Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jakie punkty na komisji?
strony: [ 1 ]
jan30-06-2002 09:07:25   [#01]
Juz zaczynają pracowac komisje kwalifikacyjne i egzaminacyjne. Do tej pory każdy członek przyznawał od  0 do 20 pkt. Po nowelizacji rozporządzenia przyznaje sie od 0 do 10 pkt. Rozporządzenie weszło w życie 29 czerwca 2002 r. Pytanie: Czy wnioski i dokumentacje złożone przed 29.06 rozpatrywać  "po staremu" (bo choćby nazewnictwo paragrafów mają dawne) czy juz według nowych zasad (i te 2/3 punktów liczyć od liczby 10)?
Gosia T30-06-2002 09:57:32   [#02]

Janie,§ 2 nowelizacji:

 Do postępowań w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia, stosuje się przepisy rozporządzenia, o którym mowa w § 1, w brzmieniu obowiązującym przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.

To oznacza, że wszyscy którzy złożyli wniosek do 28 czerwca będą mieli dokumentację rozpatrywaną po staremu- upewniłam się podczas spotkania z przedstawicielem MENiSu.

grażka30-06-2002 10:28:43   [#03]

skład komisji

A może pamietacie, gdzie jest zapis o składach komisji? I kto powołuje. Czytam trzeci raz rozporzadzenie, ale nie widzę. Chyba jeszcze nie odespałam... :-/

Potrzebuję na kontraktowego(dla mojej stażystki) i dyplomowanego (z ciekawości).

krzycho30-06-2002 10:40:10   [#04]

skład komisji

Składy komisji kwalifikacyjnych czy egzaminacyjnych

są zapisane w Karcie Nauczyciela

grażka30-06-2002 11:35:41   [#05]

Już znalazłam - KN Art. 9g. 1.

Grunt to spokój!

grażka30-06-2002 11:36:55   [#06]

krzycho-dzięki

Nie odświeżyłam, to nie przeczytałam twojego postu.

:-)

Leszek30-06-2002 11:39:04   [#07]

Cześć

Składy komisji:

Art. 9g. karty nauczyciela

1. Komisję kwalifikacyjną dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela kontraktowego powołuje dyrektor szkoły. W skład komisji wchodzą:

1) dyrektor (wicedyrektor), jako jej przewodniczący,
2) przewodniczący zespołu przedmiotowego (wychowawczego), a jeżeli zespół taki nie został w tej szkole powołany - nauczyciel mianowany lub dyplomowany zatrudniony w szkole, a w przypadku przedszkola, szkoły lub placówki, o których mowa w art. 1 ust. 2 pkt 2, w których nie są zatrudnieni nauczyciele mianowani lub dyplomowani - nauczyciel kontraktowy,
3) opiekun stażu.

2. Komisję egzaminacyjną dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela mianowanego powołuje organ prowadzący szkołę. W skład komisji wchodzą:

1)przedstawiciel organu prowadzącego szkołę, jako jej przewodniczący,
2)
dyrektor (wicedyrektor) szkoły, z wyjątkiem przypadku ubiegania się o awans przez dyrektora szkoły,
3) trzej eksperci z listy ekspertów ustalonej przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

3. Komisję kwalifikacyjną dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego powołuje organ sprawujący nadzór pedagogiczny. W skład komisji wchodzą:

1) przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny, jako jej przewodniczący, a w przypadku nauczyciela, o którym mowa w art. 9e ust. 1, także przedstawiciel organu prowadzącego szkołę,
2) dyrektor (wicedyrektor) szkoły, z wyjątkiem przypadku nauczyciela, o którym mowa w pkt 1,
3) trzej eksperci z listy ekspertów ustalonej przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

4. W pracach komisji, o których mowa w ust. 1-3, o ile nie wchodzi w ich skład, może brać również udział w charakterze obserwatora przedstawiciel organu prowadzącego szkołę i organu sprawującego nadzór pedagogiczny.

5. Na wniosek nauczyciela w skład komisji, o których mowa w ust. 1-3, wchodzi przedstawiciel wskazanego we wniosku związku zawodowego.

5a. Przedstawiciela związku zawodowego wskazuje właściwy organ statutowy związku.

Przepisy ust. 5 i 5a stosuje się odpowiednio.

Pozdrawiam

Leszek

Zola30-06-2002 11:57:41   [#08]
rozumiem przez to ,że akty nadania też nadaję według starego wzoru - wnisek został złożony 24 czerwca
Grazia30-06-2002 12:20:05   [#09]
Oczywiście.
Gaba30-06-2002 12:47:33   [#10]
Zolu, gdzie Ty widzisz te akty... chyba ze ja weszłam na jakieś inne Ministerwto Edukacji Narodowej i.. ach, i Sportu nam brakło do tego!
Zola30-06-2002 13:36:55   [#11]
wysłałam na priva
beera01-07-2002 07:43:56   [#12]

A ja...

..zaraz do pracy wypuszczać kontratowego.

 

Analizę formalną oraz punkty mam przygotowane wg starych przepisów.

Ale i tak jakos mnie do tej pracy nie ciągnie...

:-)))

Marek Pleśniar01-07-2002 07:57:58   [#13]

a mnie odpycha raczej:-)

mam dziś wyraźnie pod górkę do tej roboty dziś:-))

chociaż właściwie.... ;-)))

i fajnie że jesteś asiu:-)
i też mam kontraktowców do obrobienia

Bożena01-07-2002 14:56:01   [#14]
Do postępowań w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia, stosuje się przepisy rozporządzenia, o którym mowa w § 1, w brzmieniu obowiązującym przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.

& 8 ust.2 rozporządzenia o awansie:

" W przypadku złożenia wniosku, wraz z dokumentacją, przez nauczyciela kończącego staż w danym roku szkolnym do dnia 30 czerwca tego roku, postępowanie kwalifikacyjne lub egzaminacyjne powinno być podjęte oraz zakończone w tym samym roku szkolnym, jeżeli wniosek i dokumentacja spełniają wymagania formalne."
ust 5. "Postępowanie kwalifikacyjne lub egzaminacyjne rozpoczyna się od analizy formalnej dokumentacji, o której mowa w §7." To nie uległo zmianie.

Czy datę złożenia wniosku można uważać za wszczęcie postępowania? Przecież jest to dopiero wniosek o wszczęcie postępowania przez komisję kwalifikacyjną, która rozpoczyna pracę , a tym samym wszczyna postępowanie od analizy formalnej dokumentacji  np. 1 lipca.  
Czyli do dnia 29 czerwca postępowanie nie zostało wszczęte. A może się czepiam i szukam dziury w całym?
beera01-07-2002 15:03:54   [#15]

Nie czepiasz się...

Mialam cały ranek skwaszony przez to właśnie..

Bo taka też interpretacja w mojej okolicy nagle wybrzmiala. Moim zdaniem wniosek jest wszczęciem procedury- od tego momentu biegną terminy.

Zresztą na wszelki wypadek zadzwoniłam do KO- tam przyjęto taką łagodniejszą interpretację.

I na szczęście :-)

Zola01-07-2002 18:06:08   [#16]

udało się

wniosek 24.06 a początek postępowania 27.06- analiza formalna dokumentów
teraz na 12.07 mam tyklko rozmowe kwalifikacyjną
jan01-07-2002 23:30:09   [#17]

Dzięki za odpowiedzi

Dzięki - i wszystko jasne. Jutro idę w roli członka komisji egzaminować. Pozytywnie, oczywiście...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]