Forum OSKKO - wątek

TEMAT: 12 gwiazdek
strony: [ 1 ]
Mirka07-06-2002 10:59:16   [#01]
Pomorskie Certyfikaty Jakości Edukacyjnej- no i zacznie się znowu kwitomania-za każdy standard 1 gwiazdka. (Do standardu wskaźniki do wskaźników dowody- oczywiscie potwierdzone)  No i następna lista placówek- kto ma ile gwiazdek, oby tak dalej. i co Wy na to?????
beera07-06-2002 11:39:36   [#02]

Matko!

A takie gwiazdki, co się je widzi po łupnięciu w leb?
Mirka07-06-2002 11:42:45   [#03]
no też mogą być- może o to chodzi , ale zaraz dawać za to "łupnięcie" certyfikat??
Marek Pleśniar07-06-2002 17:57:03   [#04]

to ja już za mój łeb...

mam ze 70 gwiazdek!!!!
Gaba07-06-2002 18:19:57   [#05]

ja w sprawie koniaku

... 12 groszy - tylko nie płacz proszę...

... słuchajcie, co to musi byc za koniak... fiu, fiu!
Marek Pleśniar07-06-2002 18:32:40   [#06]

może METAXA???

uwielbiam, mmm, pycha

zapomniany107-06-2002 19:10:00   [#07]

Miraka

ja nie rozumie jakie gwiazdki, jakie certyfikaty? Czy powinnam coś o tym wiedzieć?
Gaba07-06-2002 19:17:28   [#08]
Nie
Marek Pleśniar07-06-2002 20:56:58   [#09]

lepiej nie

:-)
zapomniany107-06-2002 21:49:05   [#10]

ale

jak wy wiecie to ja też chcę ( chyba, że to ściśle tajne dla dyrektorów)
Gaba08-06-2002 04:09:17   [#11]

gwiazdeczki

E, tam zaraz tajne. Szczerze pytałaś - "szczera" odpowiedź: robimi sobie jajeczka z jakiś gwiazdek niewiadomego pochodzenia... może kapitańskie, może z Drogi Mlecznej, może z Unii, może gwieździstego sztandaru amerykańskiego... z koniaku, z uderzenia w łeb Myszki Miki...


Mnożą się teraz cuda niewiadomego pochodzenia - nagrody, nagrodeczki wszelkiej rangi - najczęściej bez rangi. Ktoś wytężył umysł, by zrobić kolejną nagrodę. A ktoś się tu poskarżył, że wymyślono nagrodę lokalnej społeczności nauczycielskiej (czy instytucji oświatowej) i kazano zdobywać gwiazdki jak w hotelu... potem pewno będzie to, czy tamto, czy jeszcze coś.
Marek Pleśniar08-06-2002 07:21:48   [#12]

ja chcę keerraamki

wprowadźcie u siebie, co?

15 keramków dla najlepszej szkoły

o! albo dla najfajniejszej foremki:-)

Gaba08-06-2002 08:02:26   [#13]

KEERAMEK OŚWIATOWY... jejku jak TO brzmi!

Inorfmuję niebyt mając do tego prawo, iż została ukonstytuowana nieformalna nagroda (Św. ani Śp. - nie? prawda?) Keerama, tzw. keeramki oświaty polskiej za największy nonsens edukacyjny w danym roku.

Okres zgłaszania trwa do... np. od zjazdu do zjazdu...
nagodę funduje oczywizda Keeram...
okres przyznawania zjazd III

(przepraszam, czy już wyznaczono datę... III OZNI, bo ja muszę ułożyc kalendarz roku szkolnego, a nie chcę mieć tam jakiejś soboty pracującej...!!!!!!!!!!!!!!)

kandydatów już mamy, a to ciocia Menisowa, a to antybelfer, a to gwiazdeczki z jakiegoś kurortu oswiatowo-morskiego...

można by założyc osobny wątek - a to samorządy..., prawodawcy


Co o tym sądzicie... co o tym sądzisz Keeram...
jerzyk08-06-2002 12:40:50   [#14]

Brzmi super:-)))

ale w danym roku? - eeeee, za długo czekać

Wszak żyjemy w ciekawych czasach - nonsensów nie brakuje i nie  zabraknie. Ale czy wszystkie , z całego roku, się spamieta?

A np. Keramek Miesiąca, co?

Boje sie tylko czy Keramków wystarczy:-)))

Keram - jak myślisz , dasz radę, wydolić na te nagrody?

ostatecznie jakby co to sie dorzucę :-))

bogna08-06-2002 13:13:20   [#15]

keramki dla foremek

SUPER ;-))))
Marek Pleśniar08-06-2002 15:36:09   [#16]

hmm

wolę dla foremek

wiecie, potem będzie się keram kojarzył jak sędzia Lynch:-)

Mirka10-06-2002 07:53:23   [#17]
12 gwiazdek to inicjatywa kuratorium w Gdańsku, nas już szkolono jak to będzie wyglądało, sa nawet przygotowane zaświadczenia o przystąpieniu do zdobywania Pomorskich Certyfikatów Jakości Edukacyjnej. To nie jest żart - brawo dla nowego kuratora!
Andrzej z G11-06-2002 16:26:41   [#18]

Miga mi

O tych gwiazdkach będę szkolony w piątek 14, przez 8 (słownie osiem godzin zegarowych). Kuratorium zadbało bym się nie rozleniwił, bo w piątek trzy rady klasyfikcyjne, turniej mini kosza z noclegami 8 zespołów i zabawa Gimków. I jak ma mi nie migać. Andrzej.
bogna11-06-2002 16:31:24   [#19]

8 godzin tego szkolenia to trochę za mało!!

Na 12 gwiazdek szkolenie powinno trwać 12 godzin ;-)))

Mirka12-06-2002 07:24:14   [#20]
Andrzejowi życzę udanego i owocnego szkolenia , widocznie mnie sie udało bo nad moją głową gwiazdki się ukazały po 3 godzinach szkolenia.
Ewa Z12-06-2002 17:17:48   [#21]

************

Zdaje mi się, że nasz NOWY PAN KURATOR ma jeszcze wiele niecodziennych i nietuzinkowych pomysłów. O jednym z nich mogę opowiedzieć:
otóż trójka moich dzieciaków wygrała wojewódzki etap jubileuszowej X edycji konkursu plastycznego Europa w Szkole, którego współorganizatorem - wraz z Radš Europy, Pałacem Młodzieży itp... jest Pomorski Kurator Oświaty. W 1999 i w 2001 też wygrały, ale wtedy było uroczyste wręczenie nagród, dzieciaki były szczęśliwe, rodzice jeszcze bardziej, a ja - miałam satysfakcję! W tym roku nikt nas nie powiadomił o wynikach, więc z ciekawości sama zadzwoniłam i dowiedziałam się, że owszem, trzy moje dziewczyny sš laureatkami etapu wojewódzkiego, ich prace pojechały na etap ogólnopolski do Warszawy, ale ... No i właśnie tu jest pies pogrzebany: z powodu braku pieniędzy ZREZYGNOWANO (!) z podsumowania wyników etapu woj., nie znalazło się nawet parę złotych na pokrycie kosztów zawiadomienia placówek, które majš laureatów. To znaczy, że gdybym nie była taka ciekawa, nie wiedziałabym o przejściu moich dzieci do kolejnego etapu. Paranoja! Oczywiście niezwłocznie przekazałam dzieciom i rodzicom informację o wygraniu konkursu - rodzice byli zadowoleni, ale dzieci ... Dla nich to była abstrakcja, one czekały, że ktoś je zaprosi, wręczy choćby skromny dyplom, pogratuluje. Mogły się obyć nawet bez nagrody rzeczowej (np. ksišżki, jak w poprzednich edycjach), ale chciały być w jakiś sposób wyróżnione, choćby słownie! A taka sucha informacja o przesłaniu pracy dalej, to przepraszam bardzo, ale do przedszkolaków nie dociera. Ja naprawdę rozumiem, że nie ma pieniędzy, że dziura budżetowa, że ..... ale bez przesady! Można to było zrobić bardzo skromnie, nie tak jak w ubiegłych latach w Ratuszu Staromiejskim lub w Białej Sali Ratusza Głownomiejskiego. Nikt nie wymagał takiej pompy, a już na pewno nie dzieci. One z chęcia przyjęłyby dyplomy w jakiejś skromnej sali gimnastycznej czy w przedszkolu.
W tym kontekście czasami żałuję, że nie jestem jeszcze w wieku emerytalnym. Wtedy wszystko by mi .... i te pomysły, i inne takie też ... Pomarzyć dobra rzecz, chociaż .... jeszcze czasem mam nadzieję, że kiedyś będzie normalnie. A może jestem niepoprawnš optymistkš??!!
Ewa Z.
Gaba12-06-2002 17:53:59   [#22]

Witaj wklubie

Nasz dziewczyna wygrała w tym samym konkursie... nie wpowiadomio nas także, z wielkim żalem przyjęłam inofrmację, że prezydent, że Menisowa w pałacu dzielili nagoprdy, nasze dzieci po 14 dniach w Krakowie dostały skromne nagrody, rodzicom było tak strasznie przykro. My mamy pieniądze na jazdę, rodzice też...

- dlaczego?

zapytałam MENiS, dlaczego - brak zainteresowania ze strony KO.

Jak spojrzec dziecku w oczy!
Ewa Z12-06-2002 18:13:41   [#23]

oby takich klubów było jak najmniej!

No właśnie, a potem - kiedyś -  od tych samych dzieci wymagać się będzie sprawiedliwości, uczciwości, życzliwości, zrozumienia, empatii .... i jeszcze paru innych takich ... , ech!  :-/
Ewa Z.
Mirka12-06-2002 18:27:19   [#24]
i będziemy chcieli  żeby zdobywały gwiazdki - paranoja

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]