Partnerzy Główni wspierający VII Kongres Zarządzania Oświatą
VULCAN, założony w 1988 roku, jest obecnie największym w Polsce producentem specjalistycznych rozwiązań dla oświaty – tworzymy oprogramowanie komputerowe, oferujemy także usługi wdrożeniowe, doradcze i szkoleniowe w tym zakresie. Już ponad 18 tysięcy szkół, przedszkoli oraz samorządów skorzystało z naszej oferty.
Dwudziestoletnie doświadczenie pozwala firmie dostosowywać ofertę produktów i usług konsultingowych do zmieniających się wyzwań związanych z kluczowymi aspektami zarządzania oświatą – zarówno na poziomie jednostek oświatowych, jak i nadzorujących je samorządów.
Zaufaj doświadczeniu.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne jest największym wydawcą książek edukacyjnych w Polsce. Jako jedyna polska oficyna edukacyjna oferuje pełne zestawy (podręczniki, zeszyty ćwiczeń, przewodniki metodyczne, płyty CD) do nauczania ogólnego dla wszystkich klas szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (zarówno w zakresie podstawowym, jak i rozszerzonym), a także do wychowania przedszkolnego. W ofercie ma ok. 2500 tytułów. Za wysoką jakość merytoryczną i edytorską publikacji od lat zdobywają prestiżowe nagrody i zaszczytne tytuły: Puchar Ministra Edukacji Narodowej 2010, tytuły EuroVip 2009, Firmy Przyjaznej Klientowi, Firmy Roku 2008.


Public Consulting Group (PCG) to globalna firma konsultingowa świadcząca profesjonalne usługi dla sektora publicznego. Od blisko 25 lat PCG wspomaga szkoły, regiony, ministerstwa oraz wszelkie placówki oświatowe w efektywnym zarządzaniu, wypełnianiu celów statutowych oraz osiąganiu jak najlepszych wyników nauczania. Nasz zespół służy wiedzą ekspercką, zapleczem kadrowym oraz technicznym, aby wspierać przedstawicieli oświaty w podejmowaniu decyzji w oparciu o analizy danych edukacyjnych prowadzące do osiągania poprawy wyników nauczania, efektywności pracy szkół oraz indywidualizacji pracy z uczniem. 
 

Partnerzy Kongresu  
Wydawnictwo Dr Josef Raabe powstało w 1948 roku. Działalność w Polsce rozpoczęła się w 1997 r. Pierwsze publikacje skierowane były do nauczycieli w przedszkolach. Dzisiaj firma działa na wielu rynkach, dostarczając fachowych informacji coraz to nowym grupom zawodowym, m.in. nauczycielom, dyrektorom i personelowi administracyjnemu szkół i przedszkoli, samorządowcom, księżom.
Uczenie się to nie tylko poznawanie odpowiedzi, zdobywanie kolejnych wycinków wiedzy ogólnej. To nie coś, co łatwo zmierzyć za pomocą ocen i egzaminów. To nie tylko przyswajanie sobie wiedzy, którą posiedli już inni ludzie. Uczenie się to przygoda na całe życie. To niekończąca się wyprawa badawcza, której celem jest zrozumienie.
Chcemy aby firma Transfer Learning Solutions towarzyszyła Wam w tej podróży aby przygodę z edukacją uczynić przyjemniejszą, efektywniejszą i skuteczniejszą. Kierujemy nasze rozwiązania do: Rodziców, Przedszkoli, Szkół i Samorządów.

Antyściąga.pl to internetowy system antyplagiatowy, przygotowany specjalnie na potrzeby szkół średnich. Celem systemu jest wsparcie nauczycieli w wykrywaniu wśród prac oddawanych przez uczniów gotowców ściągniętych z Internetu. Misją firmy jest dostarczanie rozwiązań technologicznych i organizacyjnych służących poprawie jakości kształcenia i ochronie własności intelektualnej. Plagiat.pl ma doświadczenie zarówno w tworzeniu i rozwijaniu oprogramowania, jak i w przygotowywaniu procedur umożliwiających praktyczne wykorzystywanie systemu w dydaktyce.
ProgMan jest wiodącym producentem oprogramowania dla szkół. O wysokiej pozycji na rynku zadecydował jasno postawiony cel: tworzenie nowoczesnych aplikacji dla oświaty i innych placówek budżetowych. Mamy na uwadze oczekiwania klientów. Rozumiemy specyfikę branży oświatowej i koncentrujemy się na potrzebach klienta. Pozwala to nam na ciągłą ekspansję terytorialną, nawet w czasie recesji w gospodarce. Jednym z atutów naszej firmy jest dostępność - bliska obecność naszych pracowników obok użytkowników.

Wydawnictwo MUNICIPIUM SA powstało w 1990 r. Misją firmy jest pomoc jednostkom samorządu terytorialnego w rozwoju społeczno-ekonomicznym przez bieżące informowanie o zachodzących zmianach w polskim prawie, finansach, gospodarce.
Głównym zadaniem jest świadczenie usług informacyjno-wydawniczych na rzecz samorządu terytorialnego. MUNICIPIUM SA jest wydawcą prasy samorządowej oraz wielu pozycji książkowo-poradnikowych z zakresu problematyki prawnej, ekonomicznej, finansowej i społecznej.
  Wolters Kluwer Polska jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Wchodzi w skład międzynarodowego koncernu wydawniczego Wolters Kluwer operującego w 26 krajach na świecie i zatrudnia ponad 18 tysięcy pracowników. Jako Wolters Kluwer Polska korzystamy z doświadczeń całej grupy wydawniczej tworząc nowatorskie rozwiązania i uczestnicząc w międzynarodowych projektach wydawniczych. Jesteśmy największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych na rynku polskim. Niezmiennie od wielu lat wydajemy produkty najwyższej jakości.

MobileBox jest firmą działającą od 2002 roku na rynku zaawansowanych technologii, ze specjalnym uwzględnieniem rozwiązań mobilnych. Dostarczane rozwiązania służą wspomaganiu zarządzania i procesów biznesowych. Wizytówką firmy jest precyzja i jakość działania. Rozwiązania proponowane przez MobileBox znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie czas jest istotnym wyznacznikiem efektywności działania. Wykorzystywane w nich metody należą natomiast do najszybszych i najbardziej efektywnych na obecnym rynku. Produkty MobileBox wykorzystują najnowocześniejsze technologie oraz wiedzę specjalistów zatrudnionych w firmie.
Nowa Era to wiodące wydawnictwo edukacyjne, działające na polskim rynku od 17 lat, którego kompleksowa i nowoczesna oferta obejmuje wszystkie przedmioty i etapy kształcenia. Uzupełnia ją największa w Polsce oferta kartograficzna oraz oprogramowanie wspomagające zarządzanie oświatą.

 
 

Wystawcy  
Podstawą działalności firmy Mentor jest produkcja specjalistycznych urządzeń elektronicznych, jak pracownia do nauki języków, system tłumaczeń symultanicznych, systemy konferencyjne i głosowania, systemy sterowania. Wyposażamy kompleksowo urzędy, szkoły i uczelnie oraz obiekty szkoleniowo-konferencyjne. Służymy radą w każdym momencie, zarówno przy wyborze produktu jak oraz podczas jego eksploatacji.
Firma  REMI działa na rynku od 1991r.
Nasza oferta składa się z dwóch części:
Pierwsza grupa to gry i pomoce dydaktyczne. Wykonane są z drewna i bambusa, przyjemne w dotyku. Obrazki wykonane są nietoksycznymi farbami. Poprzez zabawę wprowadzają dzieci w świat matematyki, przygotowują do nauki pisania i czytania i stwarzają dziecku możliwość doskonalenia funkcji percepcyjno-motorycznych. Druga grupa to zabawki, kąciki zabaw, zabawki ogrodowe Step2 wykonane z masywnego i trwałego tworzywa, gwarantującego wieloletnie użytkowanie, posiadające opływowe kształty i wytrzymałość do -70 st. C. Mają opinię niezniszczalnych.

Fraszka Edukacyjna jest wydawnictwem dla nauczycieli, wychowawców, dyrektorów szkół, szkolnych pedagogów i psychologów, a także dla tych wszystkich wychowawców i rodziców, którzy z wielkim poświęceniem pracują, by - niezależnie od problemów wynikających bądź z uwarunkowań społecznych, bądź zaburzeń, chorób czy dysfunkcji wrodzonych - włączyć swych podopiecznych w główny nurt życia w społeczeństwie i zapewnić im zarówno godziwe, jak i godne życie.
Oficyna Wydawnicza "Impuls" istnieje od 1990 roku. Swoją działalność rozpoczynała jako Niezależne Wydawnictwo Harcerskie "Impuls". Wydawnictwo posiada w swojej ofercie książki z szeroko rozumianej pedagogiki (teoria i praktyka edukacji, pedagogika wychowania, pedagogika specjalna), psychologii, socjologii, metod komunikacji, mediów, edukacji zdrowotnej, materiały teoretyczne i praktyczne z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, logopedii, sztuki i muzyki.

Prezentujemy szeroki asortyment obejmujący bogatą i zróżnicowaną ofertę atrakcyjnych produktów dla przedszkoli i szkół, jak i klientów indywidualnych. Nasze pomoce edukacyjne kontynuują tradycję wyjątkowej jakości i przyczyniają się do wszechstronnego rozwoju dziecka. Oferujemy szeroką ofertę produktów, wspierających rozwój artystycznych zdolności dziecka i stymulujących jego rozwój intelektualny i fizyczny. Stworzyliśmy kolekcję mebli, które pozwolą wyposażyć przedszkolne i szkolne pomieszczenia zgodnie z Państwa potrzebami. Zarówno meble, jak i kształtki rehabilitacyjne stanowią naszą własną produkcję.
Firma VOLTEX, działa na rynku od 1992 roku. Główną dziedziną naszej działalności jest wprowadzanie nowych technologii i rozwiązań technicznych w górnictwie, przemyśle i energetyce zawodowej. Przez te lata działalności zyskaliśmy opinię kompetentnego partnera łączącego wiedzę i innowacje światowych instytucji naukowych oraz potrzeby wielkich koncernów i małych przedsiębiorstw działających w branży elektroenergetycznej. Dzięki takiemu połączeniu posiadamy najszybszy dostęp do nowości technicznych oraz planowanych zmian w normach i przepisach prawnych.

Benefit Systems dostarcza innowacyjne, nowatorskie rozwiązania w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych z zakresu sportu i rekreacji, kultury oraz specjalnych, szytych na miarę programów kafeteryjnych. Nasze produkty, w tym flagowy Program MultiSport, umożliwiają skuteczne zwiększenie lojalności i motywacji pracowników. Proponujemy również szereg usług i dodatkowych rozwiązań przygotowanych z myślą o potrzebach naszych klientów oraz użytkowników.

Naszym celem jest sprzedaż profesjonalnych urządzeń kopiujących i drukujących, dostarczanie niezbędnych akcesoriów, materiałów eksploatacyjnych i części zamiennych oraz przede wszystkim świadczenie kompleksowych usług serwisowych. Prowadzimy kompleksowe wdrożenia systemów obsługi dokumentowej dla firm, przedsiębiorstw i instytucji budżetowych. Celem firmy COPYSERVICE jest dostarczenie Klientowi wyrobu spełniającego Jego oczekiwania. Klientom służymy fachową pomocą przy zakupie odpowiedniego sprzętu dostosowanego do potrzeb i możliwości finansowych.


Producent i bezpośredni importer pomocy dydaktycznych z różnych dziedzin i na wszystkie poziomy nauczania.

 

Oferta obejmuje: modele, przyrządy do zajęć terenowych, mikroskopy, kamery mikroskopowe, przyrządy optyczne, okazy naturalne, zestawy skał i minerałów, skamieniałości, mapy, bryły, plansze, przyrządy i zestawy do przeprowadzania doświadczeń, pełne wyposażenie pracowni przyrodniczej oraz wiele innych…

Poproś o bezpłatne, kolorowe katalogi!

Prymus.info to Internetowy dziennik lekcyjny, do którego działania wystarcza komputer, przeglądarka internetowa oraz dostęp do Internetu. www.prymus.info E-Dziennik Prymus.info to jeden z najbardziej funkcjonalnych i z pewnością najbardziej elastyczny dziennik internetowy dostępny na polskim rynku. Dostrzegło to nie tylko ok. 300 szkół w Polsce, ale również klienci z Niemiec, Kenii, Ugandy, Nigerii i Zambii. Wyjątkowo korzystny model sprzedażowy powoduje wciąż rosnące zainteresowanie naszym produktem.


Wirtualna Biblioteka działa na podobnych zasadach jak inne bazy danych, w oparciu o znaną i stosowaną   na całym  świecie  licencję GNU.  Wirtualna Biblioteka to system internetowy służący do wyszukiwania, pobierania, przechowywania, wkładania materiałów niezbędnych w procesie nauczania i wolnego ich rozpowszechniania. Informacje zawarte na  naszych stronach internetowych mają za zadanie ułatwić pracę nauczyciela, dostarczyć wiedzy z zakresu dydaktyki i wychowania. Rejestracja i korzystanie dla nauczycieli jest bezpłatne wg opcji darmowej (dla 3 nauczycieli z danej jednostki oświatowej w nieograniczonym czasie). 

MERIDIAN to wydawnictwo kartograficzno-edukacyjne obecne na rynku od 17 lat oraz uznana marka pomocy dydaktycznych o najwyższej jakości. Wydajemy ścienne mapy geograficzne, historyczne i konturowe, a także tablice i plansze edukacyjne dla szkół. Nasze produkty cechuje niezwykła jakość i trwałość wykonania, w związku z którą możemy udzielić naszym klientom 5 lat gwarancji na oprawę i foliowanie. W ofercie znajdują się pomoce szkolne i naukowe, multimedialne atlasy ćwiczeniowe do historii oraz multimedialny atlas świata do geografii. Przeznaczone one są  do użytkowania na tablicach interaktywnych, w pracowniach komputerowych oraz na PC.

BLIŻEJ PRZEDSZKOLA jest jedynym w Polsce pismem adresowanym do wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych, uczelni, rodziców oraz organizacji pozarządowych.

 

Sklep Internetowy BlizejEdukacji.pl 
przeznaczony jest dla nauczycieli, dyrektorów przedszkoli oraz szkół, rodziców dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym, a także specjalistów pracujących z dziećmi. W naszej ofercie znajdą Państwo nie tylko książki z każdego zakresu, ale także unikatowe produkty plastyczne, pomoce dydaktyczne, logopedyczne, zabawki.

Celem działania wydawnictwa jest przygotowywanie publikacji, które dostarczą wszelkich informacji potrzebnych do kompetentnego kierowania placówką oświatową i efektywnego zarządzania kadrą. Materiały przez nas opracowywane piszą uznani polscy praktycy i teoretycy. Aktualizowane co miesiąc przepisy prawne, przejrzyste interpretacje zagadnień z tej dziedziny, wzory regulaminów, formularzy i umów, innowacyjne rozwiązania z zakresu zarządzania i dydaktyki, porady ekspertów, wywiady z wybitnymi teoretykami i praktykami oświaty, relacje z oświatowych wydarzeń zapewnią komfort pracy i profesjonalne wsparcie w codziennych obowiązkach.