Forum OSKKO - wątek

TEMAT: KOLEJNA WĄTPLIWOŚĆ
strony: [ 1 ]
ANDRZEJ15-06-2002 21:43:57   [#01]
Czy uczeń klasy III gimnazjum może mieć poprawkę ???? Czy uczeń klasy III pozostawiony w tej samej klasie w przyszłym roku będzie pisał egzamin gimnazjalny pomimo, że zdobył np. teraz łącznie 50 pkt  ???
A-Y.
Leszek15-06-2002 22:07:06   [#02]

Cześć!

§ 16. rozp. o ocenianiu

1.Począwszy od klasy czwartej szkoły podstawowej, z wyjątkiem klasy programowo najwyższej w szkole danego typu, uczeń, który w wyniku końcoworocznej klasyfikacji uzyskał ocenę niedostateczną z jednych obowiązkowych zajęć edukacyjnych

, może zdawać egzamin poprawkowy, z zastrzeżeniem ust. 2. W wyjątkowych przypadkach rada pedagogiczna może wyrazić zgodę na egzamin poprawkowy z dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

2.W szkole ponadgimnazjalnej oraz dotychczasowej szkole ponadpodstawowe

j uczeń może zdawać egzamin poprawkowy także po klasie programowo najwyższej (semestrze programowo najwyższym).

§ 17.

1. Uczeń kończy szkołę podstawową, gimnazjum, szkołę ponadgimnazjalną lub dotychczasową szkołę ponadpodstawową, jeżeli na zakończenie klasy programowo najwyższej (semestru programowo najwyższego) uzyskał ze wszystkich obowiązkowych zajęć edukacyjnych oceny klasyfikacyjne wyższe od oceny niedostatecznej, (...) - jeżeli ponadto przystąpił odpowiednio do sprawdzianu (...)

.

§ 36.

1. Wynik sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego odnotowuje się na świadectwie ukończenia szkoły. Wynik nie wpływa na ukończenie szkoły.

Andrzeju reasumując:

1. Uczeń klasy III gimnazjum nie może mieć egzaminu poprawkowego.

2. Nie ma takiej potrzeby, ukończy szkołę w przyszłym riku (mam taką nadzieję, Ty pewnie też) i na świadectwie ukończenia szkoły wpiszesz mu wynik egzaminu gimnazjalnego.

Pozdrawiam

Leszek

HenrykB16-06-2002 13:07:37   [#03]

A to ciekawe

Skąd wiemy, że uczeń drugi raz nie zdaje egzaminu?

;-)

Leszek16-06-2002 13:52:13   [#04]

Henryku, myślę że Ci którzy uzyskują minimalne wyniki raczej nie są skorzy do zdawania nadmiaru egzaminów.

Ale jak będzie chciał drugi raz to OKE go wyhaczy Hermesem :-)

Pozdrawiam

Leszek

Anka16-06-2002 15:24:54   [#05]
Skąplikowane. A może jednak powinien przystąpić? Chyba jednak ten zapis wymaga uściślenia. Anka
Leszek16-06-2002 19:10:05   [#06]

Cześć

Brak podstawy prawnej, chyba że zmienią znowu zasady gry podczas meczu.

Pozdrawiam

Leszek

Basik17-06-2002 18:04:56   [#07]

no właśnie, musi czy nie musi? Może zapytam moją komisję okręgową, Wy zapytajcie swoje. Ciekawe, czy uzgodnią stanowiska. Moja to krakowska.

Basik

HenrykB19-06-2002 20:09:54   [#08]

Ja nie będę pytał

Poczekam na wasze odpowiedzi.

Już raz zapytałem, niemiło wspominam. Nie zapomnijcie podać podstawy prawnej, bardzo je lubię.

:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]