Forum OSKKO - wątek

TEMAT: dyrektor w komisji konkursowej
strony: [ 1 ]
Gosia14-06-2002 22:22:51   [#01]

Bardzo proszę o opinię . Zbliża się konkurs, są dwie kandydatki. Rada Pedagogiczna,również podzielona, w głosowaniu wytypowała do komisji konkursowej na dyrektora placówki, obecnego dyrektora, który już odchodzi, aby swoim ,chyba autorytetem- baaaardzo apodyktyczna osoba, poparł tę pierwszą kandydatkę.Druga część Rady wytypowała nauczycielkę popierającą drugą kandydatkę.Jest to chyba nieetyczne. Wykorzystanie stanowiska. Co o tym myślicie?

Gaba14-06-2002 22:24:22   [#02]
wolno dyrektorowi... jako członkowi RP, jeżeli nie startuje... konkurs będzie ważny, byłam na takim konkursie.
Jersz14-06-2002 22:32:44   [#03]

Racja - dyrektor jest członkiem RP.

A może na konkursie pojawi się TEN TRZECI :-)))

Gosia14-06-2002 22:37:29   [#04]
Pewnie że się pojawi. A co tam dyrektor, przecież to tylko jeden głos.
Ewa z Rz14-06-2002 22:38:09   [#05]

Jakie wykorzystanie?

A jak będzie jeszcze jakis kandydat to co? Zignorują go przedstawiciele RP?

Po to jest na RP głosowanie i to tajne w celu wyłonienia przedstawicieli, by były to osoby, które RP (jako całość) darzy zaufaniem - oznacza to, że pozwala im na samodzielne podjęcie decyzji co do osoby kandydata - przeciez PRZED konkursem nie wiadomo, kto będzie lepszy...

Bo inaczej po co konkurs???

Wystarczyłoby zebrać sie i ustalić kto ma byc dyrkiem - po co męczyć tych kandydatów i pozwalać im na robienie z siebie przedstawienia??

Jakie to nieetyczne....

No, a dyrektor jak został prawidlowo wybrany TO JEST czlonkiem komisji konkursowej, chyba że kandyduje...

Gosia14-06-2002 22:47:15   [#06]
Coś mi nadal nie pasuje .Dyrektor jest przewodniczącym Rady Pedagogicznej, jest również jej członkiem. Związek Zawodowy ma również wytypować swojego członka do prac konkursowych,może to więc być przewodniczący Związku np. Dyrektorów ???
Jersz14-06-2002 22:48:56   [#07]

Przedstawiciel ZZ nie może być zatrudniony w danej szkole.

Pozdrawiam  JERSZ

Gosia14-06-2002 22:53:38   [#08]
Wiem o tym,przedstawiciel placówki której konkurs nie dotyczy. Mam na myśli związek którego terenem działania jest województwo.
Gaba15-06-2002 05:51:55   [#09]
... to oznacza, ze koło np. ZNP nie wystawia swojego kandydata na konkurs, a tak kiedys bywało, a musi to być co najmniej oddział - szczebel wyżej.



I - jeżeli, członek ZZ z oddziału pracuje w danej szkole, to też nie pójdzie na konkurs w danej szkole.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]