Forum OSKKO - wątek

TEMAT: egzamin dojrtzałości
strony: [ 1 ][ 2 ]
maeljas25-11-2004 20:26:38   [#51]

Małgoś

tyle, że u nas na wschodzie  nikt nic nie wie.....

nie mam podstaw prawnych poza tym nieszczęsnym rozporządzeniem -

a  jeszcze jest cuś takiego: (  KO z września 2004 )

§ 35

 

Absolwent, który kończy lub ukończył szkołę na terenie woj. lubelskiego i wybiera zdawanie egzaminu dojrzałości przed tą komisją – wolę składania egzaminu przedkłada dyrektorowi szkoły macierzystej (tzn. tej szkoły, którą kończy lub ukończył) wraz z deklaracją dotyczącą wyboru przedmiotów egzaminacyjnych, najpóźniej na 2 miesiące przed rozpoczęciem części pisemnej egzaminu dojrzałości. Dyrektor szkoły przesyła pismo przewodnie wraz z załącznikami, wg wzoru załączonego do pisma Lubelskiego Kuratora Oświaty z dnia 1 września 2003 r. znak: WKO.GZ-430-121/2003 na adres Wydziału Kształcenia Ogólnego Kuratorium Oświaty w Lublinie lub właściwej Delegatury – w zależności od siedziby szkoły, w terminie określonym w „Terminarzu czynności związanych z przygotowaniem i organizacją egzaminów dojrzałości w sesji zimowej i wiosennej roku szkolnego 2004/2005”.

- ale to się tyczy uczniów, którzy chcą zdawać przy komisji kuratoryjnej

 

zgredek25-11-2004 20:32:29   [#52]

do frediego jeszcze tak z ustawy wprowadzającej reformę;

Art. 2c. 1. Z dniem 1 września 2002 r. organy prowadzące dotychczasowe szkoły zasadnicze oraz szkoły średnie, z wyjątkiem techników oraz liceów na podbudowie programowej szkoły zasadniczej, szkół policealnych i szkół pomaturalnych oraz szkół dla dorosłych - przekształcą je w typy szkół ponadgimnazjalnych, o których mowa w art. 9 ust. 1 pkt 3 lit. a)-d) ustawy wymienionej w art. 1.


4. Z dniem 1 września 2004 r. organy prowadzące dotychczasowe technika oraz licea na podbudowie programowej szkoły zasadniczej oraz dotychczasowe szkoły ponadpodstawowe dla dorosłych - przekształcą je w typy szkół ponadgimnazjalnych, o których mowa w art. 9 ust. 1 pkt 3 lit. a)-f) ustawy wymienionej w art. 1, po zasięgnięciu opinii kuratora oświaty oraz urzędu pracy i rady zatrudnienia odpowiednio powiatowych lub wojewódzkich.

5. Z dniem 1 września 2005 r. organy prowadzące dotychczasowe szkoły policealne i szkoły pomaturalne przekształcą je w szkoły policealne, o których mowa w art. 9 ust. 1 pkt 3 lit. g) ustawy wymienionej w art. 1.


8. Do przekształceń, o których mowa w ust. 1, 4 i 5, nie stosuje się przepisów art. 59 ustawy wymienionej w art. 1.
zgredek25-11-2004 20:42:33   [#53]
http://gazeta.naszemiasto.pl/photos/1.jpg

http://gazeta.naszemiasto.pl/index.php
AnJa25-11-2004 23:10:04   [#54]
Mam wrażenie, że ktoś sie tu mocno walnął.

Bo np. podstawówki to też przekształcono z 8 letnich na 6 jakis czas temu.

Ciekaw jestem komu i kiedy  uda sie ten bazjel po miłosciwie nam panujących fachowcach od gruszek na wierzbie posprzątać.
fredi25-11-2004 23:26:03   [#55]
a jeżeli przekształcono technikum elektroniczne i technikum mechaniczne w technikum (wszystkie po gimnazjum) z dniem 1 września 2004 to co ust 5 ustawy wprowadzającej też obowiązuje ?
Małgoś25-11-2004 23:28:53   [#56]

szkoda człowieka #53

wiem, że sama sobie winna, że autorytetowi nie przystoi

ale szkoda...

nie lubię gazet pokroju SP - jakieś takie hienowate są

cóż, jedni mają pomroczność jasną, załamanie nerwowe, czy inne zachwiania równowagi psycho-fiz. a tu zwyczajnie ...ponad 2 promile

i jakie różnice w konsekwencjach

zgredek25-11-2004 23:29:38   [#57]
a kiedy mieli przekształcić?

przecież zgodnie z ust. 4

i 5 obowiązuje

czegoś nie rozumiem?
zgredek26-11-2004 00:23:08   [#58]

to ja wytłumaczę

bo mi się wydaje, że

problem powstał, a nie został zauważony, w momencie, gdy reforma weszła w prawo oświatowe, bo:

w ustawie o systemie oświaty art. 59 był już dużo wcześniej niż ustawa o reformie szkolnictwa

i o znaczenie tego przekształcenia chodzi

-----------------

są przynajmniej dwa rodzaje przeksztalceń szkół:

1. te przed reformą

2. te w reformie

i dlatego do przekształceń szkół np. ponadpodstawowych w ponadgimnazjalne - art. 59 uoso nie stosuje się - chodzi mi przede wszystkim o ust. 6


----------------------

i o ile jeszcze w roku 1999 jakoś któś w miarę panował nad tym - to i te rozróżnienie były stosowane

--------------------

ale znów nastał taki moment, że przestano panować nad prawem oświatowym

a dlaczego tak uważam?

bo

np. rozporządzenie o ocenianiu i klasyfikowaniu,

o świadectwach i drukach

nie rozróżniają tych przekształceń

i wrzucono je do jednego worka

i stąd te "lub czasopisma"

----------------------

i dlatego bałagan z maturzystami

i dltego bałagan z duplikatami

-----------------

hmm...

a wystarczyło tylko rozróżnić przekształcenia...

i o ile życie łatwiesze by być mogło;-)

-----------------

to tak sobie myślę tej nocy pięknej.... i... rozmarzyłam się nawet:-)
zgredek26-11-2004 01:03:08   [#59]
fredi - rozumiem już

przecież mieli przekształcić w 2002

---------------

teraz wolno napiszę:

według mnie to już jest jakieś trzeci rodzaj przekształcenia

i nie mam zielonego pojęcia co się stosuje a co nie

to jest przekształcenie poprawkowe

-----------------

a mi się nasuwa... dużo brzydkich słów

wygląda mi na to, że próbuje się dostosować, bo w tej chwili nie powinno być czegóś takiego, jak dwa różne-tesame technika w jednej szkole

technikum jest jedno - a zawodów wiele

-------------------------------
fredi26-11-2004 01:49:58   [#60]
tak tak
fredi07-12-2004 10:52:30   [#61]
czy ktoś z lubelskiego wie coś na ten temat ?
bogna07-12-2004 22:39:37   [#62]

wzór świadectwa dojrzałości

widzieliście?

http://www.men.waw.pl/oswiata/biezace/swiadectwo_dojrzalosci.htm

mi się nie podoba :-(

jakieś takie rozplanowanie na stronie - bylejakie :-(

No i ten brak konsekwencji w nazewnictwie: 

"świadectwo dojrzałości" - " zdał egzamin maturalny"

maeljas07-12-2004 22:47:21   [#63]

Fredi

 w naszym KO powiedziano mi, ze egzamin dojrzałości w sesji wiosennej będzie odbywać się w tych szkołach, gdzie jeszcze są klasy kończące się egzaminem dojrzałości - wtedy absolwenci tych szkół mogą z nimi jeszcze zdawać 

 Jeszcze w KO nie wiedzą, czy absolwenci szkól przekształconych będą zdawać przy Ko czy w szkołach dla dorosłych -w sesji zimowej wyszło im około 300 osób

fredi08-12-2004 05:53:37   [#64]

dzięki, chyba dzisiaj jeszcze raz zadzwonię.

Leży mi podanie absolwenta z poprzedniego roku i nie wiem co odpowiedzieć .

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]