Forum OSKKO - wątek

TEMAT: urlop dla dyrektora
strony: [ 1 ]
Gaba14-06-2002 05:38:03   [#01]
1. To dowicp  - oczywsite...
2. Ale poważniej, jak się powiadamia prawidłowo organ o urlopie dla dyrekcji szkoły, jest nas dwie...  co się pisze w takim powiadomieniu...

jedna od dnia... do dnia...
druga tak... potem siak...
Zola14-06-2002 07:03:29   [#02]
ja nie powiadamiam
korzystam z KN i urlop mam całe wakacje ;-)))))
a na poważnie - jesli nie mogę wykorzystać urlopu to piszę do organu ,że mam zajęty lipiec od ..do z powodu np.remontu,posiedzen komisji,rekrutacji  itp i w związku z tym proszę o urlop uzupełniający w taki to a takim terminie i organ wyraża zgodę -tylko kurka ciężko mi zawsze znaleźć ten dogodny termin
Mania14-06-2002 07:12:19   [#03]

Urlopu udziela pracodawca na wniosek pracownika- na tej podstawie nasz organ opracował druk który każdorazowo wypełniamy ( pojedyncze dni i urlop ciągły). Co zawiera: informacje o ile dni urlopu wnioskujemy, w jakim okresie, kto zastępuje, potwierdzenia osób zastępującuch. Jest też miejsce na akceptacje. Myślę że wickowi- udziela dyrektor.

Pozdrawiam

Zola14-06-2002 07:16:22   [#04]
jestem pracodawcą dla nauczycieli i nie udzielam im urlopów
urlopy mają zagwarantowane KN
dyrki to też nauczyciele i też podlegają KN
Mania14-06-2002 07:18:20   [#05]

Zola - ja jestem placówką nieferyjną

Miłego dnia :-)

Mirka14-06-2002 07:25:19   [#06]
ja muszę pisać o urlop do prezydenta miasta!- tak ustalono 2 lata temu, wczesniej pisałam do naczelnika wydziału oświaty :-)
zdzisław14-06-2002 08:41:04   [#07]

tak jak Zola!!!

Zola ma rację! Tak powinno się to robić. Wszystko inne to nadużycie władzy przez organ.
Rycho14-06-2002 09:28:48   [#08]

Zola ma rację

dyrektor jest nauczycielem więc zgodnie z Kartą Nauczyciela przysługuje mu urlop wypoczynkowytak, jak każdemu innemu nauczycielowi.

Art. 64. 1. Nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie letnie i zimowe, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania.

3. Nauczycielom zatrudnionym w szkołach, w których nie są przewidziane ferie szkolne, przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów.

4. W ramach ustalonego w ust. 1 wymiaru urlopu wypoczynkowego nauczyciel ma prawo do nieprzerwanego co najmniej czterotygodniowego urlopu wypoczynkowego.

Art. 66. 1. W razie niewykorzystania urlopu wypoczynkowego w całości lub części w okresie ferii szkolnych z powodu niezdolności do pracy wywołanej chorobą lub odosobnieniem w związku z chorobą zakaźną, urlopu macierzyńskiego, odbywania ćwiczeń wojskowych albo krótkotrwałego przeszkolenia wojskowego - nauczycielowi przysługuje urlop w ciągu roku szkolnego, w wymiarze uzupełniającym do 8 tygodni. Urlop uzupełniający w ciągu roku szkolnego przysługuje również dyrektorowi i wicedyrektorowi szkoły, którzy na polecenie lub za zgodą organu prowadzącego szkołę nie wykorzystali urlopu w czasie ferii szkolnych z powodu wykonywania zadań zleconych przez ten organ lub prowadzenia w szkole inwestycji albo kapitalnych remontów.

Wszelkie inne (no chyba, że dyrektor nie jest nauczycielem) działania wobec dyrektorów w tej sprawie są bezprawne.

To, że w praktyce bywa, że dyrektorzy pracują przez jakis okres wakacji, to jest ich sprawa. Natomiast jeżeli mają na to formalną zgodę organu prowadzącego, to należy im się potem urlop uzupełniający. Czy go wykorzystają w pełni, to tez ich sprawa.

:-)))

janzg14-06-2002 19:02:39   [#09]

Trzy lata przed końcem kadencji warto urlop, którego się nie wykorzysta "z winy organu" ewidencjonować i zbierać na "kupkę", po zakończeniu kadencji, każdy sąd przyzna ekwiwalent i to może być sporo grosza.

Pozdrawiam

Jan

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]