Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Urlop dyrektora -trochę prawdy na ten temat
strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ]
malmar1527-06-2009 11:37:36   [#151]
"Dyrektorzy szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (...) proszeni są o wypełnienie w terminie do 20 lipca 2009 r. arkusza badania pt. "Ocenianie wewnątrzszkolne".


:-)
bosia27-06-2009 11:41:30   [#152]

super-jeszcze nie dostałam

na razie tylko głupoty z naborem mi każą podawać, jak nie mam świadectw

 

Power427-06-2009 15:33:37   [#153]
malmar15
a gdzie tak pisze?
jeszcze nie dostałam?
AnJa27-06-2009 15:34:22   [#154]
jakies wojewódzkie wymysły kuratora
Power427-06-2009 15:44:00   [#155]
poczekam-zobaczę czy mojego:-)
ja niczego do dziś nie dostałam:-)
malmar1527-06-2009 15:46:30   [#156]
http://www.ko-gorzow.edu.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1616&Itemid=87
Power427-06-2009 15:56:08   [#157]
aaaa zajrzałam -nie moje KO:-)))
zresztą tam nic nie ma czego bym/byś nie miała gotowego-no tylko pewnie znów do ankiety trzeba wpisywać to samo bo wkleić pewnie się nie da:-(
i tylko ten termin i data podania 25.06.09- szkoda
malmar1527-06-2009 16:07:31   [#158]

no niekoniecznie, 43 pytania różnej maści ;-)

Power427-06-2009 16:10:18   [#159]
eeeeeeee tylko 43?
na pewno wszystko masz albo wiesz:-)
inka27-06-2009 20:43:06   [#160]
Bidactwa!
Power427-06-2009 21:10:36   [#161]
malmar15-nie wiem dlaczego ale czuję że tu coś znajdziesz do tych 43 skoro są różnej maści
łatwo dostosować do potrzeb o ocenianiu/wykorzystać parę rzeczy
http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=34056&pst=20#pst20
jakoś przewiduję o jakie rzeczy pewnie chodzi oprócz tych oczywistych:-)
malmar1528-06-2009 09:02:41   [#162]
Power, spokojnie

ja akurat nie muszę szukać w tej dziedzinie ;-)
ankate28-06-2009 09:28:51   [#163]

coś mi się wydaje, że to ocenianie wewnątrzszkolne, to będzie priorytet na następny rok. Jak słyszałam priorytety mają być ujednolicone w całej Polsce, KO i MEN - 2 w jednym, tak nam pani wizytator mówiła na ostatniej naradzie. W całej Polsce te same.

Ponieważ są ciągłe skargi na szkoły do KO w sprawie oceniania na koniec roku, więc przewiduję taki priorytet i teraz diagnozę pewno robią, coby go jakoś uzasadnić;-)

Power428-06-2009 09:58:20   [#164]
ankate:też mi się tak wydaje:-)
malmar15
domyślam się że nie musisz szukać:-)
ale...
a z Tobą przyjdą inni:-)

i ja trzepię teraz statut w tym zakresie tak na spokojnie-znaczy się robię projekt "polepszenia" bo na takie różne ..zwróciłam uwagę w praktyce- wrażliwe punkty (w sierpniu ma też robić RP ale mało czasu na to: żeby zrobić, przemyśleć i sprawdzić a jeszcze podrukować i zamieścić..a przecież na pierwszych zebraniach trzeba to podać wszystko, więc pewne fragmenty w zarysie robię bo nie są doprecyzowane)
u mnie chyba nie było skarg do KO (już bym chyba wiedziała)ale wyciągam wnioski-tzn staram się je wyciągnąć
po ostatnich przeróbkach na prędce.... ,za to udało uniknąć nam się w tym roku pewnych niedomówień
a ja "goniłam i goniłam" aby wszystko zgodnie z procedurą było(ku oczywiście "zachwytowi pełnemu RP") i pewnie dlatego też m.in. śpię spokojnie teraz, a moich nie trzeba było ściągać do zastrzeżeń:-)))
lechS03-07-2009 15:37:49   [#165]
czy w szkole ktoś z kierownictwa powinien pełnic dyżur w czasie wakacji?, czy jest jakas pp?
elgon03-07-2009 17:46:28   [#166]
przecież kierownictwo to nauczyciele, więc urlop też im się należy jak nauczycielom, ale bywa różnie, u nas takich dyżurów się nie praktykuje.
Yśka03-07-2009 19:06:26   [#167]
Od wielu lat praktykuje się, że podczas wakacji dyrektorem szkoła stoi. Organy przyzwyczaiły się, szkoły bezpieczne, doglądane przez kierownictwo, fajnie, że są, natychmiast odpowiadają na mail, gdy jest taka potrzeba, a ponoć im nikt nie każe być... Telefony należy odbierać, interesantów załatwiać- wszystko wtedy gra. Jeśli nie ma dyrektora zaraz zapytanie, a dlaczego???... Może za mało o to staramy się, by było inaczej, może sami poddaliśmy się temu biegowi sprawy, może też sytuacje sprawiają, że podczas wakacji życie związane z załatwianiem licznych spraw szkolnych toczy się dalej i na bieżąco.Może ten dyrektor niech ma 26 dni urlopu obowiązkowego i wtedy sytuacja będzie czysta i klarowna bez żadnych niedomówień. Ile lat jestem dyrektorem, tyle lat sprawa powraca jak bumerang...
teka5704-07-2009 00:10:00   [#168]
właśnie dziś otrzymaliśmy (dyrektorzy) pisemną informację, ile otrzymamy premii motywacyjnej(niezmiennej od lat,momo,że regulamin zakłada do 20%)= WSZYSCY DYREKTORZY SP+ p W GMINIE = PO 6 %- I w ramach tego MA BYĆ PRACA PODCZAS WAKACJI...,
Ala04-07-2009 00:22:16   [#169]
dali to na piśmie? o pracy w wakacje?
teka5704-07-2009 12:09:14   [#170]

Nie o pracy  podczas wakacji,lecz o obowiązującej nas premii po "podwyżkach"(tu  moja ironia), a i przeddddddd podwyżkami-.

Nic nie pomagają i nic  robią  tłumaczenia NAS WSZYSTKICH DYR.,że jest to  najniższy motywacyjny w  powiecie....

Moje ujęcie było nieco ironiczne w kierunku decydentów,gdyż siedzę podczas wakacji I pracuję  normalnie-no oprócz  -dydaktyki, realizuję  wszystkie zadania dyrektora., BĘDĄC NA  URLOPIE.: wykonywanie nakazanych w  określonych  dniach wakacji ( 5 takich  przekazów) sprawozdań o przedszkolakach ( RP,NADZÓR, DOKUMENTY SZKOLNE DO  UŁOŻENIA,REMONTY,ZAKUPY MATERIAŁÓW,WYPŁATY RACHUNKI,AWANSE i dyspozycje dla pracowników obsługi-jestem bez zastępcy i sekretariatu,i za co  nikt mi  za to  nie  płaci-tak placówka).


Yśka04-07-2009 15:29:48   [#171]
Otóż to, taka właśnie jest rzeczywistość. Są zadanie, które trzeba wykonywać na bieżąco. Nadal twierdzę, że 26 dni mogłoby być jakimś już rozwiązaniem i wiadomo będzie, że dyrektor musi to wykorzystać podczas np ferii letnich i zimowych. Nie udawajmy, że dyrektor to nauczyciel i ma urlop tak jak nauczyciele. Tak nie jest.  
elgon04-07-2009 16:04:10   [#172]
Jesli chodzi o motywacyjny to tez mam 5%, dyrektorzy większych szkół w gminie mają 10%, dodatki funkcyjne tez mają dwa razy większe niż ja, bo ja mam małą szkołę-tak mi się tłumaczy, chociaz podobno funkcyjny otrzymuje się za zadania , a nie za wielkość placówki, w końcu mam takie same zadania jak inni dyrektorzy, tylko ja jestem sama a oni mają wice oraz sekretarki, i ja do tej pory siedzę w szkole, a koledzy(z większych szkół) wyjechali na urlop
strusia05-07-2009 00:10:32   [#173]
A... podniosę troszeczke. ja wczoraj, tj w piątek zakończyłam papierkowe sprawy....ufff. A od poniedziałku - remonty. I znówu od nowa. A urlop?
DYREK05-07-2009 12:49:26   [#174]
oczywista oczywistość lub "Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało, sam tego chciałeś.":

- praktycznie dyrektor nie ma urlopu

- jak  2 lub 3 tygodnie "uskrobie" w wakacje, to i tak nie jest wolny od telefonów ze szkoły ;-)

Urlop dyrektora a upowaznienia

Yśka05-07-2009 16:29:26   [#175]
Zgadzam się, to słyszałam jak trochę sobie narzekałam do znajomych, że nie mam wakacji, ferii - sama tego chciałaś to ty dokonałaś takiego wyboru, więc nie narzekaj... Nie narzekam już teraz do znajomych, tylko co trzeba robić muszę zrobić i łapię czas na odpoczynek. Wiem, że NIEZAWODNE  OSKKO myśli o nas i jest z nami na dobre i na złe. Temat urlopów dyrektorów należy cały czas mieć na pieczy, może w końcu wynegocjonujemy konkretne rozwiązanie w tej kwestii. To ważne, musi znależć się dobre rozwiązanie...
Marek Pleśniar05-07-2009 19:56:23   [#176]

a powiedzcie drodzy moi

czy na pewno chcecie tych sztywnych uregulowań? Kiedy macie urlop, kiedy macie go nie mieć?

Ja osobiście bardzo sobie zawsze ceniłem pewną elastyczność w tym zakresie. Czasem np chciałem popracować w lecie bo tak mi pasowało z punktu widzenia całego roku w szkole

Nie zawsze to rozumieć chcą OP, ale to już taka ich uroda - nie wszyscy jeszcze wiedzą co to czas nienormowany, autonomia, żelazny wilk itp ale nie jest tak źle

Jakiego jednak byśmy rozporzadzenia czy ustawy się nie doczekali, np "Ustawy o Świętym io Nienaruszalnym urlopie Dyrektora w Lecie", to nie będzie nigdy "Ustawy o Wzajemnym Zrozumieniu Dyrektora Przez OP i Vice-Versa"

dlatego w szkole jest dyrektor - bo sprawy takie rozwiązuje żywy człowiek. Prawa działającego jak automat dotąd nie ma, dlatego to tak trudna praca

Power406-07-2009 08:43:40   [#177]

Np. ja nie chcę sztywnych uregulowań tzn nie zależy mi na tym:-)

ale powinno dopuszać się przepisami (podczas urlopu dyrektora) do pełnienia zastępstwa przez pracownika niepedagogicznego w placówkach feryjnych podczas wakacji, skoro sam dyrektor może być menadżerem to zastępować go nie może ktoś, kto nie jest nauczycielem?

Przecież nie chodzi mi o sprawy pedagogiczne:-)

teka5706-07-2009 10:06:33   [#178]

No właśnie- dziś -8 rano-  telefon. służbowy-czy przyjadę podpisać sprawozdania-,a muszę dzisiaj? No nie ,ale p. kierownik powiedział,że są do podpisania i jak pan będzie,to niech wejdzie do biura  i podpisze....KONIEC-dłużej nie szło już spać....

Czy  dyrektor szkoły powinien notować fakt bycia w pracy podczas wakacji ,a potem  prosić  OP o odliczenie  tych dni od wymiaru urlopu? Wiem,że gdy ma  zaplanowane remonty,to może prosić OP o nierealizowanie  urlopu,ale ...jak u was to praktykujecie?

kubek06-07-2009 13:21:04   [#179]
Czy nie można dyrektorowi zapłacić ekwiwalentu za np. cztery tygodnie urlopu? Wtedy wszyscy byliby zadowoleni i szkoła by funkcjonowała prawidłowo.
DYREK06-07-2009 13:50:59   [#180]

ekwiwalent - nie można

 

Urlop dyrektora szkoły. 

Karta Nauczyciela (art. 64-67) nie różnicuje wymiaru urlopu wypoczynkowego nauczyciela oraz nauczyciela, któremu zostało powierzone stanowisko dyrektora szkoły. Wymiar urlopu wypoczynkowego dyrektora - nauczyciela uzależniony jest od tego, czy zatrudniająca go szkoła jest placówką feryjną, czy też nieferyjną. Nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie letnie i zimowe, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania. Nauczycielom zatrudnionym w szkołach, w których nie są przewidziane ferie szkolne, przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów. 

 Do osoby niebędącej nauczycielem, zatrudnionej na stanowisku dyrektora szkoły w zakresie uprawnień pracowniczych (w tym też urlopowych) stosuje się przepisy Kodeksu pracy. 

Obecnie obowiązująca regulacja odnośnie wymiaru urlopu dyrektorów szkół feryjnych  wymaga urealnienia i powinna uwzględniać możliwość realizacji wszystkich nałożonych na nich zadań.  

 

Pytanie:  

Czy każda osoba zajmująca stanowisko dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w szkole nie powinna mieć prawa do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów ?

 

 


post został zmieniony: 06-07-2009 13:54:38
Macia06-07-2009 16:03:26   [#181]
Taki sie właśnie zastanawiam nad tematem urlopów. Teoretycznie mam go od dziś do 7 sierpnia (chyba)bo tak sobie zażyczyłam - ja nieferyjna. Około południa wyszłam z pracy bo zabezpieczałam dokumenty i sprzęt w gabinecie przed robotami remontowymi-termomodernizacja. cały czas muszę trzymac ręke na pulsie bo:trzeba wybrać parapety, kolor elewacji, kolor drzwi, pokazać to i owo robotnikom. Niby op zajmuje się przetargiem, nadzorem itp ale jakos od tygodnia nie widziałam żadnego inspektora. W środę mam komisję na mianowanego w op, we wtorek na dyplomowanego w on. I co to za urlop? fakt sama w to "wdepnełam" to mam. Tak sie tylko zastanawiam czy w tej sytuacji nie zaznaczac na liście swojej obecności w pracy bo niby w imię czego mam poświęcać swój urlop.
ankate06-07-2009 16:42:23   [#182]

...a ja to robię tak:

wyjeżdżam na miesiąc, w tym roku np. w sierpniu,

 informuję op, że mnie nie będzie w kraju,

upoważniam moją nieoficjalną wice (bo oficjalnej nie mam, która mieszka w pobliżu szkoły i jest pod telefonem w razie potrzeby,

 urlop planuję tak, żeby w sekretariacie zawsze ktoś był (mam 2 pomoce n-la w oddziałach przedszkolnych, więc wykorzystuję je do tego)

 i zawsze trochę urlopu mam :-))). Podczas termomodernizacji np. dyrygowałam wszystkim znad Morza Egejskiego. Nno rachunki telefonicznie nie powiem były...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ]