Skrzacie

2. Nauczycielowi kontraktowemu i nauczycielowi mianowanemu, którzy w okresie trwania stażu zmienili miejsce zatrudnienia, do stażu, o którym mowa w art. 9c ust. 1 pkt 2, zalicza się okres dotychczas odbytego stażu, jeżeli podjęli zatrudnienie w szkole nie później niż 3 miesiące po ustaniu poprzedniego stosunku pracy i za okres dotychczas odbytego stażu otrzymali pozytywną ocenę dorobku zawodowego.

a więc, aby kontynuować, trzeba zaliczyć poprzedni okres, aby zaliczyć poprzedni okres, trzeba mieć ocenę - trzeba mieć więc ocenę, aby kontynuować staż ;) Ocena jest potrzebna do, że się tak wyrażę, rozpoczęcia kontynuacji ;)

rzewa12-09-2007 09:07:21   [#67]
jeannette, a w którym miejscu jest cokolwiek napisane o kontynuowaniu?

ja raczej widzę, że mowa tu o rozpoczęciu nowego stażu...

KN art 9f ust. 2. Nauczycielowi kontraktowemu i nauczycielowi mianowanemu, którzy w okresie trwania stażu zmienili miejsce zatrudnienia, do stażu, o którym mowa w art. 9c ust. 1 pkt 2, zalicza się okres dotychczas odbytego stażu, jeżeli podjęli zatrudnienie w szkole nie później niż 3 miesiące po ustaniu poprzedniego stosunku pracy i za okres dotychczas odbytego stażu otrzymali pozytywną ocenę dorobku zawodowego.

:-(
bogna12-09-2007 09:50:28   [#68]

kontynuowanie stażu to ja wyczytuję z tego:

Nauczycielowi kontraktowemu i nauczycielowi mianowanemu, którzy w okresie trwania stażu zmienili miejsce zatrudnienia

nie można, moim zdaniem, rozpoczynać czegoś co trwa ;)

rzewa12-09-2007 10:01:01   [#69]
bogna jesteś wielka!

znaczy zamuliło mnie... czyli kontynuuje, ale przerwy w pracy nie wlicza mu się do stazu, tak?

no i kontynuuje od momentu podjęcia nowego zatrudnienia bez względu na to czy przedstawił ocenę czy nie...

ale musi poinformować dyrka o tym, że ma rozpoczęty staż... czyli powinien jakieś zaświadczenie przedstawić (jeśli nie ocenę), a nigdzie o tym mowy nie ma... ;-(

czyli jak nie przedstawi przy zatrudnieniu tylko jakoś potem (jak mu się przypomni :-) lub da po np. 3 m-cach zatrudnienia (rozpoczętego np. w listopadzie), to się dopiero wówczas dyrek dowie, że ma n-la w trakcie stażu i że ma on np tylko kilka m-cy (lub dni!) do jego zakończenia... albo nawet, że juz go jakiś czas temu zakończył a teraz chce oceny...

ale niespodzianka!

rzeczywiście problemów mozna tu mnożyc i mnożyć - a w razie sporu i tak wyjdzie, że rację miał n-l bez względu na to co zrobi, kiedy i w jakiej kolejności

:-((
Bas12-09-2007 10:34:14   [#70]

Pytanie o okres stażu

Asia napisała w #11 "

aneksuje plan ze wzgledu na zmiane terminu

chodziło o zmiane terminu zakończenia stażu- ze na nowa szkołę nie moze zostawić planu na 2 i 9 miesięcy, tylko musi na 1 rok i 9 miesiecy, bo tyle ma tam stażu do zrobienia

Wyraziłam zgodę na staż na mian. osobie będącej na zastępstwie na rok szkolny. W piśmie określiłam długość jej stażu wg KN czyli 2,9, chociaż wiem, że po roku odejdzie. Błąd? Nie mogę jej określić stażu na rok, bo nie mam pp.

rzewa12-09-2007 10:42:54   [#71]
bas - prawidłowo zrobiłaś (wg mnie i pomimo tego wszystkiego co tu napisałam ;-)))
Bas12-09-2007 11:41:37   [#72]
To chwała Bogu, bo już nie wierzę we własne siły umysłowe i zdolność czytania (vide moje wątki ).
skrzat12-09-2007 13:46:41   [#73]
asiu, dyrektor będzie wiedział - przecież musi zatwierdzic aneks

no! nareszcie bogna powtórzyła to, co ja próbuje wyartukułować, pisząc o otwartym "przewodzie" , którego nie można otworzyc po raz drugi :)))


i nie plan - tylko aneks (bo plan jest z wnioskiem o staż) - ale to juz wiadomo, bo określają to warunki, w jakich trzeba aneksować (czyli: zmiana miejsca pracy)
beera12-09-2007 14:30:46   [#74]

Dziewczyny

stawiam w Poznaniu kawę za tę dyskusję!!!!

Po pierwsze cieszę się, że nie oszalałam- a miałam takie jakieś przekonanie wewnętrzne (czytając KN)

Po drugie cieszę się, bo jakieś światło w tunelu mam wskazane:))

jeannette12-09-2007 18:41:56   [#75]
Gdzie w rozporządzeniu pada słowo aneks? Bo ja tam widzę słowo plan i wyraźnie napisano - dotyczy i tych co zmieniają pracę ;)
beera12-09-2007 18:48:38   [#76]

a znasz okreslenie " aneks do projektu organizacyjnego"?

znajdx w przepisach takie sformułowanie ;)

jeannette12-09-2007 18:51:31   [#77]
asiu, w wątku gdzieś obok optowałaś jednak za planem ;)
beera12-09-2007 19:03:31   [#78]

;)

w wątku obok raz tak, raz tak:

pozytywną ocenę za okres poprzednio odbytego stażu
no i wniosek+ aneks do planu rozwoju

a potem tak:
Ja uważam, że nauczyciel ma złożyc plan rozwoju własciwy dla placówki, w której jest zatrudniony łącznie z wnioskiem o kontynuację stażu i oceną dorobku za czas poprzednio odbytego stażu.

co oznacza, ze jak to marek dzis napisał, muszę się zabic wlasną pięścią, za brak konsekwencji;))

...............

( a serio w tym watku pisałam o aneksie, bo uznalam, ze człowiek zeby 1 września kontynuować staż musiałby zlozyc normalny plan, potem wykazać, ze on kontunuuje go, a potem zaaneksowac plan aneksem)

I przez tamtem watek i problem z ktorym sie do mnie zwrocono, zaczęłam to wszystko czytać na rozum, ale to było za trudne- wyniosłam wiec wirusa niepewności na forum.

I teraz już wiemy, tzn nie wiemy ;))

Gosia T12-09-2007 19:04:24   [#79]
Rozporządzenie o uzyskiwaniu stopni awansu:
§ 3.

1. Nauczyciel stażysta przedkłada dyrektorowi szkoły projekt planu rozwoju zawodowego w terminie 20 dni od dnia rozpoczęcia zajęć.

2. Nauczyciel kontraktowy i nauczyciel mianowany, projekt planu rozwoju zawodowego załącza do wniosku o rozpoczęcie stażu skierowanego do dyrektora szkoły.

3. Dyrektor szkoły zatwierdza projekt planu rozwoju zawodowego nauczyciela w terminie 30 dni od dnia rozpoczęcia zajęć lub zwraca go nauczycielowi do poprawy ze wskazaniem, w formie pisemnej, zakresu niezbędnych zmian.

4. Nauczyciel obowiązany jest niezwłocznie poprawić projekt planu rozwoju zawodowego zgodnie z zaleceniami dyrektora szkoły i ponownie przedłożyć projekt dyrektorowi szkoły.

5. W przypadku nauczyciela, o którym mowa w art. 9f ust. 2 Karty Nauczyciela, ust. 2 - 4 stosuje się odpowiednio.

Pozdrawiam cieplutko :)

jeannette12-09-2007 19:06:38   [#80]
Dzięki Gosiu za wklejenie, o tymże gadałam :)
beera12-09-2007 19:08:51   [#81]

 ANEKS JEST PLANEM

Plan nie moze byc sztywnym dokumentem, lecz dokumentem podlegającym zmianom, ktore to wprowadza się aneksem

Gosia T12-09-2007 19:12:53   [#82]
Asiu, chodzi o to, że do wniosku nauczyciel, który chce kontynuowac staż w nowej szkole, dołącza swój dotychczasowy plan, dyrektor wskazuje na piśmie, co jest do zmiany i wtedy dopiero może powstać aneks będący integralną częscią planu.
zgredek12-09-2007 19:13:39   [#83]

przepraszam, ale muszę:

:-))))))
jeannette12-09-2007 19:14:34   [#84]

a ja uważam, że przechodząc do placówki i chcąc kontynuować staż pisze się nowy plan jako i wyżej we wklejonym fragmencie stoi, bo tamten plan już zrealizowany po części i nauczyciel ocenion z realizacji zostanie przez poprzedniego dyrektora, nowa szkoła, nowa ocena, nowy plan

A zresztą Menisterstwo na pewno wie co miało na myśli ;) Przynajmniej w momencie pisania tego cuda

beera12-09-2007 19:20:20   [#85]

Jak Wy to sobie  wyobrazacie?

nauczyciel daje dyrektorowi szkoły podstawowej, w ktorej ma realizować staz 9 miesięcy plan rozwoju na 2 lata i 9 miesięcy ze szkoły średniej, po to, by dyrektor tej szkoły ( podstawowej) wskazał zakres niezbednych zmian

To jest propozycja serio?

beera12-09-2007 19:22:41   [#86]

tzn- jakbym dostała, to bym odwalila plan ze wskazaniem
"wszystko do zmiany- Proszę sprawdzic ile Pani ma stazu do odbycia i dostosowac plan do tego czasu. Proszę zapoznać się z dokumentami szkoły, potrzebami uczniów zapisanymi w protokolach i dostosować plan do szkoły"

no to jesli chodzi o taki tekst od dyrektora, to proszę bardzo

Gosia T12-09-2007 19:23:37   [#87]

No to sobie pogadałam do Asi :)

Nauczyciel do wniosku o postępowanie kwalifikacyjne dąłącza plan, nie plany, więc wydaje mi się, że plan powinien być jeden-pierwotny z ewentualnym aneksem. A że w pierwszej szkole nauczyciel jego fragment zrealizował, to przeciez w takiej sytuacji jest każdy nauczyciel po roku stażu.

beera12-09-2007 19:25:18   [#88]

że w pierwszej szkole nauczyciel jego fragment zrealizował, to przeciez w takiej sytuacji jest każdy nauczyciel po roku stażu.

zgadza się, ale dyrektor drugiej szkoły nie wie, co zostalo zrealizowane, więc trudno mu sie odnieśc do planu

więc wydaje mi się, że plan powinien być jeden-pierwotny z ewentualnym aneksem

tak, tu się zgadzam, poza słowem " ewentualnym"

:))

Gosia T12-09-2007 19:27:20   [#89]
W takim przypadku ocztwiście, chyba że istnieją szkoły identyczne :)
beera12-09-2007 19:31:41   [#90]

nie istnieją;)

a w dodatku chodzi o to, ze dyrek dostajac plan na 2 lata i 9 miesięcy, nie może go samodzielnie przykroic do 1 roku i 9 miesięcy, czy do 9 miesiecy, czy jak tam

To musi zrobic nauczyciel- tak ja uwazam:)

Gosia T12-09-2007 19:34:29   [#91]

Co do tych uwag dyrektora na piśmie, to ja nie wiem, czy to jest propozycja serio. Jednak gdy pomyślę o nauczycielu, który powinien napisać wniosek i dołączyc do niego plan w pierwszym dniu nowej pracy (jeśli od początku ma kontynuować staż), to sobie pomyśłałam, że może to wyglądać tak, jak napisałam.

beera12-09-2007 19:36:57   [#92]

nie musi w pierwszym dniu swojej pracy:)

jak juz tu wykazałysmy, musi  to co chce, bo nic nie wiadomo:)

Gosia T12-09-2007 19:43:54   [#93]
No właśnie, nie musi, ale chciałby, bo czas leci, a staż się wydłuża :) Miałby potem wiele dni na dokonanie zmian.
beera12-09-2007 20:01:48   [#94]

staż sie nie wydłuza od niezłozenia planu

skrzat12-09-2007 20:14:19   [#95]
Dziewczyny! Właściwie to wszystko jest jasne:)))

Nie ma tylko określonych dokładnie terminów - ja myślę, że należy liczyc na sensowność i życzliwość dyrektora nowej szkoły.

Będzie tak:
Zmieniam szkołę - mam 1 rok stażu za sobą. Na pierwszej rozmowie z nowym szefem mówię:" robię staż na ....i chciałabym kontynuować z dniem powrotu do pracy (i tu podaje mu pismo). Nadmieniam, że sprawozdanie z rocznego stażu złożyłam w poprzedniej szkole i czekam w ustawowym terminie na ocenę. (Albo daje już - poprzedni dyrek juz napisał, bo jest chop sensowny).
Licząc na zrozumienie (chyba nietrudno) nadmieniam, że oczekuję od nowego dyrka polecenia zapoznania sie ze specyfiką szkoły i sporządzenia aneksu do planu rozwoju. Umawiam się, kiedy dostarczę aneks. Dotrzymuję terminów - dyrek też.
Dyrektor każe sekretarce wykonac pismo: Na wniosek kol. nauczycielki...zgadzam sie na kontynuację....z dniem...

..i po sprawie.

:)
jasza6612-09-2007 20:15:26   [#96]

taki kwiatek

A co z takim przypadkiem. Nauczyciel zaczyna pierwszą pracę w szkole A jako stażysta i 17 IX zmienia miejsce zatrudnienia na szkołę B (odchodzi z A za porozumieniem stron). Może kontynuować staż? Może rozpocząć staż?

Art. 9d. 1. Nauczyciel rozpoczyna staż z początkiem roku szkolnego, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od dnia rozpoczęcia zajęć, na swój wniosek skierowany do dyrektora szkoły, z tym że nauczyciel stażysta rozpoczyna staż bez złożenia wniosku.
2. W przypadku nawiązania stosunku pracy po upływie terminu, o którym mowa w ust. 1, nauczyciel nie rozpoczyna stażu do końca tego roku szkolnego.

14 dni od rozpoczęcia zajęć to w tym roku 17 IX? czy też 14 IX.
mariz12-09-2007 21:24:30   [#97]
Reeeeeeeety. Jako nowemu dyrkowi daliście mi nieźle do myślenia, czy zrobiłam dobrze.
Od 1.09 przyszedł do pracy w naszej szkole nowy ksiądz. Jest w trakcie awansu na nauczyciela dyplomowanego. W poprzedniej szkole odbył 2 lata stażu i przyniósł już ocenę dorobku od tamtego dyrektora.

Czyli teraz co? - pisze podanie o kontynuację stażu z dniem 1.09., dokonuje aneksu do planu rozwoju dopasowując go do potrzeb naszej szkoły i KOŃCZY staż 31.05.08r -TAK?  

Tak mu powiedziałam i mam nadzieję, nie muszę tego odwoływać !!!
skrzat12-09-2007 21:58:04   [#98]
TAK - twierdzę, że zrobiłaś jak należy.
mariz12-09-2007 22:21:13   [#99]
Dzięki skrzat - uratowałeś mi "twarz"  i mam nadzieję, że inni forumowicze tego nie podważą :))))))
skrzat12-09-2007 23:15:08   [#100]
(ja też mam nadzieję;)
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]