Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Bardzo proszę o pomoc
strony: [ 1 ][ 2 ]
zaqa06-12-2004 22:12:29   [#51]

Nionka- chyba masz rację

Wracająć do tematu ZZ, rzeczywiście nie wiem po co związku zawodowe opinują arkusz organizacji szkoły (aneks trzeba poddać takim samym procedurom). Nasze KO jednak takiej opinii wymaga, sama zobacz :
http://www.kuratorium.krakow.pl/user/1/opiniowanie1.doc
Ciekawe skąd biorą wymóg takiej opinii?

A co do pyatania Kuca
"Szczegółową organizację nauczania, wychowania i opieki w danym roku szkolnym określa arkusz organizacji szkoły", czyli rozkład zajęć ma być zgodny z aktualnym arkuszem organizacji. Póki jest "stary" uczymy "po staremu", do czasu zatwierdzenia naniesionych zmian.
Kucu07-12-2004 20:25:29   [#52]
Na nic moje wysiłki i starania, tudzież troska o dobro dzieci. Dzisiaj dyrektor mimo wszystkich moich rozmów (w tym i z KO), podtrzymała decyzję, twierdząc, iż podział na grupy klasy 25 osobowej na wf jest niezgodny z prawem. Ręce mi opadają. Mamy małą salę gimn, i teraz na niej 25 uczniów i np. 14 na drugiej połowie. Nie chce mi się dalej tego opisywać i komentować, bo straciłem wszelkie nadzieje na dobro w tej szkole. Juz przecież nic się nie da zrobić, bo przecież dyrektora nikt nie zmusi do zmiany bezsensownego zdania. Chyba, że OP nie zatwierdzi, ale wątpię, przecież to oszczędności (tylko na czym , na finansach drobnych czy na dzieciach? ale....)
Kucu07-12-2004 21:05:05   [#53]
A co do zapisu w protokole RP, że wyrażamy zgodę na zmiany dokonywane przez dyrektora szkoły w ark.org. w dniu 31 sierpnia, który to zapis jak widać jest nietrafnym ze względu na poczynania władz szkoły, czy jest on oby napewno zgodny z prawem i jak go można zmienić, bo zmienić go trzeba.
DYREK07-12-2004 21:47:33   [#54]
Zapis, że wyrażacie (RP) zgodę lub nie  na zmiany w arkuszu organizacji szkoły nie ma żadnego znaczenia.
Arkusz organizacji szkoły nie podlega opiniowaniu przez RP tylko wyłącznie przez KO. Zatwierdzany może być  przez OP nawet przy negatywnej opinii KO. Po zatwierdzeniu jest podstawą do zmiany przydzielonych godzin ponadwymiarowych. Dyrektor jest kierownikiem zakładu pracy i to on decyduje o przydzielanych godzinach pondwymiarowych. W Ustawie o SO określone są kompetencje stanowiące i opiniujące RP .
Przy klasie liczącej 25 uczniów podział na dwie grupy 12+13 jest zgodny z prawem i prowadzenie zajęć przez całą klasę 25 uczniów też jest zgodne z prawem. Wizytator każdą z tych możliwości musi zaopiniować pozytywnie. Tylko organ prowadzący może wybrać tańszą wersję prowadzenia zajęć w-f , szczególnie gdy po zmianach nauczyciel  realizuje pensum (18 godzin).
Kucu07-12-2004 21:55:35   [#55]
To wszystko prawda, tylko RP opiniuje przydział godzin (obowiązków) i jest możliwość dyskusji przy zmianach w ark.org. z tego powodu, a przy takim zapisie w protokole RP chyba nie ma.
Leszek07-12-2004 22:07:34   [#56]

Musisz pamiętać, że zatwierdzenie arkusza przez OP po negatywnej opinii KO może spotkać się z reakcją służb wojewody w ramach nadzoru nad działaniem zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa...

pozdrawiam

Kucu07-12-2004 22:20:58   [#57]
Tak ale KO nie ma podstaw do negatywnej opinii, bo oba przypadki (łączony wf czy osobno) są zgodne z prawem. To jest decyzja dyrektora, na którego nie ma rady jak widać.
Leszek07-12-2004 22:33:33   [#58]

precyzuję, wypowiedź dotyczyła Dyrka...

pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]