Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kwalifikacje nauczyciela :-(
strony: [ 1 ]
general11129-05-2002 18:22:18   [#01]

Prośba o pomoc !!!

mam nauczyciela stażystę, we wrześniu będzie kontraktowym.

Obecnie uczy matematyki i informatyki. Podstawówka klasy 4-6

Ma ukończoną Politechnikę Wydział Mechaniczny ( technolog Maszyn) z przygotowaniem pedagogicznym na matematykę i przedmioty zawodowe.

Obecnie robi studia doktoranckie, mechanika.

Nadzór chce się zgodzić dla niego ani na informatykę ani na technikę, ja uważam ze do podstawówki ma pełne kwalifikacje

Jarek

Majka29-05-2002 18:54:13   [#02]

zdradzę ci tajemnicę :)

Ja poza tematem: na wątku lista obecności wpisuje się "do góry nogami" - ustaw na "malejąco" :)))

Niestety nie jestem kompetentna w dziedzinie, o którą pytasz :(

Ewa z Rz29-05-2002 19:23:24   [#03]

Zapytaj nadzór o podstawę prawną...

najlepiej na pismie...

Poczytaj sobie wątek na temat kwalifikacji (poszukaj przy pomocy wyszukiwarki lub w katalogu forum - link na górnym ciemnym pasku)

Sytuacja prawna jest taka, że nie ma rozporządzenia mówiacego o szczegółowych kwalifikacjach n-li. Jest tylko na ten temat zapis w KN i nic wiecej.

Twój nauczyciel spełnia wymagania KN wobec tego jeżeli ty uważasz, że może uczyc to nie można wykazać, że to jest nieprawidłowe, czyli ty decydujesz! A nadzór nie ma jak wyegzekwowac na tobie czego innego.

Ale i odwrotnie, jeżeli bys sie uparł, że jakis nauczyciel nie spełnia wymagań kwalifikacyjnych i go nie zatrudnisz. Żaden sąd nie zakwestionuje tego, chocbys sie upieral, że mgr filologii polskiej nie ma kwalifikacji do języka polskiego (bo uważasz np. że powinien miec jeszcze studium przedmiotowo-metodyczne)

Rozporządzenie na które sie bedzie powoływał nadzór (to z października 1991) straciło swoja moc prawna na mocy zapisu art 16 ustawy z 18 lutego 2000 r. o zmianie ustawy Karta Nauczyciela.... Jest to nie tylko moje zdanie, ale tak stwierdził NSA w uzasadnieniu 3 wyroków.

Gaba29-05-2002 21:24:39   [#04]
Ewa, a jezeli - dyrektor swtierdza, że nauczyciel nie ma kwalifikacji, mimo ze ktos kiedys, nie wiadomo dlaczego stwierdził, ze jakoby ma, to co... co wtedy... przecytaj mój mejl na priva...
general11130-05-2002 00:46:10   [#05]

Dzieki wielkie za pomoc, tak tez uczynie, a co do listy obecnosci FAKT :-)

najwyraźniej jeszcze jestem malo rozgarniety ;-)

Jarek

Maelka30-05-2002 21:43:38   [#06]

Ale za to

... dzielny!

A to "małe rozgarnięcie" pachnie kokieterią :-)

A poza tym chyba nieczęsto zdażają się takie prawie sześciotysięczne węże...

Pozdrawiam

:-)

general11102-06-2002 21:20:07   [#07]

moze ktoś jeszcze mas coś do dodania?

Jarek

agata03-06-2002 12:40:36   [#08]

dla Gaby

Głos N-la nr 18/2002 porady prawne :" Jeżeli dyrektor uznał kierunek studiów za zbliżony....
Ustalenie to dotyczy nie tylko danej szkoły, ale powinno być honorowane też w innych szkołach."
Zola03-06-2002 19:12:05   [#09]
a powiedzcie ,co mam  zrobic z dziewczyną,która skonczyła w 1987 roku WSP w Słupsku na wydziale humanistycznym na kierunku bibliotekoznawstwo i informacja naukowa,jakis czas pracowała w bibliotece wojewódzkiej,do nas trafiła w roku 1995 i została przyjeta do biblioteki szkolnej,liczono jej płace jak mgr z przygotowaniem pedagogicznym
we wrzesniu 2000 roku dziewczyna rozpoczęła staz i skończyła go w maju tego roku
w trakcie stażu nic nie mówiąc nikomu zrobiła kurs kwalifiakcyjny (270 godzin) nadający jej kwalifikacje pedagogiczne i ktoś na kursie jej powiedział,że lepiej ,żeby tego kwitu nie dołączała do wniosku bo zarzucą jej ,że w momencie rozpoczęcia stażu nie miała pełnych kwalifikacji do zajmowanego stanowiska ,że uzupełniła  je dopiero podczas stażu i odwalą jej papiery (unieważnią staż)
ja chyba po zlocie przymulona zgłupiałam i nie umiem jej odpowiedzieć
do pracy przyjmował ją ktos inny i podpisał stawke z pp ale nie ma kwitu uznającego kwalifikacje pedagogiczne
prosze doradźcie cos ,rzućcie jakies opinie
przemyśle to przy waszej pomocy
no pomocy ;-))
beera03-06-2002 19:27:23   [#10]

Kurcze...

A płace???

Przecież ktos jej musiał uznać na jakiejś podstawie pedagogiczne , zeby płacić jak kontraktowemu...

Przecież żeby zaliczyć staż i tak musi wykazać pelne kwalifikacje, jak nie da tego kwita, to stażu nie uznają. Jak dołączy, też kant.

 

Szukajcie podstaw do pełnego prawa do rozpoczęcia stażu w 2000.

Swoją drogą lekkie pisanki.

Zola- Ty nie śpisz?

Gaba03-06-2002 19:36:08   [#11]

Sama ma tego bałaganu dość.

Agata, nie było podstawy do uznania - był to słynny dyrektor... i nie ma na to tez jakiegokolwiek kwitu -

Uznał - pal go licho, też uznam, ale sama nie wiem, co robić. Broń Boże nie chcę komus dokuczyć, chcę to wyprostować, nie chcę wyjśc na idiotkę, co da sobie w kasze dmuchać.

Gdzież turystyka - to zbliżony do wf... brak jakichkolwiek działań wuefistycznych.
Brak studium pedagogicznego... chętnie uznam, ale jakis papier, by móc uznać. No wiesz, sznsę dać, na uznanie.

Na chwilę obecną wypowiedziałam warunki płacy i dałam 1,5 miesięczny okres oczekiwania na papiery od pracownika, który twierdzi, że wszytsko miał, ale zgubił.
Leszek03-06-2002 19:43:11   [#12]

Cześć

A może stwierdzili, że skończyła Wyż. Szk. Pedagogiczną to ma przygotowanie pedagogiczne ?

Za błędy pracodawcy pracownik nie powinien odpowiadać.

Poprostu dołączyć obecny papier o pedagogicznym (a może jednak skończyła studia z pp?)

Pozdrawiam

Leszek

aniaB03-06-2002 19:47:55   [#13]
Trzeba zajrzeć do indeksu. Najprawdopodobniej na WSP miała wszystkie zajęcia z pedagogiki i innych takich. Więc ma przygotowanie pedagogiczne. Jeżeli nie miała to gorzej.
Zola03-06-2002 19:57:57   [#14]
kazałam przynieść indeks ale ona twierdzi ,że nie miała
Zola03-06-2002 20:00:11   [#15]
acha Leszku ,chyba rzeczywiście ktoś WSP potraktował jako pewnik ,że kwalifikacje pp daje
Gosia T03-06-2002 20:56:30   [#16]

a może odpowiedź Men-u na takie pytanie coś pomoże?

"22. Czy staż na stopień nauczyciela mianowanego może rozpocząć nauczyciel, który nie ma pełnych kwalifikacji?
Przepisy Karty Nauczyciela nie uzależniają rozpoczęcia przez nauczyciela stażu od posiadania wymaganych kwalifikacji do zajmowania danego stanowiska. Natomiast zgodnie z art. 9b ust. 1 Karty Nauczyciela, kwalifikacjami, o których mowa w art. 9 ust. 1 pkt 1, nauczyciel powinien legitymować się w momencie nadania stopnia awansu zawodowego. Dokumenty świadczące o posiadaniu kwalifikacji należy dołączyć do wniosku o wszczęcie odpowiedniego postępowania."
agata04-06-2002 08:08:01   [#17]

Gaba

Nie wiedziałam,że chodzi o p.p. Myślę, że dobrze zrobiłaś z tym wypowiedzeniem.Co to znaczy miała ale zgubiła? To niech odtworzy. Rozumiem, że w 2000 r. miała n-la kontraktowego a teraz robi mianowanie? Czy była mianowana i startuje na dyplom? Ja odkryłam w 2000r. w aktach złe p.p. tzn. za krótkie- dla instruktorów. I w te pędy kobieta robiła 270 h, teraz już ma ale długo trzymała nos na kwintę.Gosia ma rację z tymi kwalifikacjami w momencie zakończenia stażu.
Gaba04-06-2002 08:53:33   [#18]
... u mnie jest to stary nauczyciel mianowany od zawsze, nauczyciel po turystyce, nie smiem mu odebrac mianowania - i w dodatku nie mam takiej władzy i nawet cienia zamiaru, ale proszę go bardzo grzecznie i stanowczo (to go jednak wnerwia, bo siksa a czegos śmie się domagać) o dostarczenie jakiegokolwiek dowodu na kwalifikacje pp. - studium pedagogiczne w trakcie stuiów czy obok studiów. Grzecznie napisałam, o co proszę.

Daje się po to czas w trakcie wypowiedzenia warunków płacy, by mógł odtworzyć pracownik, co tam potrzebuje - załatwić odpis itp. Mój się wybiera do sądu, bo stweirdził, że miał, tylko mu ukradłam.

wiecie, co samam zaczynam już byc ciekawa, jak to jest kiedy pracownik swteirdza, że miał, ale mu dyr. ukradł.
agata04-06-2002 09:31:09   [#19]

do Gaby

Jeśli mianowany to co miał w akcie nadania awansu w 2000r.? Jakie kwalifikacje - czy byłaś wtedy dyrektorem czy to spuścizna po tym z ...... -ami?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]