Forum OSKKO - wątek

TEMAT: sprawozdanie dyrektora
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]
kasia129-09-2007 15:56:41   [#51]
No właśnie jeżeli nie będę miała tej wyróżniającej oceny- wizytator powie, żeby poczekać, bo jeszcze nie zasłużyłam, to na spokojnie pracuję dalej aż ocena będzie. Jak uzyskam ocenę, to wtedy jakiś termin jest ważny na złożenie teczki?
zgredek29-09-2007 15:58:51   [#52]

dyrektor, dopóki jest dyrektorem - może w dowolnym czasie złożyć wniosek, jesli spełnia warunki art. 9e ust.1

jeżeli nie złoży i przestaje być dyrektorem:

4. Nauczyciele, którzy w danym roku szkolnym przestali zajmować stanowisko dyrektora szkoły, przestali być zatrudnieni na stanowisku, na którym wymagane są kwalifikacje pedagogiczne, oraz nauczyciele mianowani, pełniący z wyboru funkcje związkowe, którzy przestali w danym roku szkolnym korzystać z urlopu lub zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy, mogą złożyć wniosek o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego na stopień nauczyciela dyplomowanego po odbyciu stażu w wymiarze rok i 9 miesięcy, o ile staż rozpoczęli z dniem 1 września roku szkolnego następującego bezpośrednio po tym roku szkolnym.

i wtedy mianowany ma trzy lata od dnia oceny dorobku

-------------------

poprawcie jak coś namieszałam

zgredek29-09-2007 16:07:47   [#53]

Kasiu jesli masz ocenę wyróżniającą jako nauczyciel - to składałabym wniosek z tą oceną - i ciekawa jestem czym by uzasadniono ewentualne odrzucenie dokumentów

legitymujący się wyróżniającą oceną pracy

w ustawie nie napisano, że na stanowisku dyrektorskim

mellaa29-09-2007 16:36:07   [#54]
Zlitujcie się bo odchodzę od zmysłów, co ująć w spr. dyrektora. Mierzenia jakości? -ZNIESIONO? Może kilka wskazań, punktów, ktoś tak fajnie kiedyś radził do koncepcji. Może i tym razem.
kasia129-09-2007 16:36:11   [#55]
Pytałam w Kuratorium, nie liczy się ocena jako nauczyciel- śląskie KO, musi być ocena dorobku na stanowisku dyrektora- będę też miała za 2 lata jako nauczyciel- odchodząca dyr mi oceniła. Sugerowano, aby po prostu dogadać się ze swoim wizytatorem, żeby to on zdecydował, kiedy oceni............
zgredek29-09-2007 16:40:54   [#56]

nie rozumiesz mnie

wiem, że kuratoria tak odpowiadają, gdy ktoś zapyta

nie widziałam tego na piśmie i pewnie nie zobaczę, bo nie ma podstaw do takiego twierdzenia

dlatego proponuję złożyć - nie pytać - złożyć z oceną pracy, którą posiadasz

przecież nic nie tracisz - jesli wniosek odrzucą i uzasadnią na piśmie to możesz się odwoływać lub czekać na ocenę kuratora

kasia129-09-2007 16:46:12   [#57]
Ok, można, masz rację. Mam czas, może na forum jeszcze ktoś napisze, czy oparł się na tej nauczycielskiej ocenie jako dyrektor.
dyrlo29-09-2007 17:11:08   [#58]

Kaj Ro

No przecież jak Ci potwierdzi ktoś kto jest Tobie podległy to tak jakbyś sobie sam potwierdził. Obstaję przy swoim. Przecież tak podległy to "ze strachu" wszystko potwierdzi :-(((

mellaa - sprawozdanie to sprawozdanie... jeśli coś robiłaś to o tym pisz, co z tego, że coś zniesiono Ty to zrobiłaś bo był taki wymóg to teraz sprawozdajesz.

ewa30-09-2007 08:57:26   [#59]

dyrlo

widać bardzo się mnie bali, skoro nawet nieprawdę byli w stanie potwierdzić  ;-)))

a swoją drogą ciekawam, wiesz może dyrlo, jaka pp takiego potwierdzania przez urzędników OP?

--------------------

Kaj ro, to było parę lat temu, ale no coż uważam, że moje KO mądre było...

niech Ci powierdza ten naczelnik, czy też inny urzędnik, nie ma o co kruszyć kopii, a przynajmniej będziesz spokojniejsza

:-)

KajRo30-09-2007 09:28:40   [#60]
Cóż, dla przejrzystości pewno tak zrobię, tylko będziemy musieli razem z Kolegą Inspektorem bardzo uważać, żeby te arcyważne pieczątki nie zachlapały się piwem, bo trochę to jednak musi potrwać. No i spokojniejszY będę ;-)
ewa30-09-2007 09:40:10   [#61]

mic :-)))

spokojniejszy

sorry za zmianę płci, a na pieczątki faktycznie uważajcie  ;-))

gaga6930-09-2007 10:12:34   [#62]
a jeśli o ocenę pracy chodzi to czy może być starsza niż 5cio letnia. Słyszałam , że wymóg nie starszej niż 5 letnia obowiązuje tylko do konkursu na dyrka
bea6301-10-2007 12:52:06   [#63]
Wróciłam z Karpacza. fajnie było. Trochę innej pracy niż w szkole. Ale już od dzisiaj hasło miesiąca października TECZKA!. maoże uda mi się skończyć analizę przypadku. Pozdrowionka.
gaga6903-10-2007 06:50:39   [#64]

ocena

to jak to jest z tą oceną , może ktoś napisze :)
bodry05-10-2007 17:30:22   [#65]
 Jeśli minister Legutko ma zamiar zmienić zasady awansu zawodowego nauczycieli, to może wstrzymajmy się z naszymi teczkami? Przykro by trochę było, gdyby się okazało, że od listopada nie ma wymogu teczek dla dyrektorów. A my tu cały październik...:-)
ReniaB05-10-2007 23:04:47   [#66]

Oj naiwny naiwny

nic nie zmniejszą; cóż by robili gdyby zmniejszyli???
teka5706-10-2007 19:55:42   [#67]

zmiany

właśnie dowiedziałem się od mojego wizytatora,że zmiany w awansie maja być takie,że to na dyrektorze będzie spoczywał obowiązek przyjęcia teczki,trzymania się terminów  proceduralnych-ma  wykonywać czyli robotę,którą do tej pory robiło KO.
teka5706-10-2007 19:57:15   [#68]
podobno wszystko tak,jak ze stażystami na kontraktowego,tak i ci "ze starszej klasy"
KajRo25-10-2007 18:28:29   [#69]

prośba do dyrków mocniejszych w te klocki, a może i ekspertów

Czy "Program współpracy szkoły z rodzicami uczniów" mogę umieścić w     sprawozdaniu w §  8 ust. 2 pkt 4a rozporządzenia. Tak mi to jakoś średnio pasuje, ale czas nagli i pole manewru też niewielkie.
bodry25-10-2007 19:14:53   [#70]

sprawozdanie dyrektora

"W tym punkcie można umieścić autorski program spełniający wymogi formalne. Trzeba wskazać w sprawozdaniu efekty jego realizacji i wpływ działań na podniesienie jakości pracy szkoły. Mogą to być np. programy pracy z uczniem zdolnym, dyslektycznym, zajęć dydaktyczno-wyr.,pozalekcyjnych, profilaktyczny, prozdrowotny itp., kółek przedmiotowych, szkoleń i kursów dla nauczycieli, rodziców, uczniów, warsztatów metodycznych"(Głos Nauczycielski nr 33 z 2006)
KajRo25-10-2007 19:34:41   [#71]

bodry

Twoja wklejka spełnia i jestem o tym przekonany wymogi formalne. Problem w tym, że wyraziłem konkretną wątpliwość. Bo tak się składa, że ja ani do formalności, ani do zbyt rygorystycznego przestrzegania przepisów (zwłaszcza tych naciąganych - patrz ostatni hit plany wynikowe) wielkiego nabożeństwa nie mam. Pewnie i z tego powodu tak długo za ten awans się nie zabierałem. Sam się dziwię, że dali mi wyróżniającą. Więc pytam wprost. Wrzuciłbyś to w ten paragraf, czy nie? Jakąś tam furtkę w Twoim poście widzę (Mogą to być np.)
mellaa25-10-2007 20:21:01   [#72]
Pewnie,że możesz dać - sama widziałam tekę z takim programem tzn. sprawozdaniem z takiego pr.
Ja np daję pr. zajęć pozalekcyjnych.
KajRo25-10-2007 20:28:54   [#73]
Dzięki. Daję. Tak na marginesie. Fajne to nasze Forum, chociaż pewno gdyby nie ta nieodparta pokusa śmigania po nim to i teczuszka już dawno leżałaby w KO.
ankate25-10-2007 20:59:48   [#74]
Czy wy naprawdę wierzycie, że to ktoś czyta ?
KajRo25-10-2007 21:06:53   [#75]

ankote

Gdzieś tak około Sylwestra Ci odpowiem. Ale jak usiłowałem czytać "wytwory", moich poprzedników na drodze awansu, to też mam przekonanie, że ważniejsza jest forma niż treść.
mellaa26-10-2007 15:07:04   [#76]
Ja myślę.że czyta bo bo odlądac muszą!
bodry26-10-2007 17:31:07   [#77]

Do KajRo

Podkreślając wymogi formalne miałam na myśli

1/ odpowiednią budowę programu (ze wszystkimi wymaganymi elementami)

2/ opinię o programie, która jest wymagana przy programie autorskim (w LKO, bo w innych z tego co wiem może być inaczej. W naszym KO ciągle wymagają załączników, scenariuszy,ankiet, podziękowań itp.)

Jeśli Twój program te cechy ma, to pewnie możesz go umieścić w 4a.

Przepraszam jednocześnie, za moją poprzednią niejasną odpowiedź. Może to stąd, że siedzę nad teczuszką tyle dni i wyrażanie myśli przychodzi z coraz większym trudem. Chyba rzucę to w ...

Powodzenia na Komisji!

Power426-10-2007 21:02:35   [#78]

sprawozdanie dyrektora

Awans robiłam jako nauczyciel.Myślę, że gdybym robiła go teraz wykorzystałabym swoją wizję rozwoju szkoły pisaną wcześniej- pięcioletni program rozwoju
Na pewno wspomniałabym o następujących rzeczach( oczywiście pod kątem efektów na życie szkoły, poziom nauczania, zmiany w postawach rodziców, nauczycieli, uczniów)
1.Organizowanie właściwej współpracy z rodzicami:
-zwiększanie udziału rodziców w życiu szkoły np poprzez wspólne organizowanie imprez środowiskowych( np festyn szkolny)
-zachęcanie do właściwej współpracy z wychowawcami, niesienia pomocy  poprzez przykłady dobrych praktyk i efektów tych działań
- zapoznanie rodziców ze zmianami w UOSO dotyczącymi tworzenia nowych Rad Rodziców i pomoc w przeprowadzaniu wyborów
-wspólne planowanie zmian (jakich, co dały)
- pozyskanie wśród nich sponsorów na rzecz doskonalenia bazy szkoły, wspomagania pracy nauczycieli
-umożliwienie rodzicom wypowiadania się na wszystkie tematy szkoły

2. Dbałość o lepszy przepływ informacji w szkole np. gazetki dla rodziców, strony WWW oraz promocja szkoły w środowisku lokalnym poprzez może foldery...., kontakty z lokalną prasą
3. Tworzenie warunków do funkcjonowania np. świetlicy socjoterapeutycznej, drużyny...
4.Podnoszenie znajomości przepisów wśród pracowników: np. prezentacje multimedialne na konferencjach szkoleniowych dla nauczycieli( prezentacje własne,materiałów KO) dzięki czemu nauczyciele ......( w czym im to pomogło) , ciekawie zorganizowane konferencje
5. Właściwie i systematycznie prowadzony nadzór: czytelny dla nauczycieli, właściwie zorganizowany, motywujący do pracy,plan nadzoru uwzględnia priorytety MEN , KO i specyfikę szkoły
6.Może organizacja lokali wyborczych(dodatkowe), pozyskiwanie funduszy unijnych, poziom nauczania szkoły i osiągnięcia uczniów na miarę możliwości uczniów-zapewnienie rozwoju zainteresowań i ..uczniów poprzez właściwe rozdysponowanie godzin do dysp. dyrektora, zapewnienie właściwego funkcjonawania,
7.Tworzenie bezpiecznych warunków nauki poprzez stałą kontrolę........., realizację zaleceń SANEPIDU,służb BHP,można chyba wspomnieć o okresowych przeglądach,przeprowadzanie remontów(udział środków własnych np-konto dochodów własnych, darowizny firm, rodziców..) stworzenie kontroli wejść, wystąpienie o.... lub założenie monitoringu wizyjnego, doskonalenie planu dyżurów nauczycieli z uwzględnieniem pkt newralgicznych
Power426-10-2007 21:27:33   [#79]

sprawozdanie dyrektora

ad 1 -można pewnie wykorzystać plan pracy RR i ich plan finansowy, sprawozdanie
przypomnisz sobie po protokołach RR co ciekawego tam zrobiłeś, może na stronie www mają własną zakładkę, jak dostarczasz im iformacje o szkole?
ad.7 -jak organizujesz zgodnie z przepisami zastępstwa gdy limit doraźnych wyczerpiesz
8. Integracjawszystkich pracowników szkoły poprzez.......
9.Właściwa organizacja pracy liderów WDN-jaki masz na to wpływ
10.Jak organizujesz pracę opiekuńczą
11. Nie ma już mierzenia jakości ale wyniki z poprzednich lat w pełni wykorzystaj zwłaszcza mocne strony placówki
12.Właściwa współpraca ze związkami zawodowymi jako pracodawca
13. Korzystanie ze stron internetowych,literatury fachowej i czasopism.... programów komputerowych przeznaczonych dla dyrektorów i księgowych-( nie wolno chyba podawać na forum jakich)
13.Wspomniałabym też o sobie jako nauczycielu
Pamiętaj! Sukcesy twoich nauczycieli są twoimi sukcesami-jak sukces ucznia sukcesem nauczyciela. Jeśli wspomagasz ich w awansie to stale rosnąca liczba w poszczególnych stopniach awansu powinna być wyeksponowana, podnoszenie kwalifikacji-bo czasem dla dyrektora to trudne(zwalnianie ludzi na kursy, organizowanie 4-o dniowego systemu pracy)

Mam nadzieję, że nie uważacie tego co piszę za śmieszne.

Rzucam tylko hasła- trzeba pokazać pod kątem efektów .Jeśli coś z tego uważacie za potrzebne to cieszę się.
KajRo26-10-2007 21:49:16   [#80]

Fajny ten Twój post. Uwzględniłem prawie wszystko, a skoro prawie....Jutro też jest dzień.

Jeszcze słówko do bodry. Nie rzucaj tego w..... . Wrzuć to wszystko do teczuszki i kierunek KO. Przecież tak naprawdę to już z górki.

Nie przepraszaj, nie masz za co. Pozdrawiam :-)))

parys5326-10-2007 22:28:23   [#81]

A mnie wstyd to zrobić....

Czuję ogromny wstyd i poniżenie, że jako nauczyciel z prawie 30 letnim stażem miałbym się sam upraszać dla siebie o pieniądze na podwyżkę. Przecież ten awans to żaden awans - tylko zwyczajne wychodzenie, przepraszam wypisanie dla siebie w tych teczkach pieniędzy. Uważam, że skoro jako dyrektor pracuję na tym stanowisku już ponad 7 lat, przedtem jako wicek, mając zawsze bardzo dobre oceny swej pracy i wiele nagród burmistrza - powinienem tak jak w każdym szanującym się zakładzie pracy otrzymać awans na wniosek OP lub organu nadzoru. Pewnikiem jestem na tym forum ostatnim Judymem. Przyszedłem tutaj nie po zaszczyty i chwałę. Ale po to by pomagać innym, tworzyć nową rzeczywistość. Powiedziałem to kiedyś głośno i podtrzymuję - nie będę robił awansu dla pieniędzy - bo to jest poniżające - inaczej jak ktoś mi zaproponuje - wtedy pewnie to będzie bardziej obiektywne niż to co się nam proponuje w tym pseudo awansie.
Power426-10-2007 22:34:38   [#82]

sprawozdanie dyrektora

Wdrażanie polityki regionu i miasta. Włączenie szkoły w imprezy...

Dbałość o dobrą atmosferę i klimat pracy w szkole:Ukazanie korzyści pracy w zespole, dbałość o należyty podział obowiązków
z uwzględnieniem talentów ii zainteresowań nauczycieli.
Organizowanie spotkań dla wszystkich pracowników.

Współpraca ze środowiskiem lokalnym. Rozszerzenie ilości podmiotów współpracujących:
Pozyskiwanie sponsorów
Budowanie pozytywnego wizerunku szkoły.
Korzystanie z programów Urzędu Pracy.

Dbałość o zasoby ludzkie,demokratyczny styl zarządzania

Właściwa polityka kadrowa.Zatrudnianie nauczycieli z podwójnymi kwalifikacjami
Pomoc nauczycielom przewidzianym do zwolnienia w uzyskaniu pracy(związana
z niżem demograficznym).
bodry26-10-2007 23:20:45   [#83]

sprawozdanie dyrektora

Power4- Dobry Człowieku!
Power427-10-2007 00:02:04   [#84]

sprawozdanie dyrektora

odnośnie wypowiedzi melaa.

Jako nauczyciel dałabym swój program zajęć pozalekcyjnych ale nie w 4a bo nie spełnia wymogów, o których mowa wyżej,
jako dyrektor w teczce zamieściłabym ofertę zajęć pozalekcyjnych całej szkoły bo jest moim zdaniem bogata, uwzględnia wnioski rodziców, nauczycieli i jest zgodna z potrzebami oraz zainteresowaniami uczniów,
przyczynia się w zależności od placówki do sukcesów szkoły-wyniki współzawodnictwa, konkursów-wtedy włączamy w innym miejscu teczki
lub zapewniamy właściwie organizację czasu wolnego swoich podopiecznych i wtedy w inny punkt teczki. Opisałabym kierunki zmian w ofercie, wymieniła najciekawsze zajęcia lub nowatorskie, omówiłabym pod kątem zgodności z programem rozwoju szkoły, zwłaszcza jeśli umożliwiałam nauczycielom w tym kierunku rozwój lub zapewniłam bazę, byłam pomysłodawcą, żródła finansowania + motywacja nauczycieli, dołaczyłabym adres strony internetowej gdzie są szczegółowo podane ich programy.


Szkoda, że dopiero dziś znalazłam ten wątek, może byłabym pomocna gdybym miała czas to głębiej przemyśleć, pisałabym składniej i mniej chaotycznie. Wcześniej nie zastanawiałam się co do teczki wkłada dyrektor.Pewnie większość za Wami ale czasem  coś umyka podczas pisania- na dodatek każdemu coś innego, albo ukazuje inne aspekty.
Nie odkładaj na później co możesz zrobić dziś. Zyczę powodzenia na pewno zdążycie do 31.X
Power427-10-2007 00:55:41   [#85]

sprawozdanie dyrektora

Zapomniałam
DOBRA, WYKSZTAŁCONA, DOCENIONA ,PRACUJĄCA ZESPOŁOWO, ROZWIJAJĄCA SIĘ, PRACUJĄCA W DOBRYCH WARUNKACH, ZADOWOLONA KADRA PEDAGOGICZNA,
WSPÓŁPRACUJĄCA WŁAŚCIWIE Z INNYMI PRACOWNIKAMI SZKOŁY, WŁAŚCIWYMI INSTYTUCJAMI, RODZICAMI
ZAPEWNIA
HARMONIJNY ROZWÓJ UCZNIA, OSIĄGANIE SUKCESU W PRZYJAZNEJ ATMOSERZE
I OPTYMALNYCH WARUNKACH,ELIMINOWANIE NIEPOWODZEŃ

A WSZYSTKO TO POD NASZYM PRZYWÓDZTWEM
Power427-10-2007 11:10:23   [#86]

sprawozdanie dyrektora

http://www.odn.pila.pl/awans/awans.htm

-materiały eksperta :p.Jankowska  strony 24-34 opracowanie w formie  tabeli

wyraźnie  mówią   co i    kiedy   do którego punktu teczki, zwłaszcza polecam

lekturę "programy"
jeden z ciekawszych materiałów, które znam ale nie potrafiłam wczoraj tego znaleźć, a dziś przypomniało mi się miasto i nazwisko

A swoją drogą to jeśli ktoś z forumowiczów zna tę Panią to nasi nauczyciele podzielają moją opinię na temat tej publikacji
mellaa27-10-2007 11:23:55   [#87]
Dlaczego program zajęć pozalekcyjnych nie może być do 4a?
Power427-10-2007 12:05:21   [#88]

sprawozdanie dyrektora

mellaa
Nie powiedziałam, że nie może tylko mój nie spełnia wymogów w pełni -a to akurat dokładnie kontrolują w KO, więc zajrzyj do materiału w/w eksperta z listy MEN by się upewnić, że twój jest OK, bo szkoda mocnego punktu, a czas jeszcze pozwala na szlif lub przełożenie do innego punktu teczki.
Power427-10-2007 12:25:53   [#89]

sprawozdanie dyrektora

Trudność polega na tym, że w pozostałych punktach teczki dajemy masę rzeczy, a w 4a z reguły większość nauczycieli zamieszcza jeden program i jeśli coś jest nie tak( np brakuje czegoś) to odpada spełnienie całego wymogu, w innych punktach niezaliczenie jakiegoś zadania przez komisję takich skutków nie wywołuje( przecież na kilka zrealizowanych na pewno trafisz w dziesiątkę).
I stąd moja ostrożność dotycząca 4a.
mellaa27-10-2007 12:56:03   [#90]
Power
mój program - zajęć kółko tanecznego - jak sprawdzić czy jest dobry?
Power427-10-2007 16:22:50   [#91]

sprawozdanie dyrektora

W w/w publikacji p. Jankowskiej są zawarte definicje i wyjaśnienia, a reszta na podanych wcześniej stronach


"1. Opracowany program powinien być przedstawiony na posiedzeniu Rady Pedagogicznej przed rozpoczęciem roku szkolnego. Rada go opiniuje i zatwierdza do realizacji, po czym wpisany zostaje do szkolnego zestawu programów i wdrożony do praktyki pedagogicznej (GN).

Program autorski
- to program opracowany i realizowany jako program nauczania;
- program ten musi być zatwierdzony przez Kurotorium Oświaty;
Program szkolny
- uporządkowany i spójny zbiór celów i założeń, treści i sytuacji dydaktycznych oraz oczekiwanych rezultatów; strategie osiągania założonych celów lub rezultatów;
Program własny
- opracowany i wdrożony przez nauczyciela;
- zatwierdza Dyrektor Szkoły."

i zajrzyj na stronę 24 publikacji
mellaa27-10-2007 16:38:06   [#92]
Czytałam - ale mam program własny - zatwierdzony na RP realizowany przez 3 lata -Wszak jestem N-lem, ale chyba Burmistrz mi nie zatwierdza?
Power427-10-2007 17:06:35   [#93]

sprawozdanie dyrektora

Nie chodzi o to czy jest dobry bo w to nie wątpię- jak mogłaś tak pomyśleć tylko o wymogi chodzi:
nazewnictwo: autorski(to program nauczania) lub własny lub szkolny( po przeczytaniu wcześniejszej wypowiedzi miałam wrażenie, iz niektórzy tych nazw używają  zamiennie może przypadkiem)
aby to nie było kółko, które np działa od niedawna, bo prawidłowo nie da się opisać wpływu na jakość pracy szkoły pomimo, iż bezwarunkowo jest to poszerzenie zakresu działań szkoły.
Czyli inaczej mówiąc:
Prawidłowy opis ma znaczenie
"zatwierdzenie do realizacji, opinia, wdrożenie, ewaluacja, efekty, opis i analiza programu, wykazane korzyści dla ucznia, nauczyciela i wpływ na jakość pracy szkoły"

A swoją drogą gdy ja robiłam awans-jeszcze na starym rozporządzeniu, prawdziwej rewolucji w teczce dokonałam na 2 dni przed oddaniem
Power427-10-2007 17:15:12   [#94]

sprawozdanie dyrektora

Po poprzedniej wypowiedzi można z pewnością założyć, że twój wszystko ma co trzeba-tylko w opisie ma znależć się co trzeba.Myślę że teraz już wiadomo o co chodzi.
Są tacy, którzy dobrze piszą i świetnie pracują
i są tacy co świetnie pracują i czasem miewają problemy z opisem ( o tych mi chodzi)
mellaa27-10-2007 17:19:42   [#95]
Power4
Ja oddaję w poniedziałek - jeszcze mam czas na rewolucję.
Mam wrażenie - że najważniejsze w teczce sa własnie programy? / chociaz to moje słabsze strony/
Program autorski - to program własny, którego jestem autorem - dlaczego, więc nie mozna nazywać go autorskim?
A ogólnie- można od zmysłów odejść przy składaniu teczki - to pierwszy i ostatni wekend, który mogę temu poświęcić.
A szcerze mówiąc to przydałby się ktoś kto miałby ochotę przejrzeć mój program.
Power427-10-2007 17:57:14   [#96]

sprawozdanie dyrektora

To wyeksponuj mocne.Dzieci (i rodzice)nie czytają programu, one go pod twoim kierunkiem wdrażają.To nie program na piśmie jest ważny.Nie bój się określeń zajęcia prowadziłam systematycznie przez....,sprawiły im radość, zapewniły ich rozwój, zapobiegłaś wadom postawy, pokazałaś szkołę i siebie jako dyrektora od innej srony, zachwyciłaś ofertą rodziców,  pozwoliłaś im miło i pożytecznie spędzić czas, sama odstresowałaś się pewnie i poruszałaś co ma zbawienny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne, rozwinęłaś także swoje zainteresowania ,rozumiem że modyfikowałaś w zależności od potrzeb itd Jeśli to taniec regionalny  to ukazujemy część innych korzyści dla uczniów
Ja nie mam wątpliości, że zajęcia taneczne z dyrektorem to jest coś.
Ja nie jestem nikim ważnym więc nie chcę nikogo wprowadzić w błąd, moje sugestie można wziąść pod uwagę lub nie, czasem dobrze zobaczyć jak to czują( a nie wiedzą inni)
Jeśli Cię interesuje co myślę o Twoim programie-wyślij. Przejrzę ale ja nie jestem ekspertem ani metodykiem, a dyrektorem krótko
Power427-10-2007 18:20:54   [#97]

sprawozdanie dyrektora

mellaa
Programy własne wcale nie są najważniejsze moim zdaniem.
Każdy- wybrany przez Ciebie jest ważny! Więc jest na pewno twoją mocną stroną.
Bez niego też jestem dyplomowana i kocham tę robotę. Zwykły plan pracy moich kół zainteresowań i sprawozdanie z ich realizacji z opisem wpływu na jakość pracy szkoły zamieściłam jako dodatek w  innych punktach.
Spełniałam inne wymogi, nie czuję się gorsza z tego powodu.Niczym się nie martw.A w teczce skupiłam się tylko na moich mocnych stronach, nad słabymi staram się pracować ale nie opisywałam ich.
helusia27-10-2007 21:01:44   [#98]

sprawozdanie dyrektora

Kochani

czy ja też mogłabym poprosić o przykładowe sprawozdanie. Jestem na etapie zbierania materiałów do teczki. Składam w czerwcu.

z góry dziękuję

Power428-10-2007 08:26:15   [#99]

sprawozdanie dyrektora

Przejrzyj początek wątku-ogólny szkic sprawozdania jest wcześniej.
Power428-10-2007 09:50:28   [#100]

sprawozdanie dyrektora

Moim skromnym zdaniem:
To samo kółko  (taki sam program pod kątem treści i nazwa)może być w różnych okolicznościach prawidłowo zakwalifikowane do 4a, 4c,4e i innych

np kóło j. niemieckiego w szkole gdzie uczą tylko angielskiego może być poszerzeniem oferty edukacyjnej

tam gdze obowiązuje w ramach planu nauczania j niemiecki- kółko j. niemieckiegio może być skierowane np do zdolnych uczniów, co najczęściej przekłada się na sukcesy

może być skierowane do wszystkich zainteresowanych i nie przekładać się na sukcesy ( wtedy albo rozwój zainteresowań albo organizacja czasu wolnego),

czasem jest też przeznaczone dla dzieci mających trudności w nauce choć nazwa nie wskazuje na to wprost- nie każdy nazywa zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z niemieckiego

może być opracowany na potrzeby pracy z uczniem, który z jakiejś przyczyny uczy się indywidualnie

KWALIFIKACJA  PROGRAMU W/W KÓŁKO JĘZYKA NIEMIECKIEGO JEST INNA I W SPRAWOZDANIU EKSPONUJEMY INNE EFEKTY( CHOCIAŻ CZĘSTO SPEŁNIA WIĘCEJ NIŻ JEDNĄ ROLĘ)

w przypadku zajęć tanecznych jest podobnie -
tu dodatkowo mogą być przecież włączane w zajęcia kultury fizycznej np 1 raz w tygodniu
a jako pozalekcyjne wynikać np z przyjętego programu profilaktyki(przeciwdziałanie.......)  i pełnią wtedy inną główną rolę
Na forum po nazwie nie można doradzać gdzie to lepiej pasuje, nawet jeśli nazwa dwóch osób jest taka sama.

Program współpracy z rodzicami tylko w pewnych okolicznościach może być moim zdaniem w 4a, a po nazwie nie można tego stwierdzić

I to by było na tyle
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ]