Forum OSKKO - wątek

TEMAT: prośba statystyczna
strony: [ 1 ]
Karolina21-06-2002 22:37:31   [#01]
Mam do was wielką prośbę... robię pewne opracowanie dotyczące kształcenia dzieci z problemami eduakcyjnymi. Robię to na własny użytek i na użytek pewnego projektu - ktory mi swita w glowie. :-)

Możecie mi pomoc - oczywiście jeśli możecie i chcecie.

Potrzebowałabym kilku danych - anonimowo - nie potrzebuje nazwisk ani adresów szkól.

Chodzi o informacje - ilu macie uczniow z obnizonym progiem wymagań, dysleksją -innymi dys..., z różnymi foramami opóźnien w rozwoju (stopnie upośledzenia umysłowego) lub niepełnosprawnością ruchową.

Oczywiście na tle reszty - czyli albo napisac sztuk .... albo procent....

Prosze o zaznaczenie tylko jaką jesteście szkołą - masową, integracyjną ,specjalną, przedszkolem.

Jesli ktoś nie chce pisać na forum - prosze o maila.

Jęsli ktoś będzie chciał podzielesię poźniej wnioskami.

Z gory dziekuję :-)
Karolina21-06-2002 22:39:27   [#02]

i jeszcze...

jest parę danych menisowskich - mnie chodzi jednak o te z zycia wzięte..:-)
(czyli od was)
Baba Ewa23-06-2002 23:19:23   [#03]

Czy tyle wystarczy?

Szkoła wiejska, masowa

Klasa I podstawówki

Uczniów w klasie 21

Dwoje dzieci z obniżonymi wymaganiami (zaj. korekcyjno-kompensacyjne), Jedna dziewczynka z upośledzeniem w stopniu lekkim (orzeczenie z poradni przyszło dopiero w połowie czerwca, więc dopiero od września będzie realizowała program szkoły specjalnej).

Pozdrawiam

Karolina23-06-2002 23:44:31   [#04]
Babo Ewo - dziękuję :-)


Kto jeszcze w jej ślady? Dziekuje wszystkim, ktorzy napisali na priva - juz oni wiedzą którzy to :-)
Zola24-06-2002 07:32:20   [#05]
LO,778 młodzieży
jedno dziecko na wózku inwalidzkim ,w normalnym trybie nauczania,
jedno na nauczaniu indywidulanym z powodu stwiedzonej anoreksji i jedno na nauczaniu indywidualanym - schizofrenia - obiżenie wymagań tylko u ostaniego
już kiedyś pisałam
jest to dziecko,które nie może trafić do szkoły zawodowej a  w LO my nie jesteśmy w stanie wypracować  minimum z minimu - po pierwsz szkoła zakłąda jednak mature ,po drugi na pewno nie potrafimy ,choc nauczyciele we włąsnym zakresie starają się dokształcić ile się da
krystyna25-06-2002 16:57:23   [#06]

Gimnazjum, 803 uczniów (260 spoza Sanoka), spośród których:

110 - wychowuje sie w bardzo trudnych warunkach materialnych

250 - w rodzinach wielodzietnych

25 - w rodzinach niewydolnych wychowawczo

18 - obiętych jest opieką kuratora sądowego

2 - nadzór odpowiedzialny rodzica

43 - to dzieci wychowywane przez samotnych rodziców

7 - w rodzinach zastępczych

46 - to półsieroty

2 - sieroty

32 - posiada opinię o dostosowaniu wymagań do możliwości ucznia, w tym

7 - z problemem dyslektycznym

80 - ma problemy wychowawcze

100 - trudności z nauką

Z różnych form pomocy skorzystało:

120 - indywidualna pomoc o charakterze psychopedagogicznym

12 - konsultacje z psychologiem

110 - skorzystało ze zorganizowanej pomocy materialnej

Realizowane były programy profilaktyczne: "Trzy Koła", "Zdrowe Serce", "Sobą być, dobrze żyć", "Moje piękne i zdrowe zęby", "Elementarz 7 Kroków"

Więcej grzechów nie pamiętam.............................

Zola !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Właśnie zapisała się do nas dziewczynka za schizofrenią, żyje w świecie telenoweli i wybujałego sexu !!!

Znajdzie się w 30 osobowej klasie - co robić, ratunku !!!

A gdzie pisałaś o swoim dziecku ???

Karolina25-06-2002 17:35:10   [#07]
Dziękuję wam bardzo wszystkim i tu i piszacym na priva.

Można pisac dalej
:-)
Zola25-06-2002 19:22:14   [#08]
nasza uczennica jest bardzo spokojna,brak kontaktu,brak mozliwości powtórzenia tego co na poprzedniej lekcji
jest na nauczaniu indywidualnym ale właściwie to my zapewniamy jej zajęcie ,opieke
realizacja jakiegokolwiek materiału jest praktycznie niemożliwa,szczególnie,że nie mamy pomocy w domu rodzinnym a dziecko nie ma w domu  wsparcia
nigdy nie wiemy zdrowsza czy nie ,będzie w szkole czy nie i w jakiej kondycji
mamy jeszcze jedno dziecko ze schizofrenią,które ma lepsze i gorsze okresy,bywała w szpitalu np w roku ubiegłym 5 miesiący ,poten do końca roku - 3 miesiące była na nauczaniu indywidualnym , a klase trzecia w tym roku robiłą w klasie i siągnęła niezłe wyniki
widac tu jednak ogromna pracę rodziców,my mamy wsparcie i stały kontakt - zawsze wiemy co sie z dzieckiem dzieje
co zrobić z sytuacja o jakiej piszesz, nie wiem ,może kontakt z poradnia ,ja takie przypadki (tfu brzydko to zabrzmiało) zawsze konsultuje z pracownikami poradni

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]