Forum OSKKO - wątek

TEMAT: poprawka w sierpniu na 2
strony: [ 1 ]
joanka13-06-2002 21:52:17   [#01]

 

Serdecznie proszę o pomoc.

Nauczyciel postawił uczniowi pałę na koniec roku (jedna )

 Jakie musi dopełnić formalności w celu przygotowania egzaminu poprawkowego?

-Czy egzamin ma być ustny i pisemny?

-czy materiał ma obejmować tylko zagadnienia "na 2" , czyuczeń musi mieć możliwośc uzyskania każdej oceny (1-6)?

Dziękuję z góry za pomoc

Joannka

Ewa z Rz13-06-2002 21:55:44   [#02]

Wszystko o co pytasz

Musi być uregulowane w Waszym WSO. Tu każdy może mieć nieco inaczej...

Radzę najpierw przeczytac statut, a potem spróbujemy razem rozwiac ewentualne niejasności

Marek Pleśniar13-06-2002 22:07:09   [#03]

u mnie tak:

§31.

EGZAMIN POPRAWKOWY

 

  1. Począwszy od klasy czwartej uczeń, który uzyskał na koniec roku szkolnego jedną ocenę niedostateczną, ma prawo do zdawania egzaminu poprawkowego (nie dotyczy klas programowo najwyższych).
  2. W wyjątkowych sytuacjach rada pedagogiczna może wyrazić zgodę na zdawanie egzaminu poprawkowego z dwóch przedmiotów.
  3. Prośbę o egzamin poprawkowy w formie pisemnej składa rodzic (opiekun) na ręce dyrektora szkoły przed klasyfikacyjnym posiedzeniem rady pedagogicznej.
  4. Egzamin poprawkowy przeprowadza się w formie pisemnej i ustnej, z wyjątkiem przedmiotów: sztuka, informatyka, wychowanie fizyczne, z których egzamin powinien mieć formę ćwiczeń praktycznych.
  5. Termin egzaminu poprawkowego wyznacza dyrektor szkoły w ostatnim tygodniu ferii letnich.
  6. Egzamin poprawkowy przeprowadza komisja w składzie:

 

    • Dyrektor szkoły, lub nauczyciel zajmujący inne stanowisko kierownicze - jako przewodniczący
    • Nauczyciel prowadzący dane zajęcia edukacyjne - jako egzaminator
    • Nauczyciel prowadzący takie same lub pokrewne zajęcia - jako członek komisji

 

  1. Nauczyciel przedmiotu może być zwolniony z udziału w pracy komisji na własną prośbę lub innych, w przypadkach szczególnie uzasadnionych. Wówczas dyrektor powołuje jako osobę egzaminującą innego nauczyciela.
  2. Z przeprowadzonego egzaminu poprawkowego sporządza się protokół zawierający skład komisji, termin egzaminu, pytania egzaminacyjne i ocenę ustaloną przez komisję. Do protokółu załącza się pisemne prace ucznia i zwięzłą informację o jego ustnych odpowiedziach.
  3. Uczeń, który z przyczyn losowych nie przystąpił do egzaminu poprawkowego w wyznaczonym terminie, może przystąpić do niego w innym terminie wyznaczonym przez dyrektora szkoły.
  4. Uczeń, który nie zdał egzaminu poprawkowego, nie otrzymuje promocji i powtarza klasę z zastrzeżeniem ust 11.
  5. Uwzględniając możliwości edukacyjne ucznia szkoły podstawowej, rada pedagogiczna może raz w ciągu danego etapu edukacyjnego promować ucznia, który nie zdał egzaminu poprawkowego z jednego przedmiotu.

 

Zola13-06-2002 22:50:40   [#04]
Marku sprawdź,czy z wyjątkiem klas programowo najwyższych.W średnich tez tak było,ale w roz. z 21 marca 2001 zostało zmienione.Nie wiem ,może to nie dotyczy iinych szkół.
krystyna14-06-2002 01:11:04   [#05]

I tu też zmiana !!!

Dzisiaj wczytując się w pracy w rozp. o ocenianiu zauważyłam zmianę, którą do statutu (WSO) też trzeba wprowadzić.

Do tej pory miałam tak jak Marek pkt. 9.

A teraz w rozp. jest tak:

"§ 16. 

9. Uczeń, który z przyczyn usprawiedliwionych nie przystąpił do egzaminu poprawkowego w wyznaczonym terminie, może przystąpić do niego w dodatkowym terminie, wyznaczonym przez dyrektora szkoły, nie później niż do końca września, a w szkole, w której zajęcia dydaktyczno-wychowawcze kończą się w styczniu - nie później niż do końca marca."

I tu ciśnie się na usta kolejne pytanie: to kim jest ten ch............uczeń we wrześniu i do której klasy chodzi, a może okrakiem ???

beera14-06-2002 08:18:31   [#06]

:-)

Wczoraj to przerabiałam na radzie- własnie ten uroczy haczyk :-)

Ustalilismy, że po prostu jak zda poprawkę, to zda, a jak nie zda , to ten, co go oblał pojedzie do MENiSu i dowie sie, co robić ;-))

jaja- nie?

Stanley14-06-2002 08:50:13   [#07]

Poradżcie

jak pomóc uczniowi klasy VI, któremu nauczycielka wstawiła 1 z języka angielskiego. Spełniła procedurę i na 1 miesiąc przed zakończeniem roku szkolnego uprzedziła rodzica w ustnej rozmowie o zagrożeniu. Daleki jestem od tego, aby pozostawiać ucznia tylko z 1 jedynką. Moje rozmowy z tą panią na nic się zdały. Uparta jak o......Jak pomóc temu dziecku? Może znacie jakiś precedens?
Marek Pleśniar14-06-2002 09:23:26   [#08]

w szóstej nie mam poprawek

kurka, to problem, negocjowac z anglistą i cześć

Zola - to se niech sprawdzi nowa derechcja:-)))

Zola14-06-2002 15:42:58   [#09]
;-)))
Leszek14-06-2002 16:06:37   [#10]

Cześć

Krystyno, ale ten wrzesień dotyczy tylko tych, którzy nie będą mogli przystąpić do egzaminu poprawkowego w końcu sierpnia. Jeśli nie zrobią tego do końca sierpnia to powtarzają rok.

Pozdrawiam

Leszek

asan14-06-2002 18:16:10   [#11]
Nie możesz być bezradna.

Propnuję pewne recepty (przerabiałem temat) - ludzie lubią tu iść na żywioł
i trzeba ich zniechęcać!!!

Rodzic powinien być poinformowany na piśmie o zagrożeniu - karta z przewidywanymi ocenami . Praktykujemy również podpis w dzienniku rodzica- obecność na zebraniu z rodzicami.
Żądaj uzasadnienia wystawionej oceny w oparciu o kryteria oceniania i wymogi edukacyjne.
BEZWZGLĘDNIE nauczyciel jest zobowiązany pomóc uczniowi - opracowuje zagadnienia do egzaminu  i przekazuje uczniowi przed zak. roku - na ocenę dop.
Powodzenia
Maria14-06-2002 22:39:17   [#12]
Asan, na jakiej podstwie każesz nauczycielowi opracować zagadnienia na egzamin poprawkowy już teraz . Czy musi je przekazać uczniowi.? U mnie Pani powiedziała dziecku, że materiał z zakresu klasy II LO i koniec. I co dalej z tym zrobić
Marek Pleśniar15-06-2002 08:33:20   [#13]

na podstawie że dyrektor kazał

zobowiązać nauczycielką do opracowania zagadnień do 21szego i cześć

ale od razu powiem - u mnie w takiej sytuacji nauczyciel (nomen omen anglika) opracował takie zagadnienia że uczniowi w pięty poszło:-) Musiałem trochę negocjowac:-)

beera15-06-2002 09:37:41   [#14]

Moim też

polonista przygotowuje właśnie.

Ala ma rozsądek i robi fajne zagadnienia. Takie, zeby chlopak zdał :-) Ale żeby jednoczesnie cokolwiek się nauczył.

Czasem naprawde w tej nieszczęsnej SP nia ma sensu zostawiać dziecka, kiedy się wie, że powtarzanie roku nic nie da.

W WSO warto zawrzeć taki punkt- o organizacji egzaminu poprawkowego.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]