Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zapis wyników sprawdzianu i egzaminu na świadectwie
strony: [ 1 ]
sławek c08-06-2002 22:14:01   [#01]
Nie doczytałem nigdzie jak ma wyglądać forma zapisu na świadectwie wyników egzaminu gimnazjalnego i sprawdzianu po szkole podstawowej. Czy pisać należy  słownie czy cyframi, że uczeń uzyskał np. 30 punktów lub trzydzieści punktów.Proszę o wyjaśnienie powyższej kwestii.
pozdrawiam Sławek.
Leszek08-06-2002 23:42:52   [#02]

Cześć

Rozporządzenie
Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 stycznia 2000
r.

w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności

(Dz.U. z 2000r. Nr 6, poz.73 i zm. Dz. U. z 2002 r. Nr 48, poz. 456)

Załącznik nr 1

WYKAZ WZORÓW ŚWIADECTW, DYPLOMÓW
I INNYCH DRUKÓW SZKOLNYCH

1. INFORMACJE OGÓLNE

 11. W świadectwach ukończenia szkoły podstawowej w części dotyczącej wyniku sprawdzianu umieszcza się adnotację «Uczeń/uczennica uzyskał(a) .... punktów na 40 punktów możliwych do uzyskania.»

12. W świadectwach ukończenia gimnazjum w części dotyczącej wyniku egzaminu gimnazjalnego umieszcza się adnotację «Uczeń/uczennica uzyskał(a) w części humanistycznej. ... punktów na 50 punktów możliwych do uzyskania, a w części matematyczno-przyrodniczej ... punktów

na 50 punktów możliwych do uzyskania.»

Zatem pisz cyframi.

Pozdrawiam

Leszek

Ewa z Rz12-06-2002 20:57:50   [#03]

Ja wpiszę...

Na kompku!

:))))))))

Leszek12-06-2002 21:32:28   [#04]

Cześć

Zgadzam się z Tobą Ewo, da się wpisać na kompie, dziś widziałem. Choć tekst rzeczywiście mógł być krótszy.

Pozdrawiam

Leszek

zapomniany112-06-2002 21:58:37   [#05]

na kompku

ja też wpiszę, ale 11 a całe świadectwo 12pkt. bo inaczej to jednak się nie zmieści

   pozdrawiam, a może ktoś przetestował wszystkie czcionki i jednak jakąś sie da w całości 12?

Ewa z Rz12-06-2002 22:42:40   [#06]

Da się!

Wystarczy tylko trochę zcieśnic trzcionkę (12 pkt) i będzie ok.

Ja piszę czcionką QCRMX Italic, a najwęższa a czytelna czcionka to Arial Narrow...

zapomniany112-06-2002 23:46:01   [#07]

Ewa

dzięki az radę, ale takiej dziwnej czcionki to ja w ogóle nie mam, a zagęszczania znaków w tym programie ( cenzurka 5) nie da się zrobić, a ja w każdym razie nie umię ( w opcji czcionka programu po prostu nie ma takiego polecenia)
Ewa z Rz13-06-2002 06:49:13   [#08]

Czcionkę będziesz miała

Jak ją zainstalujesz w Windows...

To oczywiście nie pewnik tylko logika, bo nie znam programu o którym piszesz, ale zakładam, że zachowuje sie normalnie, czyli bierze czcionki z Windows...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]