Forum OSKKO - wątek

TEMAT: a jakies druki samooceny?
strony: [ 1 ]
beera19-06-2002 17:49:34   [#01]

 

 Czy analizy pracy -takie do rady podsumowującej?

Robicie?

Czyli-

 dzialalnośc wychowawcza, kontakty z rodzicami, opieka nad klasą- pomieszczeniem, ocena realizacji swoich dzialan wynikających z planu pracy

propozycje do planu pracy, WDNu na następny rok?

 

jakby ktos mial, to proszęęęęęęę

Marek N19-06-2002 18:35:53   [#02]
Myślę o czymś takim, ale będzie to dostosowane do programu wychowawczego szkoły.

Na kiedy potrzebujesz?
beera19-06-2002 18:42:11   [#03]

:-)

na wczoraj :-)))

zdążysz?

;-))

Ela19-06-2002 18:50:52   [#04]

Asia wysłałam coś co teraz czytając dokładnie wiem ,że to nie to -przepraszam ale może  sie na coś przyda .

Marku nie odmawiaj prześlij mnii także .

Pozdrawiam i dziękuję Ela

beera19-06-2002 19:14:34   [#05]

Coś Ty :-)

To właśnie to!!!

Bo wiele obszarów w tym!

Ja nie chciałam aż tak kierunkowo i wycinkowo :-)

Wlaśnie nad tym siedzę i dostosowuję do swoich potrzeb :-))

 

Dziękuje Elu !

Ela19-06-2002 19:17:29   [#06]

Asia zawsze mi pomagałaś ,wiec cieszę się ,że tym razem pomagam ja.

Pozdrawiam jeszcze raz Ela

beera19-06-2002 19:18:36   [#07]

:-))

:-))))

Wespół- wzespół ;-))

Gaba19-06-2002 20:01:16   [#08]

Zaczynam wyć do ludzi

i jaaaaaaaaaaaaaaaaaa, bardzo proszę.
beera19-06-2002 20:03:34   [#09]

:-))

Wrobiłam Elę :-))

Ela19-06-2002 20:12:46   [#10]

Do Gaby

Gaba ,gdzie nie zajrzę tam prosisz a ,że czynisz to z ogromnym wdziękiem to ci wyślę .

Ela

jerzyk19-06-2002 22:11:44   [#11]

zostało coś jeszcze?:-))

to ja też prosze i dziękuję :-)

Baba Ewa19-06-2002 23:02:48   [#12]

:-)

Czy ja też nieśmiało, po sąsiedzku?

Mogę prosić? :-))))

hania19-06-2002 23:08:13   [#13]

Asiu, cośpodpowiem może...

Już w mojej poprzedniej szkole, a i obecnej podsumowań żadnych nie robiła dyrekcja. Zatrudniała nas ( i tak bedzie w tym roku - już wiem!) na jakieś trzy dni ( czyli ja od poniedziałku w pracy, już nóżką trochę ruszam!) i zespoły sobie różne opracowywały co tam trza. Uważam, że to niezłe jest - walisz im plany na stoliczki, każesz popatrzeć co było a co się udało, a co nie i czemu, wyciągnąć wnioski na rok przyszły... Ludzie najpierw patrzą dziwnie, ale dobra motywacja typu: to od Was wszystko zależy.... czyni cuda różne. I naprawdę można potem powiedzieć ludziom: nasze wnioski, nasza praca, tak wspólnie wymyśliliśmy i tego będziemy się trzymać.  :-)) Odkrywją się takie pokłady....Oczywiscie w ciągu roku odpowiednie zespoły cos tam analizowały, ankietowały itp, mają z czego wnioski wyciągać...

Pozdrawiam i życzę jak najmniej pracy Ci tuż przed upragnionymi wakacjami...

hania

ewa19-06-2002 23:12:13   [#14]
też poproszę :-)) i od razu dziękuję :-))))
Zola19-06-2002 23:35:24   [#15]
Asiu ,mam coś w szkole ale w kartkach a nie w kompie
i nie dam rady  tego wklepać
brakuje mi tego tygodnia
Marek N20-06-2002 01:44:11   [#16]

Zolu

Zeskanuj i podeślij.
To wklepię.
:-)
beera20-06-2002 08:23:29   [#17]

:-))

Zola goni ubiegły tydzień :-))

Może jej darujmy, marku ;-)))

Własnie dostosowuję to co mam tu do swoich potrzeb, jak mi się uda w tym upiornym upale zrobic to rozeslę, do wszystkich- niezależnie od tego, czy chcecie , czy nie :-))

Jacek20-06-2002 09:44:50   [#18]

Arkusz pracy nauczyciela

Może skorzystacie z tego co ja daję u siebie nauczycielom w gimnazjum.

Arkusz pracy nauczyciela

w II semestrze roku szkolnego 2001/2002

 

1.      Imię i nazwisko nauczyciela: .....................................................................................................................

2.      Wychowawca klasy: ..................................... łączna liczba godzin ......................................................

3.      Przedmiot .............................................................. klasy ..............................................................................

wg programu nauczania nr ........................................ wydanego przez ................................................ ..............................................................................................................................................................................

..............................................................................................................................................................

4.      Ilość uczniów w konkursach (należy podać rodzaj konkursu)

§         w etapie szkolnym/miejskim: ............................................................................................................

.......................................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................................

§         w etapie powiatowym/regionalnym:            ................................................................................................

.......................................................................................................................................................................

§         w etapie wojewódzkim: .......................................................................................................................

.......................................................................................................................................................................

5.      Osiągnięcia uczniów (imię i nazwisko, rodzaj konkursu, zajęte miejsca, laureaci):
...........................................................................................................................................................................

.................................................................................................................................................................................

.................................................................................................................................................................................

.................................................................................................................................................................................

..................................................................................................................................................................................

....................................................................................................................................................................

6.      Ilość i rodzaj imprez zorganizowanych:

  • dla klasy w czasie lekcji: .....................................................................................................................

.......................................................................................................................................................................

  • po lekcjach: ..............................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................................

  • inne: ...........................................................................................................................................................

.......................................................................................................................................................................

7.      Wycieczki (ilość, miejsce wycieczki):

§         do 8 godzin ...............................................................................................................................................

§         2- dniowe ..................................................................................................................................................

§         3- dniowe i więcej ..................................................................................................................................

§         inne (np. „Zielona szkoła”) .................................................................................................................

8.      Doskonalenie zawodowe :

-        kursy , studia podyplomowe:

Ø      ............................................................................................................................... godz. ....................

Ø      ............................................................................................................................... godz. ....................

Ø      ............................................................................................................................... godz. ...................

-        zebrania metodyczne (ilość): .................

-        przeprowadzone lekcje koleżeńskie (ilość): ............

9.  Realizacja czynności dodatkowych ujętych w planie dydaktyczno-wychowawczym:
........................................................................................................................................

............................................................................................................................................

............................................................................................................................................

............................................................................................................................................

............................................................................................................................................

.............................................................................................................................................

.................................

10.  Stopień realizacji programu nauczania i ścieżek międzyprzedmiotowych: ...........................

(opóźnienia, w jakich klasach, przyczyny)
..............................................................................................................................................

.........................................................................................................................................

.........................................................................................................................................

...............................................................................................................................

11.  Organizacja (współorganizacja) imprez:

§         w szkole ........................................................................................................................

............................ ...................................................................................................................................

........................................................................................................................................

........................................................................................................................................

.................................................................................................

§         poza szkołą .......................................................................................................................

....................... ..................................................................................................................................

.......................................................................................................................................

.....................................................................

 

12.  Pełnione funkcje społeczne w szkole i poza szkołą: .......................................................................... ......................................................................................................................................

........................................

13.  Uwagi (spostrzeżenia, propozycje, wnioski):

..........................................................................................................................................

..........................................................................................................................................

..........................................................................................................................................

..........................................................................................................................................

.........................................................................................................................................

.........................................................................................................................................

..........................................................................................................................................

..........................................................................................................................................

..........................................................................................................................................

..........................................................................................................................................

..........................................................................................................................................

..........................................................................................................................................

..........................................................................................................................................

..........................................................................................................................................

..........................................................................................................................................

..........................................................................................................................................

..........................................................................................................................................

..........................................................................................................................................

................................................................................................................................

 

 

 

...................................................

                   (data i  podpis nauczyciela)

 

Ada20-06-2002 10:08:16   [#19]
Elu i ja poprosze :))))

Mam też arkusz samooceny n-la, troche podobny do tego co zamiescił Jacek, wraz z punktacją ( do przyznawania dodatku motywacyjnego), jak komus sie przyda to zeskanuje i przesle :)))
violka20-06-2002 11:09:14   [#20]

kochani, poproszę i ja wszelkie materiały w tym temacie

bardzo się przydadzą - pozdrawiam Violka

krystyna20-06-2002 15:57:29   [#21]

A ja tak sobie myśle, że jutro na plenarce rachunek sumienia zrobi każdy zespół i komisja - bo to już potrafią od lat...

Mówią krótko, "własnymi słowami", zwracajac uwagę na to, czego nie udało im się zreralizować i dlaczego.

Natomiast szczegółowe omówienie  pracy dają do protokołu, bo każdy i tak widział - czy i jak pracowali, a jak ktoś nie widział - to niech sobie czyta w księdze protokołów.

Dyr. krótko o nadzorze, bo ZMJPSz było.

Cała plenarka, przy 60 nauczycielach powinna trwać 1 - 1,5 godz.

Ale myślę sobie, czy nie rozdać takiej ankiety, która nie tylko (tak między wierszami...) mówi trochę o podejściu nauczyciela do podejmowanych zadań, ale może też pomóc dyr. w przydziale czynności dodatkowych na przyszły rok !

Gdzieś ją znalazłam, trochę przerobiłam i wygląda tak:

Ankieta rozpoznająca potrzeby nauczyciela

 

Imię i nazwisko: ........................................................................................

Staż pracy: ...............................................................................................

Posiadam wykształcenie: ...........................................................................

Ukończyłam/em/ formy doskonalenia ( podaj nazwę i rok skończenia):
.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... 1. Jestem zainteresowana/y/ pracą na rzecz:
   
  zespołu opracowującego kwestionariusze ankiet i diagnoz szkolnych
   
  zespołu wychowawczo - opiekuńczego
   
  zespołu przedmiotowego (jakiego ?)............................................................................................
   
  zespołu do spraw profilaktyki zdrowia
   
  innego /podaj jakiego?/..................................................................................................................

2. Jestem zainteresowana/y/ opracowaniem programu autorskiego (innowacji pedagogicznych)
   
  tak
   
  nie

3. Jeżeli ostatnia Twoja odpowiedź brzmi nie, to przyczyną tego jest:
   
  zbyt krótki staż w pracy 
   
  mała znajomość realizowanego programu
   
  nieznajomość programów pokrewnych przedmiotów
   
  nie umiem tego zrobić
   
  trudno jest mi nawiązać współpracę z koleżankami/ kolegami w pracy
   
  uważam, że nie muszę tego robić

4. W swojej pracy chciałabym uzyskać pomoc od:
   
  doradcy metodyka
   
  starszej koleżanki/ kolegi
   
  dyrektora szkoły
   
  zespołu przedmiotowego
   
  inne osoby ( wymień kto)  ...................................................................

5. W przygotowywaniu lekcji bardzo pomagają mi:
   
  wskazówki doświadczonego nauczyciela
   
  wskazówki  dyrektora
   
  gotowe scenariusze zajęć
   
  inne ( wymień co) ......................................................................................................................

6. Przygotowując się do pracy (lekcji) chciałabym korzystać z następujących publikacji: 
...................................................................................................................................................................
...................................................................................................................................................................
...................................................................................................................................................................

 

 

7. Pomoce naukowe, do których mam dostęp w mojej ocenie są:
   
  ciekawe dla uczniów
   
  przestarzałe
   
  proste w obsłudze dla uczniów
   
  nie wiem jakie pomoce naukowe są w mojej szkole

8. Bardzo zależy mi, aby w mojej pracowni były następujące pomoce naukowe:
..............................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................
................................................................................................................................................................

9. Ze swoimi problemami dydaktyczno-wychowawczymi mogę zwrócić się do:
    
  pedagoga szkolnego
    
  psychologa szkolnego
    
  innego nauczyciela
    
  dyrektora szkoły
    
  innych osób ( wymień jakich) .................................................................................................

10. W swojej pracy chciałabym być motywowana/y/ poprzez:
..................................................................................................................................................................
................................................................................................................................................................
................................................................................................................................................................

11. Uważam, że dobrze byłoby gdybym, mogła/mógł dokształcić się w zakresie:
.................................................................................................................................................................
.................................................................................................................................................................
.................................................................................................................................................................

12. Moje lekcje byłyby ciekawsze gdybym mogła wykorzystać:
    
  środki audiowizualne
    
  plansze
    
  bibliotekę szkolną
    
  opracowania moich koleżanek
    
  pracownię komputerową
    
  inne ( jakie)....................................................................................................................................

..................................................................................................................................................................

13. Moje zdolności i zainteresowania mogę wykorzystać do:
    
  prowadzenia kół zainteresowań uczniów(jakich ?).....................................................................
    
  zorganizowania imprez szkolnych ( wymień jakich) ...................................................................
    
  opieki nad organizacjami szkolnymi ( wymień jakimi) .................................................................
    
  zorganizowania konkursów, zawodów, itp. (jakich?)...................................................................

.................................................................................................................................................................

inne propozycje..........................................................................................................................................

...................................................................................................................................................................

...................................................................................................................................................................

 

 

Dziękujemy za wypełnienie ankiety

Zola20-06-2002 22:06:25   [#22]

coś mam

Znalzłam to w kompie,nie wiem skąd,może ze strony henryka ale wklejam.

ARKUSZ ANALIZY WŁASNEJ PRACY w roku szkolnym ....................................................
Proszę o czytelne wypełnienie arkusza.Odpowiedzi w nim zawarte zostaną wykorzystane do budowy planu rozwoju szkoły i oceny jej działalności oraz bedą stanowić pomocny element przy ocenie Twojej pracy.

1.Imię i nazwisko...............................................................................................................................

2.Specjalność.....................................................................................................................................

3.Staż pracy.......................................................................................................................................

4.Pełnione funkcje..............................................................................................................................

5.Zadania dodatkowe przydzielone na początku roku szkolnego lub w trakcie jego trwania :

a)płatne..............................................................................................................................................

..........................................................................................................................................................

b)niepłatne.........................................................................................................................................

..........................................................................................................................................................

6.Zadania podjęte z własnej inicjatywy :.............................................................................................

..........................................................................................................................................................

7.Co uważasz za Twój największy sukces ?

a)dydaktyczny....................................................................................................................................

..........................................................................................................................................................

b)wychowawczy................................................................................................................................

..........................................................................................................................................................

c)opiekuńczy......................................................................................................................................

..........................................................................................................................................................

8.Czego nie udało Ci się osiągnąć w dziedzinie :

a)dydaktycznej...................................................................................................................................

..........................................................................................................................................................

b)wychowawczej...............................................................................................................................

..........................................................................................................................................................

c)opiekuńczej.....................................................................................................................................

..........................................................................................................................................................

Co na to wpłynęło ?...........................................................................................................................

..........................................................................................................................................................

9.Co uznajesz za największy sukces naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym ?.................................

..........................................................................................................................................................

10.Co było największym niepowodzeniem naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym ?.......................

..........................................................................................................................................................

11.Na czym polegała Twoja praca z uczniami :

a)zdolnymi.........................................................................................................................................

..........................................................................................................................................................

b)słabymi...........................................................................................................................................

..........................................................................................................................................................

c)zaniedbanymi wychowawczo...........................................................................................................

..........................................................................................................................................................

12.Jakie sukcesy osiągnąli Twoi uczniowie(w olimpiadach,konkursach,zawodach itp.) ?....................

..........................................................................................................................................................

13.Jakie podejmowałeś działania integrujące zespół klasowy ( wycieczki,biwaki,imprezy klasowe

 itp. ) ?..............................................................................................................................................

..........................................................................................................................................................

14.Jakie organizacje czy instytucje pozaszkolne wspomagały Cię w twojej pracy ?.............................

..........................................................................................................................................................

15.Jak oceniasz swoją współpracę z rodzicami ?................................................................................

..........................................................................................................................................................

16.Na czym polegał Twój udział w realizacji zadań wynikających z planu rozwoju szkoły ?................

..........................................................................................................................................................

17.Na czym polegała Twoja współpraca z :

a)wychowawcą internatu....................................................................................................................

..........................................................................................................................................................

18.Na czym polegał Twój udział w pracy zespołu przedmiotowego w radzie pedagogicznej ?............

..........................................................................................................................................................

19.W jaki sposób wzbogaciłeś w tym roku swój warsztat pracy ?

a)w gabinecie – pracowni...................................................................................................................

..........................................................................................................................................................

b)w zakresie własnego doskonalenia..................................................................................................
..........................................................................................................................................................

20.Jeśli przyjmiemy istnienie następujących faz rozwoju zawodowego nauczyciela :
a)fazy wzorców metodycznych(“trzymanie się” gotowych konspektów,rozkładów materiałów itp.),
b)fazy krytycznej refleksji(modyfikowanie gotowych wzorów i przystosowanie do specyfiki szkoły i klasy),
c)fazy samowiedzy i samokontroli,
d)fazy twórczości.
Spróbuj określić,w której fazie znajdujesz się Ty ?.............................................................................

21.Chciałbym zmiany w przyszłym roku szkolnym w zakresie :

a)organizacji i kierowania szkołą(tak – nie ; jeśli tak ,to jakich ?)........................................................

..........................................................................................................................................................

b)przydzielonych zadań(tak – nie ; jeśli tak,to na jakie ?)....................................................................

..........................................................................................................................................................

c)w innych sprawach – jakich ?..........................................................................................................

..........................................................................................................................................................

22.W przyszłym roku szkolnym chciałbym usprawnić swoją pracę w zakresie :..................................

..........................................................................................................................................................

Potrzebne mi jest w tym celu..............................................................................................................

..........................................................................................................................................................

23.Moje aktualne samopoczucie jako nauczyciela oceniam jako (zaznacz na skali) :


bardzo złe                         średnie                              dobre                     bardzo dobre
Co zdecydowało o wybranym przez Ciebie miejscu na skali ?
..........................................................................................................................................................

..........................................................................................................................................................

..........................................................................................................................................................

Dziękuję za wypełnienie arkusza.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]