Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wschodni Europejczyk? Kto z nas...
strony: [ 1 ]
PawełR27-06-2002 21:14:07   [#01]
Cz. Miłosz pisał:

"W pewnym sensie mogę siebie uważać za typowego wschodniego Europejczyka. Jak się zdaje, jest prawdą, że jego differentia specyfica dałaby się sprowadzić do braku formy – zewnętrznej i wewnętrznej. Jego zalety: łapczywość umysłowa, namiętność w dyskusji, zmysł ironii, świeżość umysłowa, wyobraźnia przestrzenna czy geograficzna pochodzą z zasadniczej wady: pozostaje zawsze niedorostkiem, rządzi nim nagły przypływ albo odpływ wewnętrznego chaosu. Ale formę zdobywa się w społeczeństwach ustabilizowanych."

Ja tam jestem Wschodnim Europejczykiem...
Gaba27-06-2002 21:25:07   [#02]

ach, t a geografia

...Pawełku, niedawno połozyłam smiechem jedną konferencje stwierdzeniem, że ja jestem środkowo-środkowy Europejczyk...


No to świat poema naiwne?
Natasza27-06-2002 21:31:55   [#03]
Alem rozśmieszona, wystarczyło odejść od komputera na moment ... :-)
gosia gosiula27-06-2002 21:43:58   [#04]
Miłoszowski Wschodni E. to wypisz wymaluj nietrzymający afektu typowy idol naszych reality show, albo bardziej swojski bohater - Mr Kiepski. Juz niedługo przyjdzie nam się czerwienić za ten ...słowiański akcent
Krzysztof z Warszawy27-06-2002 21:48:20   [#05]

No to teraz...

sielski dyruś dostał kopa.

gosiu, gosiulo cóż Ci Un uczynił za jakąś krzywdę

gosia gosiula27-06-2002 21:56:12   [#06]
Nie czuję się skrzywdzona, ale nie lubię tej naszej narodowej pychy z mało chwalebnych powodów: naiwności, pochopności, niedojrzałości i tzw. świeżości, którą ja uważam, za brak szlifu, czyli ...kultury.
PawełR27-06-2002 23:02:19   [#07]
Panie Krzysztofie, ja przecież sam napisałem, że czuję się właśnie takim, potrafię się ocenić, samoocenić. Ponadto mam bardzo mądrą żonę, która często sprowadza mnie na zimię..., wspominałem o tym

Rety, Pan tylko czeka, żeby ktoś komuś dokopał, a Pan się z tego cieszy... Dlaczego Pan się tak na mnie mści, dlaczego pan się cieszy, że ktoś mi dokopał? A może nawet nie miał takiej intencji, może to zrobił przypadkiem... Boże, skąd w Panu tak dużo mściwości, nienawiści do ludzi??? Co ja, wiejski dyrektor, zrobiłem panu, nauczycielowi takiego wspaniałego gimnazjum, wychowawcy zapewne wspaniałej klasy, jak można było wyczytać ze strony internetowej...

A ja do Pana z dłonią, a Pan we mnie kamieniem...

KIM PAN JEST?

Moi rodzice mnie uczyli: "Jak ktoś w Ciebie kamieniem, ty oddaj mu chlebem", a byli prostymi ludźmi, nie nauczycielami nawet...

Jak Pan we mnie kamieniem, to ja oddam Panu chlebem, po prostu zapiszę sie do tej Pana grupy, uszanuję Pana, mimo że Pan sam siebie nie szanuje, tylko tak się poniewiera po tym forum, tak Pan się poniża, upokarza... Ja Pana uszanuję, mnie Pan przekonał, muszę jeszcze wiedzieć, jak się tam zapisać... Wesprę Pana jak tylko będę potrafił najlepiej, tylko dlaczego pan ukrywa tak skrzętnie ten swój adres, czego się pan boi...?

Jeszcze raz pana pozdrawiam, życzę dużo dobrego...
Krzysztof z Warszawy27-06-2002 23:13:34   [#08]

Święty Paweł w liście...

... czy nie było gdzieś napisane o faryzeuszach ?

A co do adresu, to już napisałem, a Pan jak ta płyta gramofonowa.

Czytał Pan, będą mnie "odcinać" :-))) A o szanowaniu się, no cóż jak już Pan przestanie się mną zajmować, to poczytaj sobie Pan wypowiedzi innych i będąc filologicznym filolozofem oddaj się Pan egzegezom i rozmyślaniom. I przestań Pan nade mną biadolić, bo ma rację Andrzej W., że robi się nudno, bo wciąż o tym Wieczorze...

PawełR27-06-2002 23:28:26   [#09]
Proszę Pana, ja nad Panem nie biadolę, tylko się jeszcze nie dowiedziałem, dlaczego Pan się cieszy, ze ktoś mnie kopnął? Czy ja sobie na to zasłużyłem, zeby Panu taką mściwą radość sprawiać?

A niby dlaczego ja mam czegoś nie pisać, ja mam nie dyskutować? Zabrania mi Pan, więc pewnie i na tym swoim dyskuzjonie mi Pan zabroni..., tak???? Ja chcę do Pana pisać, chcę z panem dyskutować, bo Pan jest inteligentny, ale Pan ucieka od dyskusji merytorycznej, o którą proszę

Co Pan mi wciąz o tej płycie i gramofonie..., robi sie nudno, bo Pan nie chce rozmawiać, tylko Pan bez przerwy strzela... jak automat.

Ja już pisałem o nowej szkole, a Pan jeszcze nic nie wspomniał o swoich poglądach, więc do dzieła..., a nie tak jak piesek wszystkich Pan obszczekuje...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]