Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Co robić?
strony: [ 1 ]
Ela19-06-2002 17:39:04   [#01]

Dlaczego ja mam problemy?? Nie mam szczęścia do anglisty. Moja stażystka nie oddała sprawozdania za staż i oświadczyła ,że nie bedzie składać żadnych dokumentów .Co mam z taką artystką zrobić?

Ela

beera19-06-2002 17:41:54   [#02]

:-)

To jej wybór...

Możesz tylko namawiac, wskazywać argumenty

Oraz przedstawiać konsekwencje.

Ale i tak to ona wybiera...

HenrykB19-06-2002 17:45:26   [#03]

Nie wiem czy przypadkiem

oddania sprawozdania nie można podciągnąć do obowiązku. Samo złożenie wniosku o wszczęscie postępowania zostawiłbym zainteresowanej, ale sprawozdanie? Muszę przeczytać KN.
HenrykB19-06-2002 17:47:27   [#04]

Mamy tak:

 

  3. W okresie stażu nauczyciel realizuje własny plan rozwoju zawodowego zatwierdzony przez dyrektora szkoły, uwzględniający wymagania, o których mowa w art. 9g ust. 10. Po zakończeniu stażu nauczyciel składa dyrektorowi szkoły sprawozdanie z realizacji tego planu.

Zapis jest bezwzględny. Chyba potrzebna czyjaś interpretacja. Z ustawą bym nie dyskutował.

Jersz19-06-2002 17:50:03   [#05]

Nie zatrudniać

Z tego co piszesz wynika że ta pani nie jest zainteresowana pracą w szkole. Lepiej szukaj nowego anglisty a może lepiej germanisty. Tych ostatnich jest więcej na rynku pracy.

JERSZ

beera19-06-2002 17:51:59   [#06]

Yhm

Rzeczywiście - tu możesz mieć rację...

A co z dokonaniem oceny za okres stażu?

Bo nie wiadomo co jest pierwsze- wniosek o ocene, czy sprawozdanie...

Ela19-06-2002 18:11:33   [#07]

A czy za to ,że płaciłam opiekunowi stażu to konsekwencji nie ma?

Macie rację słaba była więc niech idzie w ......  . Poszukam   germanisty. Tylko co z klasami gdzie język rozpoczęty?? Tak na marginesie ,powinni te szkoły wyższe -niektóre , zlikwidować , przygotowują  wyjątkowo marnie.

Ela

beera19-06-2002 18:33:12   [#08]

konsekwencji

finansowych, to raczej nie.

Staż był- był

Plan rozwoju był- byl.

I już.

gdyby tak ten nieszczęsny opiekun był odpowiedzialny ( u mnie za 20 zl w miesiącu) to powinien spłacać w przypadku nieprzelecenia przez komisję kwalifikacyjna delikwenta :-)

A z językowcami to masz rację...czasem ręce opadają...jest ich za malo- kurka... mi trafił się dobry po kilku opróbach

Język zaczęty powinnaś kontynuować- niestety.., a na pewno kończyć w klasie VI. Pamiętam, ze gdy wychodziłam z rosyjskiego jakiś czas temu, KO pozwolilo mi w klasie IV i V zacząć nowy bez konsekwencji ,w klasie VI kazał zaś równolegle prowadzić oba

Jersz19-06-2002 19:19:47   [#09]

W sytuacji podbramkowej może będziesz musiała zmienić język. W kasie v i VI trzeba wówczas wprowadzić po cztery godziny tygodniowo, a poprzedni język, który był realizowany w klasie IV potraktować jako język dodatkowy.

Jersz

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]