Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Poprawka2
strony: [ 1 ]
Baba Ewa16-06-2002 01:38:42   [#01]

Czy Rada Pedagogiczna może uchwałą nie wyrazić zgody na dopuszczenie ucznia klasy I gimn. z jedną oceną niedostateczną do egzaminu poprawkowego?

Wydaje mi się, że wyrażenie "uczeń może zdawać egzamin" dotyczy kwestii czy uczeń poprosi o ten egzamin, a nie tego czy rada mu na to pozwoli czy też nie. W WSO jest zapis dokładnie taki jak w Rozporządzeniu, dopiero w przypadku dwóch ocen ndst Rada może podjąć decyzję o dopuszczeniu do egzaminu - bądź nie.

Czy mam rację?

Janusz Pawłowski16-06-2002 02:18:49   [#02]

Oczywiście, że masz.

W kwestii prawa do egzaminu poprawkowego RP wypowiada się jedynie w wypadku, gdy uczeń ma dwie oceny niedostateczne - może wówczas wyrazić zgodę.

Ale wypadku jednej oceny nie ma nic do gadania - tzn. pogadać se może - jak to Rada - na rózne tematy - nawet podejmować sprzeczne z prawem uchwały może - ale i tak nie mają one skutku prawnego.

Gaba16-06-2002 05:32:39   [#03]
... wiecie co i tak mnie zastanawia słowo "może".

uczeń może zdawać, tzw. nie musi i nie jest t automatem, że zdaje...

prawo ma z prawa można zrezygnować... bo to wolny kraj...

... a jeżeli nie chce i pisze: proszę (mam takiego)  o wystawienie oceny ndst, do egzaminu nie przystapię, wolę odpocząć, proszę o promocję warunkową...


Ale na promocję warunkową z jedną pałką już musi się zgodzić rada... i co...
Małgorzata16-06-2002 07:16:57   [#04]
W mojej szkole 2 rzeczy funkcjonują razem -egzamin poprawkowy ipromocja warunkowa. Jeżeli zdaje 2 poprawki i jednej nie zda, to ma promocje warunkową.
Dla mnie to trochę dziwne, bo przez kilka lat można było wykorzystywać tylko jedno, tzn. jeżeli nie zdał egzaminu ( wtedy sprawdzającego ), nie mógł wykorzystac promocji warunkowej. Zmieniło się na lepsze ?
Leszek16-06-2002 10:47:52   [#05]

Cześć

W kwestii co może rada pedagogiczna wobec ucznia z jedną oc. "1", który może zdawać egzamin poprawkowy - całkowicie zgadzam się z Januszem.

Do Małgorzaty - zwróć uwagę na poniższy zapis rozporządzenia o ocenianiu - powiązano zdawanie egzaminu poprawkowego z warunkowym

§ 16. 11.Uwzględniając możliwości edukacyjne ucznia szkoły podstawowej i gimnazjum, rada pedagogiczna może jeden raz w ciągu danego etapu edukacyjnego promować do klasy programowo wyższej ucznia, który nie zdał egzaminu poprawkowego z jednych zajęć

edukacyjnych.

Pozdrawiam

Leszek

HenrykB16-06-2002 12:56:25   [#06]

Hmm...

Też się zgadzam z Januszem. Zawsze...
Małgorzata16-06-2002 18:55:52   [#07]
Leszku, dzięki za oświecenie -ten szczegół jakoś mi umknął, pewnie dlatego, że nie dotyczył mnie bezpośrednio, ale na przyszość jak znalazł!
Baba Ewa16-06-2002 22:36:12   [#08]

Dzięki!

Tzn.,

że teraz dyrektor musi unieważnic niezgodną z prawem uchwałę Rady.

Leszek16-06-2002 22:38:57   [#09]

Dokładnie tak.

Pozdrawiam

Leszek

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]