Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Janko Muzykant...czyli wieś tańczy i spiewa...
strony: [ 1 ]
beera11-06-2002 10:47:46   [#01]

Ogólnopolski Konkurs
na programy wyrównywania szans edukacyjnych
dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich
"Janko Muzykant"

Widzę to na stronach MENISa...

I mi krew zaczyna płynąć wartko...

Ja jestem wiejski dyrek, tyle razy o tym pisałam , tyle razy się wściekałam. Pewnie to nudzi Was i może nawet drażni taka powtarzalność u mnie.

Ale nie mogę się powstryzmać , muszę się wygadać :-)

Nie mam nic przeciwko takim akcjom, choć tytuł od razu dziwnie mi w uczach brzmi. Na wsi to Janki Muzykanty, kurka.. Gacie poszarpane i samorodne telenty - niech to licho..

Ale to czepianie się nazwy, pal więc sześć.

Pewnie, że tak-  warto stumulować rozwój, budzić kreatywość, prozdrowotnie chować i inne tam takie- opisane  przez MENIS.

Ale nazywać to "programy wyrównywania szans"?

Czy to nie jest robienie ze mnie idiotki?

Bo rzekomo zorganizuję zajęcia regionalne i proszę oto mam Muzykanta z wyrównanymi szansami?

Do jasnej cholery, do jasnej...

Widzę tu celowe przykrywanie przepaści pięknym materiałem. To niebezpieczne- może i ladnie wygląda, ale w końcu w tę przepaść wlecimy

Bo wyrównywanie szans dzieci wiejskich to:

  • Objęcie ( obligatoryjne) opieką przedszkolną ( bezpłatną) już nawet 4, a w najgorszym przypadku 5cio latków
  • Zatrzymanie likwidacji małych szkół jeśli dowóz dzieci  do innych przekraczałby 20- 30 minut ( trudno wyamgać od 7latka, żeby godzine dojeżdżał do swojej szkoły)
  • Stworzenie sensownych norm zatrudnienia w szkołach wiejskich ( w chwili obecnej w jednooddziałowych szkołach nie ma możliwości zatrudnienia fachowców na całych etatach)
  • Dofinansowanie biletów dojazdu do szkół dla młodzieży w szkołach średnich ( jeden bilet z mojej wsi do szkoły w mieście kosztuje 70 zlotych- niewielu na to stać)
  • Wyposażenie szkół w pracownie komputerowe- włączenie informatyki w ramówkę jest pustym i niestety smiesznym gestem
  • Ustalenie standardów pracy szkoły wynikających ze współpracy z organem prowadzącym. Chociaż tego niezbywalnego minimum. I w dodatku egzekwowanie tych standardów.

Przecież to co się dzieje, w tym zakresie poza akcjami podejmowanymi dla polepszenia samopoczucia woła o pomstę do nieba...

Jak można być tak slepym?

Rycho11-06-2002 12:20:41   [#02]

Nic dodać, nic ująć

poza tym, że akcje podejmowane dla polepszenia samopoczucia też kosztują. I to niemało.

A gdyby tak zebrać wszystkie te pieniądze z tych wszystkich akcji (nie tylko tych wiejskich) i dać je właśnie na to aby te sprawy, które opisałaś wspomóc. Sądze, że znacznie by się poprawiło. :-)))

Ale to chyba marzenia ściętej głowy. :-((

Bo gdzie by się ci wszyscy od tych akcji podziali. A chwała ich własna w mediach gdzie by wtedy była? Akcję się uruchomi, siłami innych przeprowadzi, twarz w TV pokaże, nagrodę odbierze i jest OK.

Szanse są wyrównane, wszyscy są zdrowi bo nie palą (to z akcji Nie pal będziesz zdrowszy) itd, itp

I jest cacy.

Cholera, znowu nie naszła potrzeba słowa...

Mirka11-06-2002 12:33:09   [#03]
takie akcje są śmieszne. Zgadzam się z Rychem. pracowałam na wsi 8 lat i wiem z jakimi problemami boryka się Asia. To co w większym miejscowościach jest normą, to na wsi wymaga uzdolnień cyrkowych aby to zdobyć.
beera11-06-2002 20:52:26   [#04]

no...

wkurza mnie takie pozoranctwo i wynikająca z niego pelnia szczęścia...

Wielu rzeczy czlowiek nie dostrzega- mam do siebie o to żal. 10 lat byłam belfrem w dużej miejskiej szkole, potem trafiłam tu na wieś. I nagle - olśnienie.

Zdaję sobie sprawę, że w takim oslepieniu jak ja przez 10 lat zyje sobie MENiS. To mnie wkurza... STRASZNIE

Jednoczesnie uświadamia mi jak prosto "nie widzieć"

Forum pomaga w otwieraniu oczu. To dla mnie bardzo cenne doświadczenie

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]