Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy zmiany już obowiązują?
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane03-06-2002 10:03:40   [#01]

Czy zmiany w rozpoorządzeniu odnośnie awansu już obowiązują? Na stronie MENiS-a jest tylko, że skierowano gdzieś, ale nauczyciele w mojej szkole są zdezorientowani, bo czas nagli.

Ewa z Rz03-06-2002 15:36:08   [#02]

Nie

Nie obowiązują. Nie wiadomo od kiedy będą obowiązywać.
hania03-06-2002 16:21:39   [#03]

...i gdzieś czytałam

że obowiązywać będą tych co zaczną staż. Dla tych co w trakcie - po staremu. Ale zabijcie - nie pamiętam gdzie to wyczytałam

bena03-06-2002 16:26:54   [#04]

zmiany

Wyczytałaś w końcowych paragrafach tego projektu rozporządzenia.
Gosia T03-06-2002 18:09:01   [#05]

NO NIE WIEM...

§ 2.
p r o j e k t u  rozporządzenia brzmi:
"Do postępowań  w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli wszczętych i nie zakończonych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia, stosuje się przepisy rozporządzenia, o którym mowa w § 1, w brzmieniu obowiązującym przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia."
Wniosek o postępowanie kwalifikacyjne/ egzaminacyjne składa nauczyciel wraz z dokumentacją  po zakończeniu stażu. (art. 9b ust.2 Karty Nauczyciela : Komisje kwalifikacyjne lub egzaminacyjne, o których mowa w ust. 1, podejmują odpowiednio postępowanie kwalifikacyjne lub egzaminacyjne na wniosek nauczyciela skierowany odpowiednio do dyrektora szkoły lub właściwego organu, o którym mowa w ust. 4 pkt 2-4.)
To oznaczałoby, że wszyscy piszący wniosek w chwili wejścia w zycie rozporządze4nia będą już nim objęci niezależnie od tego, kiedy skończyli staż.
CZY SIE MYLĘ???
violka03-06-2002 20:28:09   [#06]

GosiuT chyba masz rację

i do mnie doszło ze strony związkowej, że zmienione roporządzenie zacznie obowiązywać w dniu opublikowania, co ponoć ma nastąpić ko. 15 czerwca

kto zdąży złożyć przed datą opublikowania, będzie rozpatrywany po staremu, a kto później ten już wg nowego

ile w tym prawdy dowiemy się gdy opublikują

HenrykB04-06-2002 00:33:12   [#07]

Nie straszcie

Może zacznie obowiązywać po 30 dniach. Moi stażyści nie wytrzymają takiego tempa! Już ledwo zipią (nie mylić z zipem).
Ewa z Rz04-06-2002 00:51:24   [#08]

A tak wogóle...

Czy Menis nie mógłby przestać być tak bez sensu upiornie pracowity?...

Może zgosimy go do księgi rekordów?

BożenaB04-06-2002 17:10:19   [#09]

do rekordu...

A to przykład, że od ilości do jakości daleko.
Fragment z nowel. rozp. o ramowych statutach.
W zasadzie dodano tylko tryb odwołań w przypadku naruszania praw. Ale kolejność chyba nielogiczna.
h) § 18 otrzymuje brzmienie:

"§ 18. Statut gimnazjum określa:

1) rodzaje nagród i kar stosowanych wobec uczniów oraz tryb odwoływania się od kary,

2) przypadki, w których dyrektor gimnazjum może wystąpić do kuratora oświaty z wnioskiem o przeniesienie ucznia do innego gimnazjum,

3) warunki pobytu w gimnazjum zapewniające uczniom bezpieczeństwo.",

i) po § 18 dodaje się § 18a i 18b w brzmieniu:

"§ 18a. Statut gimnazjum określa szczegółowe zasady rekrutacji uczniów do gimnazjum, z uwzględnieniem odrębnych przepisów.

§ 18b. 1. Statut gimnazjum określa prawa ucznia, z uwzględnieniem w szczególności praw zawartych w Konwencji o Prawach Dziecka, oraz tryb składania skarg w przypadku naruszenia praw ucznia.

2. Statut gimnazjum określa obowiązki ucznia.",

Ja tam bym najpierw ogłaszala zasady rekrutacji, potem prawa i obowiązki i na końcu kary i nagrody.
BozenaB

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]