Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ile dni?
strony: [ 1 ]
PawełR05-06-2002 15:47:40   [#01]
Pozdrawiam i zapytuję, ile czasu ma nauczyciel do zawiadomienia pracodawcy o swojej nieobecności? Czy jest to gdzieś uregulowane (ustawa? kodeks pracy?)
Proszę o pomoc

PawełR
aniaB05-06-2002 16:55:46   [#02]
 

[NU] Na podstawie art.298*2 KP zarządza się, co następuje:            

 [NU] Rozdział 1 Usprawiedliwianie nieobecności w pracy                

 [NU] Par.1.  Przyczynami usprawiedliwiającymi nieobecność pracownika  w pracy    zdarzenia  i  okoliczności  określone przepisami prawa pracy, które  uniemożliwiają  stawienie  się  pracownika   do   pracy   i   jej świadczenie,  a  także  inne  przypadki  niemożności  wykonywania  pracy wskazane   przez   pracownika   i    uznane    przez    pracodawcę    za usprawiedliwiające nieobecność w pracy.                                

 [NU]  Par.2.1.  Pracownik  powinien uprzedzić pracodawcę o przyczynie i przewidywanym  okresie  nieobecności  w  pracy,   jeżeli  przyczyna  tej nieobecności jest z góry wiadoma lub możliwa do przewidzenia.          

2.  W razie zaistnienia przyczyn uniemożliwiających   stawienie  się do pracy,  pracownik jest zobowiązany niezwłocznie zawiadomić pracodawcę  o przyczynie swojej nieobecności i przewidywanym okresie jej trwania,  nie później jednak niż w drugim dniu nieobecności w pracy.  Jeżeli  przepisy prawa  pracy  obowiązujące  u  danego  pracodawcy  nie określają sposobu zawiadomienia pracodawcy o przyczynie nieobecności pracownika  w  pracy, zawiadomienia  tego  dokonuje  pracownik osobiście lub przez inną osobę, telefonicznie lub za pośrednictwem innego środka  łączności  albo  drogą pocztową,  przy  czym za datę zawiadomienia uważa się wtedy datę stempla pocztowego.                                                            

 3.   Niedotrzymanie   terminu   przewidzianego   w   ust.1   może   być usprawiedliwione    szczególnymi    okolicznościami   uniemożliwiającymi terminowe dopełnienie  przez  pracownika  obowiązku  określonego  w  tym przepisie,  zwłaszcza  jego  obłożną  chorobą  połączoną  z  brakiem lub nieobecnością domowników albo innym zdarzeniem  losowym.  Przepis  ust.2 stosuje się odpowiednio po ustaniu przyczyn uniemożliwiających terminowe zawiadomienie  pracodawcy o przyczynie i okresie nieobecności pracownika w pracy.

Ubezpieczony jest  obowiązany  dostarczyć  zaświadczenie  lekarskie  nie później niż w ciągu 7 dni od daty jego otrzymania (obliczając 7 dni  nie należy wliczać dnia, w którym zaświadczenie zostało  wystawione;  jeżeli zaświadczenie zostało wysłane pocztą za dzień doręczenia uważa się  datę stempla pocztowego). Niedopełnienie tego obowiązku spowoduje obniżenie o 25% wysokości zasiłku przysługującego za  okres  od  8  dnia  orzeczonej niezdolności do pracy do dnia  dostarczenia  zaświadczenia  lekarskiego, chyba że niedostarczenie zaświadczenia nastąpiło z przyczyn niezależnych od ubezpieczonego.

PawełR05-06-2002 17:05:33   [#03]
Bardzo dziękuję.

POzdrawiam

Paweł
PawełR05-06-2002 17:12:54   [#04]
No tak, zdążyłem podziękować, ale teraz z kolei nie wiem, co z takim pracownikiem, który mnie nie zawiadomił w wymaganym terminie. Jest to osoba, która w wielu sprawach nie wywiązuje sie ze swych obowiązków, więc od dawna nadwyrężyła moje zaufanie i dobrą atmosferę w szkole. Co teraz mam robić, jak jej drugi dzień nie ma w szkole i nikt nic nie wie?
Ewa z Rz05-06-2002 22:24:31   [#05]

Po pierwsze nie zapłacic za czas nieobecności.

Po drugie ukarać kara porzadkową. W przypadku długiej nieobecności (u mnie ponad 3 dni), bądź powtarzania sie takich przewinien mozna zastosować dyscyplinarne zwolnienie z pracy bez wypowiedzenia.

Gaba06-06-2002 05:14:52   [#06]
Tę sytuację musisz mieć dokładnie opisaną w regulaminie pracy - jeżeli nie masz, to jest bardzo źle. Ewa ma 3 dni, ja mam 2 - to są najczęstsze rozwiązania.

W razie zwolnienienia z pracy Sąd Pracy czy PIP patrzy ma Twój regulamin.

To są bardzo brutalne środki i muszę z wielką przykrością stwierdzić, że mam pracownika, któremu powinnam tak właśnie zrobić... niby dorosły, a gorzej niż dziecko.
PawełR06-06-2002 17:02:47   [#07]
Dziękuję.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]